Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22

Tema: Pershendetje

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pershendetje

  Jam njė shkrimtar disident ,I refuzuar nga 50 shtėpi botuese. Erdha kėtu se ndihesha shumė i vetmuar. Pranoni miq?

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,154
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Pershendetje

  Pershendetje dhe miresevjen, ketu mund te shkruash botimet e tua dhe te jesh i sigurt qe do lexohen edhe me shume se sa ne shtepite botuese.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Neteorm pėr postimin:

  Eloh ! (10-03-2021)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Faleminderit pėr mundėsinė qė mė jepni.

 5. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,324

  Pėr: Pershendetje

  Mirsevjen. Disident ne ēfare ? Perse ta kane refuzuar botimin e librit ? Libri shpreh ndonje ideologji,kallzim apo ndonje arsye tjeter ?

 6. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Thjesht fare ,nuk kam lekė. Kam fituar dy ēmime kombėtare nė letėrsi ,kam publikuar nė dy websajte tė huaja disa pėrralla nė anglisht, qė kanė shkuar 50 000 lexime,por nuk kam lekė. Si rrjedhojė ,mė kanė nxjerrė thuajse me shkelma pėrjashta nga ēdo shtėpi botuese shqiptare. Ai shkrimtar qė nuk ka lekė ,ėshtė disident ,dhe nuk i botohen librat...je i talentuar ti? Pune e madhe fort,a ke para?

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Kėtu janė shkrimet e mija nė anglisht:https://www.booksie.com/611733-the-mermaids-genesis

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,324

  Pėr: Pershendetje

  Me vjen keq qe te paskan refuzuar per probleme financiare...por si shkrimtar duhet ti japesh "kuptim" fjales,fjala disident ka nje kuptim kundershtues,te papajtueshem etj etj nuk ka kuptim thjeshte mospranimin.

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  E drejtė,duhej ta vija nė thonjėza. Por,jetojmė nė sistemin e parasė ,ai qė nuk ka para nuk botohet. Tek shtėpia botuese "Ada",vetėm pėr ti lexuar njėherė ,mė kėrkuan 100 euro,tek "Toena" 50,tek "Dudaj" 150. Unė s'kisha,por edhe tė kisha ,nuk i jepja.Pra,i bie qė unė tė jem kundėr sistemit,njėfarė disidenti mė demek....sepse kėrkoj tė botohem pa paguar.

 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2021
  Postime
  29

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Ad'Anderseni Lexo Postimin
  Jam njė shkrimtar disident ,I refuzuar nga 50 shtėpi botuese. Erdha kėtu se ndihesha shumė i vetmuar. Pranoni miq?
  Mire se erdhe.

 11. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Mirė se ju gjeta.

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ad'Anderseni pėr postimin:

  Eloh ! (10-03-2021)

 13. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,228
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Pershendetje

  Pershendetje,

  Ke ardhur nė vendin e duhur. Nė forumin shqiptar, mund tė lexosh, shkruash, diskutosh pa pagesė. Si shkrimtar qė je, tė ftoj tė eksplorosh Forumin e Letersise qė ėshtė shumė i pasur me shkrime nga shkrimtarė tė rinj e tė vjetėr shqiptarė e botėrore. Atje do te gjesh edhe Listen e Shkrimtareve Shqiptare. Nese nuk e gjen veten ne liste, mund te te shtojme ne te.

  Hap nje teme tek forumi i letersise, ku mund te hedhesh krijimtarine tende. Shume poete e shkrimtare shqiptare kane bere te njejten gje ne forum ne vite.

  Ne nuk jemi ne biznesin e botimit te librave, por jemi ne biznesin e ruajtjes, vleresimit dhe trashegimit te kultures shqiptare. Mund te lexoxh per Misionin e Forumit.

  Ja kalofsh sa me bukur ne forum.
  Albo

 14. #12
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,324

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Ad'Anderseni Lexo Postimin
  E drejtė,duhej ta vija nė thonjėza. Por,jetojmė nė sistemin e parasė ,ai qė nuk ka para nuk botohet. Tek shtėpia botuese "Ada",vetėm pėr ti lexuar njėherė ,mė kėrkuan 100 euro,tek "Toena" 50,tek "Dudaj" 150. Unė s'kisha,por edhe tė kisha ,nuk i jepja.Pra,i bie qė unė tė jem kundėr sistemit,njėfarė disidenti mė demek....sepse kėrkoj tė botohem pa paguar.
  Nuk e di se si funksjonojn shtepite botuese por duke qene Shqiperia nje vend totalisht i korruptuar do ishte e pallogjikshme qe edhe shtepite botuese te mos ishin brenda atij sistemi. Por edhe kete qe shtepite botuese per te lexuar nje doreshkrim,qe per ta botuar kerkojne leke nuk e kisha degjuar,per te mos thene qe eshte e veshtire edhe per ta imagjinuar !

  Per Ne si shoqeri shqiptare mendoj se fjala disident ka kuptim me te rendesishem se pothuajse ne te gjitha shoqerite e tjera sepse edhe gjate komunizmit njerezit disident kane qene shume te ralle,ka qene nje mungese shume e rendesishme.Nga kjo trashgimeri e se kaluares,e mungeses se disidences, mbase vjen mbase edhe pranimi ose nenshtrimi ndaj sistemit te sotem,me pak fjale shoqerise shqiptare i kane munguar gjithmone rebelet apo disidentet anti-sistem.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 10-03-2021 mė 10:13

 15. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Unė jam fillestar. Nuk marr vesh nga forumet.Tashti sa publikova kėtu tek ju pėrrallėn "Pesė Shokėt" ,dhe as nuk e di ku ndodhet.

 16. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nuk e di se si funksjonojn shtepite botuese por duke qene Shqiperia nje vend totalisht i korruptuar do ishte e pallogjikshme qe edhe shtepite botuese te mos ishin brenda atij sistemi. Por edhe kete qe shtepite botuese per te lexuar nje doreshkrim,qe per ta botuar kerkojne leke nuk e kisha degjuar,per te mos thene qe eshte e veshtire edhe per ta imagjinuar !

  Per Ne si shoqeri shqiptare mendoj se fjala disident ka kuptim me te rendesishem se pothuajse ne te gjitha shoqerite e tjera sepse edhe gjate komunizmit njerezit disident kane qene shume te ralle,ka qene nje mungese shume e rendesishme.Nga kjo trashgimeri e se kaluares,e mungeses se disidences, mbase vjen mbase edhe pranimi ose nenshtrimi ndaj sistemit te sotem,me pak fjale shoqerise shqiptare i kane munguar gjithmone rebelet apo disidentet anti-sistem.
  Pėr nder,lekė duan pėr t'i lexuar si fillim,pastaj te zhvasin mirė. Nė 50 shtėpi botuese ku shkova,mė nxorėn jashtė pa i lexuar shkrimet. Nė 95% tė tyre gjeta ca gra dhe vajza ,qė loznin mė telefona,ose shihnin telenovela....aty e kuptova se e kishte hanger dreqi kėtė punė,dhe pėrfundimisht hoqa dorė.

 17. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Pershendetje,

  Ke ardhur nė vendin e duhur. Nė forumin shqiptar, mund tė lexosh, shkruash, diskutosh pa pagesė. Si shkrimtar qė je, tė ftoj tė eksplorosh Forumin e Letersise qė ėshtė shumė i pasur me shkrime nga shkrimtarė tė rinj e tė vjetėr shqiptarė e botėrore. Atje do te gjesh edhe Listen e Shkrimtareve Shqiptare. Nese nuk e gjen veten ne liste, mund te te shtojme ne te.

  Hap nje teme tek forumi i letersise, ku mund te hedhesh krijimtarine tende. Shume poete e shkrimtare shqiptare kane bere te njejten gje ne forum ne vite.

  Ne nuk jemi ne biznesin e botimit te librave, por jemi ne biznesin e ruajtjes, vleresimit dhe trashegimit te kultures shqiptare. Mund te lexoxh per Misionin e Forumit.

  Ja kalofsh sa me bukur ne forum.
  Albo
  Nėse mund tė mė shtoni,mirė do ishte. Unė nuk marr vesh nga kėto. Tashti sa publikova kėtu pėrrallėn "Pesė Shokėt",dhe vras mendjen ku ta gjej.

 18. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,228
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Ad'Anderseni Lexo Postimin
  Unė jam fillestar. Nuk marr vesh nga forumet.Tashti sa publikova kėtu tek ju pėrrallėn "Pesė Shokėt" ,dhe as nuk e di ku ndodhet.
  Ne krye fare te forumit, kliko mbi "SHOQERIA" dhe atje do te renditen te gjitha temat e tua dhe miqve te tu ne forum. Eshte menyra me e thjeshte per te gjetur temat qe ke hapur. Menyra tjeter eshte te klikosh mbi emrin tend ne kete teme dhe kliko mbi "Lexo Postimet" ose "Lexo Profilin". Po te klikosh tek "RISITE E FORUMIT" te dalin temat dhe postimet me te fundit ne forum nga gjithe antaret e forumit

  Ki parasysh qe materialet ne forum jane te ndara ne forume te vecanta, ku ne cdo forum mund te hapesh tema per diskutim ne te cilat marrin pjese gjithe antaret e forumit, sic eshte kjo tema qe ke hapur ketu. Dhe mund edhe te postosh nje mesazh ne nje teme te hapur prej teje ose nga antaret e tjere, ku ti shpreh mendimin tend. Ky eshte postimi yt.

  Albo

 19. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Ne krye fare te forumit, kliko mbi "SHOQERIA" dhe atje do te renditen te gjitha temat e tua dhe miqve te tu ne forum. Eshte menyra me e thjeshte per te gjetur temat qe ke hapur. Menyra tjeter eshte te klikosh mbi emrin tend ne kete teme dhe kliko mbi "Lexo Postimet" ose "Lexo Profilin".

  Ki parasysh qe materialet ne forum jane te ndara ne forume te vecanta, ku ne cdo forum mund te hapesh tema per diskutim ne te cilat marrin pjese gjithe antaret e forumit, sic eshte kjo tema qe ke hapur ketu. Dhe mund edhe te postosh nje mesazh ne nje teme te hapur prej teje ose nga antaret e tjere, ku ti shpreh mendimin tend. Ky eshte postimi yt.

  Albo
  Ok,po bej ashtu...

 20. #18
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,228
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Ad'Anderseni Lexo Postimin
  Ok,po bej ashtu...
  Tani qe shpenzove pak kohe dhe u ambientove me forumin, do te isha kurioz te lexoja se cilat jane pershtypjet tuaja te para mbi forumin?

  Albo
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 21. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2021
  Vendndodhja
  Kudo
  Postime
  46
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Tani qe shpenzove pak kohe dhe u ambientove me forumin, do te isha kurioz te lexoja se cilat jane pershtypjet tuaja te para mbi forumin?

  Albo
  Tani pėr tani me duket si labirint.

 22. #20
  Zoti ėshtė Dashuri! Maska e NoName
  Anėtarėsuar
  01-03-2006
  Vendndodhja
  Doblibarė
  Postime
  2,193

  Pėr: Pershendetje

  Citim Postuar mė parė nga Ad'Anderseni Lexo Postimin
  Tani pėr tani me duket si labirint.
  Forumi Shqiptar eshte Labirinti i mendimeve.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pershendetje!
  Nga Kasem Zorra nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-02-2012, 11:40
 2. Pėrshėndetje !
  Nga machooo nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 29-06-2007, 18:46
 3. Pėrshėndetje nga RoX
  Nga RoX nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 26-06-2007, 16:35
 4. Pėrshėndetje!
  Nga Altin1 nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 26-06-2007, 15:28
 5. Pershendetje
  Nga ARI77LABI nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 30-03-2007, 14:49

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •