Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar nj audio prgjim q dshmon blerjen e votave nga Partia Socialiste.

N prgjim del se nj zyrtar i lart i PS dhe administrats s Bashkis Klos, ka paguar rreth 60 mij lek t reja (600 mij) pr t marr votat e nj qytetari.

N bisedn rezulton se qytetari ka pasur probleme me banesn nga trmeti dhe nnkryetari i Bashkis s Klosit, i ka dhn nga xhepi i vet, pa asnj dokument, parat pr vendosjen e dritareve t reja duro alumin.

Nnkryetari i Bashkis Klos (PS), Armand Gjini, ka marr kshtu garancin nga qytetari, q pas pagess s lekve t votoj pr Partin Socialiste.Koha Jon