Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet nė Bllog
  4

  Shenja e Antikrishtit

  Emri: blog-love-conquers-fear-thumb.jpg

Shikime: 66

Madhėsia: 18.7 KB

  Mund ta dėgjoni e shikoni videon nė greqisht dhe anglisht. Mė poshtė mund tė lexoni edhe transkriptin e videos tė pėrkthyer nė shqip.



  1. PYETJE
  At, shumė gjėra janė shkruar pėr shenjėn dhe ēipin qė njerėzit do tė detyrohen tė fusin nė trupin e tyre nė kohėn e Antikrishtit. Ēfarė do tė na thoshit pėr kėtė?

  Trupi i njeriut, bija ime, ėshtė njė nga mrekullitė mė madhėshtore tė Krijimit tė Zotit.

  Mund tė them se ėshtė unik nė tė gjithė krijimin e Zotit.

  Pra, Perėndia donte qė trupi ynė , nė tė cilin do tė vendoste shpirtin tonė tė pavdekshėm, tė ishte tempulli i Tij , nė mėnyrė qė tė lavdėroheshim atje nga tė gjithė ne, fėmijėt e Tij, si njė mbret Perėndi At.

  Bibla e Shenjtė thotė se ne jemi "tempulli i Zotit tė gjallė".

  Satanai nuk mund tė fitojė shpirtin e asnjė njeriu, nėse ai nuk e ka fituar trupin e tij mė parė. Dhe kjo ėshtė arsyeja pse ai po pėrpiqet me njė mijė mėnyra tė infektojė trupin tonė, nė mėnyrė qė tė mos jetė mė "tempulli i Zotit" dhe tė mund ta nėnshtrojė atė.

  Deri mė tani, shejtani ishte pėrpjekur ta nėnshtronte njeriun duke pėrdorur dobėsitė e tij njerėzore. Pra, ai e bėri njeriun tė prirur pėr shumė e shumė mėkate tė ndryshme tė mėdha si shthurja, droga, vrasja, magjia e shumė tė tjera.

  Por sa herė qė njeriu pendohej pėr gabimet e tij dhe Zoti e falte, lidhjet dhe planet e tij shkatėrroheshin.

  Kėshtu qė tani Satanai duhej tė dilte me njė mėnyrė tjetėr, ku ai do tė ishte nė gjendje tė kontrollonte absolutisht mendjen e njeriut dhe tė manipulonte, kontrollonte dhe nėnshtronte mė mirė mendimet, dėshirat dhe ndjenjat e njeriut.

  Fatkeqėsisht, ai e ka gjetur mėnyrėn. Me inteligjencėn artificiale tė kompjuterave dhe me njė sėrė vaksinash specifike dhe tė specializuara, ai do tė vendosė zinxhirin e kodit gjenetik tė njeriut, ADN-nė dhe do ta ndryshojė atė. Pra, ADN-ja e ndryshuar njerėzore nė vend qė tė veprojė nėn Inteligjencėn Hyjnore, siē e krijoi Zoti, tani do tė veprojė sipas urdhrave tė inteligjencės artificiale, e cila do tė udhėhiqet nga kuadri satanik i Antikrishtit!

  Nė fakt, pėr tė kontrolluar mė mirė ēdo njeri veē e veē, disa pjesė tė kodit nė ADN-nė e njeriut mutant do tė pėrbėjnė bazėn e nevojshme, nė mėnyrė qė tė krijohet njė identitet, njė identitet ekskluziv, me njė numėr personal, i cili do tė jetė unik, pėr ēdo njeri. Ky numėr personal nė ADN-nė e ēdo njeriu do tė jetė tashmė i pashlyeshėm, i pėrhershėm dhe jo i revokueshėm.

  Ky numėr i njeriut, me numrin 666 pėrpara tė tjerėve, do tė tregojė se kujt i pėrket ky person dhe me kėtė do tė futet nė hiper-kompjuterin qendror tė Antikrishtit, tė shquar "Bisha", me tė cilin kompjuterėt e tjerė tė kombit satanik antikrisht do tė lidhen.

  Por nė mėnyrė qė tė gjithė kompjuterėt tė mund tė lexojnė lehtėsisht kėtė numėr njerėzish, do tė krijohet njė ikonė e shkurtoreve nė sipėrfaqen e trupit tė njeriut, nė ballė dhe nė dorė.

  Pra, ēdo veprim i njeriut, ashtu si ruajtja, blerja, shitja dhe pėrgjithėsisht ēdo veprim dhe veprimtari e tij, do tė jetė absolutisht e kontrolluar dhe e varur nga numri specifik personal i tij.

  Do tė jetė, brenda pak fjalėve, identiteti i tij formal. Pa kėtė numėr, ky njeri thjesht nuk do tė ekzistojė.

  Pra, plani i shejtanit nė fillim ėshtė qė ta shndėrrojė trupin e njeriut nė njė transmetues lėvizės, ashtu si njė celular, nė mėnyrė qė ai tė mund ta nėnshtrojė lehtėsisht.

  2.PYETJE

  Si do tė ndodhė ky shndėrrim i njeriut nė njė transmetues lėvizės, "njė telefon celular"?


  Shiko, bija ime, qė dikush tė ndėrtojė njė shtėpi, i duhen dy gjėra. Materialet pėr ndėrtesėn dhe teknikėt e duhur, tė cilėt do tė punojnė pėr ndėrtimin dhe perfeksionimin e saj.

  Pėr sa u pėrket materialeve tė nevojshme, pėr ndėrtimin e ADN-sė sė re njerėzore mutante, shejtani u kujdes pėr t'i mbledhur ato, pak nga pak dhe me mashtrim, shkallė-shkallė nė trupin e njeriut. Ai i transferoi ato nė organizmin tonė nėpėrmjet gjithė atyre qė hamė, pimė dhe marrim frymė, tė cilat i kishte infektuar mė parė me materiale tė ndryshme tė padukshme pėr syrin tė nanoteknologjisė sė lartė.

  Nė vijim, njė seri prej 7 vaksinash specifike do tė luajnė rolin e 7 teknikave niche, tė cilėt do tė marrin pėrsipėr prodhimin e ADN-sė sė re mutant tė njeriut, me materialet qė tashmė kanė hyrė nė organizmin e njeriut.

  Qėllimi i kėtyre 7 vaksinave do tė jetė qė tė shuajnė dhe nė fund tė anulojnė aftėsinė e njeriut pėr t'u bėrė, nėpėrmjet 7 dhuratave tė Frymės sė Shenjtė, "tempulli i Zotit".

  Mė e rėndėsishmja nga shtatė vaksinat do tė jetė e shtata . Vaksina e shtatė do tė jetė flamuri i nanoteknologjisė, pasi nėpėrmjet kėsaj ai element qė do tė integrojė kodin e nevojshėm ku do tė shkruhet numri-shenja e ēdo njeriu, do tė futet , pa asnjė mohim, nė ADN-nė pėrfundimtare mutant tė njeriut.

  Duhet tė pėrsėris se rikthimi i ADN-sė njerėzore nė formėn e saj mė tė hershme nuk do tė jetė mė i mundur dhe pėr kėtė arsye ata qė do tė marrin "shenjėn" satanike do tė jenė skllevėr pėr njė jetė tė vendimit mė tė kobshėm pėr ekzistencėn e tyre.

  Ky numėr, bija ime, nuk do tė jetė diēka e dukshme , qė mund tė hiqet nga trupi i njeriut, por diēka e padukshme pasi do tė bashkohet me ADN-nė e njeriut, qė ėshtė jeta e tij.

  Rrjedhimisht, ky numėr do tė lidhet me njė hiper-kompjuter, "Bisha" tė shquar, i cili do tė kontrollohet nga vetė Antikrishti dhe njerėzit e tij, tė cilėt sigurisht do tė kenė fuqinė e plotė.

  Me ndihmėn e inteligjencės artificiale, e cila do tė ketė avancuar nė njė pikė kaq tė fortė, ku njerėzit do ta hyjnizojnė atė, Antikrishti dhe kuadri i tij satanik do tė jenė nė gjendje tė kontrollojnė, nėnshtrojnė dhe manipulojnė mendimet, vendimet, dėshirat dhe ndjenjat e ēdo njeriu.

  Ēdo formė e mendimit apo reagimit tė ndryshėm do tė njihet pėrmes inteligjencės artificiale tė "Bishės" dhe kuadrot satanike tė Antikrishtit do tė vendosin vdekjen ose, nė rastin mė tė mirė, fshirjen e ekzistencės sė atij njeriu specifik transmetues .


  3.PYETJE

  At, kush do tė jenė ata qė do ta ndihmojnė Satanain tė realizojė kėtė plan shkatėrrues?


  Luciferi, bija ime, me kalimin e viteve tė fundit ka arritur tė vendosė nė pozitat kyēe tė dominimit treformėsh global, pra politikės, shkencės dhe fesė, shumė njerėz satanikė tė pėrkushtuar ndaj tij.

  Pra, nė kėtė mėnyrė Luciferi mund tė dominojė:

  1. Politikėn, nėpėrmjet bankierėve qė kontrollojnė paratė dhe lidhin vendimet politike.

  2. Shkencėn, nėpėrmjet shkencėtarėve satanikė qė krijojnė armė, viruse infektive por edhe konfeksione satanike tė aftė pėr tė shkatėrruar njeriun dhe Krijimin e Zotit.

  3. Fesė, nėpėrmjet prijėsve fetarė tė nėnshtruar ndaj atij, pėr tė cilėt ai kujdesej qė tė ngrihen pak nga pak nė pozitat drejtuese tė kishės ose t'i largonte nga rruga e drejtė pėr t'i marrė me anėn e tij. Kėta udhėheqės fetarė tė tij janė tė gatshėm t'i binden, tė pėrmbahen dhe tė mbėshtesin lehtėsisht dhe pa rezistencė ndaj planeve dhe statutit tė tij antikrisht. Nė fakt, ata janė tė vetmit qė munden lehtėsisht, me mbulesėn e meritės sė "bindjes", tė mashtrojnė turmėn e njerėzve, si prijės dhe "barinj" tė tyre.

  Njė nga veprimet mė tė rėndėsishme tė Luciferit do tė jetė tė bindė tė gjithė ata udhėheqės fetarė qė tė bashkohen, pėr tronditjen e tė pretenduarve tė dashurisė dhe paqes globale, nė njė bashkim fetar global, "Kisha Globale".

  Pra, qė Antikrishti tė jetė i besueshėm dhe i pranuar nė botėn e krishterė, ai do tė pėrdorė, siē thotė Apokalipsi i Gjonit, si partneri i tij profet i rremė, atė njeri satanik qė do tė udhėheqė nė periudhėn e Kishės Globale .

  Ai, si udhėheqės i Kishės, do tė pėrpiqet t'i bindė tė gjithė tė krishterėt qė tė marrin shenjėn pėrfundimtare tė gjoja "Krishtit" tė vėrtetė, qė ėshtė Antikrishti.


  4. PYETJE

  A kanė filluar tashmė tė gjitha ato gjėra?


