Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Elbasani/ Prokuroria: N makinn e Klement Xhaferrit u gjetn 19 karta ID dhe nj list me emra, n t Grecs, lista e patronazhistes. far u gjet nga kontrollet n banesa

  T gjith t akuzuarit e shtjes s Elbasanit kan dal sot para Gjykats pr masn e siguris. Nga konflikti me arm, mbeti i vrar Pjerin Xhuvani dhe u plagosn 4 persona.

  Gazetarja Klodiana Lala raportoi pr “BalkanWeb” se prokuroria nuk e prcakton se kush ka qlluar i pari gjat konfliktit dhe nga ana e efektivve t pranishm n vendin e ngjarjes sht deklaruar vetm se jan dgjuar t shtna.

  N seanc nga hetimet e prokuroris ka dal se n automjetin e Klement Xhaferrit sht gjetur nj list me emra dhe 19 fotokopje t kartave identiteti. Klement Xhaferri, pjes e konfliktit sht shpallur n krkim pas ngjarjes i dyshuar pr kryerjen e veprs penale “Vrasja n rrethana t tjera cilsuese n mnyr t rrezikshme pr jetn e shum personave, mbetur n tentativ” dhe vijon puna intensive pr kapjen e tij. Dhe po kshtu gjat aksioneve pr krkimin e Xhaferrit jan gjetur n dy banesa serverat e dy kamerave t siguris, por edne nuk jan hapur.

  Ndrkoh n makinn e Mehmet Grecs jan gjetur vetm nj list me emra dhe patronazhist, por jo karta ID.
  Po kshtu rezulton se mjeti q prdorte Klement Xhaferri, me t cilin ishte n vendngjarje ishte n pronsi t kompanis Beko.

  Por Eldjo Beko i vetmi i arrestuar nga pala tjetr e konfliktit i akuzuar pr veprn penale “Veprime q pengojn zbulimin e t vrtets” tentoi ta fshihte kt fakt.

  Balkanweb

 2. #22
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Vrasja n Elbasan/ Berisha publikon raportet e oficerve t policis gjyqsore: N makin u gjetn dhjetra pasaporta, flet votimi e blloqe pagesash (DOKUMENTI)

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar drejtorin e Policis Ardi Veliu lidhur me ngjarjen tragjike t ndodhur n Elbasan, ku mbeti i vrar Pjerin Xhuvani.

  Berisha ka publikuar raportin e Policis duke u shprehur se n makinn e Grecas dhe Xhaferit u gjetn dhjetra karta identiteti, pasaporta biometrike, flet votimi, blloqe pagesash deri edhe shkop policie.

  Berisha pretendon se n raportin e dy oficerve t policis gjyqsore, thuhet se u gjetn 3 lloj gzhojash, ka sipas Berishs tregon se n drejtim t aktivistit t PD u qllua nga dy gryka zjarri.

  Deklarata e Berishs

  Breakin News!

  Raporti zyrtar mbi ngjarjen tragjike ne Elbasan!

  Krimineli Ardi Veliu mashtron publikisht shqiptaret.

  Ne makinen e banditeve trafikantit Greca dhe vrasesit Klement Xhaferi u gjenden sipas raportit te policise dhjetra karta identiteti, pasaporta biometrike, flete votimi, blloke pagesash deri dhe shkop policie.

  Ndersa kryehorri i pafytyre ne krye te narkopolicise u tha shqiptareve se nuk u gjenden materiale zgjedhore.

  Perve kesaj ne raportin oficereve te policise ne vend ngjarje drejtuar kryehorrit ne krye te narkopolicise dhe narkoprokurorit te Elbasanit thuhet se u gjeten 3 lloj gezhojash cka tregon se ne drejtim te aktivisteve te Pd u qellua nga dy gryka zjarri, Ardi Veliu mashtroi duke thene se u gjeten dy lloj gezhojash.

  Ketu me poshte keni raportin e dy oficereve te policise gjyqsore per ngjarjen qe pergjaku Elbasanin, i cili deshmon vertetsine e plote te deshmive te veprimtareve te PD per ngjarjen tragjike dhe manipulimin e ngjarjes nga autori i vrasjes se vertet dhe puthadori i tij Ardi Veliu! sb

  Emri: Berisha-2.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 61.4 KB

  Emri: Berisha-3.jpg

Shikime: 38

Madhsia: 52.1 KB

  Emri: Berisha-4.jpg

Shikime: 38

Madhsia: 62.3 KB

  Emri: Berisha-5.jpg

Shikime: 37

Madhsia: 77.8 KB

  Emri: Berisha-6.jpg

Shikime: 41

Madhsia: 63.8 KB

  Panorama

 3. #23
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  VIDEO SKANDALI/ Ja si mbrohet masakra zgjedhore e Elbasanit

  Lista me emra dhe fotokopje kartash ID, bllok shnimesh ku shkruhej pagesa si dhe nj dokument format A4 me prshkrimin formular patronazhi, bashk me disa fletpalosje t Partis Socialiste. Kto jan disa nga provat q Policia e Shtetit gjeti n automjetin pa targa t shtetasit Mehmet Greca, pas prplasjes me arm n lagjen 5 Maji n Elbasan m 21 prill 2021, e cila prfundoi me nj t vdekur dhe katr t plagosur dhe njollosi zgjedhjet e 25 prillit.

  Sipas dokumenteve gjyqsore t para nga BIRN, Policia dhe Prokuroria kishin informacione mbi provat e gjetura dhe q sugjeronin se kishin t bnin me nj krim zgjedhor, por dshtuan t bjn arrestime apo t ngren akuza ndaj personave n fjal, prfshir nj person me nofkn Met Dafllaku, emri i t cilit ishte shkruar mbi bllokun me shnimin pagesa.

  Provat e gjetura n vendngjarje nuk e penguan drejtorin e Prgjithshm t Policis s Shtetit, Ardi Veliu t deklaronte n nj konferenc pr shtyp t mbajtur nj dit pas ngjarjes, se nuk kishin gjetur materiale zgjedhore q shrbejn pr shit-blerje t vots.

  Ky skandal i rnd u denoncua nga ish-kryeministri Sali Berisha. Kurse PD publikoi nj video me titullin: Ja si mbrohet masakra zgjedhore e Elbasanit. Ndiqeni m posht:  Syri

 4. #24
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Bllok ‘pagesash’ dhe karta ID: Si u manipulua prplasja e prgjakshme e Elbasanit

  Referimi policor mbi prplasjen e prgjakshme n Elbasan ngre pikpyetje se Policia e Shtetit jo vetm q mbylli syt prball provave q sugjeronin prfshirjen e personave me t shkuar kriminale n krim zgjedhor, por mashtroi publikisht mbi faktet.

  Sipas deklarats s Veliut, nj grup ish-oficersh policie t njohur si “Grupi i Mbrojtjes s Votave” t Partis Demokratike, “i bllokuan rrugn automjetit t fuoristrad tip ML t drejtuar nga shtetasi me inicialet M.G. duke i prer rrugn.” Policia e Shtetit e shpalli bllokimin e shtetasit Mehmet Greca si “heqje e paligjshme e liris”.

  “Nga kqyrja e automjetit Mercedez tip ML pa targa, i gjetur n vendngjarje, grupi hetimor nuk ka konstatuar sende t kundraligjshme apo t dyshuara se mund t prdoreshin pr shitblerje t vots,” deklaroi Veliu n konferencn pr shtyp t dats 22 prill. [Link]

  Por ndryshe nga sa flet kjo deklarat, dokumenti i referimit t veprs penale nga Policia pr Prokurorin e Elbasanit shkruan: “N sedilen e djatht prpara t ktij mjeti gjendet nj ant dore kafe, brenda s cils gjenden […] nj fletore me vija me shnim n kapak Met Dafllaku pages, brenda n 6 flet shnime me emra dhe nr. id, format A4 me prshkrim formular patronazhi me tre flet, 5 formate A4 me kopje kartash identiteti dhe pasaportash biometrike…”

  Kreu i Policis s Shtetit, Ardi Veliu konfirmoi n nj prgjigje me shkrim se materjalet n fjalc jan gjetur n vendin e ngjarjes por sipas tij, kto materjale nuk prbjn prova pr krim zgjedhor.

  “Grupi hetimor nuk i ka vlersuar provat e gjetura dhe t sekuestrua n automjetin ML pa targa, si element apo si indicje q mund t shrbenin pr eljen e nj hetimi pr veprat penale q prekin zgjedhjet e lira dhe sistemin demokratik t zgjedhjeve,” deklaroi Veliu n prgjigjen e tij. Argumenti kryesor pr kt vlersim sipas Veliut lidhet me faktin se n automjet jan gjetur “vetm 100 euro”.

  Veliu ia kaloi prgjegjsin prokuroris pr t vijuar m tej me kt shtje.

  “…sht n tagrin e prokurorit q t nis hetime edhe pr vepra t tjera penale nisur nga provat e administruara apo dshmit e marra,” shkroi Veliu.

  Prokurori Alfred Shehu refuzoi t komentoj mbi shtjen dhe i tha BIRN se si prokuror e ka t ndaluar t reagoj n shtje t debatit publik.

  Nj zyrtar i policis e prshkroi Grecn si nj “socialist t flakt” dhe banor t lagjes, ndrsa policia duket se u bind nga justifikimi q Greca dha pr prdorimin e nj automjeti pa targa.

  Pasi u lirua menjher pas marrjes n pyetje si “person q ka dijeni pr ngjarjen”, Greca u pa nga dshmitart duke qndruar pran qendrave t votimit n lagjen “5 Maji” n Elbasan n ditn e zgjedhjeve.

  Dokumenti policor i kqyrjes s vendit t ngjarjes tregon se n prplasjen e prgjakshme q ndodhi n syt e dy drejtuesve t policis s Elbasanit dhe nj numri policsh u prdorn disa pistoleta, vrtetuar kjo nga larmishmria e markave t gzhojave t gjendura n vendngjarje, si dhe duket se sht qlluar nga pozicione t ndryshme.

  Raporti i Policis thot se aty u gjendn 7 gzhoja t marks GFL 9 mm Luger si dhe 9 gzhoja PPU 45 t kalibrit 11.2, ku kto t fundit u gjetn n gjasht pozicione t ndryshme. U gjetn m tej tre gzhoja S&B dhe nj fishek 1 Maxx Tech. Gzhojat e gjetura n terren sugjerojn prdorimin e minimalisht tre llojeve t ndryshme t armve, por policia ka sekuestruar vetm armn e dorzuar nga i akuzuari pr vrasjen e Pjerin Xhuvanit, Arbr Paplekaj.

  Gjithashtu, prania e policis n vendngjarje nuk e pengoi nj nga personat e prfshir n konflikt, Klement Xhaferrin t largohej. Xhaferri sht shpallur aktualisht n krkim policor, por policia nuk ka gjetur ende vendndodhjen e tij.

  Sipas deklarats s 22 prillit t Veliut, n vendin e ngjarjes, para, gjat dhe pas prplasjes s armatosur gjendeshin dy zvendsdrejtor t Policis s Qarkut.

  Greca, t cilit Policia e Shtetit iu referua si nj qytetar q u mor peng me dhun, sht dnuar n Britanin e Madhe n vitin 2016 pasi u kap me 51 kilogram kokain dhe 80 mij paund cash.

  Partia Socialiste fitoi zgjedhjet e s diels me 48% t votave, por akuzat pr prfshirje t strukturave t krimit t organizuar n zgjedhje vazhdojn. N qarkun e Elbasanit, socialistt thelluan rezultatin e vitit 2017 dhe arritn t fitojn 55% t votave.

  Nj nga provat e sekuestruara n vendngjarje sht nj dokument me titull “formular patronazhi”, i gjendur n makinn pa targa t bllokuar nga mbshtetsit e PD. Patronazhistt u bn t njohur n publik pas rrjedhjes s nj databaze t madhe me emrat e 910 mij votuesve t Tirans, databaz q besohet se i prket Partis Socialiste.

  Kjo nuk sht hera e par q socialistt akuzohen se kan prdorur persona me t shkuar kriminale pr fushatat e tyre elektorale.

  Gjergj Erebara
  BIRN

 5. #25
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,889
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Vrasja e Xhuvanit/ Hetim penal dy zv.drejtorve t Policis s Elbasanit

  Shrbimi pr shtjet e Brendshme dhe Ankesat ka nisur zyrtarisht procedim penal mbi dy zvendsdrejtort e policis n Elbasan Albert Nushi dhe Niko Palla e patrulln e policis pr vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

  Hetimet pr rastin po kryen n bashkpunim me prokurorin e Elbasanit, ndrsa sipas t dhnave vrasja mund t ishte shmangur nse do t kishte pasur reagim m t shpejt nga ana e zyrtarve.

  Kta t fundit, n momentin e vrasjes kan qen n vendngjarje. Burime pr ABC bjn t ditur se jan mbi 10 punonjs policie dhe dy zv/drejtort q jan n hetim nga SHA.

  Kujtojm se Pjerin Xhuvani mbeti i vrar nga nj prplasje e armatosur m 21 prill n Elbasan. Katr persona t tjer mbetn t plagosur.

  Syri

 6. #26
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,058
  Postimet n Bllog
  4

  Vrasja e Pjerin Xhuvanit, lihet n burg Arbr Peplekaj

  Gjykata e Apelit Durrs la n fuqi vendimin e Gjykats s Shkalls s par Elbasan lidhur me masat e siguris n ngarkim t Arbr Paplekajt dhe 10 t tjerve.

  Paplekaj do t vazhdoj t qndroj b burg. 10 t tjert detyrim paraqitje 2 her n muaj.

  Paplekaj sht i dyshuari kryesor pr vrasjen e 56-vjearit, ndrkoh q gjat prplasjes u plagosn dhe 4 persona t tjer, prfshir dhe nj oficere policie.


  Ish-efektivi i RENEA-s, akuzohet pr kryerjen e veprave penale, Vrasja n rrethana t tjera cilsuese kundr dy ose m shum personave dhe n mnyr t rrezikshme pr jetn e shum personave, Vrasja e punonjsve t Policis s Shtetit, e mbetur n tentativ, Heqja e paligjshme e liris e kryer me dhun n bashkpunim.

  Albeu.com

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan
  Nga mesuesi_1 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 26-06-2015, 13:13
 2. Blinte femrat 4000 euro n Shqipri, i bnte prostituta n Itali.
  Nga benseven11 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-06-2015, 18:22
 3. Elbasan, vritet 49-vjecari, nj n pranga
  Nga stern n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-11-2011, 11:09
 4. Arrestohet Pjerin Ndreu, ish-drejtori i policis s Tirans
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 30-06-2009, 18:35
 5. Arrestohet Pjerin Ndreu
  Nga Genti^Itali n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 06:45

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •