Emri:  Berisha-1140x570.jpg

Shikime: 44

Madhsia:  21.2 KB

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon procesin e vaksinimit anti-covid, q sipas tij tani po bhet me vaksina tashm t skaduara. Teksa i referohet mesazhit t marr nga nj mjek, Berisha thekson edhe se bluzat e bardha e kan ndrprer procesin, por q jan detyruar nga qeveria pr t vijuar. Sipas denoncimit, vaksinat kan skaduar q me dat 6 prill.

Postimi i plot

Superskandal! Ndal vaksinimit elektoral te qytetareve me vaksina te skaduara. Prej 10 ditesh shqiptaret vaksinohen me vaksina ta skaduara. Bluzat e bardha nderpresin procesin e vaksinimit. Xhahili i Surrelit detyron vazhdimin e tij!

Miq, ne menyre te perseritur kam denoncuar fshehjen e dates se skdences te vaksinave nga Xhahili i Surrelit dhe Ndrikull Hajnia. Para 15 Serbia shkaterroi nje kontigjent vaksinash te skaduara.Perdorimi i nje vaksine te skaduar perben nje kercenim serioz per jeten e te vaksinuarit dhe nje veper te rende penale.

Denoj me ashpersine me te madhe perdorimin elektoral te vaksinave te skaduara dhe i beje thirrje OBSH te nderhyj me urgjence per te nderprere menjeher kete eksperiment kriminal njerzor te autoriteteve shqiptare. Lexoni denoncimin e bluzbardhit dixhital dhe shikoni ne foto daten e skadimit te vaksinave 6/4/2021.

Denoncimi: Mirmbrema. Ndjese per oren e vone. Sot ka ndodhur skandali i rradhes i ripjelljes ne lidhje me vaksinimin. Rreth mesdites vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi mjeket vaksinues konstatuan qe vaksinat e ardhura se fundmi kane daten e skadences 09.04.2021. Pati nje grumbullim te madh njerzish pas nderprejes se vaksinimit.

Duke qene se njerzit u merzit dhe irrituan me situaten e krijuar, me urdher nga lart mjeket dhe infermieret i detyruan te kthehen ne vende dhe te fillojne perseri vaksinimin. Nga ky moment cdo person nuk u lejua brenda cadrave. Po ju dergoj foton Data e sakadimit shenon 06.04.2021.

Ju siguroj qe diten e djeshme vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi vaksinatoret konstatuan qe kjo eshte data e skadences. Ju lutem ju bejeni publike se kjo qe po ndodhe eshte shume e rrezikshme.Keta nuk ndalen para asgjeje per propaganden e tyre duke kercenuar shendetin me vaksina te skaduara. me respekt.

Koha Jone