  Po, por ato janė ende nė fazat fillestare. Tani jemi nė fazėn eksperimentale tė vaksinave. Sepse pėrpara shfaqjes sė shtatė vaksinave tė veēanta dhe tė specializuara, tė cilat do tė krijojnė ADN-nė e re mutante tė njerėzve, njė seri vaksinash eksperimentale fillimisht do tė provohen te miliona njerėz me efekte anėsore tė pakontrollueshme dhe tė rrezikshme.

  Duke qenė se disa prej tyre do tė ndėrhyjnė nė zinxhirin e kodit gjenetik tė ADN-sė njerėzore, ata do tė militojnė vetėmbrojtje fizike tė ADN-sė, duke rezultuar nė krijimin e sėmundjeve tė reja tė fuqishme . Ata do tė jenė, biri im, tė pashėrueshėm pėr njė kohė tė gjatė. Mjekėt nuk do tė mund tė gjejnė lehtėsisht ilaēe pėr kėto sėmundje, duke rezultuar nė vdekjen e miliona njerėzve.

  Nė fakt, pėrpara vulės pėrfundimtare, qė do tė bėhet nė ADN-nė e njeriut, njė lėvizje globale do tė heqė dorė, nė mėnyrė qė tė gjithė njerėzve t'u jepet njė numėr personal. Por, ky numėr nuk do tė jetė "shenja " aktuale, por njė parafazė e tij, nė mėnyrė qė njeriu tė njihet me "vulėn-vulėn" pėrfundimtare .

  Ky numėr fillimisht do tė fillojė siē shkruhet tek kartat dhe informacionet e tjera ligjore dhe mė pas, pėr t'u bėrė mė funksional nė shėrbimet kombėtare, pėr t'u gjetur dhe lexuar lehtėsisht nga kompjuterėt e shėrbimeve teknike, do tė bėhet digjital .

  Pra, tė gjitha qeveritė do t'u japin tė gjithė qytetarėve tė tyre njė numėr personal, me tė cilin ata do tė mund tė kryejnė ēdo aktivitet qė u nevojitet, qoftė nė lidhje me marrėdhėniet e tyre me shtetin, si letėrnjoftimet, TAKSAT e tė tjera, gjėra tė rėndėsishme qė kanė tė bėjnė edhe mė mbijetesėn e tyre, si p.sh. blerjen dhe shitjen.

  Mė pas, me ndihmėn e inteligjencės artificiale, tė gjithė numrat e atyre njerėzve do tė lidhen me njė hiper-kompjuter qėndror global, "Bisha". Pra, tek "Bisha" do tė regjistrohen dhe regjistrohen tė gjithė njerėzit e botės, me tė gjitha tė dhėnat e tyre personale .

  Natyrisht, si justifikim pėr kėtė pėrpjekje tė madhe globale, ata do t'i thonė gjithė botės se kjo ėshtė mėnyra e vetme pėr tė siguruar mė mirė paqen globale dhe pėr tė goditur ēdo veprim tė paligjshėm dhe terrorist.

  Por qėllimi dhe synimi i tyre i fshehtė ėshtė tė njohin dhe kontrollojnė me saktėsi grumbullin e njerėzve, tė cilėve do t'u duhet tė hyjnė nė fazėn tjetėr dhe pėrfundimtare tė "vulės" pėrfundimtare, pėrmes sė cilės Antikrishti do tė njohė tani tė gjithė qytetarėt e tij.


  5. PYETJE

  Si mund tė reagojmė ne, ne tė krishterėt, si mund tė reagojmė ndaj tė gjitha kėtyre? A ka ndonjė antidot nė gjendje tė anulojė fuqinė e tė gjitha atyre shpikjeve satanike?


  Ditėt qė po jetojmė, bija ime, janė shumė tė harkuara. Shumė hark. Kanė filluar provat pėr prodhimin e ADN-sė sė re mutante njerėzore. Inteligjenca artificiale lėviz plotėsisht dhe njerėzit janė indiferentė ose injorojnė tė gjitha ato qė po ndodhin. Luciferi arriti t'i bindė njerėzit se kujdeset pėr shėndetin e tyre, nė mėnyrė qė tė pranojė lehtėsisht eksperimentet e tij.

  - Tani, nėse e bėjmė veten tempull tė Perėndisė ose tempull tė satanit, kjo ėshtė zgjedhja jonė. A nuk ėshtė kėshtu?

  - Po.

  - Nga ne varet ose ne do tė qėndrojmė tė bashkuar me Perėndinė At, si fėmijėt e Tij, ose do tė largohemi prej Tij dhe do tė aderojmė nė kampin e Luciferit. Ne jemi tė lirė tė zgjedhim, por edhe tė thithim pasojat e vendimeve tona.

  Secili prej nesh qė do tė zgjedhė t'i qėndrojė besnik Krishtit dhe Kishės sė Tij tė Shenjtė, duhet tė jetė gati tė mbajė mbi supe kryqin e homologjisė , madje edhe tė martirizimit. Koha jonė do tė nxjerrė nė pah shenjtorėt mė tė mėdhenj tė Kishės.

  Tani, sipas tė gjitha atyre elementeve tė nanoteknologjisė sė lartė qė na janė futur nė mėnyrė mashtruese dhe tė paditur, natyrisht, nė trupin tonė, si njė helm satanik, pėrmes asaj qė hamė, pimė dhe marrim frymė pėr tė na infektuar, duhet tė theksoj se atje ėshtė njė antidot.

  Ashtu si ēdo helm ka kundėrhelmin e vet, ashtu si Kisha jonė ka antidotin e duhur pėr ta.

  Por, problemi me antidotat qė ka Kisha ėshtė se ato kėrkojnė dy elemente themelore shpirtėrore nga ana e njerėzve, nė mėnyrė qė tė aktivizohet "fuqia" e tyre. Ato kėrkojnė "besim" dhe "besim" te Zoti, diēka qė nuk mund ta gjesh lehtė nė ditėt e sotme mes tė krishterėve.

  Si njė kundėrhelm bazė qė sugjeron Kisha jonė ėshtė Kungimi i Shenjtė, qė ėshtė vetė Krishti. Energjia e kėtyre elementėve tė rrezikshėm tė nanoteknologjisė sė lartė neutralizohet nėpėrmjet Kungimit tė Shenjtė, i cili tashmė do tė veprojė vetėm nė mėnyrė kuruese, por edhe parandaluese, pasi nuk do tė lejojė qė teknologjia artificiale tė ndėrhyjė nė zinxhirin e ADN-sė njerėzore, pėr tė "gdhendur" dhe bėrė mutacionin e atyre elementeve tė parė qė inteligjenca hyjnore ka vendosur me "Urtėsi" tė pafund! Nė rastin e Kungimit tė Shenjtė, ndėrhyrja fuqia e Frymės sė Shenjtė ėshtė instrumentale. Vetė Fryma e Shenjtė, bija ime, ndėrhyn pėr tė mbajtur Vullnetin Hyjnor! Unė do ta pėrsėris kėtė. Vetė Fryma e Shenjtė, nėpėrmjet Kungimit tė Shenjtė, ndėrhyn pėr tė mbajtur vullnetin hyjnor.

  Natyrisht, Kisha jonė ka si antidot tė fuqishėm edhe ujin e shenjtė dhe kryesisht "Shenjtėrinė e madhe tė Epifanisė", sepse uji i shenjtė nuk e lejon shejtanin dhe inteligjencėn artificiale tė kontrolluar prej tij tė realizojė veprimet dhe planet e tij.

  Njė tjetėr kundėrhelm, ėshtė Kryqi i Shenjtė. Shenja e Kryqit tė Shenjtė ka qenė gjithmonė frika mė e madhe e demonėve. Kisha jonė ka histori tė ndryshme, kryesisht nga jeta e shenjtorėve tanė, ku kryqi i shenjtė po anulonte fuqinė e helmit me tė cilin u dhanė shenjtorėve tanė tė shenjtė para se tė vdisnin. Sa herė qė bėnin shenjėn e Kryqit, helmi humbte fuqinė e tij dhe nuk mund tė shkaktonte vdekjen e atij martiri tė shenjtė. Natyrisht, nuk duhet tė harrojmė se kėta shenjtorė tė krishterė kishin njė besim tė thellė dhe dashuri tė madhe pėr Krishtin tonė, pasi pėr lėkundjen e tij ata braktisėn gjithēka, pėr tė mos tradhtuar dhe mos mohuar Krishtin!

  Lutja e pėrditshme drejtuar Zotit dhe kryesisht Frymės sė Shenjtė, kur ndodh me pendim tė thellė dhe pėrulėsi pėr gabimet tona, por edhe dashuri hyjnore nė zemrėn tonė pėr Perėndinė tonė Atin, ėshtė njė ilaē shumė i fortė edhe kundėr ēdo inkursioni satanik.

  Lutja e pėrzemėrt, bija ime, tėrheq shumė Hirin hyjnor dhe krijon njė mbrojtje hyjnore rreth trupit dhe shpirtit tė njeriut qė falet. Kjo armaturė mbrojtėse hyjnore bllokon ēdo formė komunikimi satanik qė pėrpiqet tė infektojė trupin dhe shpirtin e njeriut, me ndėrhyrjet e fuqishme shpirtėrore qė shkakton. A e kuptoni se ēfarė bėn lutja? Krijon ndėrhyrje shpirtėrore nė mėnyrė qė forca satanike tė mos mund tė ndikojė nė shpirtin dhe trupin e njeriut.

  Njė veprim tjetėr i madh dhe i rėndėsishėm i lutjes sė shenjtė ėshtė se ajo do tė ndriēojė mendjen e njeriut tė pėrulur dhe do t'i zbulojė atij, me hirin e Frymės sė Shenjtė, tė vėrtetėn e zgjedhjeve tė tij si dhe ngjarjet qė do tė ndodhin.

  Kjo fuqi e madhe e lutjes pėr t'i zbuluar tė vėrtetėn njeriut qė lutet, do tė provohet si njė ndihmė shumė e rėndėsishme pėr tė krishterėt e viteve tė fundit, ku Antikrishti dhe pasuesit e tij do tė udhėheqin kudo.

  Njeriu besnik ndaj Zotit, i ndriēuar nga Fryma e Shenjtė, do tė jetė nė gjendje tė ndiejė dhe nė shumė raste edhe tė shohė tė vėrtetėn mbi njė njeri tjetėr, domethėnė nėse ai ėshtė i Satanit apo i Zotit.

  Kjo do tė ndihmojė shumė tė krishterė tė pėrkushtuar tė pėrshkruajnė se cilėt udhėheqės shpirtėrorė tė Kishės ndjekin Krishtin e vėrtetė dhe kush Antikrishtin!

  Do tė jetė koha kur kashta do tė ndahet nga gruri nė kishė dhe do tė zbulohen krerėt e padenjė tė kishės, si dhe baballarėt dhe mėsuesit e kishės sė shenjtė , nė mėnyrė qė tė krishterėt, bija ime, tė dinė se kujt duhet t'i besojnė dhe tė ndjekin, e kujt jo.

  Kashta do tė jetė pėrgjegjėse pėr udhėheqjen e kishės sė "Kishės Globale", e cila do t'i pėrkasė Antikrishtit dhe do tė sundohet nga miku i tij dhe filiali i profetit tė rremė, siē pėrmend Apokalipsi i Gjonit.

  Gruri nga ana tjetėr do tė llogaritet pėr njerėzit e kishės sė shenjtė, tė cilėt do tė pėrbėjnė "Kishėn e katakombeve" tė viteve tė fundit.

  Tė krishterėt qė luten pėrmes njė zbulimi tė Zotit, do tė njohin se kush do tė jetė kashta dhe kush gruri, nė mėnyrė qė tė dinė se cilėt do tė jenė ata etėr dhe mėsues tė shenjtė qė tani duhet t'i besojnė dhe t'i ndjekin.


  6.PYETJE

  At, sa tė afėrta janė tė gjitha ato gjėra qė na tregove kaq gjerėsisht?


  Tė gjitha kanė filluar, bija ime, dhe do tė thellohen me kalimin e kohės.

  Satanai nxiton , nxiton, nėpėrmjet djalit tė tij Antikrishtit, tė marrė drejtimin e dominimit global. Kjo ėshtė arsyeja pse ai po ecėn me harresė, fshehurazi dhe me shumė mashtrime dhe, nė tė gjitha nivelet e pushtetit, nė mėnyrė qė tė bėhet me shpejtėsi "Udhėheqėsi global".

  Por Zoti nuk e lejon akoma, pėr njė kohė, sepse njerėzit nuk e dinė tė gjithė tė vėrtetėn, qė tė zgjedhin lirisht dhe vetė, atė qė do tė besojnė dhe ndjekin.

  Mėshira e madhe e Zotit ndaj njeriut, i cili dėshiron qė asnjė shpirt njerėzor tė mos humbasė nė errėsirėn e botės sė krimit dhe tė ferrit, do tė lejojė qė tė ndodhin tri ngjarje tė mėdha, tė cilat do ta ndihmojnė tė gjithė botėn sė pari tė shqetėsohet dhe mė pas tė vendosė lirisht, lirisht, zgjedhjen mė tė rėndėsishme nė historisė e njerėzimit.

  Ngjarja e parė do tė lidhet me tė gjitha ato qė do tė ndodhin tani e tutje me shėndetin e njeriut, i cili do tė pėrjetojė vazhdimisht ngacmime tė shumta tė shkatėrrueshme, pėr shkak tė disa farmaceutikėve eksperimentalė qė do tė premtojnė jetė dhe shėndet, por do tė shkaktojnė njė mori efektesh anėsore, madje edhe vdekje, nėse jo menjėherė, me kalimin e kohės.

  Ngjarja e dytė do tė lidhet me dėshirėn e pakontrolluar tė disa liderėve satanikė, tė cilėt nė pėrpjekjen e tyre pėr tė udhėhequr mbarė botėn, do tė shkaktojnė njė pėrplasje globale me shkatėrrime tė panumėrta globale.

  Ngjarja e tretė do tė jetė revolucioni i vetė natyrės nė kombet e krishtera satanike, por edhe te tė gjithė njerėzit qė kundėrshtojnė Zotin e vėrtetė, si njė pėrpjekje e fundit e natyrės pėr tė zgjuar tė hipnotizuarin nga njeriu satanik, pėr tė dalė prej tij qė tė pendohet dhe tė ndali shkatėrrimin e tij tė ardhshėm.

  Epigramatikisht mund tė them se:

  Njė zinxhir shkatėrrimesh tė mėdha tė natyrės do tė ndryshojė formėn e tokės, ndėrsa vargu i urisė , etjes , sėmundjes dhe dėshpėrimit do tė mbulojė tėrė planetin.

  Pra, nėse njeriu shqetėsohet dhe e kupton gabimin e tij, pėrmes gjithė kėtyre qė do tė ndodhin, gjithēka do tė ndryshojė menjėherė drejt sė mirės dhe rrjedha shkatėrruese e njeriut dhe e natyrės do tė ndalet.

  Por, nėse ai kėmbėngul nė rrugėn e tij egoiste dhe lejon qė shejtani tė bėhet zot dhe zot i tij dhe pranon me dėshirė, pėrkatėsisht me dėshirėn e tij, shenjėn dhe vulėn e shejtanit, atėherė do tė ndodhin ndodhi shkatėrruese globale mė tė mėdha dhe madje tė tmerrshme, duke shkaktuar vdekjen tė njė numri tė panumėrt njerėzish.

  Kėto ngjarje tė tmerrshme globale, janė ato qė pėrmenden nė Apokalipsin e Shėn Gjonit.


  7. PYETJE

  Kush ėshtė mė nė fund ai Antikrishti, qė do tė shqetėsojė jetėn e gjithė botės?


  Ai ėshtė djali i shejtanit, i cili do tė lindė nga njė grua nė kongres me vetė Luciferin gjatė njė ceremonie satanike.

  Fillimisht, ai do tė jetojė fshehurazi dhe prej andej do tė udhėheqė liderėt e pėrkushtuar ndaj tij globalė, tė cilėt ai vetė i solli nė pushtet.

  Nė momentin e duhur ai do tė ngjitet nė shkallėt e dominimit politik. Joshja e mendimit tė tij satanik, aftėsia e tij retorike dhe kontrolli i tij mbi tė gjithė udhėheqėsit dhe njerėzit e tokės, do tė jenė aq tė forta sa do tė magjepsin gjithė planetin.

  Si akti i parė i marramendjes, Antikrishti do tė ndalojė tė gjitha luftėrat, tė cilat ai, nė fakt, deri tani i drejtonte fshehurazi. Ai do tė shpallet "princi i paqes" dhe tė gjithė krerėt e vendeve do t'i lėnė atij sundimin e popullit tė tyre.

  Qė nga ai moment, Antikrishti do tė sundojė gjithēka me njė fuqi absolute dhe me ndihmėn e inteligjencės artificiale, ai do tė kontrollojė tė gjithė dhe gjithēka.

  Me ndihmėn e demonėve dhe tė inteligjencės artificiale , ai madje do tė bėjė mrekulli tė ndryshme, tė rreme, artificiale, tė besueshme, tė cilat ai vetė do t'i tregojė mbarė botės pėr t'i bindur se ai ėshtė zot. Se ai ėshtė Krishti i vėrtetė, i cili erdhi nė tokė pėr tė shpėtuar tė gjithė njerėzit.

  Kisha globale, e cila tashmė do tė udhėhiqet nga miku i tij personal dhe njeriu satanik, profeti i rremė , do ta pranojė atė si njė njeri tė Zotit, si njė profet dhe si njė shpėtimtar tė botės. Atėherė do tė kundėrshtohet zyrtarisht se Zoti ynė Jisu Krisht ėshtė Mesia i vėrtetė i botės dhe ky titull i Mesisė do t'i jepet Antikrishtit.

  Atėherė persekutimi mė i madh dhe mė i pamėshirshėm i tė krishterėve do tė arrijė kulmin e tij.

  Tė gjitha fetė e botės do tė njohin fuqitė e mbinatyrshme tė rreme tė Antikrishtit dhe do ta pranojnė atė si shpėtimtarin dhe perėndinė e tyre, dhe pėr kėtė arsye do tė pranojnė me dėshirė tė marrin vulėn e tij satanike, pėrmes sė cilės do tė konsolidojnė besimin dhe bindjen e pėrjetshme ndaj tij.

  Por, tė krishterėt e vėrtetė, tė cilėt do t'i qėndrojnė besnikė Birit tė vetėm dhe tė vėrtetė tė Zotit me ndihmėn e Zotit, nuk do ta pranojnė kėtė vulė, edhe nėse duhet tė japin jetėn e tyre.

  Pėr shkak tė besimit tė tyre, Zoti do tė ndėrhyjė mrekullisht, nė mėnyrė qė t'i mbrojė ata dhe t'u japė atyre atė qė do tė jetė e nevojshme pėr mbijetesėn e tyre.

  Nė kėtė kohė, tė krishterėt do tė pėrmbledhin fuqinė e tyre, sigurisht me ndihmėn e Frymės sė Shenjtė, pėrmes studimit tė Biblės sė Shenjtė, Kungimit tė Shenjtė dhe bekimit tė etėrve tė tyre tė shenjtė shpirtėrorė.

  Pėr kėtė arsye, Antikrishti dhe besimtarėt e tij do t'i luftojnė kėto tre fuqi me gjithė fuqinė qė do tė kenė. Pėr fat tė keq, bija ime, sė shpejti ata do tė pėrpiqen edhe tė rishkruajnė Biblėn e Shenjtė, pėr interesin e tyre. Ata do t'i ndjekin me justifikime tė parėndėsishme ata baballarė shpirtėrorė tė devotshėm qė do t'u shmangen atyre. Dhe mė e madhja nga tė gjitha, ata do ta luftojnė Kungimin e Shenjtė nė ēdo mėnyrė, nė mėnyrė qė njerėzit tė mos e marrin atė, deri nė kohėn kur do ta shfuqizojnė njėherė e pėrgjithmonė, si dhe tė gjitha "Sakramentet" e tjera tė Kishės sonė, nėpėrmjet sė cilave shenjtėrohen njerėzit.

  Luciferi dhe demonėt e tij e dinė shumė mirė fuqinė e madhe tė Kungimit tė Shenjtė. Ai e di se pėr aq kohė sa kremtohet nė Kishat e shenjta dhe njerėzit po e pranojnė atė me pėrkushtim, ai dhe planet e tij demonike nuk do tė aprovohen me sukses dhe ai nuk do tė jetė nė gjendje tė vijė si njė udhėheqės global dhe mesiah.

  Dijeni se shenja e ardhjes sė tij do tė jetė shfuqizimi i Kungimit tė Shenjtė. Pra, kur tė shihni se Kungimi i Shenjtė ėshtė hequr, dijeni se ai tani po vjen.

  Pėr kėtė arsye, tani e tutje tė gjithė do ta shohim dhe do ta jetojmė luftėn e madhe dhe tė tmerrshme, qė do tė nisė nga Luciferi, kundėr Kungimit tė Shenjtė, pėrmes politikanėve , shkencėtarėve tė tij, por edhe, pėr fat tė keq, krerėve tė kishės.

  Fillimisht , Krishti i pastėr nė Kungimin e Shenjtė, do tė fajėsohet nga politikanėt dhe shkencėtarėt qė mund tė infektojnė dhe transmetojnė sėmundje te njerėzit. Tani, konfirmimi i tė gjitha kėtyre akuzave satanike, me lejen e priftėrinjve me pak besim, do tė shėnojė fillimin zyrtar tė persekutimit tė madh tė Krishtit dhe Kishės sė Tij tė Shenjtė.

  Ndryshimi i mėnyrės me tė cilėn tė krishterėt do tė marrin Kungimin e Shenjtė, sė shpejti, do tė jetė hapi i dytė sakrilegj kundėr Kungimit tė Shenjtė dhe shndėrrimi i Kungimit tė Shenjtė nė njė formė solide do tė jetė sprova e tretė satanike e shpirtrave tė errėsirės.

  Nėpėrmjet sulmit tė fundit dhe mė tė fuqishėm kundėr Kungimit tė Shenjtė, pėrpara pauzės sė tij pėrfundimtare , qė do tė ndodhė, siē thashė, me shfaqjen e Antikrishtit, do tė diskutohet se Kungimi i Shenjtė ėshtė Trupi dhe Gjaku i Krishtit, por do tė konsiderohet si "zėvendėsues".

  - A e kupton, bija ime, ēfarė do tė vijė?

  - Gjėrat do tė jenė shumė tė vėshtira. Vetėm nėse hiri i Zotit na ndihmon, ne do tė durojmė.

  - Sigurisht. Hiri i Frymės sė Shenjtė do tė jetė gjithmonė me ne.

  Fryma e Shenjtė do tė ndihmojė dhe do tė jetė gjithmonė me ata prej nesh qė do tė besojnė nė Krishtin me gjithė fuqinė e zemrės sonė dhe do t'i besojnė atij.

  Kjo ėshtė arsyeja pse unė do tė doja t'ju kėrkoja, kushdo prej nesh qė ka mundėsi, tė bėjė njė lutje tė trefishtė .

  Lutja e parė mund tė jetė drejtuar Perėndisė Atit. Le tė themi shpesh "Lutjen e Zotit".

  Lutja e dytė mund t'i referohet Birit tė Perėndisė, Zotit tonė Jisu Krisht . Le tė themi shpesh: "Zoti im, Jisu Krisht, ki mėshirė pėr mua". Ėshtė shumė e fortė dhe shejtani ia ka frikėn shumė.

  Dhe lutja e tretė mund tė jetė drejtuar Frymės sė Shenjtė . Tė gjithė duhet ta mėsojmė "Mbretin Qiellor" dhe le ta themi tė gjithė ēdo ditė, sepse kėshtu do ta shenjtėrojmė shpirtin tonė dhe do ta mbrojmė trupin tonė nga ēdo e keqe.

  Ne hymė, bija ime, nė njė periudhė tė ēuditshme, tė cilėn me siguri mund ta pėrshkruaj si fillimin e viteve tė fundit .

  Ėshtė koha kur edhe tė zgjedhurit do tė devijohen , siē thotė Bibla.

  Uroj qė tė gjithė ne tė ndriēohemi nga Fryma e Shenjtė qė tė njohim zanatin e shejtanit dhe tė qėndrojmė, tė gjithė, besnikė ndaj Zotit tonė Jisu Krisht, Mesias sė vėrtetė tė botės.


  Ligjėrimi i At Elpidios Vagianakis pėr shenjėn e Antikrishtit. Ēfarė ėshtė dhe si do tė bėhet. (12-15-2020) Transkriptimi i ligjėratės sė At Elpidios "Shenja e Antikrishtit" mund tė gjendet kėtu Pėrktheu nga anglishtja, Ilirjan Papa.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 04-05-2022 mė 14:54

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,329
  Postimet nė Bllog
  1

  Pėr: Shenja e Antikrishtit

  Dhurata me e madhe z.Papa, qe Perendia i fali njeriut ne krijimin e tij eshte liria, Kjo liri nuk mund t`i hiqet ne asnje rrethane dhe as nuk ka manipulim mendimesh me metoda elektronike, se shpirtin e tij njeriu e ka te lire, nepermjet tij mendon dhe pendohet e rrefehet per faljen e mekateve. trupi mund te demtohet por shpirti jo, kurre. Prandaj me fut ne trupin tim cfare te duash ti, qofte cip, a tjeter gje, besimin tim nuk e tund dot, vetem po e lashe vete, nuk me ben dot robot apo manekin me metoda elektronike, apo te ndryshosh adn time, eshte e pamundur..., aq sa eshte e pamundur qe me shkence te ngjallet njeriu prej se vdekuri
  Shenje 666, mendoj se eshte nje shenje qe e vendos antikrishti, pasi te kesh mohuar Krishtin, ne lirine tende, patjeter prej veshtiresive te medha, por edhe i joshur,..sic ka ndodhur, 666 vulosja me shenjen e bishes, eshte nje lloj anti-pagezimi,
  Dhe po te shikosh ka edhe kontradiksione ne kete mesim, sepse ne pjesat e fundit i referohet shpesh lirise per te zgjedhur, te cilen ne pjesen e pare e ka mohuar nepermjet ndikimit teknologjik dhe "ndergjegjes artificiale" dhe ndryshimit te adn, etj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 03-05-2022 mė 03:35
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Shenja e Antikrishtit

  Dhurata me e cmuar e Perendise per njeriun eshte Fryma e Shenjte Jetedhenese. Pra vete jeta. Nuk do te gjesh asnje krijese tjeter as mbi toke as ne qiell qe eshte krijuar "sipas shembelltyres dhe ngjashmerise se Zotit" dhe qe merr jete "me Frymen e Zotit". Liria eshte nje nenprodukt i jetes qe na jep Fryma Jetedhenese e Zotit, nje nenprodukt i vullnetit te lire. Engjejt ne qiell nuk kane as trup si njerezit, as vullnet te lire si njerezit. Keto dhurata Perendia ia dha vetem njeriut. Prandaj Kryepeshkopi Anastas me te drejte na kujton: "Ne fytyren e cdo njeriu duhet te shikoni ikonen e Perendise!"

  Natyra njerezore qe Zoti na krijoi ka brenda saj trupin, shpirtin dhe frymen. Trupi dhe shpirti i njeriut u bashkuan nepermjet Frymes se Zotit. Dhe njeriu si person, nuk mund te ndahet ne vetem ne trup apo vetem ne shpirt, eshte te dyja bashke. Ashtu si Zoti yne Jisu Krisht, nuk ishte vetem Perendi apo vetem Njeri, ai ishte te dyja bashke, te pandara: Perendi-Njeri. Lufta shpirterore e te Krishterit me qoftelargun behet pikerisht per te marre trofeun e madh: shpirtin e njeriut. Qe pas vdekjes, ai shpirt te mos perplasi krahet e te ngjitet ne qiell tek Ati, por te mberthehet nga demonet, e te akuzohet per gjithe mekatet e bera sa ishte gjalle, per te cilat nuk eshte penduar e nuk ka kerkuar faljen e Zotit. At Elpidios me lart e shpjegon shume qarte: i ligu duhet te nenshtroje me pare trupin e njeriut qe te kontrolloje edhe shpirtin e tij. Lexoje ate qe ai shkruan perseri, me vemendje dhe ngadale.

  - Kur ti shkon ne Kishe e mbulon fytyren me nje maske, cfare je duke bere? Je duke mbuluar me maske Ikonen e Perendise!

  - Kur ti shkon ne Kishe dhe Kungimin nuk e merr me te njejten luge nga Kupa e Shenjte por me nje luge te vecante per cdo person, cfare je duke bere? Je duke treguar besimin e vaket se Trupi dhe Gjaku i Krishtit do te behen shkak qe ti te semuresh e jo te sherohesh!

  - Kur ti nuk shkon ne Kishe fare pasi ke frike se njerezit e mbledhur atje do te ngjisin virusin, cfare kujton se je duke deshmuar me kete veprim? Qe ti je i pushtuar nga frika e jo nga besimi ne Zot!

  Te gjitha ato qe At Elpidios flet me lart po ndodhin, jane vene ne levizje. Ai tregon te gjitha keto qe ai i ka pare me syte e tij duke iu lutur Zotit, qe te na paralajmeroje te gjithe ne te krishteret. Ato qe lexon ne librin e Apokalipsit ne Bibel nuk jane me gjera qe pritet qe te ndodhin, jane gjera qe po ndodhin. Nuk i lexon me vetem ne faqet e Apokalipsit, i lexon si kryeartikuj ne faqet e gazetave te botes.

  Perendia na ndricofte mendjen dhe zemren qe te mos shkelim ne carqet e te ligut.

  Albo

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,329
  Postimet nė Bllog
  1

  Pėr: Shenja e Antikrishtit

  At Elpidios me lart e shpjegon shume qarte: i ligu duhet te nenshtroje me pare trupin e njeriut qe te kontrolloje edhe shpirtin e tij
  Gjithe sqarimi yt eshte i qarte, une i rashe shkurt kur fola per lirine e njeriut. Shprehjen e mesiperme te ketij Ati, nuk arrij ta kuptoj dhe kjo eshte esenca, konkluzioni i gjithe predikimit te tij.
  Ky eshte konkluzion i pergjithshem i marre vecas i paqarte. Nese lexojme gjithe shtjellimin e tij lidhur me teknollogjine, cipin, ndergjegjen artificiale, manipulimin e mendimeve, del i qarte deduksioni se djalli nepermjet mjeteve teknologjike, do te transformoje adn e njeriut sipas deshires se tij, ne kuptimin qe do te kemi nje "robot" qe do te kurdiset nga djalli, i cili nuk ka me asnje liri por eshte thjesht nje makine, kompjuter. Dhe keshtu do te shkojne ne ferr.
  Ketu eshte kontradikta qe une nuk e besoj,se nuk ka force ne bote qofte teknologjia me e avancuar qe te manipuloje ndergjegjen time dhe ta beje te varur nga djalli.
  Nese per nje cast e marrim kete te mireqene, nuk kemi me te bejme me njeri te lire, pra eshte i varur dhe nuk mund te denohet per asnje mekat, sepse eshte thjesht robot.Por kjo eshte thjesht fantazi diabolike qenuk mund te ndodhe kurre.
  Me poshte ne predikim kundershton ato qe ka thene ne fillim, eshte pra nje mish mash, qe mund ta pranoje vetem nje mendje e semure.
  Keto teori i kam degjuar prej kohesh, ne disa rrethe te kufizuara ekstremiste, jam ballafaquar dhe i kam kundershtuar, duke dhene mendimin tim sipas Ungjillit.
  Duke shtuar fjale predikimit nuk sqaron gje por vetem shton ujrat,
  Shpesh edhe ne diskutime te ngjashme, disa thone kete qe ke thene ti: lexoe me kujdes. Shkrimi eshte i qarte, por seicili mund ta marre fare mire te bardhen dhe me fjale te pergjithshme te konkludoje se kemi te bejme te te zeze. Pra, s`kam se cte lexoj sepse eshte fare e qarte, dhe po ashtu edhe une jam fare i qarte duke qene kunder tij.
  Aq me teper qe keto teori as qe permenden fare dhe as qe pranohen nga Kisha Orthodhokse zyrtare, pra nuk kane kurrfare fuqie. Bile jane te ndaluara te botohen edhe disa libra te ketyre natyrave,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 04-05-2022 mė 15:15
  Duaje te afermin tend si veten

Tema tė Ngjashme

 1. Hyjnizimi i njeriut teoria e antikrishtit
  Nga Xhemis nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-09-2015, 16:14
 2. A keni degjuar ndonjehere per kete version te Antikrishtit?
  Nga Seminarist nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 93
  Postimi i Fundit: 03-07-2012, 12:05
 3. Shenja qė tregojnė ndjenja!
  Nga Dar_di nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-02-2011, 09:28
 4. Shenja ne Rruge!?
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 08:47
 5. Kosova - Shenja E Shenjtė E Shqiptarisė
  Nga feneri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 29-01-2008, 18:38

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •