Close
Faqja 0 prej 41 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 808
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,305
  Postimet n Bllog
  7

  thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  dokush ka qllime n jet. Mbase e jotja sht t shikuarit Tv.

  ~ David Letterman

  Tmerrin mund ta durosh, pr sa koh tulatesh para tij - por ai t vret, n qoft se rri e mendon pr t.

  Remaque.

  Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
  ("Patriotizmi eshte streha e fundit e qelbesirave.")

  -- Samuel Johnson

  Mos e harro, njerzit kan nevoj pr t qeshur ndonjher m shum sesa pr ushqim.

  | Anna Fellows Johnston |

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,305
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  "The hope of immortality never came from any religion.
  The hope of immortality has helped to make religion."
  -- Robert G. Ingersoll

  "Shpresa per perjetesine asnjehere nuk ka ardhur nga ndonje fe.
  Shpresa per perjetesine ka ndihmuar per te krijuar fene."
  -- Robert Ingersoll

  “Mbi t gjitha, nj grua q nuk i dashuron macet, nuk do t mund kurr ta bj t lumtur nj mashkull”.

  Orhan Pamuk

  Dashuria nuk krkohet, ajo vjen ather kur nuk mendon pr t, ather kur je i pastr shpirtrisht. Dashuria nuk t lndon kurr, nse t lndon nuk sht dashuri o mik, ajo nuk sht e ashpr, lnduese apo hidhruese. Ajo sht ndjenj qetsie, t fal paqe, besim dhe shpres. T lejon t mbushsh thell me frym pa patur frik se do t dalin lot. Sa pak t dashuruar q ka n bot...!
  ~ Erich Fromm

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,183

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  ‘Mos kalo koh me dik q nuk dshiron t kaloj koh me ty’

  Thnie nga Gabriel Garcia Marquez


  “Sikur Zoti t harronte pr nj moment q un jam nj dordolec i ndrequr me rrecka dhe t m dhuronte nj copz jet, mbase nuk do t’i thosha t gjitha ato q po mendoja, por sigurisht do t’i mendoja ato q po them. Do i jepja rndsi gjrave jo pr vlern, por pr domethnien e tyre. Do flija pak, do ndrroja m shum, sepse do minut q mbyllim syt humbasim 60 sekonda drit. Do vazhdoja kur t tjert do ndalonin, do zgjohesha kur t tjert do flinin. Do dgjoja kur t tjert do flisnin, dhe sa do e shijoja nj akullore me okollat!!!

  Nse Zoti do m jepte nj copz jet, do vishesha thjesht, do shtrihesha prball diellit duke e ln t pambuluar jo vetm trupin, por edhe shpirtin tim.

  Ah Zoti im, sikur t kisha nj copz jet, nse do mundesha, do shkruaja urrejtjen time mbi akull, dhe do prisja t dilte dielli. Nuk do t lejoja t kalonte as edhe nj dit pa i thn njerzve q dashuroja se i dashuroja. Do t bja do burr dhe grua t besojn se jan njerzit q dua dhe do t dashurohesha me dashurin. Te njerzit do t tregoja se sa gabim bjn kur besojn se ndalojn s dashuruari kur plaken, pa kuptuar se plaken kur ndalojn t dashurojn. Fmijs s vogl do t’i jepja pend, por do ta lija t msonte vet sesi t fluturoj. Pleqve do t’u tregoja se vdekjen nuk e sjell pleqria por “harresa”.

  Msova kaq gjra nga ju, njerzit. Msova se t gjith duan t jetojn n “majn e malit”, pa kuptuar se lumturia qndron n mnyrn se si zbret “faqen e pjerrt”.

  Msova se kur fmija i porsalindur shtrngohet mbi pllmbn e tij t vogl, pr her t par gishti q zgjatet i babit t tij e robron prgjithmon.

  Msova se njeriu ka t drejt ta shoh tjetrin nga lart, vetm kur duhet ta ndihmoj t ohet….T thuash gjithmon at q ndjen dhe t bsh gjithmon at q mendon…

  Nse do ta dija q sot do t ishte hera e fundit q do t t shihja duke fjetur, do t t prqafoja fort, fort dhe do t’i lutesha Zotit q t bhesha roja e shpirtit tnd.

  Nse do e dija se kjo do ishte hera e fundit q do t t shihja t dilje nga dera, do t t prqafoja dhe do t t jepja nj puthje dhe do t t thrrisja prsri q t t jepja edhe t tjera.

  Nse do ta dija q kjo do t ishte hera e fundit q do ta dgjoja zrin tnd, do t regjistroja do fjal tnden q t mund t t dgjoja prsri, prsri…

  Nse do t dija q kto do t ishin momentet e fundit q do t t shihja, do t t thosha “t dashuroj” dhe do t supozoja jo logjikisht se e dije m par.

  Ekziston gjithmon nj e nesrme dhe jeta na jep edhe mundsi t tjera q t’i bjm gjrat si duhet, por nse bjm gabime na mbetet vetm e sotmja.

  Do t doja t t thoja se sa shum t dua dhe se kurr s’do t t harroj. E nesrmja nuk sht e sigurt pr asknd, si i ri, si i vjetr.

  Sonte mund t jet hera e fundit q i shikon njerzit q do. Prandaj mos prit m, bje sot sepse e nesrmja nuk vjen kurr.

  Sigurisht do pendohesh pr ditn kur nuk gjete koh pr nj buzqeshje, nj prqafim, nj puthje dhe sepse ishe i zn pr t realizuar nj dshir t tyre.

  Mbaji ata q dashuron pran vetes, thuaju duke mrmritur se sa shum ke nevoj pr ta, dashuroji, sillu mir, gjej kohn pr ta, thuaju “m vjen keq”, “m fal” , “faleminderit” dhe t gjitha fjalt e dashuris q di. Asnjri nuk do t t mbaj mend pr mendimet e tua t fshehta…” / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/libri/mos-k...-kohe-me-ty-2/

 4. Anetart m posht kan falenderuar sirena_adria pr postimin:

  Neteorm (11-04-2021)

 5. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,183

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  ‘Njeriu e shfaq fytyrn e vet n tre raste: Kur sht i pasur, kur sht i trbuar dhe kur sht i dehur’

  Thniet m t bukura pr jetn

  Dshir pas dshire sjell mrzi t madhe, knaqja sjell lumturin m t madhe.

  Dituria sht thesari m i muar, sepse as nuk blihet, as nuk dhurohet, as nuk vidhet, as nuk harxhohet.

  E djeshmja sht nj ndrr, kurse e nesrmja nj vizion. Por e sotmja, kur jetohet mir, e bn do t djeshme nj ndrr t lumturis dhe do t nesrme nj vizion t shpress.

  sht m mir t grindesh me nj njeri q flet bukur se t bisedosh me nj njeri me t folur t panjerzishm.

  Fati ndihmon guximtarin. T dobtit ia ln fajin fatit.

  I menuri bn t t duket e vrtet edhe gnjeshtra, ashtu si piktori i aft krijon kodrat e gropat n nj siprfaqe t thjesht.

  Ashtu sikur mendimtari, q sht shkalla m e lart e njeriut, ashtu edhe nna sht shkalla m e lart e gruas.

  Fjalt duhen matur e jo numruar.

  T kuptosh t bukurn do t thot ta zotrosh at.


  T tjera thnie n linkun n vijim:

  https://www.kultplus.com/libri/njeri...eshte-i-dehur/

 6. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,183

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  “Nse ke nj kopsht dhe nj bibliotek, ather ke gjithka q t duhet”

  23 Prilli shnohet si Dita Ndrkombtare e Librit dhe e t Drejtave Autoriale.

  Me kt dat t vitit 1616, lidhet vdekja e dy kolosve t letrsis botrore: Shekspirit n Angli dhe Miguel de Cervantes n Spanj.

  Kjo dat shnohet n bot q nga viti 2003, ndrsa sht parazgjedhur n vitin 1995 me qllim t kontribuoj n mbar bot pr t drejtat e autorit duke inkurajuar t gjith, e n veanti t rinjt, pr t zbuluar knaqsin e leximit.

  Kjo dat sht edhe nj thirrje pr t rritur respektin pr kontributet e pazvendsueshme t autorve dhe librit n progresin social dhe kulturor t njerzimit.


  KultPlus ju sjell sot disa nga thniet m t mira pr librin:

  “Duhet t bni kujdes prej librave, far sht brenda tyre, fjalt, kan fuqin t na ndryshojn” ― Cassandra Clare

  “Mos lexoni si bjn fmijt, pr t’u zbavitur apo si bjn ambiciozt pr t msuar. Jo, lexoni q t jetoni.” ― Gustave Flaubert

  “Nse ka ndonj libr q do ta lexosh, por nuk sht shkruar akoma, ather duhet ta shkruash ti.” ― Toni Morrison

  “Kur ke mbaruar s lexuari nj libr, dshiron ta kishe autorin q e ka shkruar mik, q t mund t’i telefonoje dhe t’i tregoje si ndihesh. Kjo nuk para ndodh.” ― J.D. Salinger

  “E kam imagjinuar gjithnj Parajsn si nj lloj biblioteke.” ― Jorge Luis Borges

  “Miq t mir, libra t mir dhe nj ndrgjegje e qet: kjo sht jeta ideale.” ― Mark Twain

  “Kaq shum libra, kaq pak koh.” ― Frank Zappa

  “Nse lexon vetm librat q i lexojn t gjith, do t mendosh vetm gjrat q i mendojn t gjith.” ― Haruki Murakami

  “Librat jan miqt m t qet dhe m t prhershm; ata jan kshilltart m t gjindshm dhe m t menur dhe msuesit m t durueshm.” ― Charles William Eliot

  “Kur kam pak para, blej libra; dhe kur m tepron ndonj gj prej tyre, blej ushqim dhe veshje.” ― Desiderius Erasmus

  “Ku sht natyra njerzore m e brisht se n nj librari?” ― Henry Ward Beecher

  “S’mund t jetoj pa libra.” ― Thomas Jefferson

  “Ka dy arsye pr t lexuar nj libr: nj, t shijon leximi; tjetra: mund t mburresh rreth tij.” ― Bertrand Russell

  “Librat jan kaq t veant, t rrall dhe t tuat, saq t tregosh se far ndien pr to duket si tradhti.” ― John Green

  “Ka krime m t kqija se djegia e librave. Nj prej tyre sht t mos i lexosh.” ― Joseph Brodsky

  “Mendo prpara se t flassh. Lexo prpara se t mendosh.” ― Frances Ann Lebowitz

  “Ne jetojm pr librat.” ― Umberto Eco

  “Nse ke nj kopsht dhe nj bibliotek, ather ke gjithka q t duhet.” ― Cicero

  “Lexova nj libr nj dit dhe e gjith jeta ime ndryshoi.” ― Orhan Pamuk

  “Librat jan aeroplani, treni, rruga. Ata jan destinacioni dhe udhtimi. Ata jan shtpia.” ― Anna Quindlen.

  “Leximi i t gjitha librave t mir sht sikur bashkbisedimi me mendjet m t mira t shekujve t kaluar.” – Rene Descartes

  “Gjrat q dua t’i di jan n libra; shoku im m i mire sht njeriu i cili do m sjell nj libr q nuk e kam lexuar.” – Abraham Lincoln


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/libri/nese-...qe-te-duhet-2/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 26-04-2021 m 10:01

 7. #6
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,305
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  A nuk sht interesante se si jemi t gjith t krijuar nga Zoti, dhe prap dallojm kaq shum.

  (Desmond Tutu)

 8. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,183

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Aty ku ka dashuri, ka edhe jet

  Emri i tij i vёrtetё ёshtё Mohandas Karamchand Gandhi. Lindi nё Indinё Perёndimore (Porbandar) dhe vdiq nё vitin 1948, nё Nju Delhi. Ishte njё personalitet i madh politik i Indis, qё shprehte besimet e tij tё thella filozofike nё veprimin e tij politik.

  Dedikoi tё gjithё jetёn e tij qёllimeve mё tё larta: pavarsisё sё Indisё, barazisё sё tё drejtave tё shtresave tё ultta tё popullit, paqes midis induistve dhe myslimanёve.

  Indianёt qё kanё njё koncept shumё tё ndryshёm nga bota perёndimore, sa u pёrket shenjtorёve, e vendosin Gandin midis shenjtorёve tё tyre dhe pёr kёtё arsye e quajnё Mahatma( Maha Atma- shpirt i madh) dhe madje akoma kur jetonte.

  Gandi konsiderohet si njri nga personalitetet e rralla n historin e humanizmit dhe politiks botrore. Ai ka ln shum mesazhe t fuqishme pr njerzimin, para se t vdiste.

  Ju bheni ajo q mendoni.

  Aty ku ka dashuri, ka edhe jet.

  Mso sikur do t jetosh prgjithmon.

  Shndeti sht pasuria jote e vrtet.

  Ruaj gjithmon sensin e humorit.

  Jeta jote sht mesazhi yt.

  Veprimet q bn, tregojn prioritetet e tua.

  Madhshtia jon qndron n faktin, se jemi n gjendje t ndryshojm/prmirsojm vetveten.

  Duhet t jesh gjithmon n shrbim t t tjerve.

  Bhu ndryshimi q dshironi t shihni n bot.  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/libri/aty-k...-ka-edhe-jete/

 9. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Pavaresisht se cfare thuhet sot ne bote njeriu kryesor per pavaresine e indise nga anglezet ke qene ky ne foto ky eshte edhe themeluesi i ushtrise kombetare indiane , Gandi pervec te qenit nje oportunist ,ka bashkepunuar fshehurazi me britaniket te cilete dhe sot e kesaj dite jane protagoniste ne jeten ekonomike dhe financiare te indise

  Emri: Subhas-Chandra-Bose-Indian-National-Army-1.jpg

Shikime: 4883

Madhsia: 40.5 KB

  ‘M jep gjak dhe un do t t jap liri’, Subhas Chandra Bose

  Si nj lufttar i liris n lvizjen indiane t pavarsis, Subhas Chandra Bose u respektua gjersisht dhe u prshndet si nj patriot dhe hero kombtar kundr forcave koloniale britanike, edhe pse trashgimia e tij nuk sht pa polemika. ‘M jep gjak dhe un do t t jap liri’ do t bhej citati i tij m i famshm dhe u thuhej rregullisht Ushtrive Kombtare Indiane n mnyr q t’i motivonte ata. Vullneti i tij i fort oi vrtet n lirimin e Indis nga britanikt. Metodat e tij mund t jen mjaft n kundrshtim me oratorin tjetr t madh t Indis, por fuqia e saj motivuese sht mjaft e pamohueshme.

 10. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,183

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Thnie pr Nnn: Ne jemi lindur nga dashuria, dashuria jon sht Nna

  Dashuria e nns sht karburanti q lejon nj person t thjesht pr t arritur t pamundurn.
  ~ Marion C. Garretty

  Nn: fjala m e bukur n buzt e njerzimit.
  ~ Kahlil Gibran

  Kur isha fmij, nna m tha:” Nse bhesh ushtar, do t arrish t bhesh gjeneral. Nse bhesh murg, do t arrish t bhesh prift. ”
  Prfundimisht u bra piktor dhe arrita t bhem Picasso.
  ~ Pablo Picasso

  N fund, vetm un mund t’u jap fmijve t mi nj nn t lumtur q e do jetn.
  ~ Janene Wolsey Baadsgaard

  T jesh nn do t thot t msosh forcat q nuk i njihje dhe t prballosh frikn q nuk e dinit se ekzistonte.
  ~ Linda Votin

  N vesht e nj fmije, fjala “nn” sht magjike n t gjitha gjuht.
  ~ Arlene Benedikti

  Nuk ka mnyr pr t’u br nj nn e prsosur, por miliona mnyra pr t’u br nj e mir.
  ~ Jill Churchill

  Kur je nn, nuk je kurr vetm n mendimet e tua. Nj nn gjithmon duhet t mendoj dy her. Nj pr vete dhe nj pr fmijn e saj.
  ~ Sophia Loren

  Do t ket kaq shum her q ju do t ndiheni sikur keni dshtuar, por n syt, zemrn dhe mendjen e fmijs jeni nj Super Mami.
  ~ Stephanie Precourt

  N momentin q lind nj fmij, lind edhe nna. Ajo nuk ekzistonte m par – gruaja ekzistonte por kurr nna. Nna sht nj qenie e re.
  ~ Osho Rajneesh

  Kur bhesh nn, bhesh nn e t gjith fmijve. Nga aty dhe tutje, do i lnduar, i braktisur, i friksuar sht fmija juaj. Jetoni bashk me nnat e torturuara t do race dhe besoni me ta dhe mbani zi me ta. Dshironi t ngushlloni t gjith t dshpruarit.
  ~ Charlotte Gray

  Nna: do dashuri fillon dhe prfundon atje.
  ~ Robert Browning

  Fati i ardhshm i nj fmije, sht gjithmon rezultat i puns s nns s tij.
  ~ Napoleon B.

  Perndia nuk mund t jet i kudondodhur, kshtu q krijoi nnat.
  ~ Joseph R.

  Zemra e nns sht nj humner e thell, n fund t s cils gjithmon do t gjesh falje.
  ~ Honore de Balzac

  Nuk ka strehim m t mir pr fmijt sesa kraht e nns.
  ~ G. Sandi

  Mjekt m than se kurr nuk do t mund t ecja prsri, por nna ime ishte e sigurt se do t ecja prsri. E, dhe un besova nnn time!
  ~ Willma Rudolph

  “Disa nna puthin, t tjera jan m t rrepta, por dashuria sht gjithmon e njjt. Prve ksaj, shumica e nnave puthin dhe qortojn n t njjtn koh.
  ~ Perl S. Back

  Nuk e kuptoni se sa ju do nna juaj , derisa t zbuloni n sirtar t gjitha pikturat dhe kartat q i keni dhn.
  ~ Pam Brown

  Nna: banka q depozituam t gjitha dhimbjet dhe shqetsimet tona.
  ~ T. DeWitt Talmage

  Mashkulli ka t sigurt vetm nj dashuri – dashurin e nns.
  ~ Berne

  Nna sht personi i vetm n bot i cili t do para se t t shoh.
  ~ Johann Heinrich Pestalozzi

  Ne jemi lindur nga dashuria. Dashuria jon sht nna jon.
  ~ Rumi

  Dora q prkund djepin sht ajo q rrotullon fatin e njerzve, sepse ajo dhe vetm ajo e drejton jetn kah horizontet e ndritura ose t errta.
  ~ Haki Strmilli.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/libri/theni...ne-eshte-nena/

 11. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,183

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  ‘Vrtet ne kemi Bajram e Pashk, por shqiptarin e kemi bashk’

  Nj shprehje e Homerit shqiptar, kolosit t letrave Gjergj Fishta gjen vend dhe sot ndr shqiptar.

  “Vrtet ne kemi Bajram e Pashk, por Shqiptarin e kemi bashk”, kjo thnie e poetit t madh ka treguar se ndr shekuj shqiptart e kan pasur bashkjetesn fetare nj shembull pr t gjith duke e prcjell brez pas brezi.

  Edhe sot, n kt dit fest pr besimtart mysliman , shum klerik kan uruar pr festn e Bajramit, duke dshmuar paqe e mirkuptim pavarsisht bindjeve fetare ndrmjet njerzve.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/libri/verte...kemi-bashke-5/

 12. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,183

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Pse njerzit brtasin?

  Nj dit, nj mendimtar indian pyeti dishepujt: “Pse njerzit brtasin kur ata jan t zemruar?”. “Brtasin pr shkak se e humbasin qetsin e tyre”, tha njri prej tyre. “Por pse t brtassh nse personin e ke pran?”, pyeti srish mendimatri.

  “Epo, ne brtasim sepse duam q personi tjetr t na dgjoj”, u prgjigj nj tjetr dishepull. Dhe msuesi u kthye me pyetjen: “A nuk mund t flisni me t me z t ult?. U dhan prgjigje t tjera t ndryshme, por asnjri nuk e ka bindur mendimtarin.

  Pastaj ai shpjegoi: “A e dini pse i brtisni nj personi tjetr kur jeni t zemruar? Fakti sht se kur dy njerz jan t zemruar, zemrat e tyre largohen shum. Pr t mbuluar kt distanc duhet t brtisni pr t dgjuar. Sa m shum t zemrohen ata, aq m fort do t duhet t brtasin pr t ndjer njri-tjetrin.

  Nga ana tjetr, far ndodh kur dy njerz jan n dashuri? Ata nuk brtasin, flasin me z t ult. Dhe pse? Sepse zemrat e tyre jan shum afr. Distanca ndrmjet tyre sht e vogl. Ndonjher zemrat e tyre jan aq afr sa q as nuk flasin, thjesht pshprisin.

  Dhe kur dashuria sht m intensive, nuk sht e nevojshme t pshpritsh, thjesht shikohesh n sy. Zemrat e tyre jan br nj e vetme. Kjo sht ajo q ndodh kur dy njerz q e duan njri-tjetrin afrohen”.

  S fundmi, mendimtari prfundoi duke thn: “Kur debatoni apo diskutoni, mos lejoni q zemrat tuaja t largohen, mos thoni fjal q mund t’i ndalni, sepse do t vij nj dit kur distanca do t jet kaq e madhe saq ata kurr nuk do ta gjejn m rrugn e kthimit”. (Gandhi)


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/libri/pse-njerezit-bertasin-4/

 13. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  T paditurit blejn libra, t diturit i lexojn; t pasurit blejn kuaj, t menurit i kalrojn.

 14. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Sa e ke trupin e shndosh dhe pleqrin larg, lakmo kah prsosja me ane te praktikes shpirterore.

 15. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Nj jet pa qellim shpirteror sht nj vdekje e parakohshme

 16. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Jeta toksore sht fmijria e prjetsis son

 17. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Edhe nse i flakim tutje, nuk lirohemi dot nga gjrat q na prkasin

 18. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Sa m shum t ndihesh njeri, aq m shum u afrohesh hyjnive

 19. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  cdo sekond ka nj vler t pafundme, pasi sht prfaqsuese e nj prjetsie t plot.

 20. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,794

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  Shrii Shrii Anandamurtiijii :

  Prńyma (teknikat yoga te frymemarrjes) eshte jashtezakonisht e rrezishme ,dhe tmerresisht shkaterruese,per ata persona te cilet e perdorin pa ideacion kozmik ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 31-05-2021 m 14:59

 21. #20
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,305
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: thnie t bukura dhe shprehje nga njerz t mdhenj

  “Ndaj sht e rndsishme q t heqsh dor nga disa gjra. T’i lsh ato t ikin. T lirohesh.

  Njerzit duhet ta kuptojn q askush nuk luan me karta t hapura. Disa her ne fitojm, disa her humbim.

  Mos prit t t kthehen t gjitha t mirat mbrapsht, mos prit vlersim nga njerz te vegjl pr prpjekjet e tua. Mbyll nj cikl.

  Jo nga krenaria, paaftsia apo arroganca, por sepse thjesht, disa njerz e fenomene nuk duhet t jen m pjes e jets tnde. Mbyllja dern disave, fshiji disa pluhura dhe ec fort prpara.”

  ~ Paulo Coelho ~

 22. Anetart m posht kan falenderuar Neteorm pr postimin:

  AjeNa (02-11-2023)

Faqja 0 prej 41 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Aktoret e medhenj
  Nga Kryeplaku n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 23-02-2024, 04:39
 2. Shprehje
  Nga Eureka n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-01-2015, 14:46
 3. Shprehje t bukura n shqip
  Nga anaksimenus n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 371
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 11:02
 4. Njerz t mdhenj
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-10-2007, 15:54
 5. Shprehje....
  Nga Dita n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 03-03-2003, 13:01

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •