Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Krijohet kampionati europian Super League

  Kampionati europian pr klube Super League tashm duket se sht formalizuar. Me 12 ekipe pjesmarrse, gjigandat e europs duket se do t sjellin nj ndryshim rrnjsor n futbollin europian duke sjell nj risi t madhe.
  Gjysma e ekipeve do t jen nga Premier League, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Tottenham Hotspurs.

  Ndrkoh pjes do t marrin edhe AC Milan, Atletico Madrid, Barcelona, Inter Milan, Juventus and Real Madrid.
  Fifa e ka rrzuar m par mundsin e krijimit t kampionati t till, madje ka krcnuar se lojtart q do t pranojn t luajn n kt kampionat mund t mos lejohen n Kupn e Bots.

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Krijohet kampionati europian Super League

  Bajern Mynih dhe Dortmund kundr krijimit t Super Ligs: Ne jemi krejtsisht… ndryshe

  Bayern Mynih dhe Borusia Dortmund, dy klubet gjermane n bordin e Shoqats Europiane t Klubeve (ECA), kan folur qart kundr planit pr t krijuar nj Super Lig.
  Emri: VATZKE.jpg

Shikime: 133

Madhsia: 27.4 KB

  Kjo u deklarua nga CEO i Borusia Dortmund, Hans-Joakim Vatzke: “Ne u mblodhm t dieln n mbrmje pr nj konferenc virtuale dhe konfirmuam gatishmrin e klubeve t prfshira pr t mbshtetur reformn e re t planifikuar pr Champions-in, duke hedhur posht planet pr t formuar nj Super Lig europiane.

  T dy klubet gjermane t prfaqsuara Bajern Mynih dhe Borusia Dortmund kan shprehur t njjtn pikpamje.”, prfundoi Vatzke.

  PANORAMASPORT.AL

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Krijohet kampionati europian Super League

  Barcelona zyrtarizon marrveshjen me Super Lign europiane: Synojm rritjen e konkurrencs s…

  Barcelona ka zyrtarizuar ditn e sotme marrveshjen me Super Lign Europiane. Me an t nj komunikate pr shtyp skuadra katalanase i ka dhn jet kompeticionit m t ri europian ku do t marrin pjes 12 ekipet m me emr n kontinentin e vjetr:

  Emri: barcelona.jpg

Shikime: 134

Madhsia: 35.5 KB

  KOMUNIKATA ZYRTARE E KLUBIT T BARCELONS –

  “FC Barcelona njofton se ka arritur nj marrveshje me shumicn e klubeve t rndsishme t futbollit n Europ pr t formuar nj konkurs t ri, Super Liga, e cila do t qeveriset nga themeluesit q ka pr qllim m t mir sportive e konkurrencs n nivel t klubeve n bot.

  Barcelona, ​​Milan, Arsenal, Atletiko Madrid, elsi, Inter, Juventus, Liverpul, Manester Siti, Manester Junajtid, Real Madrid dhe Totenhem jan bashkuar si klube themeluese, megjithse tre klube t tjera do t ftohen t bashkohen para sezonit t hapjes, i cili do t filloj sa m shpejt t jet e mundur.

  Klubet themeluese shpresojn t zhvillojn bisedime me UEFA dhe FIFA s shpejti n mnyr q t gjejn zgjidhjet m t mira pr Superlign dhe pr futbollin botror n trsi.

  Krijimi i Superligs ndodh kur pandemia globale ka prshpejtuar paqndrueshmrin e modelit aktual ekonomik t futbollit europian. Pr vite me radh, klubet themeluese kan synuar t prmirsojn cilsin dhe intensitetin e garave ekzistuese Europiane dhe, n veanti, t krijojn nj turne n t cilin klubet m t mira dhe lojtart m t mir mund t garojn me njri-tjetrin m shpesh.

  Pandemia ka zbuluar se nj vizion strategjik dhe qasje biznesi jan t nevojshme pr t rritur vlern dhe ndihmn pr t mirn e piramids s futbollit si nj e tr. N muajt e fundit, ka pasur nj dialog intensiv me organet drejtuese t bots s futbollit mbi formatin e ardhshm t garave evropiane. Klubet themeluese besojn se zgjidhjet e propozuara nga rregullatort nuk zgjidhin shtjet themelore, t cilat prfshijn nevojn pr t ofruar ndeshje me cilsi m t lart dhe pr t marr burime financiare shtes pr botn e futbollit.”


  KETU MUND TE SHIKONI KOMUNIKATEN ZYRTARE

 4. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Krijohet kampionati europian Super League

  FIFA me deklarat zyrtare pr Super Lign e Europs: Gjithmon pro shprndarjes s drejt financiare


  FIFA, qeveria e madhe e futbollit botror ka dal kundr zyrtarisht ligs m t re, Super Ligs Europiane. Me an t nj komunikate zyrtare n sajtin e saj, FIFA sqaron se sht kundr ksaj lige dhe mbron parimet e gjithprfshirjes , integritetit, dhe shprndarjes s drejt financiare:

  Emri: 6EF5C515-A8DA-4891-8A46-D5D00C6B288D.jpg

Shikime: 128

Madhsia: 18.2 KB

  KOMUNIKATA ZYRTARE E FIFA-s –

  “Duke pasur parasysh disa krkesa mediatike dhe si u tha disa her, FIFA dshiron t sqaroj se qndron fort n favor t solidaritetit n futboll dhe nj modeli t barabart t rishprndarjes q mund t ndihmoj zhvillimin e futbollit si nj sport, veanrisht n nivelin global, q nga zhvillimi i futbolli global sht misioni kryesor i FIFA-s.

  Sipas mendimit ton, dhe n prputhje me statutet tona, do gar futbolli, qoft kombtar, rajonal apo global, duhet t pasqyroj gjithmon parimet thelbsore t solidaritetit, prfshirjes, integritetit dhe rishprndarjes s drejt financiare. Pr m tepr, organet drejtuese t futbollit duhet t prdorin t gjitha mjetet e ligjshme, sportive dhe diplomatike pr t siguruar q kjo t mbetet e till. Prkundr ktij sfondi, FIFA mund t shpreh vetm mosmiratimin e saj pr nj “lig t mbyllur evropiane t shkputur” jasht strukturave ndrkombtare t futbollit dhe duke mos respektuar parimet e lartprmendura.

  FIFA gjithmon qndron pr unitetin n futbollin botror dhe u bn thirrje t gjitha palve t prfshira n diskutime t nxehta q t angazhohen n nj dialog t qet, konstruktiv dhe t ekuilibruar pr t mirn e lojs dhe n frymn e solidaritetit dhe lojs s ndershme. FIFA, natyrisht, do t bj gjithka q sht e nevojshme pr t kontribuar n nj mnyr t harmonizuar prpara n interesat e prgjithshm t futbollit.”

  PANORAMASPORT.AL

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Krijohet kampionati europian Super League

  Disa nga ekipet q jan pjes e "Superligs Evropiane" kan postuar mbrm t njejtn deklarat zyrtare dhe pjesa m e madhe e fansave t ekipeve prkatse nuk jan aspak t lumtur!

  Ndrkoh nuk kan postuar n mediat sociale asnj reagim ekipet si Manchester United, Liverpool, Fc Barcelona, Atletico Madrid por mjafton t lexoni komentet tek postimet e tjera pr t kuptuar q pa mos e ekzagjruar 99% e fansave jan t turpruar nga veprimet e kluebe t tyre t zemrs!

  Pothuajse t gjith fansat mendojn q klubi i tyre ka shitur shpirtin me kt projekt dhe kan harruar q ata jan krijuar nga njerzit e varfr dikur q kan pasur dashuri pr sportin m madhshtor n bot q nj dit do t bhej pjes e jets tyre t perditshme! Shumica e tyre gjithashtu shkruajn q do t jet dita e fundit e tyre si mbshtets i ekipit kur t filloj definitivisht kjo lig!

  Mund t rinovoni stadionin, mund t vendosni flamuj n cdo karrige t tij, mund t shtypni me mijra letra pr t krijuar nj koreografi t madhe, mund t krijoni himinin m t mir t t gjitha kohrave, por asnjra prej tyre nuk ka vler PA FANSAT, pasi q nuk ka se kush ti ngrej ato lart, nuk ka se kush t kndoj himnin dhe nuk ka se kush t mbushi ata karrige prvec neve!

  N rast se ne fansat ju bojkotojm dhe shumica e lojtarve besoj gjithashtu ather shum shpejt do t ju bie vlera!

  Jemi NE q paguajm bileta!
  Jemi NE q paguajm vetm pr t'ju shikuar dy her n jav live!
  Jemi NE q blejm trikot!
  Jemi NE q krijojm atmosfer!
  Thjesht jemi NE q e bjm t mundur q futbolli t jet sporti m i bukur n bot!

  Ftes pr t gjith faqet shqiptare t na bashkohen, me hashtagun #FootballCreatedByThePoorStolenByTheRich dhe ta prdorim prej sot n postimet tona! Edhe po t ket vetm 0.01% ndikim do t jet sukses dhe nuk bn t mbshtetet ky projekt q shuan ndrrat e mijra kluebeve npr bot pr t arritur nj dit tek statusi i ktyre 12 kluebve!

  #FootballCreatedByThePoorStolenByTheRich

Tema t Ngjashme

 1. Premier League - Kampionati Anglez 2014/15
  Nga MaDaBeR n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 18-09-2014, 06:37
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-01-2012, 16:11
 3. Champions League & Europa League - [KUALIFIKIME]
  Nga Davius n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-08-2009, 12:58
 4. Si krijohet nj dyqan Online?
  Nga klodj n forumin Rrjeti kompjuterik
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 25-07-2008, 09:40
 5. Kampionati Europian i Basketbollit
  Nga mad n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 01-10-2005, 16:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •