Emri:  kim-mehmeti-1-750x375.jpg

Shikime: 190

Madhsia:  15.3 KB

Nga Kim Mehmeti

Ka burrshtetas q e han dhe e harxhojn popullin dhe vendin e vet dhe, ka burrshtetas q e begatojn vendin dhe q i sigurojn t mira popullit t vet.
Darka ne Dubai e shpalosi at q dihet prej moti: Rilindsit jan drejtues shteti t llojit q e han dhe harxhojn popullin e vet, andaj n Shqipri nga dita n dit paksohet populli e zvoglohet deti dhe, e vetmja q sht n rritje jan varrezat greke dhe hapsirat e mbjella me hashash.
Pastaj ka burrshtetas q i kan frik elitat e popullit t vet, sepse ato as shiten as blihen, se ato nuk t lejojn t tallesh me popullin dhe, ka burrshtetas q nuk e kan frik popullin e vet, si jan kta t Rilindjes, e t cilt besojn se elitat shqiptare shiten e blihen si qoftet te restoranti i Nusretit n Dubai.
Darka n Dubai tregoi se Rilindsit nuk e kan frik popullin e vet sepse i kan nn kontroll edhe shumicn e atyre q dalin npr ekranet televizive, ku ia thon popullit at q ai don ta dgjoj, e q pastaj t papenguar t bjn at q ua krkon Piktori.
Prgjigjen e pyetjes pse Rilindsit jan aq mosprfills ndaj popullit t vet dhe, pse nuk kan frik as gjykatn publik as at ku prgjigjesh sipas ligjit, duhet krkuar n t vrtetn se Piktori edhe pse popullit nuk i premtoi asgj, votuesit ia dhan timonin e tepsin, q Shqiprin ta oj nga t doj pa i ndrhyr njeri dhe q t jet i vetm n sofr.
Andaj sht naive t pressh q ta respektoj e ta ket frik popullin e vet nj Kryeministr t cilit i jepet edhe timoni edhe tepsia, duke e ditur se ai nuk sht i aft t drejtoj nj makin t rndomt, e le m popullin dhe vendin.
Sidoqoft duhet shpresuar se shqiptart e Kosovs e kan kuptuar gabimin e vllezrve t mmdheut dhe n zgjedhjet e shkurtit do din t dallojn cilt jan ata q duan shtet pr t gjith e cilt ata q duan pushtet vetm pr vetveten.
Andaj duhet besuar se bashkpunimi mes Kryetarit VV dhe Vjosa Osmanit paralajmron ardhjen e gjenerats s politikanve q kan guxim t prballen me pyetjen e madhe si ta shptosh vendin nga vjedhsit tan.
Si duhet besuar se kryetari i VV kurr m nuk do e prsris gabimin q bri pas zgjedhjeve t shkuara parlamentare, kur donte t ndrtoj shtet pr popullin me pleqt e LDK-, me ata q me asgj nuk dallojn nga vllazria e Klanit Pronto, e t cilt me dekada ndrtuan Kosov vetm pr vetveten dhe familjart e tyre. Dhe q popullit dhe vendit t vet iu vrsulen si shpend grabitqar.
Po pra duhet besuar se Kosova do votoj pr shpresn e pa harxhuar t rinis shqiptare si dhe pr mundsin q t vij nj gjenerat e re politikansh q do dij ta ndaloj kt shpopullim t trojeve shqiptare dhe kt eksod t rinis son.
Sepse nga gjitha eksodet dhe gjenocidet e deritanishme me t cilt sht prballur shqiptaria, kto t viteve t fundit, jan m t dhembshm, m tragjik dhe m shkatrrimtar! Mbase pse kan t bjn me keqqeverisjen dhe me t vrtetn se erdhi puna deri aty sa t kesh prshtypjen se Shqiprit tona nuk e duan popullin dhe rinin e vet.

Koha Jone