Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Detaje mbi vrasjen e Pjerin Xhuvanit/ Dyshohet si shkak i sherrit shprndarja e parave pr vota, e plagosur edhe nj efektive e “Shqiponjave”

  T tjera detaje jan zbuluar lidhur me krimin e rnd q tronditi sot Elbasanin, ku militanti i PS-s Pjerin Xhuvani u vra me arm zjarri n lagjen “5 maji”.  Raportohet se kan mbetur 3 persona t plagosur, mes t cilve edhe dhndri i Pjerin Xhuvanit dhe nj punonjse e forcave “Shqiponja”, e cila ka marr plag n kmb. Efektivja Xhensila Sota ndodhej me shrbim n zon n momentin e ngjarjes.

  Emri: ekspo.jpg

Shikime: 281

Madhsia: 23.9 KB

  Grupi q dyshohet se fshihet pas ngjarjes s rnd sht identifikuar, dhe policia po punon pr kapjen e tyre. Nga dshmit e para nga vendngjarja msohet se ka pasur shkmbim zjarri dhe sht qlluar nga dy arm t ndryshme.

  Pritet q ata t merren n pyetje pr t dhn m shum informacione rreth krimit.

  Ndrkaq drejt Elbasanit jan nisur Forcat RENEA. Pjerin Xhuvani u vra pas nj prplasjeje me arm q ndodhi n lagjen “5 maji”. Dyshohet se shkak sht br shprndarja e parave pr blerjen e votave.

  Xhuvani prej kohsh nuk e ushtronte aktivitetin si mjek dhe s fundmi ishte angazhuar n zgjedhje me Partin Socialiste.

  Panorama

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  FOTO/ Vrasja n Elbasan, konflikti nisi pas denoncimit pr ‘furgonin q shprndante para’, ja momenti kur u pikas

  Skedart e Bashkngjitur 176603

  Ky sht momenti q ka qen dhe piknisja e konfliktit n Elbasan q oi n vrasjen e nj personi dhe plagosjen e katr t tjerve. Nj furgon sht pikasur si i dyshimt dhe q shprndante para dhe pr kt arsye sht njoftuar policia e Elbasanit.

  Gazetarja Klodiana Lala raportoi pr “BalkanWeb” se sot rreth mesdits PD ka sinjalizuar policin se nj automjet pa targa q sipas tyre po shprndante para dhe n kt automjet kishte karta ID t votuesve dhe flet votimi po qarkullonte n qytet. M pas Arbr Paplekaj i ngarkuar me pun nga PD pr t mbrojtur votn dhe pjes e shtabit t PD n Elbasan ka shkuar pr t ndaluar furgonin dhe m pas ka ndodhur konflikti.

  Balkanweb

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Ekzekutimi i Pjerin Xhuvanit n Elbasan, arrestohet autori, ish-efektiv i RENEA-s. Gazetarja: Pjes e shtabit elektoral t Gazmend Bardhit (EMRI)

  Emri: VRASJA-NE-ELBASAN544444-1536x864.jpg

Shikime: 246

Madhsia: 43.0 KB

  Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes s 56-vjearit Pjerin Xhuvani sot n Elbasan. Gazetarja Klodiana Lala raporton pr BalkanWeb se bhet fjal pr Arbr Paplekan. Sipas Lals, Papleka sht ish-efektiv i RENEA-s.

  Ndrkoh q jan plagosur katr persona t tjer, mes tyre nj efektive e forcave Shqiponja me inicialet Xh. S. dhe dhndri i viktims.

  T plagosur kan mbetur krahas polices kan mbetur edhe tre persona t tjer me inicialet, E.P, E.V dhe P.V.

  Sipas burime zyrtare t policis dhe prokuroris, ish-efektiv i forcave t RENA-s, dyshohet se ka hapur zjarr ndaj Xhuvanit, i cili thuhet se po qarkullonte n nj automjet pa targa, ndrkoh q ka ln t vdekur viktimn.

  Msohet se ndaj tij jan shtn 8 plumba, duke i shkaktuar atij vdekjen e menjhershme. Gazetarja raporton se autori i dyshuar i vrasjes q tronditi sot Elbasanin sht pjes e shtabit elektoral t kandidatit pr deputet t PD, Gazmend Bardhi. Viktima e ngjarjes s sotme sht personazh me shum drithije. Ai u denoncua nga PD pr incidentin n Ditn e Vers, kur zoti Basha dhe Rama shkuan n Elbasan, ku sipas bluve Xhuvani ishte mbshtes i PS-s. M hert ai ka qen prkrahs i LSI-s, ndrsa koht e fundit kishte kaluar me PS-n.

  Balkanweb
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 21-04-2021 m 11:04

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Vrasja n Elbasan/ Gazment Bardhi: Makina me para e karta identiteti. Jan shtabi elektoral i Taulant Balls

  ELBASAN
  Sekretari i prgjithshm i PD Gazment Bardhi, ka reaguar n nj prononcim pr mediat pak pas vrasjes n Elbasan.

  “Aty i kishit, pse s’i kapet, kapeni me median (u drejtohet policeve). Nuk kam shum informacion, makina q shikoni atje sht e mbushur me karta identiteti dhe para e drejtuar nga prej ekspenontve t krimti t organizuar dhe vendngjarjen e shikoni vet. Kaq kam pr t thn, jan nj grup personash, shtabi elektoral i vetm elektoral i Taulant Balls n qytetin e Elbasanit.”- u shpreh Bardhi.  Nj furgon sht pikasur si i dyshimt dhe q shprndante para dhe pr kt arsye sht njoftuar policia e Elbasanit. Gazetarja Klodiana Lala raportoi pr “BalkanWb” se sot rreth mesdits PD ka sinjalizuar policin se nj automjet pa targa q sipas tyre po shprndante para dhe n kt automjet kishte karta ID t votuesve dhe flet votimi po qarkullonte n qytet.

  M pas Arbr Paplekaj i ngarkuar me pun nga PD pr t mbrojtur votn dhe pjes e shtabit t PD n Elbasan ka shkuar pr t ndaluar furgonin dhe m pas ka ndodhur konflikti.

  (BalkanWeb)

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Dalin emrat/ Kush jan 4 t plagosurit n prplasjen e Elbasanit

  Zbardhen emrat e personave t plagosur gjat prplasjes me arm n Elbasan.Pavlo Vuksani sht personi i katrt q mbeti i plagosur n ngjarjen tronditse t Elbasanit, ku mbeti i vrar Pjerin Xhuvani. Emiljano Prenga sht personi i tret q mbeti i plagosur ditn e sotme n qytetin e Elbasanit pas prplasjes me arm mes mbshtetsve PD-PS. Msohet se Prenga sht dhndrri i viktims Pjerin Xhuvani q u ekzekutua ditn e sotme n qytetin e Elbasanit.

  Jan plagosur:

  Emiljan Prenga, 39 vje

  Pavlo Vuksani, 50 vje

  Eltjon Bodinaku, 32 vje

  Xhensila Sota, 27 vjee ( punonjse e policis).

  Ka mbetur i vrar, Pjerin Xhuvani

  Lapsi

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Lexoni edhe temen e incidentit ne Elbasan, diten e veres: https://www.forumishqiptar.com/threa...C3%ABris%C3%AB
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Me radio policie n dor – PAMJET e fundit t Xhuvanit n mitingun e Rams

  Emri: 9e38fc4f-9c82-4d60-a8fc-4fac91e00403.jpg

Shikime: 243

Madhsia: 22.9 KB

  Mapo siguron pamje nga momentet e fundit n publik t 56-vjearit Pjerin Xhuvani, q u vra sot nga ish-efektivi i Reneas, Arbr Papleka, n lagjen “5 Maji”, Elbasan.

  Dje ai ishte i pranishm n mitingun e kryeministrit Edi Rama, q u zhvillua n stadiumin e qytetit.

  Sikundr mund t shihet edhe n foto, Xhuvani mbante nj radio policie n dor, detaj ky q tregon se 56-vjeari ishte pjes e rrethit t ngusht t socialistve n qarkun e Elbasanit.

  Risjellim n vmendje se kryeministri Edi Rama e ka mohuar me ngulm lidhjen e Pjerin Xhuvanit me Partin Socialiste kur PD-ja e denoncoi si eksponent krimi pran ksaj force politike, por gjithashtu si nj nga organizatort e prplasjes s ndodhur Ditn e Vers n Elbasan.

  “Ku lidhem un me kt grup? Un nuk e di kush jan kta njerz. Nuk m interesojn kush jan. Nuk jan aty pr mua…Jan 10 rruga q u prplasn atje”, – u shpreh para pak kohsh Rama n nj studio televizive kur u pyet grupin q u prplas m 14 Mars me simpatizantt e PD-s.

  MAPO

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Zri i Ameriks pr Elbasanin: Autori ka deklaruar se ka vepruar pr vetmbrojtje

  Emri: voa-ngjarja.jpg

Shikime: 243

Madhsia: 24.8 KB

  N Shqipri, Pjerin Xhuvani, 56 vje, i cili mendohet se sht angazhuar n mbshtetje t fushats e Partis Socialiste mbeti sot i vrar n qytetin e Elbasanit.

  Policia njofton se sht vn n pranga autori i dyshuar i vrasjes, Arbr Papleka, i angazhuar n fushatn e Partis Demokratike. Katr persona t tjer kan mbetur t plagosur, mes t cilve dhe nj punonjse e policis, e cila sipas njoftimit zyrtar, po prpiqej t parandalonte krimin.


  Mbetet e paqart dinamika e ngjarjes. Dyshohet se mbshtets t Partis Demokratike kan bllokuar automjetin me t cilin lvizte Xhuvani, dhe kan krkuar ndrhyrjen e policis, pasi dyshonin se ai po lvizte me para pr t bler vota.

  Sipas t dhnave ende jo zyrtare, mes palve ka patur dhe nj shkmbim zjarri. Msohet se autori i dyshuar i vrasjes, Papleka ka deklaruar n polici se ai ka vepruar n kushtet e vetmbrojtjes.

  Xhuvani ishte denoncuar dhe m par nga Partia Demokratike, si pjes e konfliktit mes mbshtetsve t saj dhe atyre t Partis Socialiste n Elbasan gjat fests s Dits s Vers.

  Sipas policis “jan shoqruar n Drejtorit Vendore t Policis Elbasan dhe Tiran, disa persona t dyshuar se kan dijeni apo lidhje me ngjarjen”.

  Reagon ambasada amerikane

  N nj deklarat t pr ngjarjen e ndodhur n Elbasan, ambasada e Shteteve t Bashkuara n Shqipri i bn “thirrje zyrtarve t zbatimit t ligjit t hetojn kt incident sa m shpejt dhe n mnyr t plot, t identifikojn autort dhe t’i dnojn me t gjith forcn e ligjit. Ata q prfshihen n dhun t till duhet t ndshkohen”.

  Deklarata bn t ditur m pas se ambasadorja Yuri Kim “i ka krkuar Presidentit Meta, Kryeministrit Rama dhe kryetarit t Partis Demokratike Basha t ushtrojn vetprmbajtje – dhe t udhheqin n t njjtn mnyr – ndrsa shtja sht duke u hetuar. Veprimet tona duhet t bazohen n fakte, jo n frik apo thashetheme. Kur vetm disa dit na ndajn nga zgjedhjet e 25 prillit, ne prsrisim deklaratn ton t 26 marsit duke br thirrje q udhheqsit – ata q jan n pushtet dhe ata q krkojn pushtet – t refuzojn qartazi dhunn. Ambasada Amerikane do t vazhdoj t monitoroj situatn nga afr”, prfundon deklarata.

  VOA

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Dinamika e ngjarjes/ Banda e Suel els qlloi shtabin e PD-s

  Nj prplasje me arm ka tronditur Elbasanin, ku eksponent kriminal, t njohur si grupi i Suel els, jan kapur nga shtabi elektoral i Gazment Bardhit jan kapur me nj makin, q shprndante para pr blerjen e vots. Nga kjo prplasje ka mbetur i vrar Pjerin Xhuvani, ndrsa jan plagosur katr persona, mes t cilve dhe nj punonjse policie.

  Vetm katr dit para zgjedhjeve, nj prplasje me arm ka tronditur Elbasanin, ku mbeti i vrar Pjerin Xhuvani, ndrsa katr t tjer u plagosn, mes tyre dhe nj punonjse policie. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 14.00 n lagjen “5 Maji” n Elbasan, zon e cila njihet pr influencn q ka aty grupi kriminal i elajve.

  Raportohet se ka qen kandidati i Partis Demokratike, Gazmend Bardhi,i cili ka ndaluar nj automjet me para dhe karta identiteti q po bnte shitblerjen e votave, ku m pas kan njoftuar shrbimet e policis. N mjetin me para msohet se ka qen dhe Klement Xhaferri, nj eksponent i njohur kriminal, si pjes e grupit t Suel els, i cili njihet si mbshtets i Taulant Balls.

  Policia sht vonuar pr t shkuar n vendin e ngjarjes, ndrsa mes palve kan nisur fillimisht debatet verbale e m pas situata ka degjeneruar n konfrontime fizike. Gjat prplasjes, personat q ishin n automjetin me para dhe karta identiteti kan hapur zjarr n drejtim t mbshtetsve t Partis Demokratike, duke plagosur dy persona, konkretisht Emiljan Prenga, 39 vje, Pavlo Vuksani, 50 vje.

  Kalimtart jan tmerruar dhe jan munduar t largohen nga vendi i ngjarjes. Madje, banort shprehen se e gjith prplasja ka ndodhur n prani t dy drejtuesve lokal t policis.

  N kt moment, mbshtetsit e PD jan kundrprgjigjur pr vetmbrojtje. Konkretisht, Arbr Papleka ka nxjerr armn personale q kishte me leje. Gjat shkmbimit t zjarrit, n vendin e ngjarjes ka mbrritur pr mbshtetjen e eksponentve kriminal t Partis Socialiste edhe Pjerin Xhuvani me dhndrin e tij, persona t njohur pr policin dhe q sulmuan simpatizantt e Partis Demokratike pr Ditn e Vers m 14 mars n Elbasan.

  N ato momente msohet se ka mbrritur dhe nj patrull e repartit Shqiponja, ndrsa t shtnat kan vijuar nga ana e grupit q shprndante para. Pikrisht nga kto t shtna mendohet se ka mbetur i vrar edhe Pjerin Xhuvani, 46 vje dhe jan plagosur punonjsja e policis Xhensila Sota, 27 vjee.

  Burime policore thon se Klement Xhaferri sht shpallur n krkim, por zyrtarisht policia hesht prball t fortve q tronditn Elbasanin.

  Emrat e Suel els dhe Klement Xhaferrit u prfshin n vitin 2017 dhe n sulmin ndaj policis, kur me nj mjet Audi goditn mjetin e nndrejtorit t policis Elbasan Gjergj Oshafi. Por vetm disa muaj m von, ata u shpalln t pafajshm pr shkak t mbrojtjes s fort q kishin nga mazhoranca.

  Syri

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani


 11. #11
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,998
  Postimet n Bllog
  3

  Kapet turku, blinte vota pr LSI/ Vlor, prgjimet e prokuroris zbulojn skemn e blerjes s votave

  Dy aktivist t Lvizjes Socialiste pr Integrim n Vlor, u ndaluan nga policia pr shkak se ata dyshohet t jen prfshire n krime zgjedhore.


  N prgjimet e nisura nga ana e prokuroris s Vlors, rezulton shtetasi turk, Abdulgfur Balikci 23 vje dhe Juriseld Mucaj 24 vje, kan biseduar me njri-tjetrin pr blerje t votave. Dyshohet se n periudha t ndryshme, Muaj ka marr shuma parash nga turku Baliki, pr t marr vota pr LSI-n nga disa persona t njohur prej ktij te fundit.

  N momentin e ndalimit, t dy aktivistve, atyre u sht sekuestruar nj bllok, ku n t ishin shkruar 15 emrat e personave q dyshohet se do u blinin votn, po ashtu u jan sekuestruar edhe celulart pr shkak se kan pasur biseda mes tyre, q konfirmojn veprn penale t shitblerjes se vots.

  Ndrkaq, hetimet e mtejshme i kan kaluar Prokuroris s Posame SPAK, si organi kompetent pr krimet zgjedhore. Turku Abdulgafur Baliki, ka qen i angazhuar me Lvizjen Socialiste pr Integrim, dhe ka pasur takime te shpeshta me kandidatin pr deputet, Luan Rama.

  Baliki prej disa vitesh jeton n Vlor dhe s bashku me babain e tij, kan nj klinik dentare. Kjo sht hera e dyt brenda pak ditsh, ku aktivist dhe drejtues qarqesh t LSI-s, bien n pranga pr blerje t votave. Ne Puk, pak dit m par u procedua penalisht drejtuesi lokal i ksaj partie, Demir Syla, si dhe u vu n pranga Vasil Shabani, i dyshuar si sekser.

  Atyre iu gjeten nj liste me emrat e 27 votuesve n Puk, dy fleta t ngjashme me at t flets s votimit dhe mbi 5 milion lek t vjetra, me te cilt dyshohet se do t blinin votat.

  Top Channel

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  DEKLARAT E DREJTUESIT POLITIK T QARKUT ELBASAN, GAZMENT BARDHI  T dashur qytetar t elbasanit,

  Fillimisht dua t shpreh n emr t Partis Demokratike keqardhjen pr ngjarjen e rnd dhe ngushllimet familjes s t ndjerit, si dhe shrim t shpejt t gjith personave t plagosur dhe efektives se Policis s Shtetit. Asgj nuk sht m e rndsishme se siguria publike, se jeta dhe shndeti i qytetarve. Pr kt i krkoj policis dhe prokuroris t kryejn nj hetim t plot, profesional dhe transparent pr gjith ngjarjen, pr shkaqet, motivet dhe autort.

  Konflikti politik i nxitur nga Partia Socialiste q prodhon tension cdo moment, n prpjekjen pr t mbajtur pushtetin me cdo kusht, dhe pr t mos ln qytetart t votojn t lir, nuk ndihmon Elbasanin, nuk e ndihmon procesin zgjedhor, nuk e ndihmon Shqiprin dhe shqiptaret qe jane te etur per ndryshim.

  Ajo q ka ndodhur sot sht drejtprdrejt prgjegjsi e Taulant Balls. Angazhimi i eksponentve t krimit t organizuar n zgjedhje dhe nxitja pr t kryer krime elektorale sht prgjegjsi e tij. Ai po ben cdo gje te paligjshme, qe te ruaje privilegjet, qe te ruaje pushtetin e tij personal.

  Taulant Balla nn panikun e humbjes po bashkepunon me bandat e tij, ne perpjekje per te organizuar si ne zgjedhjet e kaluara strukturat kriminale te blerjes se votes.

  Sot kur morm informacione te sigurta, q nj automjet pa targa po levizste n lagjen 5 Maj, e drejtuar nga nj person i quajtur Met Dafllaku, dhe n mes t dits, n mes t lagjes, n mnyr demostrative, po shprndante para n kmbim t votavedhe po mblidhte karta identiteti, ne njoftuam strukturat e Mbrojtjes se Vots, te shkonin ta verifikonin. Strukturat e Mbrojtes se Votes kan n prbrje ish-punonjs t Policis s Shtetit, t pastr dhe asnj precedent penal. Pasi kjo njesi e verifikoi informacionin, ato kan krkuar ndrhyrjen e Policis s Shtetit. sht njoftuar drejtprdrejt Drejtori i Policis Vendore Elbasan.

  Pas mbrritjes s disa efektivve t Policis s Shtetit, me n krye Nndrejtorin e Policis Elbasan, strukturat tona kan krkuar q Policia t kryej veprimet proceduriale n prputhje me ligjin. Ndrkoh q Policia e Shtetit ka qen duke kryer veprimet prkatse, n ndihm t shtetasit Met Dafllaku q po shprndante para n kmbim t vots kan ardhur nj grup personash t tjer, me disa makina, nj pjes e t cilave t blinduara. N keto makina ndodheshin antar te krimit t organizuar, q jan denoncuar nga ana jon n SPAK, por edhe publikisht si dhunuesit e qytetarve t elbasanit n Ditn e Vers.

  Ne kete moment, ne prezenc t Policis s Shtetit, n tentativ pr t mundsuar largimin e makins dhe personit q po blinte vota, nj nga personat qe dyshohet te jete Klement Xhaferri, por edhe shtetas t tjer t paidentifikuar nga strukturat tona, ka nxjerr armn dhe ka qlluar n drejtim t antarve t Strukturs pr Mbrojtjen e Vots. Aty kan mbetur t plagosur Pavlo Vuksani dhe Emiljano Prenga, t dy ish punonjs t Policis s Shtetit, pjes e Strukturs pr Mbrojtjen e Votave n Elbasan. N kt moment ka pasur t shtna me arm mes palve.

  Per kete ngjarje te rende qe cenon rende procesin elektoral ne nxisim prokurorin t hetoj n mnyr t plot, t paanshme, t shpejt dhe transparente ngjarjen. E gjith zona sht e pajisur me kamera sigurie dhe pamjet mbi ngjarjen jan evidente dhe mund e duhet t bhen publike.

  Arbr Paplekaj nuk sht shoqruesi im, sic u dezinformua me dashje media. Un jam prej dits s par n fushat i shoqruar nga t rinjt dhe nga ekipi im, dhe nuk kam nevoj pr badigard.

  Por po, ai sht pjes e Strukturs pr Mbrojtjen e Vots n Elbasan. Ai nuk sht kriminel. As vrass. sht ish-efektiv i Policis s Shtetit dhe ish-shoqrues n Ambasadn Amerikane n Tiran. Pr shkak t puns q kryen n kt moment disponon arm me leje nga Policia e Shtetit. Sipas informacioneve tona, si njohs i ligjit, menjher pas ngjarjes, sht dorzuar vet n polici, pr t sqaruar rrethanat e plota dhe pr tu vn n dispozicion t organeve t drejtsis.

  I bj thirrje t gjith mbshtetsve t Partis Demokratike q t ruajn qetsin dhe t garantojn zgjedhje t qeta, t lira dhe t ndershme n qarkun Elbasan.

  Ne e refuzojm dhunn. Elbasani meriton rend e qetsi, meriton zgjedhje t lira e t ndershme.

  Koha Jone
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Gazetari: N Elbasan u plagos dhe nj person tjetr me precedent penal. Po mjekohet n shtpi, e largoi policia nga vendi

  Ngjarja kriminale q tronditi sot n Elbasanin nuk la katr t plagosur, por pes. Gazetari Spartak Koka deklaroi se nj person i rangut t lart n hierarkin e krimit n Elbasan sht plagosur dhe po mjekohet n shtpi. Po sipas tij, ai sht larguar nga vendi i ngjarjes me ndihmn e policis. Gjithashtu Koka tha se jan zhdukur edhe serverat e kamerave t qytetit.

  “Jan 5 persona deri m tani t shpallur n krkim, njri prej tyre dyshohet t ket mbetur i plagosur n vendngjarje dhe po merr mjekim, sipas informacionit operativ, po merr mjekim fshehurazi. Po punohet nga strukturat e policis pr ta kapur, por dyshohet se po mjekohet n mnyr t fsheht” tha Koka.

  Koha Jone

 14. #14
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,998
  Postimet n Bllog
  3

  Publikohet SKANDALI/ Kapet mat zyrtari i lart i ksaj partie, ngacmon seksualisht vajzn dhe premto

  Publikohet SKANDALI/ Kapet mat zyrtari i lart i ksaj partie, ngacmon seksualisht vajzn dhe premton pun pas zgjedhjeve: Do t’i them atij t PS-s un, do...?

  Emri: -800-0-607f293fa83f4.jpg

Shikime: 230

Madhsia: 14.7 KB

  Publikohet SKANDALI/ Kapet mat zyrtari i lart i ksaj partie, ngacmon seksualisht vajzn dhe premton pun pas zgjedhjeve: Do t’i them atij t PS-s un, do...?

  SHKRUAR NGA SOT.COM.AL
  20 PRILL 2021
  Publikohet SKANDALI/ Kapet mat zyrtari i lart i ksaj partie, ngacmon
  Kamera e fsheht e “Stop” tregoi kt t mart sesi Ilir Hodaj, nnkryetar i FRD-s pr Tirann, bnte pazar me nj qytetare, pr vende pune dhe poste pas zgjedhjeve t 25 Prillit.

  Vajza i premtoi 5 vota, ndrsa zyrtari i partis i tha se nse do marrin ministri, do ket nevoj pr njerz me shkoll, ndrsa po morn drejtori, do t ket shum vende pune.

  Qytetarja: H, mor burr i dheut!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: N kt or vihet?

  Qytetarja: Ku je? T mbajm distancn njher!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Mir, o mir, do t pish ndonj gj?

  Qytetarja: T ruajm distancn!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Do pish ndonj raki?

  Qytetarja: a t pi mo?

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Raki m!

  Qytetarja: Jo, rrofsh! Tani 5 veta jan ok, i gjashti sht kshtu

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: mua m intereson t shikoj edhe ky timi, q ja ti, edhe bile duhet t vish do jav k’tu te zyra, ja q kontribon vajza, ka ardhur, nesr pasnesr t shikoj ai, q lviz n zyra, jo erdhe njher dhe pastaj t thot ai, q t verifikohesh pr nesr n pun.

  Qytetarja: Ndonj teke raki? S’e pi? Po pak o pak, se po na bn tap!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Jo un pak pi me ndonj shok, q vjen ktu.

  Qytetarja: Nj ik o, nj ik!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Do marr pr vete nj ik. Gzuar!

  Qytetarja: Mos sht e fort?

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Jo m, jo!

  Qytetarja: Si po ecni me kto? T flasim pr pun njher!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Un pr pun, e kemi garant, q fiton ky.

  Qytetarja: sht nj familje, po sht dor e zez. Ok! Tani mua ajo m intereson, se sht nj familje. Jan 5 veta. Si t’ia bjm me ato?

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Ajo ka 5 vota e a do ajo?

  Qytetarja: a duan ato m? Ti e di, a duan. Ti mendon, se dora e zez do vende pune?  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: O po, a do?

  Qytetarja: Po jevgj, kush nuk e do lekun? Un e para, po tro o vlla, a me t thn kot budallallqe, pr a vijm vrdall? Ore un nuk besoj te fakti, q do m lirojn post n drejtori mua.

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Pse? Ather mos humbim koh, edhe njher un ta shpjegova shum mir, n qoft se ne marrim ministri, ne s’jemi t varur, duhen me shkoll.

  Qytetarja: Po!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: N qoft se marrim drejtori ujsjellsi, kta jan pa shkoll, drejtoria e ujsjellsit, sa veta ka punsuar? Se ne e kemi ktu e n Kavaj, vetm n Tiran pa fshatrat 50 000 vet. Nga kta 50-t jan 70 drejtor mini deg, se dikush merret me kanalizime, dikush me projekte, dikush me sjelljen e ujit, dikush me faturime, dikush me linjat e reja. do sektor ka drejtorin e vet. Po un s’do bhem ndonj drejtor i vogl, se po t ishte pr drejtor t vogl, s’kisha pse bhesha nnkryetar, e mjafton nj antar e nj shoqri me at kryetarin e madh, drejtorin e madh, e kshtu. Tani me punsim, i zgjedh un. Un k do zgjedh? Kush ka kontribuar ktu, se nuk mund t them tani nj njeri, q s’ka ardh fare n zyra dhe ta v drejtor aty. S’ke arsimin prgjegjs, e di, sa puntor ka? Ku? N gjelbrim do bsh kt n lulishte!

  Qytetarja: Po mir, me sa vota e arrijm kt, q t mbledh? Shiko, se dua fjal burrash, jo me m sorollat kot!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Moj!

  Qytetarja: Se pr pun sorollatje, kam…

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Sa m shum, aq m mir pr ty, po t flas. Un, nqoftse do m bsh 10-t, po t shnoj 15-t nga ana ime, se un kam shoqri t tjer. Ata, se un postin tim, do s’do, do e marr vet edhe pa m votuar njeri.

  Qytetarja: Ok!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Po un interesohem t marr sa m shum vota, pr t arritur at, q duam ne, jo at, q do na japi Luli.

  Hodaj shpjegoi se n ujsjells ka 5 mij vende pune dhe ata t PS-s do t duhet t paguajn, pr t mbajtur endin e puns, ndrsa aktivistt e FRD-s do t futen n pun pa pages.

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: S’na kan kaluar fonde akoma, jemi n proces t atyre, ditn e zgjedhjeve, nqoftse do kemi lek npr duar, kuptohet.

  Qytetarja: Sa po dalin si puna ime, q po bombardojn gjithandej? Sa kan dal?

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Si puna jote? Secili m vete m, secili m vete. Ktu erdhi dje Prefekti i Dibrs, ai i Kuksit, ai tha 1000 veta t’i bj un, mori fletpalosje vet Prefekti. Vjen ai i komuns, ai i Kavajs ktu, a ke br? Thot ai – Kaq, kaq! Ok! Merri kto fletpalosjet, bji 5 takime, m thuaj mua, ku do t’i mbledhsh, t’i them kryetarit t vij!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: T thash, administrata, ne 10 mij do bhemi n Tiran, ja 15-t.

  Qytetarja: Po!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Administrata ka 50 mij, duhet t gjej edhe 30-t t tjer, ta… Drejtoria e Ujsjellsit, si them un, ka 50 mij puntor, ku do t’i gjej un 30-t? Ne s’kemi 50 mij FRD Tiran. Ai 5 po mendoi se merr 100 mij lek, sot 4 vjet do rrij n pritje, kurse ky q erdhi vullnetar, do haj 4 vjet me 500 mij lek rrog, do haj tamam ky 4 vjet, 4 vjet do haj 20 milion, sa i bie. Se ti, q ma dhe votn jam i detyruar t t gjej nj vend pune, sepse dhe kontributin tnd, pavarsisht u prhape n shoqri, i the ktij m solle kta edhe 4 vjet do ta mbash vendin e puns, se t takon. Un s’mund t.., ai i PS-s nuk i takon dhe un po e marr n pun, po at do ta marr n pun, po o me shoqri, o me lek, do ta marr n pun, se i bie, se ai s’m erdhi vullnetar pr votn mua, do t’i them atij t PS-s un, do vend pune? 500 mij lek e hajde futu! S’i them un do krkoj tek drejtori ai, q e ka n patronazh, po bie fjala. Se nj i PS-s, q t punsohet te PD-ja, vetm me miq, me lek do futet, vullnetar s’mund t futet dot ai, se s’ka m pun ai.

  Por sipas tij, spastrimet n institucione do t bhen pak nga pak, q t rinjt t’ia marrin dorn puns.

  Qytetarja: Po mua s’do m lsh pas dore?

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Po hngra un, do hash dhe ti t thash, m!

  Qytetarja: Dua post!

  ILIR HODAJ, N/KRYETAR I FRD – Po hngra un, do hash edhe ti apo jo? A e lam kshtu?

  Qytetarja: N rregull! Ktyre t’u flas pr vende pune ather!

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Vende pune, 4 vjet po vende pune, rrogn e di, sa sht. Ministria i ka 1 milion rrogat, drejtoria, ujsjellsi e ka 400 mij lek, sa e ka faturusja, tani un nuk i premtoj ka edhe 500-nd, 600-nd, 700-nd, sipas prgjegjsis, q ke.

  Qytetarja: Ndodhin kto pr shembull aktualisht, a jan te ujsjellsi, do hiqen nga puna?

  Ilir Hodaj, N/kryetar i FRD: Ohhh…, do ndrrohen ata avash-avash, sa t’i marrim dorn, do ndrrohen ata, se s’mund t fusim nj, q e di zanatin e puns edhe t them ty vazhdo punn, ti s’e ke haberin fare, nga do t’i marrsh ato, a bn ai. Seleksionojm 10-t veta kt jav, 10-t javn tjetr, 10-t, sa t’i marrim dorn, domethn duke br stazh t rinjt, duke i hequr ata. Kshtu ekziston parimi, se s’mund t futemi t gjith edhe a t marrim ne? Nga vjen ky uji? Si bhet? Ata kan gjith sistemin e kompjuterit, ne s’dim fare, mund t’i fusin nj t shuar ata, a t bjm ne?/tvklan.

 15. #15
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,245

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Nje percudnim i ngjarjes se ndodhur ne kete teme/ Nje makine e pd me me nje turme paramilitaresh te armatosur, kane sulmuar simpatizantet e pd, me pretendim se po "blejne vota"/
  Partia pd parti terroriste, te gjitha te nxitura nga "presidenti" i cili beri hapur thirrje luftenxitese. (mos u tallni duke bere qejf ne kafet e amerikes, se paku moralisht).
  Duaje te afermin tend si veten

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Kreu i shtetit krkon sqarime nga Prokuroria pr ngjarjen n Elbasan: Ku jan pamjet filmike dhe dshmit e policve?

  Kreu i shtetit, Ilir Meta ka krkuar sot nga strukturat e Prokuroris dhe Policis s Shtetit t japin sqarime publike lidhur me ngjarjen e rnd n Elbasan, ku u vra nj person dhe mbetn t plagosur katr t tjer.

  QNDRIM I PRESIDENTIT T REPUBLIKS, SH.T.Z ILIR META PR NGJARJEN TRAGJIKE N ELBASAN

  Kam ndjekur me shum vmendje, veprimet dhe reagimin e organeve ligjzbatuese pr hetimin e ngjarjes tragjike, q ndodhi dy dit m par n Elbasan dhe q meriton t zbardhet urgjentisht, objektivisht dhe jasht ndikimeve politike.

  Ende organi i Prokuroris dhe strukturat e Policis s Shtetit, nuk kan dhn nj version t plot zyrtar dhe shterrues.

  Jan disa pyetje, q krkojn prgjigje publike dhe t plota nga institucionet ligjzbatuese:

  – A jan t prfshir n kt ngjarje, persona me precedent penal? Nse po, cilt jan emrat e tyre si autor t dyshuar pr shkaktimin e saj? Prse Policia e Shtetit, nuk ka kryer ndalimin dhe shoqrimin e tyre?

  – A jan kta persona t prfshir n kt ngjarje, t njjtt q shoqronin Kryeministrin m 14 mars, “Ditn e Vers”, dhe q ushtruan dhun ndaj mbshtetsve t opozits?

  – A ka marr organi i Prokuroris dhe Policia e Shtetit, dshmin e oficerve t lart dhe punonjsve t Policis, q kan qen t pranishm n ngjarje?

  – Prse punonjsit e Policis t pranishm n ngjarje nuk kan reaguar, pr t neutralizuar prplasjen me arm dhe ndaluar t gjith personat e prfshir?

  – Pse u lejua largimi i personave t prfshir nga vendi i krimit kur Policia ishte njoftuar dhe ishte aty?

  – A ka qen i mbuluar ambjenti publik apo ambjentet private me kamera t siguris? Nse po, a sht br kqyrja dhe sekuestrimi i menjhershm i materialit filmik n cilsin e provs?

  – Sa koh u sht dashur organeve t zbatimit t ligjit t mbledhin kto materiale filmike?

  – Nse ka patur zvarritje, cilt jan prgjegjsit? Mos u sht ln koh pr t fshir pamjet?

  – Vonesa t tilla, a jan tregues i mosveprimit me dashje nga ana e strukturave t veanta brenda Policis s Shtetit, pr t`i ln koh personave prgjegjs t zhdukin do prov q bn t mundur zbardhjen e dinamiks s vrtet t ngjarjes dhe prgjegjsin e do individi t prfshir n kt konflikt tragjik?

  – A sht Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Elbasan, n konflikt interesi, pr kryerjen e ktyre hetimeve?

  – A duhet Prokuroria e Posame (SPAK), t filloj hetimet, pasi n kt ngjarje mund t jen t prfshir edhe funksionar t lart t shtetit dhe deputet?

  Zoti Prokuror i Prgjithshm, Zoti Drejtues i Prokuroris SPAK, Zoti Drejtor i Prgjithshm i Policis s Shtetit,

  N Republikn e Shqipris, t gjith jan t barabart prpara ligjit dhe duhet t japin llogari prpara tij!

  Ndaj, me shum prgjegjshmri, ju krkoj:

  T veproni menjher pr t zbardhur ngjarjen dhe prgjegjsin e do individi t prfshir n t!

  Kjo sht ngjarja m e rnd q ka ndodhur n kt proces zgjedhor.

  do zvarritje, mosveprim, apo dmtim i provave pr kt ngjarje, frymzon m shum elementt kriminal n cenimin e procesit zgjedhor. Vota e lir dhe e ndershme dhe legjitimiteti i zgjedhjeve t 25 prillit nuk duhet t rrezikohet m tej nga kto fenomene!

  dokush q ka shkelur ligjin, duhet t ndshkohet tani! Ju keni prgjegjsin e plot prpara popullit dhe ligjit pr ta realizuar at tani!

  Koha Jon

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Kush sht “Kel ami”, krahu i djatht i Suel els, dyshohet se plagosi dy ish-polict

  N lidhje me prplasjen me arm t ndodhur dy dit m par n Elbasan, sht br kqyrja e disa kamerave t siguris, por q kan rezultuar pa interes pr hetimin.  Policia ka shpallur n krkim shtetasin Kelmend Xhaferri, i cili akuzohet pr “Vrasje n rrethana cilsuese”, t mbetur n tentativ, n dm t disa personave. Zyrtarisht as drejtori i Prgjithshm, as prokurori i shtjes q ishin dje n konferenc pr shtyp, nuk dhan shpjegime se kush kishte qlluar i pari n vendngjarje. Por, burime nga grupi hetimor than se i pari ka qlluar Arbr Paplekaj dhe m pas sht kundrprgjigjur me arm Kelmend Xhaferri, i cili sht shpallur n krkim.

  N konferencn pr shtyp t zhvilluar dje n Elbasan, nuk u dha prgjigje as pr ndonj hetim t mundshm n lidhje me hetimet e Policis, pasi dy zvendsdrejtort e Elbasanit dhe disa punonjs t Njsis “Shqiponja”, kan qen dshmitar t ngjarjes s rnd q ndodhi t mrkurn. Ata jan pyetur pr at q ka ndodhur, po ashtu sikurse ishte sekret hetimor momenti se si ka nisur shkmbimi i zjarrit, duket se sekret hetimor sht edhe dshmia e oficerve t Policis q kan qen n vendngjarje.

  Emri: Suel-Cela2.jpg

Shikime: 223

Madhsia: 48.3 KB

  I KERKUARI

  Kelmend Xhaferri, i cili njihet si krahu i djatht i Suel els, sht shpallur n krkim pr veprn penale “Vrasje n rrethana t tjera cilsuese n mnyr t rrezikshme pr jetn e shum personave, mbetur n tentativ”. Megjithat sipas burimeve, ai dyshohet t jet personi q ka plagosur dy ish-polict, Pavlo Vuksani dhe Emiljano Prenga, q ishin pjes e strukturs pr mbrojtjen e vots t Partis Demokratike. Kelmend Xhaferri sht nj personazh i njohur n qytetin e Elbasanit.

  Ai u b i njohur pak vite m par nga prplasja me Policin para tregut Ushqimor t Elbasanit. Xhaferri, i njohur edhe si Kel ami, u denoncua nga drejtuesi politik i PD-s n Elbasan Gazment Bardhi pas prplasjes ditn e Vers. “Kelmend Ymer Xhaferri (pseudonimi Kel ami) ka qen m par i dnuar pr disa vepra penale dhe i prfshir n incidentin kundr punonjsve t Policis n Elbasan te Tregu Ushqimor, duke thyer me forc postobllokun e policis”, deklaroi Bardhi.

  Mbrmjen e s mrkurs, gazetarja Klodiana Lala ka treguar n emisionin “Opinion” se Xhaferri e ka telefonuar personalisht dhe i ka deklaruar se sht i gatshm t prballet me Prokurorin dhe Policin. Lala tha se e ka t regjistruar bisedn dhe se Xhaferri i ka thn q sht gjendur n at ngjarje disa minuta pasi ka ndodhur vrasja pasi banon n at zon.

  Ndrkoh m hert, Gazment Bardhi tha se nj nga personat e prfshir n kt ngjarje sht Klement Xhaferri, i cili ka tentuar t largonte makinn dhe personin q po blinte vota. Sipas tij, Xhaferri sht autori i plagosjes s dy antarve t SMV-s s PD-s. “Aty kan mbetur t plagosur Pavlo Vuksani dhe Emiljano Prenga, t dy ish-punonjs t Policis s Shtetit, pjes e Strukturs pr Mbrojtjen e Votave n Elbasan. N kt moment ka pasur t shtna me arm mes palve”, tha Bardhi n nj deklarat pr shtyp.

  Panorama

 18. #18
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani


 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  I dnuar n Britani pr trafik droge/ E shkuara kriminale e Mehmet Grecs, personit q u mbajt ‘peng’ nga PD n Elbasan

  Personi q qarkullonte me nj makin pa targa dhe u kthye n moll sherri mes mbshtetsve t Partis Demokratike dhe atyre t Partis Socialiste, ka precedent kriminal pr trafik kokaine n Mbretrin e Bashkuar.

  Emri: Mehmet-Greca.jpeg

Shikime: 212

Madhsia: 67.7 KB

  Dyshimet q nj makin Benz ML pa targa po blente vota n lagjen 5 Maji n Elbasan t mrkurn, shkaktoi nj prplasje me arm midis mbshtetsve t Partis Socialiste dhe Partis Demokratike, q shkatoi nj t vdekur dhe katr t plagosur –prfshir nj oficere police.

  Brenda makins pa targa ndodhej shtetasi Mehmet Greca, i cili n nj intervist pr televizionin Top Channel deklaroi se sht marr peng nga mbshtetsit e PD-s.

  “Isha prpara shtpis time me makin dhe ndaluan 5-6 persona, m thirrn dhe ndalova,” tregon Greca, ndrsa shton se i kan krkuar t jap shpjegime pse krkon vota pr PS-n.

  Pas ndalimit t Grecs, mbshtetsit e PD-s kan lajmruar policin. Prve policis, n vendngjarje jan mbledhur dhe mbshtets s Partis Socialiste.

  Dinamika e ngjarjes sht akoma e paqart, por ajo q dihet sht se ka pasur nj shkmbim zjarri, i cili la t vdekur mjekun dhe politikanin Pjerin Xhuvani, t cilit Greca iu referua n intervist me nofkn ‘Pipi’.

  Policia ka arrestuar Arbr Paplekajn – ish-punonjs i Forcave Speciale pr vrasjen e Pjerin Xhuvanit dhe 9 mbshtets t PD-s pr ndalimin e paligjshm t Mehmet Grecs, q sipas drejtuesve t PD n Elbasan, i prkisnin nj strukture t ngritur pr mbrojtjen e vots.

  N krkim sht shpallur edhe shtetasi Klement Xhaferri, nj person me precedent penal, i denoncuar si mbshtets i Partis Socialiste n kto zgjedhje.

  Xhaferri dyshohet pr kryerjen e veprs penale “vrasje n rrethana t tjera cilsuese n mnyr t rrezikshme pr jetn e shum personave, mbetur n tentativ”.

  Sipas raportimeve n mediat britanike, edhe Mehmet Greca ka nj t shkuar kriminale. Ai sht dnuar n Mbretrin e Bashkuar pr trafik droge, pasi u arrestu n vitin 2016 me 51 kilogram kokain dhe 80 mij paund n cash. Vlera e kokains prllogaritej n 5 milion paund britanik.

  BIRN

 20. #20
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,552
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Elbasan: Blinte vota pr socialistt, vritet Pjerin Xhuvani

  Ekspertiza: 13 plumba “izraelit” s’u qlluan n Elbasan nga Arbr Paplekaj

  T tjera detaje dalin n drit nga ngjarja e ndodhur dy dit m par n Elbasan, ku mbeti i vrar Pjerin Xhuvani dhe t plagosur 4 persona, mes tyre nj efektive policie.

  Sipas burimeve nga ekspertiza t gazetarit Elton Qyno, rezulton nga gzhojat e gjetura n vendgjarje se ish-efektivi i RENEA-s, Arbr Paplekaj ka qlluar 7 her nga nj pistolet tip “Glock 9” ndrsa nga nj pistolet izraelite (ende nuk sht gjetur) sht qlluar 13 her .


  Hetimet e deritanishme prjashtojn nga autorsia Klement Xhaferrin, i cili sht n krkim.

  Kush qlloi? Nuk ka ende nj prgjigje!

  7 gzhojat e qlluara nga arma e Paplekajt jan gjetur n nj vend, ndrsa 13 gzhojat e tjera jan gjetur diku tjetr. Nga kto t fundit besohet se jan plagosur Emiljano Prenga dhe ish-polici Pavlo Vuksani.

  N hetime sht zbuluar dhe pronari i Benzit luksoz me targ AB 010, biznesmeni i karburanteve Ilir Beko, person t cilit RENEA i sekuestroi n 2019 arsenalin e armve luksoze n ambientet e karburantit t tij n Papr t Elbasanit.

  Benzi prdorej nga djali i Ilirit, Eldjo Beko, i cili ditn e ngjarjes ia kishte dhn makinn n prdorim Klemend Xhaferrit.

  Gjat marrjes n pyetje, Beko nuk ka pranuar t tregoj se kujt personi ia ka dhn makinn, ndaj dhe policia e ka arrestuar pr akuzn e “Kryerjes s veprimeve q pengojn zbulimin e t vrtets”.

  Risjellim n vmendje se Policia ka lanuar emrin e Klemend Xhaferrit pr autorsin e plumbave kundrejt grupit t ish-policve.

  Por dshmitar n vendngjarje tregojn se Xhaferri ka mbrritur n vendngjarje shum shpejt, pasi e ka shtpin rreth 50 metra larg vendngjarjes.

  MAPO

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Manipulimi, 23 mij vota fiktive m shum n Vlor dhe Elbasan
  Nga mesuesi_1 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 26-06-2015, 13:13
 2. Blinte femrat 4000 euro n Shqipri, i bnte prostituta n Itali.
  Nga benseven11 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-06-2015, 18:22
 3. Elbasan, vritet 49-vjecari, nj n pranga
  Nga stern n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-11-2011, 11:09
 4. Arrestohet Pjerin Ndreu, ish-drejtori i policis s Tirans
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 30-06-2009, 18:35
 5. Arrestohet Pjerin Ndreu
  Nga Genti^Itali n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 06:45

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •