Emri:  pirlo.jpg

Shikime: 618

Madhsia:  17.9 KB

Menjher pas barazimit n transfertn ndaj Verons, Juventusi ka mundsi t rikthehet te fitorja n kampionat, pasi do t pres sot n mbrmje Spezian e Vincenzo Italianos, n nj ndeshje ku 3-pikt jan detyrim pr bardhezinjt.


Trajneri Andrea Pirlo doli dje n konferencn e zakonshme pr shtyp dhe foli me superlativa pr kundrshtarin, duke krkuar impenjim maksimal nga t tijt, teksa theksoi se ekipi beson ende te titulli kampion.

Spezia sht nj skuadr q ka treguar se sht n lartsin e Seris A, pasi ka ditur t marr rezultate edhe ndaj ekipeve shum t forta, ndaj duhet t bjm shum kujdes nesr. Skuadra beson ende te titulli dhe kt e shoh te serioziteti me t cilin punojn djemt do dit, por pr momentin duhet t mendojm vetm pr Spezian, deklaroi Pirlo.

N fundjav bardhezinjt i pret nj tjetr prballje e vshtir, ajo ndaj Lazios n Olimpico, megjithat Pirlo mohoi mundsin e nj rotacioni ndaj Spezias, pasi theksoi se zgjedhjet do ti bj vetm n baz t organiks.

Zgjedhjen e formacionit ndaj Spezias do ta bjm n baz t lojtarve q kemi n dispozicion, jo t ndeshjes s fundjavs. Na sht rikthyer Danilo dhe tani kemi mundsi t luajm edhe me 4 mbrapa, megjithat kemi ende probleme n sulm. N krah t Ronaldos besoj se do t luaj srish Kulusevksi, pasi Chiesa po bn shum mir n krah dhe nuk kam ndrmend ti ndryshoj pozicion, tha trajneri i Juventusit.