Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Amarildo Rui, artisti i par shqiptar n muzeun e Luvrit

  Amarildo Rui, artisti i par shqiptar q ekspozon veprat e tij n muzeun e Luvrit

  Nga data 1 deri n 4 Shtator, Muzeu m i famshm n bot do t flas shqip. Artisti shqiptar Amarildo Rui do t ekspozoj veprat e tij n muzeun e Luvrit n Paris. Artisti kontravers, i cili pikturon me duar, ka arritur q t jet shqiptari i par q merr pjes me veprat e tij n muzeun e Luvrit, duke u br kshtu nj Ambasador i Shqipris me talentin e tij dhe duke dhn kshtu nj shembull t mir se si t rinjt shqiptar kapin majat n do fush.

  Rui, i riu q para 6 vitesh hodhi tutje penelat pr t vijuar krijimtarin e tij m duar, do t jet pjes e ekspozits “Focus Art Fair PARIS 2022” n Luvr, ku veprat e tij do t mund t shihen nga mijra turist nga e gjith bota, pasi kujtojm q muzeu i Luvrit sht i dyti n bot pr nga numri i vizitorve.

  Amarildo shprehet entuziast pr arritjen e tij duke shkruar n instagram:

  “Jam shum i emocionuar q jam ftuar t jem pjes e Panairit t mahnitshm t Artit q do t mbahet n “Carrousel Du Louvre” n Paris, nga data 1-4 Shtator.”


  Tiranapost.al

  https://tiranapost.al/art-dhe-kultur...-tij-n-i516644

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pr: Amarildo Rui, artisti i par shqiptar n muzeun e Luvrit

  https://www.youtube.com/watch?v=y2q3xVdTvyg

  Amarildo Rui, artisti q pikturon me gisht

  Dit e Re - Prill 2021

 3. #3

  Pr: Amarildo Rui, artisti i par shqiptar n muzeun e Luvrit

  Uau. Faleminderit pr ndarjen tuaj.

  happy wheels

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pr: Amarildo Rui, artisti i par shqiptar n muzeun e Luvrit

  Bravo & Suksese !  Amarildo Rui, 29-vjeari q bri edhe muzeun e Louvri-t t flas shqip: Q kur kam marr ftesn...

  8 Tetor, 2022  https://shqiptarja.com/lajm/amarildo...ndjesi-ndryshe

  Amarildo Rui, 29-vjeari q bri edhe muzeun e Louvri-t 't flas shqip': Q kur kam marr ftesn, kam 3 muaj plot adrenalin! sht ndjesi ndryshe
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 09-10-2022 m 12:04

Tema t Ngjashme

 1. Amarildo pregapuca
  Nga Drilona2 n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 15-04-2019, 15:01
 2. Amarildo Yzeiri, efektivi i policise qe ngriti flamurin nga toka
  Nga Argjendii n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 69
  Postimi i Fundit: 04-02-2011, 16:51
 3. Artisti shqiptar mozaik me tapa shishesh
  Nga RaPSouL n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 13-11-2008, 18:22
 4. Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 11-06-2005, 09:58
 5. Prezantimi i Amarildo
  Nga Amarildo_18 n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 75
  Postimi i Fundit: 29-06-2003, 19:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •