Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijra amerikan

  Biznesmeni i suksesshem Steve Kirsch, qe per shume vite ka mbeshtetur partine demokratike (te majtet) ne Amerike, dhe ka bere donacione politike per kete parti ne shifra qe shkojne ne 20 milion dollare, doli ne emisionin e Tucker Carlson ne Fox News para disa javesh dhe bere nje deklarate bombe:

  Emri: Steve_Kirsch.jpg

Shikime: 84

Madhsia: 22.2 KB

  "Vaksina e covid-19 eshte vaksina me e rrezikshme e krijuar deri me sot"
  "Vaksina ka shkaktuar vdekjen e qindra mijera amerikaneve dhe ka demtuar shendetin e miliona te tjereve"
  "Nuk e mbeshtes me Partine Demokratike dhe administraten e Biden pasi ata humben besimin tim me vaksinat e covid-19"
  "Njerezit po vdesin nga vaksinat dhe administrata e Biden vazhdon mandatet e detyrueshme te vaksinimit. Ky eshte krim!"

  Mund ta shikoni videon e intervistes se tij me poshte:


 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijra amerikan

  Vaksinave u duhen mesatarisht 5 muaj pr t vrar njerz

  CDC ka fshehur dosjen kryesore t vdekjes s Administrats s Sigurimeve Shoqrore. E mora nga nj sinjalizues. Kjo tregon se vdekjeve u duhen 5 muaj nga goditja pr t ndodhur. Kjo sht arsyeja pse sht e vshtir pr t'u par.CDC ka dosjet kryesore t vdekjes s Administrats s Sigurimeve Shoqrore. E mora nga nj sinjalizues. Kjo tregon se vdekjeve u duhen 5 muaj nga goditja pr t ndodhur. Kjo sht arsyeja pse sht nj problem i dukshm.

  Prmbledhja ekzekutive

  Ne gjithmon kemi supozuar se vaksina ju vret shpejt (n dy javt e para), sepse ather njerzit e vrejn lidhjen dhe e raportojn at n VAERS. Kjo sht ende e vrtet; vret disa njerz shpejt.

  Megjithat, fal nj sinjalizuesi t HHS-s, tani mund t shohim qart se shumica e vdekjeve nga vaksina po ndodhin mesatarisht 5 muaj nga doza e fundit. Kjo sht pr dozn e dyt; mund t bhet m e shkurtr sa m shum goditje q merrni, por ka argumente n t dyja mnyrat (pasi mund t ket paragjykim t mbijetuarit).

  Por kjo shpjegon pse kompanit e sigurimeve t jets morn maksimumin e vdekshmris nga t gjitha shkaqet pr njerzit nn 60 vje n tremujorin e tret dhe t katrt dhe jo menjher pas shfaqjes s goditjeve.

  Vonesa pes mujore sht gjithashtu n prputhje me raportet e vdekjeve ku njerzit po zhvillojn kancere t reja agresive q po i vrasin ata gjat nj periudhe 4 deri n 6 muaj.

  Vonesa 5 mujore e vdekjes u konfirmua gjithashtu duke prdorur vetm t dhna evropiane. Kjo analiz u postua m 11 gusht, por msova pr t pasi shkrova kt postim.

  Pra, kur dgjoni pr nj vdekje nga goditje n tru, arrest kardiak, sulm n zemr, kancer dhe vetvrasje q po ndodh rreth 5 muaj pas vaksinimit, mund t jet shum mir nj vdekje e lidhur me vaksinn.

  T dhnat nga skedari kryesor i vdekjes i Administrats s Sigurimeve Shoqrore (mosha 18 deri n 55 vje)

  E mora kt tabel nga nj sinjalizues q punon pr HHS. Kto jan t dhna q nuk duhet t'i shihni. Rritja e vdekshmris (60% n kulmin) sht e madhe. Kjo lloj rritjeje mund t shkaktohet vetm nga dika e re q preku nj numr masiv njerzish.

  Ekziston vetm nj mundsi q i prshtatet ksaj: vaksina kundr COVID.

  Kulmi sht 9 shtator 2021.

  Emri: Screen Shot 2022-09-01 at 12.43.42 PM.jpg

Shikime: 38

Madhsia: 30.8 KB
  Ky grafik, i cili nuk disponohet publikisht, sht nga skedari kryesor i vdekjes s Sigurimeve Shoqrore n SHBA. Ai krahason vdekjet nga viti 2021 me vdekjet n vitin 2020. Thjesht nuk mund t kesh nj rritje t till t vdekjeve, prve nse dika shum vdekjeprurse po prek nj numr t madh njerzish. Kjo shpjegon pse kompanit e sigurimeve n t gjith botn po shihnin rritje masive t vdekjeve n tremujorin e tret dhe t katrt t vitit 2021. Vaksina thjesht merrte mesatarisht 5 muaj nga injeksioni m i fundit pr t vrar njerz. Kulmi ktu sht 9 shtator 2021.

  Dozat ditore t vaksinave t administruara n SHBA

  Kulmi sht 12 Prill 2021.

  Emri: Screen Shot 2022-09-01 at 12.43.54 PM.jpg

Shikime: 36

Madhsia: 30.5 KB

  Brisku i Okamit

  Prfundimi m i dukshm sht se vaksins i duhen mesatarisht 5 muaj pr t vrar njerz pas dozs s dyt.

  Kulmi i dyt n dhjetor 2021 do t rezultoj q kompanit e sigurimit t jets t ken rritje n tremujorin e par dhe n tremujorin e dyt t 2022.

  Ja far tha profesori britanik Norman Fenton

  Emri: Screen Shot 2022-09-01 at 12.44.02 PM.jpg

Shikime: 38

Madhsia: 29.6 KB


  Nj analiz tjetr duke prdorur vetm t dhna evropiane gjeti t njjtn vones prej 5 muajsh!


  Nj analiz e postuar n faqen e Chris Martenson gjeti t njjtn vones 5 mujore duke prdorur t dhna t ndryshme burimore! Kjo sht vrtet mahnitse. Nuk e kisha iden kur shkrova artikullin tim.

  Ktu sht komenti i lexuesit q e v n dukje kt dhe ktu sht komenti pr Peak Prosperity i postuar m 9 gusht 2022, i cili ishte vetm disa jav para se t gjeja t njjtn gj nga t dhnat e SHBA.

  Emri: Screen Shot 2022-09-01 at 12.44.12 PM.jpg

Shikime: 37

Madhsia: 39.0 KB

  Postimi i plot i DaveDD mbi Peak Prosperity

  Ajo q tregon figura sht "koeficienti i korrelacionit" n funksion t nj vonese kohore, domethn, zhvendosjes kohore.

  nj zhvendosje negative e kohs tregon se vdekshmria e teprt i paraprin statusit t vaksinimit

  nj zhvendosje pozitive e kohs tregon se dozat e administruara i paraprijn vdekshmris s teprt

  Zhvendosja optimale kohore prcaktohet si ajo zhvendosje kohore q maksimizon koeficientin absolut t Pearson. Ne krkojm pr vlern m t lart ose m t ult. Vlera m e ult sht rreth -0.3, ndrsa vlera m e lart sht rreth 0.8. Pr shkak se vlera absolute e m t larts,+0,8, sht m e madhe se vlera absolute e m t ults, +0,3, zhvendosja optimale kohore sht + 5 muaj. Domethn, dozat e administruara i paraprijn vdekshmris s teprt.

  Si prmendi me t vrtet Holden, ne gjejm nj lidhje negative edhe kur nuk ka ndryshim. Megjithat, fuqia shpjeguese e +0.8 sht shum m e madhe se -0.3.

  Arsyeja pse prdora "shkaqet" n vend t shkaqeve sht se ekzistojn disa karakteristika t marrdhnieve shkaksore. Ajo q ne testuam tani sht "prparsia e prkohshme" . Nj pasoj nuk mund t'i paraprij shkakut, plus, nj shkak parashikon efektin m mir sesa shkaku parashikon efektin.

  N shkakun e shkaksis vzhguese, nj aspekt tjetr i rndsishm sht se shkaku duhet t parashikoj efektin m mir sesa vet efekti. N kt rast ne vrtet zbulojm se Vdekshmria e Teprt e parashikon veten dobt - sigurisht, pr nj vones kohore t barabart me 0, ajo parashikon veten, pr t gjitha vonesat e tjera kohore, ka pak ose aspak fuqi shpjeguese.

  Nga kjo mund t konkludojm se, bazuar n grupet e t dhnave t prdorura, Dozat e Administruara shkaktojn Vdekshmri t Teprt.

  Sigurisht, ekspertt tan t shklqyer jan ende t mbrthyer n metodat statistikore t shekullit t 19-t. Un nuk pres q ata t jen n gjendje t shpjegojn vdekshmrin e teprt me metodat e tyre aktuale, thjesht sepse 5 muaj sht nj vones e madhe kohore dhe sepse ktu zakonisht ka pak njohuri pr metodat shkaksore vzhguese.

  Rreth metods

  Metoda e prdorur bazohet n korrelacione. Gjendja aktuale e artit bazohet n Teorin e Informacionit, por kjo sht shum e pazakont pr njerzit laik, madje edhe ekspertt, kshtu q m mir t mos shkojm atje. Kur t kem koh brenda dy javsh, mund t drejtoj analitikn teorike t informacionit shkaksor.

  Rreth t dhnave

  Si u prmend, u prdorn grupet e t dhnave nga burimet e Holden. Ne zgjodhm vetm vendet e BE-s, nuk bm dallim mes gjinive dhe grupmoshave. M n fund ne prdorm t dhna mujore pr shkak t kufizimeve kohore nga ana ime (thjesht nuk kam koh t krkoj ose t krijoj grupe t dhnash javore pr vdekshmrin e teprt).

  Hipoteza alternative

  Nse dikush ka nj shpjegim m t mir pr kto t dhna, do t doja ta dgjoja.

  Nga leximi i komenteve duket se ka kuptim pr lexuesin dhe shpjegon at q ata personalisht vzhguan.

  Nse ndonj kontrollues faktesh dshiron t m sfidoj pr kt, mund t prdorni Formularin e Kontaktit dhe le t kemi nj bised t regjistruar.

  CDC nuk dshiron t flas pr kt. Ata gjithashtu nuk do t na thon pse nuk po na i tregojn kto t dhna.

  Me siguri, NY Times dhe pjesa tjetr e mediave kryesore do ta injorojn kt dhe nuk do t bjn asnj pyetje. Ndoshta Tucker Carlson do t flas pr kt.

  Implikimet pr t dhnat e vdekjes s mjekut kanadez

  T armatosur me kt njohuri t re, ne duhet t ndalojm s krkuari vetm vdekjet afr vaksins dhe t shikojm shkalln e prgjithshme t vdekjeve n Kanada t mjekve t rinj, p.sh., mjekve 50 vje e lart. Ajo q gjeta kur e bra kt sht se numri i vdekjeve t mjekve t rinj n Kanada u rrit me nj faktor 2.5X n 2021 kundrejt 2020 (15 vdekje kundrejt 6). Un kam krkuar t dhnat pr vitet e mparshme pr t par se si krahasohet kjo

  Prmbledhje
  Ishte e gabuar t supozohej se shumica e vdekjeve t lidhura me vaksinn kishin ndodhur menjher pas vaksinimit. Disa jan, por shumica nuk jan. Thjesht ato ishin m t lehta pr t'u vn re kur kishte afrsi t prkohshme me goditjet.

  Nse dikush q njihni ka vdekur rreth 5 muaj pas vaksinimit, duhet patjetr t bni nj autopsi t duhur si prshkruhet n intervistn time t mparshme me Ryan Cole .

  Ju lutemi shprndajeni kt informacion.

  Burimi: Substack
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 01-09-2022 m 12:47

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijra amerikan

  Si ua mbyllin gojen doktoreve qe duan te ngrejne zerin per problemet e shendetit qe vaksinat e covid-19? Shikoni intervisten me poshte me nje prej ketyre doktoreve.


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,230
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijra amerikan

  Ne videon me poshte, Steve shpjegon se si ndodhi transformimi i tij, nga nje njeri qe besonte verberisht tek vaksinat dhe qeveria e tij, dhe sot ne nje person qe ngre alarmin mbi vaksinat e covid-19. Videoja eshte ne anglisht.


 5. #5

  Pr: Milioneri Steve Kirsch: Vaksinat e covid-19 po vrasin qindra mijra amerikan

  Vaksinat vrasin!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Neteorm : 09-01-2023 m 14:36

Tema t Ngjashme

 1. far jan vaksinat? Si bhen vaksinat?
  Nga kriskulli n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-08-2013, 16:52
 2. Steve Jobs
  Nga Ardi_Pg_ID n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-12-2012, 12:53
 3. Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 17-06-2011, 14:39
 4. milioneri shqip
  Nga arbnor_76 n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-03-2011, 08:00
 5. Forcat amerikane vrasin rreth 75 kryengrits n Irak
  Nga Irfan n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 21:07

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •