Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,176

  Kryepeshkopi Anastas shtrohet ne spital me covid-19

  Pas shfaqjes sė simptomave tė lehta tė coronavirusit Covid-19 u gjykua e pėrshtatshme qė Kryepeshkopi i Tiranės, Durrėsit dhe i gjithė Shqipėrisė, Anastasi, tė shkojė nė Athinė (Spitali Evangelismos) pėr kujdesin e duhur mjekėsor.

  Nga Kryepiskopta e Hirėshme  Sherim te shpejte Fortlumturise!

  https://orthodoxalbania.org/2020/2020/11/11/njoftim/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 03-01-2021 mė 18:06
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #2

  Pėr: NJOFTIM I KOASH-it.

  Pėrshėndetje falėnderuese nga Fortlumturia e Tij, Kryepiskopi i Shqipėrisė, Anastasi.

  Tani ka kaluar dita e parė nė spitalin “Evangjelismos” dhe ēdo gjė po ecėn mirė. Gjatė jetės sime i referohem Perėndisė sė suprizave, por edhe Perėndisė sė mrekullive. Rrugėtimi ynė nė Shqipėri nisi me pėrshėndetjen “Perėndia ėshtė me ne” dhe me pėrgjigjen nė kor “edhe ne me Perėndinė”, qė na mbėshteti nė sigurinė se “Perėndia nuk do tė na braktisė”.
  Falėnderime me gjithė shpirtin pėr tė gjithė mjekėt dhe infermierėt e zgjedhur dhe pėr numrin e madh tė njerėzve, qė edhe njė herė tjetėr e shfaqėn dashurinė e tyre me lutje spontane.
  Dy fjalė nga leximi i Ungjillit tė sė Dielės sė kaluar, pėrcaktojnė qėndrimin qė duhet tė mbajmė: “Mos ki frikė, vetėm beso” (Lk.8:50)


  Orthodox Albania
  E ėnjte 12 nėntor 2020.
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 3. #3

  Pėr: NJOFTIM I KOASH-it.

  Shėndeti i Kryepiskopit Anastas ėshtė pėrmirėsuar.


  Kryepiskopi i Tiranės, Durrėsit dhe i Gjithė Shqipėrisė, Fortlumturia e Tij, Anastasi, vazhdon tė jetė i karantinuar nė shtėpi nė Athinė. Analizat e tij mikrobiologjike dolėn shkėlqyer. Me kalimin e kohės pritet edhe rikthimi i plotė i shėndetit tė tij.
  Falėnderojmė pėr interesimin e vazhdueshėm tė miqve tė shumtė, “duke u gėzuar nė shpresė, duke duruar nė shtrėngime, duke kėmbėngulur nė lutje”.

  Nga Sekretaria e Kryepiskopatės

  Tiranė, e premte 27 nėntor 2020.


  Burimi;
  orthodoxalbania.org
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

Tema tė Ngjashme

 1. Kryepeshkopi Anastas: Mesazhi i Pashkės, Dalje nga Dėshpėrimi
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-04-2016, 15:59
 2. Kryepeshkopi Anastas, Apostull i ditėve tona
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 60
  Postimi i Fundit: 07-04-2015, 11:27
 3. Kryepeshkopi Anastas me origjine arvanitase?
  Nga neokastra nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 05-12-2013, 11:40
 4. Kreu i PS-sė, Rama shtrohet nė spital
  Nga Archon nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 14-02-2013, 02:55
 5. Mesazhi i Pashkeve 2010 - nga Kryepeshkopi Anastas
  Nga isidor nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-04-2010, 03:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •