Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,059
  Postimet n Bllog
  3

  Basha premton Statusin e Gazetarit: Do i japim fund censurs dhe presionit

  Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar pasditen e sotme nga takimi me t rinjt e fshatit Vil- Bashtov (Kavaj ) se, Partia Demokratike do t bj t mundur statusin e gazetarit me t ardhur n krye t qeverisjes.

  Basha tha se kjo do t shmang censurn dhe ushtrimin e presionit, pasi kushdo q do t marr mundimin t dhunoj verbalisht gazetart do t prballet me saksione t rnda.

  “Ne kemi nisur punn dhe do t bjm t mundur statusin e gazetarit. Ky status do t’i jap fund censurs pr gazetarin. Do t mundsojm prmes nj kulture t re…Asnj nuk mund t dhunoj verbalisht gazetart dhe gazetaret, ose prndryshe do t prballet me sanksione t rnda.

  Do t vendosim n mirfunksionim televizionin shtetror, i cili paguhet me taksat tuaja. Jo m kot gazetart quhen pushteti i katrt dhe nga qeveria e kryeministrit t ardhshm prisni dhe do t meritoni trajtimet q kan gazetart evropian”, – u shpreh Basha.  MAPO
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 15-04-2021 m 08:54

Tema t Ngjashme

 1. Rritja e presionit dhe hegjemonise greke ndaj Shqiperise
  Nga Edvin83 n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-08-2012, 03:04
 2. Basha premton prmendoren e Adem Jasharit n Tiran
  Nga PLAKU n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2011, 04:48
 3. AKR: Do ti japim fund qeverisjes s keqe
  Nga PrisHtiNa-Lee n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-12-2010, 10:33
 4. Mediat e Edi Rames, kampione te censures
  Nga REALIST n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 19-05-2009, 22:59
 5. BDI-PDSH pse nuk u japim fund ?
  Nga Agon_xh n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-03-2008, 14:27

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •