Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,818
  Postimet nė Bllog
  3

  Qeveria e Kosoves ne krize

  Emri: albin kurti.jpg

Shikime: 622

Madhėsia: 40.4 KB

  Kryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK), Isa Mustafa ka theksuar se kanė vendosė qė LDK-ja tė iniciojė mocionin e mosbesimit pėr Qeverinė Kurti, sepse nuk dėshirojnė tė jenė pjesė e njė qeveri tė tullė. Mustafa pas mbledhjes sė kryesisė tha se patėn mbledhjen e kryesisė dhe trajtuan situatėn aktuale nė vendin tonė, tė shkaktuar nga rrezikimi i prishjeve tė marrėdhėnieve me Amerikėn, si rezultat i mos heqjes sė tarifės dhe problemin qė sot ka lind me shkarkimin nė kundėrshtim me marrėveshjen pėr bashkėqeverisje tė ministrit Agim Veliu.

  “Dėshiroj tė u them se mė 12 tė kėtij muaji e kam tanuar zotin Kurti, kryeministrin, sė bashku me kryeparlamentaren Osmani dhe zėvendėskryeministr in Hoti, dhe kam kėrkuar nga ai qė tė heq tarifėn pa kushte, ashtu siē e kėrkon Amerika, sepse rrezikimi i marrėdhėnieve me SHBA nuk ėshtė nė favor tė vendit tonė. Nuk kam marrė n donjė pėrgjigje pozitive, mė 15 ka kaluar edhe afati qė Kurti tė veprojė pėr heqje tė tarifės sė pjesshme, pėr te cilėn ne nuk ishim pajtuar. I kam shkruar tė hėnėn zotit Kurti qė deri nė fund tė kėsaj jave tė heq tarifėn, sepse po rrezikojmė marrėdhėnien me ShBA-nė”, tha ai.

  “Sot ka ndodh po ashtu njė veprim i paparalajmėruar i kryeministrit, ėshtė shkaktuar njė ministėr i LDK-sė nė kundėrshtim me marrėveshjen. Ėshtė veprim arbitrar, krejtėsisht i panevojshėm nė kėtė situatė qė po ballafaqohemi me luftėn kundėr njė virusi qė e ka kapluar vendin. Ėshtė veprim qė flet qė zoti Kurti nuk dėshiron tė bashkėpunojė me ne, dhe tė bėjė veprime qė krijojnė relacione te shėndosha me partnerėt. Kemi vendosė qė LDK tė iniciojė mocionin e mosbesimit pėr Qeverinė Kurti, sepse nuk dėshirojmė tė jemi pjesė e njė qeveri tė tullė”, tha Mustafa.

  Top Channel

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,190

  Pėr: Qeveria e Kosoves ne krize

  Mos korruptimi i Albinit eshte nje problem jo vetem shqiptar por edhe nderkombetar.
  E para politikanet e Kosoves dhe te Shqiperise e shikojne politiken e Albinit si fundin e tyre sepse Albini mundet te tregoje qe politika mundet te behet edhe pa vjedhur.Dhe e dyta edhe te huajt jane mesuar me politikanet shqiptar te korruptuar e te shantazhueshem dhe per kete nuk duan Albinin.Sjellja e administrates Tramp eshte skandaloze.Megjithate edhe ne politike rendesi ka te deshtosh me nder dhe deri sa nuk do vjedhi Albini do kete gjithmone perkrahjen e popullit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 20-03-2020 mė 17:21

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  Duke_Of_Arberia (22-03-2020)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Bern,Switzerland
  Postime
  33

  Pėr: Qeveria e Kosoves ne krize

  Pershendetje,

  Keta Poltikant tane ne Kosove, jan te programuar nga sherbimet e huaja ne Prishtine, secili shtet ka sherbimin e vet, edhe ka partit e veta ne doren e vet.
  besa harrova te tregoj se ne kosove kemi edhe sherbim nga Russia i cili funksionon si nje Organizate qe mbron kishat ortodokse, edhe vlerat e kultures serbe, ne Kosove, edhe ne anen tjeter investojn ne portale te kosoves,ne parti politike, etj.
  une sdi qka te shtoj me Shum veq nuk jam ka muj shoh skena te ndryshe te cilat klasa politike ne Kosove osht zhyt ne rrena ne dollavere ne interesa partiake etj.

  besoj qe mbase ksaj covid19 ( corona ) duhet te nderrmerret nje rruge tjeter ne te cilen kann ndihmu edhe SHBA, sepse Europa rrafsh qe 20 vjet e la kosoven te ngujuar, ne nje System te tille. falmderit shiperi zoti e bekoft Ameriken-
  AlbaSoul Network

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •