Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet n Bllog
  3

  Arrestohet n Itali Ramboja i hajdutve, Zef Tirtja, grabiti mbi 27 shtpi

  Arrestohet n Itali Ramboja i hajdutve/ Shqiptari q grabiti mbi 27 shtpi

  Emri: yujyu.jpg

Shikime: 439

Madhsia: 34.4 KB

  Karabiniert e Genoa n Itali njoftuan arrestimin e nj 48-vjeari shqiptar t akuzuar pr nj sr vjedhjesh n kt zon. Ai sht identifikuar si Zef Tirtja q mediat vendase e kan identifikuar me nofkn Ramboja i hajdutve.

  Kjo vjen jo vetm pr shkak numrit t madh t vjedhjeve q mbajn firmn e tij, por edhe pr mnyrn si ai kacavirrej natn npr banesa duke hapur dritaret dhe m pas zhdukej pa ln asnj gjurm duke jetuar n nj adr kampingu n nj pyll.

  Pikrisht ktu arritn ta gjenin edhe karabiniert pas nj pune t gjat t mbikqyrjes s kamerave t siguris s zons ku ishin raportuar vjedhje. Vetm n kt zon atij i adresohen 27 vjedhje, por pasi bn krahasimin e shenjave t gishtave, Tirtja rezultonte t ishte dnuar n munges n vitin 2004 me 1 vit e 3 muaj burg pr vjedhje n zonn e Cuneo.

  Ai ishte shpallur srish n krkim n vitin 2015 pas raportimit t disa shtpive n zonn e Friuli-Venezia Giulia, por nuk ishte br e mundur gjetja e tij. Gjat kontrollit n adrn e tij u gjetn mjete t puns, rrobat q prdorje gjat vjedhjeve dhe nj shum e madhe parash.

  Mes prgjimeve policia ka publikuar edhe nj telefonat q ai bnte me t afrmit n Shqipri ku mburrej pr punn q bnte. N Itali nse punon (nnkupto vjedh) mir, bn shum para. Un duhet t bj shum q t kthehem pr t jetuar n Shqiprin time, thoshte n nj nga telefonatat e prgjuara nga karabiniert.

  Lapsi
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762

  Pr: Arrestohet n Itali Ramboja i hajdutve, Zef Tirtja, grabiti mbi 27 shtpi

  Hajdut qe len shenjat e duarve,gishtave ne shtepite e vjedhura???Vetem kaq te len te kuptosh qe ka qene komplet gomar.

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2016, 11:03
 2. N Itali, emigrantve nuk u japin shtpi me qera
  Nga jonisni n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 14-11-2012, 16:53
 3. N Itali, emigrantve nuk u japin shtpi me qera
  Nga jonisni n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 14-11-2012, 16:53
 4. Mbyt gruan n shtpi, arrestohet bashkshorti
  Nga Davius n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-08-2005, 18:28
 5. Arrestohet pronari i Shijak TV ne Itali
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-04-2004, 15:07

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •