Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6

Tema: Inis Neziri

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,741
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Inis Neziri

  Inis Neziri na bėn krenarė, mposht 12 shtete dhe fiton trofeun e madh nė Rusi

  Inis Neziri na bėri krenarė! Ajo e nxori Shqipėrinė fituese tė festivalit “New Wave” nė Rusi.
  Talenti shqiptar arriti tė mundte tė gjithė konkurrentėt duke zėnė vendin e parė me 281 pikė, sipas rezultateve tė publikuara nga faqja zyrtare e festivalit.

  Pėr disa netė rresht, kėngėtarja shqiptare u vlerėsua me pikėt maksimale nga Juria.
  Kujtojmė se gjatė prezantimit tė saj nė festival, Inis bėri simbolin e shqiponjės para publikut rus, kur u shfaq edhe flamuri shqiptar.

  Ky sukses nuk erdhi krejt papritur pėr Inisin, pasi ajo u dallua qė nė fėmijėri pėr zėrin e saj, kur fitoi Konkursin Muzikor pėr fėmijė “GJENIU I VOGĖL” nė vitin 2013.

  4 vite mė vonė, Inisi debuton dhe vleresohet me ĒMIMIN E TRETE me kėngėn “PIEDESTAL” nė Festivalin e Kenges tė 56-tė nė RTSH, duke u renditur pas Eugent Bushpepes dhe Redon Makashit.

  Njė vit mė vonė, njė tjetėr ēmim nė festivalin e “Kėngės Magjike”, ku u paraqit me njė duet me Flori Nazifin. Pas “Kėngės Magjike” Inisi nisi tė garonte nė skenat jashtė kufijve.

  Sukseset e Inisit nuk ndalen ! E dyta nė Festivalin Ndėrkombėtar ‘’Tra la la’’ nė Maqedoni dhe nė Rumani fitoi ĒMIMIN E MADH ‘’Dreri i Artė’’ nė Festivalin Ndėrkombėtar ‘’ Cerbul de Aur”.

  Ajo mori trofeun dhe vlera e ēmimit ishte 25 mijė euro, para qė i investoi nė edukimin e saj nė muzikė.

  Nė Maj tė kėtij viti publikoi kėngėn e saj ‘’E theve’’ shkruar e muzikuar nga vete ajo .


  https://hashtag.al/index.php/2019/08...-madh-ne-rusi/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-08-2019 mė 11:20

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,741
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Inis Neziri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Inis Neziri - 1st LIVE night at “New Wave Festival 2019” in Sochi, Russia

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,741
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Inis Neziri

  BRAVO!

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Inis Neziri - 1st VOTING night at “New Wave Festival 2019” in Sochi, Russia

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,741
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Inis Neziri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Inis Neziri - PIEDESTAL , 2nd LIVE night at “New Wave Festival 2019” in Sochi, Russia

  Kompozimi: GRIDI KRAJA - Poezia: FLORION ZYKA

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,741
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Inis Neziri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Inis Neziri - “E THEVE“ , 3rd LIVE night at “New Wave Festival 2019” in Sochi, Russia

  ( Krijim nga vete Inisi. )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 30-08-2019 mė 07:45

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,741
  Faleminderit
  265
  362 falenderime nė 338 postime

  Pėr: Inis Neziri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Inis Neziri wins in the 3rd VOTING night the “New Wave Festival 2019” in Sochi, Russia

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •