Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-12-2020
  Postime
  3

  Thumbs up Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  Pershendetje vellezer dhe motra Shqiptare kudo qe ndodheni.

  Mendova te marr kete nisme per te denoncuar Fotot, Videot dhe Filmat me permbajtje Antishqiptare ne Web. Kjo pasi pashe qe shume video dhe filma ne internet (ne gjuhe te huaj) kane permbajtje tallese dhe fyese per Shqiptaret. Ato mund te jene ne forma te ndryshme si psh: Mos fol si Shqiptar, Mos u sill si shqiptar, Je veshur si Shqiptar, Nuk jam jam Shqiptar une qe ta bej kete.. e te tjera shprehje si keto. Per ato qe kam patur njohuri kam bere Report. Pjesa me e madhe kane qene ne YouTube.
  Mos harroni se per te bere Report ne Youtube, fillimisht ju duhet te kyceni (Login) me llogarine tuaj dhe me pas te beni Report.

  Pjese e kesaj nisme mund te behet cdo njeri prej jush, mjafton te dini nje gjuhe te huaj dhe te ndiqni filmat ose video te ndryshme ne kanale te ndryshme ne internet ne gjuhen qe ju zoteroni dhe nqs ato kane permbajtje fyese ti beni REPORT .

  --> Menyra e denoncimit te Fotove, Videove ose Filmave me permbajtje fyese <--

  1. Fillimisht mjaftoni te dini nje gjuhe te huaj dhe te ndiqni ne YouTube ose kanale te tjera video te ndryshme ose filma ku ka mendoni se ka permbajtje Antishqiptare dhe jane ne gjuhen te cilen ju keni njohuri.
  2. Ne faqe te ndryshme interneti ku ka Foto me permbajtje Tallese ose Fyese per Shqiptaret.
  3. Dedektoni sekuencen (Minuten nqs eshte video) dhe i beni REPORT Videos ose Filmit duke shkruajtur se ne cfare minute te videos jane perdorur terma tallese, poshteruese (fyese) ndaj shqiptareve ose gjuhes Shqipe.

  Disa shtete i lene qellimisht keto video ose filma pa marre asnje mase ndaj autoreve, nderkohe qe Komuniteti Europian ose Organizata te ndryshme Nderkombetare aplikojne saksione shume te renda per racizmin, talljen, fyerjen, etj.

  Mendoj qe kjo duhet te behet nje moto per te gjithe Shqiptaret kudo qe jetojne.

  Qellimi i kesaj nisme eshte te ruajme dinjitetin tone, pa fyer te tjeret.

  Mund ti beni COPY ose SHARE ketij teksti dhe ta shperndani ne Facebook ose ne te gjitha forumet ku flitet Shqip.

  Nqs keni ide me te mire ne lidhje me kete teme, jeni te mirepritur

  Me shpresen se kjo NISME te behet qellim Kombetar !

  Ju pershendes dhe ju falenderoj paraprakisht te gjitheve

  LONDER 2021
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Paralog : 03-04-2021 mė 10:16

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,770

  Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  e ke plot facebook me sharje fyerje dhe shpifje kunder Nene Terezes se Kalkutes

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  65
  Postime
  7,912

  Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
  e ke plot facebook me sharje fyerje dhe shpifje kunder Nene Terezes se Kalkutes
  madje edhe nga vetė shqiptarėt!
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  65
  Postime
  7,912

  Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  Citim Postuar mė parė nga Paralog Lexo Postimin
  Pershendetje vellezer dhe motra Shqiptare kudo qe ndodheni.

  Mendova te marr kete nisme per te denoncuar Fotot, Videot dhe Filmat me permbajtje Antishqiptare ne Web. Kjo pasi pashe qe shume video dhe filma ne internet (ne gjuhe te huaj) kane permbajtje tallese dhe fyese per Shqiptaret. Ato mund te jene ne forma te ndryshme si psh: Mos fol si Shqiptar, Mos u sill si shqiptar, Je veshur si Shqiptar, Nuk jam jam Shqiptar une qe ta bej kete.. e te tjera shprehje si keto. Per ato qe kam patur njohuri kam bere Report. Pjesa me e madhe kane qene ne YouTube.
  Mos harroni se per te bere Report ne Youtube, fillimisht ju duhet te kyceni (Login) me llogarine tuaj dhe me pas te beni Report.

  Pjese e kesaj nisme mund te behet cdo njeri prej jush, mjafton te dini nje gjuhe te huaj dhe te ndiqni filmat ose video te ndryshme ne kanale te ndryshme ne internet ne gjuhen qe ju zoteroni dhe nqs ato kane permbajtje fyese ti beni REPORT .

  --> Menyra e denoncimit te Fotove, Videove ose Filmave me permbajtje fyese <--

  1. Fillimisht mjaftoni te dini nje gjuhe te huaj dhe te ndiqni ne YouTube ose kanale te tjera video te ndryshme ose filma ku ka mendoni se ka permbajtje Antishqiptare dhe jane ne gjuhen te cilen ju keni njohuri.
  2. Ne faqe te ndryshme interneti ku ka Foto me permbajtje Tallese ose Fyese per Shqiptaret.
  3. Dedektoni sekuencen (Minuten nqs eshte video) dhe i beni REPORT Videos ose Filmit duke shkruajtur se ne cfare minute te videos jane perdorur terma tallese, poshteruese (fyese) ndaj shqiptareve ose gjuhes Shqipe.

  Disa shtete i lene qellimisht keto video ose filma pa marre asnje mase ndaj autoreve, nderkohe qe Komuniteti Europian ose Organizata te ndryshme Nderkombetare aplikojne saksione shume te renda per racizmin, talljen, fyerjen, etj.

  Mendoj qe kjo duhet te behet nje moto per te gjithe Shqiptaret kudo qe jetojne.

  Qellimi i kesaj nisme eshte te ruajme dinjitetin tone, pa fyer te tjeret.

  Mund ti beni COPY ose SHARE ketij teksti dhe ta shperndani ne Facebook ose ne te gjitha forumet ku flitet Shqip.

  Nqs keni ide me te mire ne lidhje me kete teme, jeni te mirepritur

  Me shpresen se kjo NISME te behet qellim Kombetar !

  Ju pershendes dhe ju falenderoj paraprakisht te gjitheve

  LONDER 2021
  Nė youtube ... jam edhe unė i ineteresuar tė shpreh disa ankesa tė mia, por nuk po di ku kontaktohet stafi i youtube-sė.
  Po pate mundėsi na jep ndonjė link/tufėz ose sqaroje edhe pak.

  P.S. Sill ndonjė nga kėta filmat, pėr tė cilėt fole!

  Respekt,
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  65
  Postime
  7,912

  Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  s'paska asnjė pėrgjigje!!!
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 6. #6
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,687
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  Rasti i fundit ishte i kryeministrit Vuēiē ku kishte vendosur flamurin e serbise mbi harten e Kosoves ku mori shume report nga shqiptaret dhe jo vetem.

  Padyshim duhet luftuar rracizmi me cfaredo lloj forme, pasi ne kohet e sotme nuk ka vend.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  65
  Postime
  7,912

  Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  Citim Postuar mė parė nga Neteorm Lexo Postimin
  Rasti i fundit ishte i kryeministrit Vuēiē ku kishte vendosur flamurin e serbise mbi harten e Kosoves ku mori shume report nga shqiptaret dhe jo vetem.

  Padyshim duhet luftuar rracizmi me cfaredo lloj forme, pasi ne kohet e sotme nuk ka vend.
  Edhe unė, nė mundėsitė e mia, me njė GIF ia kam dėrguar njė "selam" Vucicit

  https://media.giphy.com/media/9B4S77...uUDt/giphy.gif

  https://media.giphy.com/media/9B4S77...uUDt/giphy.gif

  @neteorm - po pate mundėsi, bėje tė dukshėm kėtė GIF, sepse unė nuk arrita ta bėj kėtė!
  Respekt,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 04-04-2021 mė 18:35
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-12-2020
  Postime
  3

  Thumbs up Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  Citim Postuar mė parė nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Nė youtube ... jam edhe unė i ineteresuar tė shpreh disa ankesa tė mia, por nuk po di ku kontaktohet stafi i youtube-sė.
  Po pate mundėsi na jep ndonjė link/tufėz ose sqaroje edhe pak.

  P.S. Sill ndonjė nga kėta filmat, pėr tė cilėt fole!

  Respekt,
  Ja ku e ke linkun qe te meson si te besh REPORT:

  https://support.google.com/youtube/answer/2802027?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en#zippy=%2 Creport-a-thumbnail%2Creport-a-link%2Creport-a-comment%2Creport-a-video

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,770

  Pėr: Report (Denonco) Foto, Video, Filmat Antishqiptare ne Web

  Citim Postuar mė parė nga projekti21_dk Lexo Postimin
  s'paska asnjė pėrgjigje!!!
  youtube nuk ka lidhje me forumin shqiptar , forumi eshte me server privat qe e ka krijuar Albo me vellain e vet dhe ca te tjere ne usa , ndersa you tube eshte pjese e kompanise google nje nga multinacionalet me te rrezikshme ne bote e cila jo vetem ben evazion fiskal te llahtarshem por ka dhunuar ne menyre te frikshme dhe makabre cdo lloj privacie ne jeten tone te perditshme

  edhe diktatoret me te dhunshem ne bote jane diletante ne krahasim me keto multinacionale

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ATMAN pėr postimin:

  projekti21_dk (05-04-2021)

Tema tė Ngjashme

 1. Katedralja e Korēės (video+foto)
  Nga Archon nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 05-11-2013, 12:26
 2. Si te postoj video/foto te mia nga Iphone ne Forum?
  Nga Xhenet.M.S. nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 17:31
 3. Quizzzzz...Gjeni filmat ne foto....:)
  Nga Mariushka nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 01-04-2011, 08:36
 4. Video dhe foto diaporama me permbatje interesante!
  Nga Xhenet.M.S. nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 30-03-2011, 21:56
 5. Video & foto tė diktaturės
  Nga EuroStar1 nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-04-2010, 23:02

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •