Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Berisha: George Sorros na ktheu n monizm e narko-shtet me pinokun e tij Edi Rama

  Berisha sulmon Soros: Na ktheu n monizm! Shqipria sot nj narko-shtet pa drejtsi

  Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka akuzuar srish Xhorxh Soros si financues dhe krijuesi i monizmit politik n Shqipri.

  Emri: auto_8fdebbe8-1be4-4a0c-b667-7bf29889830f1638376462.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 32.0 KB

  Duke falnderuar SHBA pr kontributin e saj t pashoq ndr vendet e tjera, Berisha theksoi se n vitin 2014 fondacioni i Sorros filloi tryeza t rrumbullakta pr t reformuar drejtsin dhe ndryshimet kushtetuese por pa treguar se n plan strategjin ishte ndryshimi kushtetues n Shqipri, reforma e drejtsis dhe reforma territoriale por kur hakerat ia nxorrn, u mor vesh se kto ishin t tijat.

  Berisha: Gjat gjith karriers time politike isha prpjekur t kisha marrdhnie t ngushta me SHBA dhe pr kt jam krenar sepse asnj komb tjetr sa SHBA nuk ka br pr lirin e kombit shqiptar dhe jam admirues i atij vendi. Por un dalloj at vend q n letrn e par nga mafia e Xhorxh Sorrosit. Po pse kjo armiqsi e Sorros i cili sht shum i fuqishm, pse kjo armiqsi me Sali Berishn. Asgj personale nuk kam pasur me t, prkundr e kam pritur si presin shqiptart, mirpo nuk mund t pajtohesha kurr me veprimet tij pr demokracin shqiptare. Ai mori t gjith shoqrin civile dhe si ishte ja dha PS. Mori t gjitha mbetjet e sigurimet dhe ekstremit t majt dhe i vendosi n varsi t PS. far ishte kjo. Sorros kaloi shoqrin civile n shoqri t PS dhe na ktheu n monizm dhe kjo m dshproi shum. Gjithashtu edhe reforma n drejtsi ishte problem i tij pasi n vitin 2014 fondacioni i tij filloi tryeza t rrumbullakta pr t reformuar drejtsin dhe ndryshimet kushtetuese por pa treguar se n plan strategjin ishte ndryshimi kushtetues n Shqipri, reforma e drejtsis dhe reforma territoriale por kur hakerat ia nxorrn, u mor vesh se kto ishin t Sorros. Por far sht Shqipria sot sht narko shteti pa sistem drejtsie.  Syri

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,332
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Berisha: George Sorros na ktheu n monizm e narko-shtet me pinokun e tij Edi Rama

  "Dum baben".
  Nuk ka krahasim me te pershtacem se ky i haxhiqamilisteve te vitit 2021. Personi i nxjerre jashte ligjit nga SHBA dhe Evropa tenton te marre kryet e vendit (larg qofte). Perndryshe "eat grass".
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 03-12-2021 m 15:12
  Duaje te afermin tend si veten

Tema t Ngjashme

 1. New York: Pinoku Edi Rama takon Baba Kalon George Soros
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-03-2022, 21:48
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-08-2021, 20:06
 3. Intervista, Basha: "Edi Rama po ndrton nj narko-shtet n Shqipri"
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-05-2014, 23:43
 4. Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-09-2012, 17:14
 5. Prgjigje: 315
  Postimi i Fundit: 18-02-2010, 10:27

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •