Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi

  Memli Krasniqi: Fitorja e kandidatve t PDK-s sht fitore e qytetarve


  Autori: Gazeta inFokus
  17:44 | 15 November 2021


  Kryetari i Partis Demokratike e Kosovs, ka thn se kthimi i PDK-s si partia e par n vend sht merit e puns s jashtzakonshme dhe ekipore nga aktivistt.


  Ai tha se fitorja e kandidatve t PDK-s, sht nj fitore qytetare, pr t rikthyer e ruajtur qeverisjet e mira, transparente, t kompetencs e t projekteve madhore n Komunat e Kosovs.

  Mirnjohja m e madhe i takon qytetarve t Kosovs, pr shansin e ri q na dhan pr ta dshmuar veten, si dhe pr kulturn e lart demokratike q votuesit treguan edhe gjat ktij procesi zgjedhor. Kt mbshtetje q na u dha, ne nuk do ta konsiderojm vetm nder e privilegj, por edhe prgjegjsi e obligim pr t punuar me prultsi, dedikim e kmbngulje n prmbushjen e premtimeve elektorale, tha Krasniqi

  Deklarata e plot e kryetarit t PDK-s, Memli Krasniqi:

  Qytetar t dashur,

  Faleminderit nga zemra pr mbeshtetjen e madhe n kto zgjedhje. Fitorja e kandidatve tan sht nj fitore qytetare, pr t rikthyer e ruajtur qeverisjet e mira, transparente, t kompetencs e t projekteve madhore n qytetet tona.

  Faleminderit secilit aktivist t Partis Demokratike t Kosovs pr punn e jashtezakonshme dhe ekipore, q e ktheu PDK-n t paren n nivel vendi. Ne jemi shum krenar me vlerat q prfaqsojm, me kontributin madhor n liri e shtetndrtim, e me vizionin e qart e t pastr pr t ardhmen e Kosovs.Mirnjohja m e madhe i takon qytetarve t Kosovs, pr shansin e ri q na dhan pr ta dshmuar veten, si dhe pr kulturn e lart demokratike q votuesit treguan edhe gjat ktij procesi zgjedhor. Kt mbshtetje q na u dha, ne nuk do ta konsiderojm vetm nder e privilegj, por edhe prgjegjsi e obligim pr t punuar me prultsi, dedikim e kmbngulje n prmbushjen e premtimeve elektorale.Na presin edhe shum pun. Por do t punojm bashk, me respekt e kultur t lart qytetare e politike. Sepse vetm kshtu, t bashkuar, mund ta shohim Kosovn ashtu si e meriton t jet, e zhvilluar e demokratike. PDK me krenari do ti prij ktij vizioni.Na prift e mbara!
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Pr: PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi

  itaku: Fitorja e PDK-s nuk do t arrihej pa lidershipin e kryetarit Memli Krasniqi
  https://www.rtklive.com/sq/gallery/n...KzUvAVGHjI.jpg

  15 nntor19:09
  Nnkryetarja e Partis Demokratike t Kosovs, Vlora itaku ka thn se fitorja e zgjedhjeve lokale nga ana e PDK-s nuk do t mujd t arrihej pa lidershilin e kryetarit t ri Memli Krasniqi.

  Ajo ka shkruar n faqen e saj n Facebook se kryetari i PDK-s Memli Krasniqi, i ka br bashk kandidatt, projektet dhe prkushtimin brenda nj formule t vetme, q synon prmirsimin e jets s qytetarve dhe shrbimin ekskluzivisht n dobi t tyre.


  Deklarata e plot e Vlora itakut:

  Thellsisht mirnjohse ndaj t gjith qytetarve pa dallim, q n kto zgjedhje besuan n projektin politik t PDK-s. Fitorja e PDK-s n nnt komuna t Republiks s Kosovs q e nxjerr PDK-n fituese t ktyre zgjedhjeve, sht fitore e tyre dhe pr ta.

  Kjo perspektiv dhe ky vullnet qytetar pr qeverisje kompetente, transparente e transformuese, nuk do t arrihej pa angazhimin e madh t aktivistve dhe strukturave t PDK-s, si dhe lidershipit t Kryetarit Memli Krasniqi, i cili ka br bashk kandidatt, projektet dhe prkushtimin brenda nj formule t vetme, q synon prmirsimin e jets s qytetarve dhe shrbimin ekskluzivisht n dobi t tyre.


  T gjith kryetarve t sapo zgjedhur n komunat e Kosovs, iu dshiroj pun t mbar dhe qeverisje n interes t qytetarve q i kan mandatuar.https://m.facebook.com/story.php?sto...37413&sfnsn=mo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 15-11-2021 m 15:16
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Pr: PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi

  Ndryshuar pr her t fundit nga Llapi : 15-11-2021 m 15:25
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Pr: PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi

  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Pr: PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi

  Kandidatt fitues
  #PDK177


  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Pr: PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi
  Frashri ia prmend 9 koalicione t VV-s Albin Kurtit: Provuat t bnit koalicione posht e lart me t korruptuarit
  MADHSIA E TEKSTIT PERISKOPI.COM 15 NOVEMBER 2021, 13:33 LAJME
  Kryeministri Albin Kurti arsyetoi debaklin n zgjedhjet lokale me defekte brenda partis dhe me bashkimin e partive tjera por kjo e fundit po kontestohet me t madhe nga aktivistt e PSD-s.

  Aktivisti dhe ish zdhnsi i VV-s, Frashr Krasniqi i ka prmendur gjithsej nnt koalicione t fshehta e t hapura t ksaj partie pr kto zgjedhje.

  Ktu prfshihen komuna si Kamenica, Gjilani, Juniku, Sharri, Vushtrria, Shtimja, Prizreni dhe Vitia, prcjell Periskopi.


  Pasi mblodhi keqprdorues, karrierist e t korruptuar, majtas e djathtas dhe e mbushi partin me ta; provoi t bj pazare posht e lart me t gjitha partit, pasi krejt kto nuk i mjaftuan pr ti fituar zgjedhjet, tash Albin Kurti e VV-ja kthehen tek streha kriminelt u bashkuan kundr nesh. sht shprehur z. Krasniqi.

  Statusi i plot:

  VV n Kamenic bri koalicion me AAK-n, AKR-n, dy ish-kryetart e dshtuar t komuns, Shaip Surdullin (LDK) dhe Begzat Sinanin (PDK), Fatmir Matoshin ish-ministr n Qeverin PLAN;

  VV n Gjilan bri koalicion me Qemajl Mustafn (ish-PDK) q ishte akuzuar pr krim t organizuar e korrupsion si dhe me Listn Srpska (takimet e Ismajl Kurteshit q u dokumentuan me foto npr medie);


  VV n Junik bri koalicion me LDK-n;

  VV n Sharr bri koalicion me LDK-n;

  VV n Vushtrri e mbshteti PDK-n;

  VV n Shtime bri koalicion t fshehur me LDK-n;

  VV n Prizren bri koalicion me zv.Kryeministren e PLAN-it, Albulena Balajn (dhe nj pjes t NISMA-s);

  VV n Viti bri koalicion me AAK-n;

  VV gjithkund, ama bash gjithkund, ka negociu me partit e tjera, pr mundsi koalicionesh.

  Pasi mblodhi keqprdorues, karrierist e t korruptuar, majtas e djathtas dhe e mbushi partin me ta; provoi t bj pazare posht e lart me t gjitha partit, pasi krejt kto nuk i mjaftuan pr ti fituar zgjedhjet, tash Albin Kurti e VV-ja kthehen tek streha kriminelt u bashkuan kundr nesh.

  Nfakt, ju i bashkuat keqprdoruesit, konservatort, regresistt, krejt bashk kundr Qendronit dhe kundr kandidatve t tjer, kudo q patt mundsi
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Pr: PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi

  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,967

  Pr: PDK-ja sht rikthyer parti e par n nivel vendi

  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Tema t Ngjashme

 1. PD mbetet sot Parti e Pareformuar dhe per momentin- Parti Anarkiste
  Nga pirro10 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-07-2021, 05:42
 2. A sht i nevojshm Koalicioni me Parti `parazite`?
  Nga pirro10 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-04-2017, 12:23
 3. Vendi i pare per te djathtet SVP ne Zvicer
  Nga D@mian n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-10-2007, 22:05
 4. Shqipria, vendi par n bot q shkatrroi armt kimike
  Nga Davius n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 21-07-2007, 07:43
 5. Cili eshte filmi i pare qe keni pare ?
  Nga dardajan n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 03-08-2005, 15:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •