Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 115
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-01-2022 mė 22:08

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  41 Vende Pjesėmarrėse nė “Eurovision 2022” - Edicioni 66 i Eurovision Song Contest


  https://telegrafi.com/publikohet-lis...rovision-2022/

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  TORINO - Qyteti Mikpritės i ESC 2022 !

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Eurovision Song Contest 2022 - Host City


  https://wiwibloggs.com/2021/08/07/eu...ontest/266270/

  17 Qytetet Kandidate qė shprehėn interes pėr mikpritjen e ESC 2022.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-01-2022 mė 22:31

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  The Sound of Beauty: Story behind the Theme Art


  Eurovision Song Contest 2022

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  Sipas Shorteut tė hedhur sot nė Itali pėr “Eurovision 2022” , qė do tė mbahet nė PalaOlimpico tė Torinos nė muajin Maj:


  GJYSEM FINALJA I - 10 Maj, 2022

  Performojnė nė Gjysmėn e Parė tė Garės:

  * SHQIPERIA
  * LETONIA
  * ZVICRA
  * SLLOVENIA
  * BULLGARIA
  * MOLDAVIA
  * UKRAINA
  * LITUANIA
  * HOLLANDA

  Performojnė nė Gjysmėn e Dytė tė Garės:

  * NORVEGJIA
  * RUSIA
  * PORTUGALIA
  * DANIMARKA
  * ARMENIA
  * AUSTRIA
  * KROACIA
  * ISLANDA
  * GREQIA


  Nga BIG 5 - Angli, France, Gjermani , Spanje, Itali do ta ndjekin dhe votojnė nė kėtė Gjysėm Finale :

  * FRANCA

  * ITALIA


  Suksese SHQIPĖRI ! Good Luck ALBANIA !


  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2022

  https://wiwibloggs.com/2022/01/25/eu...g-when/268821/

  https://eurovisionworld.com/esc/euro...ich-semi-final
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 25-01-2022 mė 10:54

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  GJYSEM FINALJA II - 12 Maj, 2022

  Performojnė nė Gjysmėn e Parė tė Garės:

  * AUSTRALIA
  * GJEORGJIA
  * QIPRO
  * SERBIA
  * FINLANDA
  * AZERBAJXHANI
  * SAN MARINO
  * IZRAEL
  * MALTA


  Performojnė nė Gjysmėn e Dytė tė Garės:

  * MALI I ZI
  * RUMANIA
  * REPUBLIKA ĒEKE
  * POLONIA
  * BELGJIKA
  * MAQEDONIA E VERIUT
  * SUEDIA
  * ESTONIA
  * IRLANDA


  Nga BIG 5 - Angli, Francė, Gjermani , Spanjė, Itali do ta ndjekin dhe votojnė nė kėtė Gjysėm Finale :

  * ANGLIA ( MBRETĖRIA E BASHKUAR )

  * GJERMANIA

  * SPANJA


  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2022

  https://wiwibloggs.com/2022/01/25/eu...g-when/268821/

  https://eurovisionworld.com/esc/euro...ich-semi-final
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 25-01-2022 mė 11:01

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  FINALJA E MADHE - 14 Maj, 2022


  ITALIA - FRANCA - GJERMANIA - SPANJA - MBRETERIA E BASHKUAR ( BIG 5 )

  10 Finalstėt e Gjysėm Finales sė Parė

  10 Finalistėt e Gjysėm Finales sė Dytė


  Suksese SHQIPĖRI ! Good Luck ALBANIA !  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2022

  https://wiwibloggs.com/2022/01/25/eu...g-when/268821/

  https://eurovisionworld.com/esc/euro...ich-semi-final
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-01-2022 mė 11:41

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  “Eurovision 2022”: Kush janė prezantuesit e kėtij viti ?

  Laura Pausini, Alessandro Cattelan dhe Mika do tė jenė nikoqirė tė “Eurovision Song Contest 2022” nė Torino.

  Lajmet do tė shpallen zyrtarisht gjatė Festivalit tė Sanremos nė fillim tė muajit Shkurt. Kjo sipas agjencisė italiane tė lajmeve, Adnkronos, e cila ka cituar disa ‘burime tė sakta’. Thashethemet kanė qarkulluar prej muajsh pėr yjet e njohur. Nėse Adkronos e ka me tė drejtė, kėngėtarja Laura Pausini dhe Alesandro kanė nėnshkruar tashmė kontratat e tyre.

  Mika, i cili e ka mohuar vazhdimisht pėrfshirjen e tij, thuhet gjithashtu se ėshtė gati pėr tė nėnshkruar kontratėn.

  Njoftimi zyrtar pritet tė vijė nė natėn e dytė tė Sanremos, 2 Shkurt, sepse Laura ėshtė planifikuar tė shfaqet si e ftuar speciale atė mbrėmje.

  Laura Pausini

  Nė Dhjetor, Dagospia raportoi se Laura – ndėr artistet mė tė njohura italiane nė botė – ishte njė ndėr yjet e preferuar pėr tė mirėpritur kompeticionin muzikor.

  Ajo ka fituar pothuajse ēdo ēmim tė madh qė mund tė mendoni – duke pėrfshirė njė ēmim MTV Italian Music Awards, Grammy Awards, Latin Grammy Awards dhe Billboard Latin Music Awards.

  Laura performoi kėngėn e saj tė nominuar pėr Oscar “Io Si/Seen” nė para-ndejėn e Oscars 2021. Ajo tė luajė nė njė film pėr Amazon mė vonė kėtė vit qė e konceptoi vetė.


  Gazeta Blic

  https://gazetablic.com/eurovision-20...-e-ketij-viti/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-01-2022 mė 11:55

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Eurovision This Month - Contest News for January 2022


  January 31, 2022.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  ALBANIA - ESC 2022

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  SPANJA - ESC 2022

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  ITALIA - ESC 2022

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  ITALIA - ESC 2022

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Eurovision 2022: Top 12 by Spotify Streams (17/2/22)

  Nga Greqia

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Eurovision 2022 | Top 19

  Nga Anglia

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  Rusia pėrjashtohet nga Eurovision 2022 !

  Pas njė sėrė kėrkesash, organizatorėt e Eurovision vendosėn ta pėrjashtojnė Rusinė nga pjesėmarrja nė festival.

  Lajmi u bė i ditur nga vetė “European Broadcasting Union” (EBU), qė organizon konkursin ēdo vit.

  “Njė vendim i tillė ėshtė marrė duke patur parasysh shqetėsimin e krijuar nga kriza e paprecedentė qė po ndodh aktualisht nė Ukrainė. Pėrfshirja e Rusisė nė njė konkurs tė tillė do tė krijonte mosbesim dhe konflikte gjatė eventit”, shkruhej nė njoftimin zyrtar.

  Pėrveē pėrjashtimit nga Eurovizioni, Rusia u pezullua nga Kėshilli i Europės, pas fillimit tė luftės nė Ukrainėn lindore.


  https://konica.al/2022/02/rusia-perj...ga-eurovision/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-02-2022 mė 18:30

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali

  Sondazh i Wiwibloggs - Renditja e Shqipėrisė ndėr 18 kėngėt e pėrzgjedhura ( 26 Shkurt, 2022 )

  https://wiwibloggs.com/2022/02/26/it...bruary/270390/

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  POLONIA - ESC 2022

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,637

  Pėr: Eurovision Song Contest 2022 - Itali  Eurovision Top 20 Most Watched: February 2022

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Eurovision Song Contest 2021 - Hollandė
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 130
  Postimi i Fundit: 22-05-2021, 21:21
 2. Eurovision Song Contest 2019
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 172
  Postimi i Fundit: 23-06-2019, 18:01
 3. Eurovision Song Contest 2015
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 171
  Postimi i Fundit: 24-05-2015, 12:14
 4. Eurovision Song Contest 2014
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 112
  Postimi i Fundit: 07-07-2014, 16:06
 5. Eurovision Song Contest 2013
  Nga sirena_adria nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 124
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 09:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •