Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,826

  Patriot Behrami e mposht keq serbin

  Patriot Behrami dhe Besart Pireva shėnuan fitore bindėse nė ēerekfinale tė kampionatit Ballkanik nė Antalya (Turqi).

  Nė 69kg Patriot Behrami shkėlqeu ndaj bokserit tė Serbisė Milan Brankovic ku gjatė tre raundeve tregoi boks tė mirė dhe cilėsor dhe me vendim unanim tė gjyqtarėve shpallet fitues.

  Nė 75 kg Besart Pireva po ashtu tregoi boks cilėsor ndaj bokserit Rumun Borgovan Lonut dhe gjatė tre raundeve plasoi goditje tė forta dhe duke sulmuar gjatė gjithė kohės me goditje tė sigurta dhe me vendim tė gjyqtarėve shpallet fitues.

  Drejtėsinė e ndau gjygjtari ndėrkombetar i AIBA, Latif Demolli.

  Nė gjysmėfinale Kosova do tė ketė 4 boksierė dhe 1 boksiere
  “Tani nuk kemi gara deri mė 20 janar. Ėshtė hera e parė qė marrė medalje nė Kampionatin Ballkanik”, shtoi ai.

  Ndryshe, nė Kampionatin Ballkanik kanė marrė pjesė 11 shtete.

  Shqipėria, Bosnja dhe Hercegovina, Bullgaria, Kroacia, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Rumania, Serbia, Sllovenia dhe Turqia morėn pjesė nė kėtė garė. /Zeri
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 16-12-2019 mė 09:02

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2021
  Vendndodhja
  Berlin
  Postime
  4

  Pėr: Patriot Behrami e mposht keq serbin

  Ich habe diesen Kampf gesehen, werde ihn lieben. Er sprach kühl.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •