Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-07-2019
  Postime
  7

  Pyetje rreth marteses jashte Shqiperise.

  Pershendetje. Jam nje shtetase shqipetare qe jetoj me Suedi. Jam e fejuar me nje djal nga Irani dhe kemi vendosur te martohemi ketu ne Suedi, jam e interesuar te di se si funksionon kur do te martohesh jasht Shqiperise? Dhe nese do te fitosh nenshtetrsin Shqipetare nepermjet martese sa kohe zgjat I gjithe procesi? Edhe a mund te behet kjo procedura e marteses ketu ne Suedi?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  4,099

  Pėr: Pyetje rreth marteses jashte Shqiperise.

  duhet te shosh ne nje ambasade ose konsullate shqiptare aty ku je ne suedi dhe ata te japin infot e duhura, nese nuk shkon dot futu te faqja zyrtare dhe komuniko me ambasaden

  ambasadat.gov.al/sweden/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 06-07-2019 mė 16:54

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-07-2019
  Postime
  7

  Pėr: Pyetje rreth marteses jashte Shqiperise.

  Shume faleminderit per pergjigje

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •