Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  772
  Faleminderit
  1
  53 falenderime n 39 postime

  Diskriminimi Fetar q vret nprmjet Karikaturs


 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,115
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Diskriminimi Fetar q vret nprmjet Karikaturs

  Z. Pirro, megjithe respektin konfirmoj vetem nje pjese te mendimeve tuaja, lidhur me ceshtjen ne fjale. Megjithese e theksoni edhe vete se e gjithe kjo eshte bere nga mesuesi ne emer te te drejtes se fjales, perseri duket sikur vete dilni kunder kesaj te drejte. Franca me boten tjeter (pale me Shqiperine) eshte vite drite larg. E drejta e fjales nuk mund te kufizohet dhe per kete u jane prere kokat 2000 obortareve dhe vete mbretit Luigj ne revolucionin e 1789. Na permendet disa raste kur denohet pergojimi i personaliteteve, nuk e di per cilat vende e keni fjalen. Mos ndoshta per Uganden? E drejta ime mbaron ku cenohet e jot,ja, por ketu nuk perfshihet e drejta e fjales e cila eshte pa limit. Zoti Perendi e krijoi njeriun te lire. Ti duhet ta dish kete, si ortodoks qe je. Me vjen sinqerisht keq se nuk i falet intelektualit te mbaje keto qendrime, pasi blasfemia ne France nuk penalizohet prej 200 e ca vjetesh. Nuk e kuptoj me keto mendime po na drejton nga Perendimi apo arabia. Une personalisht preferoj Perendimin. Gjithsesi te Falenderoj per mendimet qe paraqitet per artikullin dhe te uroj gjithe te mirat.
  Duaje te afermin tend si veten

Tema t Ngjashme

 1. Djali vret vajzn, vret dhe veten
  Nga Lazo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 02:17
 2. Diskriminimi pozitiv
  Nga Smth_Poetic n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 20-09-2010, 21:08
 3. Diskriminimi fetar !
  Nga Iliri. n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-01-2010, 14:38
 4. Diskriminimi gjinor!
  Nga Manci n forumin Grupmoshat e komunitetit
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 26-11-2007, 13:02
 5. Shqiptaret dhe diskriminimi i tyre.
  Nga memedheu1 n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 09:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •