Qendra Kulturore Margarita Tutulani rrmben n Prizren mimin e par t Festivalit Knga qytetare na bashkon. Ludmilla Baballku e Floresha Debinja kngtaret m t mira

Emri: qendra-kulturore-Berat-2.jpg

Shikime: 127

Madhsia: 35.1 KB

Qendra Kulturore Margarita Tutulani n Berat fitoi mimin e par n Festivalin Ndrkombtar t kngs qytetare, q u organizua n qytetin e Prizrenit. Edicioni i tret i ktij festivali ndrkombtar, titulluar Knga Qytetare na bashkon mblodhi rreth vetes shum formacione artistike nga Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Shqipria, Bosnje-Hercegovina, Turqia etj.

Grupi artistik i qytetit t Beratit u prfaqsua n kt festival nga kngtart e mirnjohur: Floresha Debinja, Ludmilla Baballku e Petrit Berisha, ndrkoh q nuk munguan n kt event edhe orkestrantt e muzikantt e Qendrs Kulturore Margarita Tutulani.

Emri: qendra-kulturore-Berat-11.jpg

Shikime: 117

Madhsia: 45.8 KB

Emri: qendra-kulturore-Berat-10.jpg

Shikime: 111

Madhsia: 36.2 KB

Emri: qendra-kulturore-Berat-9.jpg

Shikime: 105

Madhsia: 40.1 KB

Emri: qendra-kulturore-Berat-8.jpg

Shikime: 117

Madhsia: 37.1 KB

Emri: qendra-kulturore-Berat-7.jpg

Shikime: 114

Madhsia: 41.2 KB

Emri: qendra-kulturore-Berat-4.jpg

Shikime: 119

Madhsia: 25.8 KB

Emri: qendra-kulturore-Berat-3.jpg

Shikime: 118

Madhsia: 20.0 KB

Fal performancs s shklqyer muzikore e orkestrale si dhe shpalosjes s kulturs s qytetit nprmjet kngve e valleve, Grupi Artistik i Beratit rrmbeu mimin e par t Festivalit midis dhjetra grupeve pjesmarrse nga Ulqini, Tetova, Presheva, Gjakova, Prizreni, Turqia, Bosnja etj.

Orkestrina popullore e grupit artistik t Beratit, e drejtuar nga Albi Kadna u vlersua nga juria e festivalit me mimin e par. Ky mim u pasua edhe nga mimet e kngtareve m t mira t festivalit q u fituan nga kngtaret beratase Floresha Debinja e Ludmilla Baballku.

Balkanweb