Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Zbulimi i prgjimeve t vjedhjes s votave n Dibr, pas dshmive t kasaphans s Durrsit, tregon se Shqipria ka prjetuar nj masakr t vrtet elektorale.

  E reja e ktyre 16 regjistrimeve t sapo dala sht se ato provuan pa pik dyshimi q n krye t ksaj bande grabitsish qndron vet Edi Rama.

  Nse n rastin e Durrsit kt prfundim e kishim me deduksion, si pasoj e lidhjes s fort t Edit me Gjushin, tani askush nuk ka m dyshime.

  N historin e vjedhjes s votave t Dibrs, e cila qndron e varrosur n dosjen 184/2006 , n zyrn e Arat Markut, ne e dim se truri i krahut t armatosur t ksaj bande sht kryeministri.

  Pasi votimet jan mbyllur, pasi rezultati ka ndryshuar me plus katr mij n raport me zgjedhet e kaluara, ai dgjohet t komunikoj me nj drejtor t lart policie, Arben Keshin.

  Biseda telefonike q t kujton filmat me mafioz t Scorceses, na e paraqet Ramn me zrin e nj padrinoje t qet, q trimron trupat e tij, q pyet pr komisionert zgjedhor dhe krkon llogari pr zbatimin e objektivave.

  Se cilat jan kto objektiva na e qartsojn 15 prgjimet e tjera. Arben Keshi duhet t raportonte n fund tek Rama, se si kishte bler vota, se si kishte intimiduar zgjedhsit e opozits, se si kishte friksuar msuesit, se si biznesment kishin bler vota me 50 mij lek, sesi policia kishte ndaluar autobuzt, se si kishte menaxhuar kriminelt pr t arritur zgjedhjen e kryebashkiakut socialist, Muharrem Rama, q do t zvendsonte Shukriun me brek me vrim.

  Natyrisht, krahu i armatosur i kryeministrit, Arben Keshi, i ka kryer t gjitha kto. Prandaj, nj ish deputet i PS i flet atij n emr t Rams duke i thn: more pikt maksimale.

  Pse duhet q t merrte pikt e maksimale n nj pal zgjedhje vendore? Pikrisht pr faktin se i kishte manipuluar ato. Pikrisht sepse Rama i dinte t gjitha krimet n t cilat kishte zhytur duart ai.

  Kjo pra sht fabula e 16 prgjimeve t reja t Bild, e cila na tregon se grabitjet elektorale jan shndrruar n nj praktik t zakonshme t rilindjes.

  Prej tyre ne kuptojm m mir se prse opozita doli nga kuvendi dhe po rrefuzon t shkoj drejt betejs lokale.

  Prej tyre ne kuptojm se prse Basha vazhdon t brtas slloganin: Zgjedhje t tilla nuk mund t ket n 30 qershor

  Prej tyre ne kuptojm se prse Rama vazhdon t jap me firmn e tij PPP e koncesione sikur t jet n ditt e popullaritetit m t madh.

  Prej tyre ne kuptojm se pse ai nuk pranon t trhiqet dhe t shpall nj gar t barabart me rregulla loje t ndershme pr t gjith.

  Por mbi t gjitha, prej tyre ne kuptojm se prse njeriu me tepsi n dor, po shkon i vendosur, drejt t vetmeve zgjedhje moniste q pas rnies s regjimit komunist. Kjo sht ajo q ka ndrruar, pr t ciln sht prpjekur, t ciln e realizoi brenda partis m plurale t vendit, asaj socialiste dhe tani po e shtrin n t gjith Shqiprin.

  Natyrisht, pr t arritur deri ktu, ai u detyrua t bj pakte me shum dijaj, q nga banditt narkotrafikant t tipit Avdylaj n Durrs e deri tek polic q duhet t ishin nn pranga, si Arben Keshi.

  Me bashkpunimin e tyre ai prishi do mundsi pr zgjdhje normale mbi kt dhe. Prandaj, tani, po marshon i vetm drejt 30 qershorit, ashtu sikurse kishte fantazuar n vegimet e tij m t mendura.

  Por fatmirsisht, tani, fal Bild ne e dim se prse po ndodh kjo. Ne e dim se 30 qershori nuk sht as dit zgjedhjesh, as dit votimesh. Ajo sht dita e emrit t nj hajduti t shumfisht.

  Edi Rama sht i dnuar t shkoj kokfort drejt saj. Pasi pr nj gj sht i sigurt: Nuk mund t kryej dot asnj krim m shum se sa ka br.

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,115
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Zbulimi i prgjimeve t vjedhjes s votave n Dibr, pas dshmive t kasaphans s Durrsit, tregon se Shqipria ka prjetuar nj masakr t vrtet elektorale.

  E reja e ktyre 16 regjistrimeve t sapo dala sht se ato provuan pa pik dyshimi q n krye t ksaj bande grabitsish qndron vet Edi Rama.

  Nse n rastin e Durrsit kt prfundim e kishim me deduksion, si pasoj e lidhjes s fort t Edit me Gjushin, tani askush nuk ka m dyshime.

  N historin e vjedhjes s votave t Dibrs, e cila qndron e varrosur n dosjen 184/2006 , n zyrn e Arat Markut, ne e dim se truri i krahut t armatosur t ksaj bande sht kryeministri.

  Pasi votimet jan mbyllur, pasi rezultati ka ndryshuar me plus katr mij n raport me zgjedhet e kaluara, ai dgjohet t komunikoj me nj drejtor t lart policie, Arben Keshin.

  Biseda telefonike q t kujton filmat me mafioz t Scorceses, na e paraqet Ramn me zrin e nj padrinoje t qet, q trimron trupat e tij, q pyet pr komisionert zgjedhor dhe krkon llogari pr zbatimin e objektivave.

  Se cilat jan kto objektiva na e qartsojn 15 prgjimet e tjera. Arben Keshi duhet t raportonte n fund tek Rama, se si kishte bler vota, se si kishte intimiduar zgjedhsit e opozits, se si kishte friksuar msuesit, se si biznesment kishin bler vota me 50 mij lek, sesi policia kishte ndaluar autobuzt, se si kishte menaxhuar kriminelt pr t arritur zgjedhjen e kryebashkiakut socialist, Muharrem Rama, q do t zvendsonte Shukriun me brek me vrim.

  Natyrisht, krahu i armatosur i kryeministrit, Arben Keshi, i ka kryer t gjitha kto. Prandaj, nj ish deputet i PS i flet atij n emr t Rams duke i thn: more pikt maksimale.

  Pse duhet q t merrte pikt e maksimale n nj pal zgjedhje vendore? Pikrisht pr faktin se i kishte manipuluar ato. Pikrisht sepse Rama i dinte t gjitha krimet n t cilat kishte zhytur duart ai.

  Kjo pra sht fabula e 16 prgjimeve t reja t Bild, e cila na tregon se grabitjet elektorale jan shndrruar n nj praktik t zakonshme t rilindjes.

  Prej tyre ne kuptojm m mir se prse opozita doli nga kuvendi dhe po rrefuzon t shkoj drejt betejs lokale.

  Prej tyre ne kuptojm se prse Basha vazhdon t brtas slloganin: Zgjedhje t tilla nuk mund t ket n 30 qershor

  Prej tyre ne kuptojm se prse Rama vazhdon t jap me firmn e tij PPP e koncesione sikur t jet n ditt e popullaritetit m t madh.

  Prej tyre ne kuptojm se pse ai nuk pranon t trhiqet dhe t shpall nj gar t barabart me rregulla loje t ndershme pr t gjith.

  Por mbi t gjitha, prej tyre ne kuptojm se prse njeriu me tepsi n dor, po shkon i vendosur, drejt t vetmeve zgjedhje moniste q pas rnies s regjimit komunist. Kjo sht ajo q ka ndrruar, pr t ciln sht prpjekur, t ciln e realizoi brenda partis m plurale t vendit, asaj socialiste dhe tani po e shtrin n t gjith Shqiprin.

  Natyrisht, pr t arritur deri ktu, ai u detyrua t bj pakte me shum dijaj, q nga banditt narkotrafikant t tipit Avdylaj n Durrs e deri tek polic q duhet t ishin nn pranga, si Arben Keshi.

  Me bashkpunimin e tyre ai prishi do mundsi pr zgjdhje normale mbi kt dhe. Prandaj, tani, po marshon i vetm drejt 30 qershorit, ashtu sikurse kishte fantazuar n vegimet e tij m t mendura.

  Por fatmirsisht, tani, fal Bild ne e dim se prse po ndodh kjo. Ne e dim se 30 qershori nuk sht as dit zgjedhjesh, as dit votimesh. Ajo sht dita e emrit t nj hajduti t shumfisht.

  Edi Rama sht i dnuar t shkoj kokfort drejt saj. Pasi pr nj gj sht i sigurt: Nuk mund t kryej dot asnj krim m shum se sa ka br.

  Lapsi.al
  Keto qe ngjasin jane faktim i atyre qe kane 28 vjet qe ngjasin dhe qe fale pergjimeve politikanet kapen me presh ne duar. Kete rradhe u kap ps.
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Media ben prokurorine, gjykatesin edhe avokatin ne kete vend. Pergjigje pa lidhje fare skenare te montuara te punuara, vetem e vetem per prishje rendi.
  Silence is golden.

 4. #4
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,084
  Faleminderit
  57
  45 falenderime n 44 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Media ben prokurorine, gjykatesin edhe avokatin ne kete vend. Pergjigje pa lidhje fare skenare te montuara te punuara, vetem e vetem per prishje rendi.
  Lazo silence is golden!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Organizata kriminale ‘Mos e rruj K…’

  Nga Andi Bejtja

  T gjith qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nj organizat kriminale, (fatmirsisht mafioz debil q iu duket sikur flasin me gjyshen n telefon), ku njerzit promovohen n detyr vetm e vetm se din t vjedhin vota, ku ka me qindra vepra penale etj etj….

  N gjith kt batrdi t bie n sy nj refren i prdorur nga gjith zyrtart, nga gjith mafiozet e do niveli:

  ‘Mos e rruj K…’ Pas do batrdie, do krim, ‘Mos e rruj K…’, Mos e rruj K’, fill i kuq i Rilindjes…’, ‘Mos e rruj K…’ dhe ti i OSBE, ti i BE apo ti e Ambadads Amerikane ,….

  Po kaq shum sa sht prmend ‘Mos e rruni K…’ Nuk ka si mos dale dikush me nj brisk t madh e t’ia pres t gjithve dhe K… posht dhe kokn sipr:
  Vazhdoni ‘Mos e rruni K…’
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-05-2017
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Perse e bisedojm kaq shum? Nuk ju pelqen Rama? Thjesht shkone ne qendrat votuease edhe votoni nje parti tjeter.

  Rama ben shitblerje votash? Shum e thjesht. Mos i blini votat e Rames edhe shkoni voton parti tjeter. Nje parti qe nuk blen vota.

  Kaq e thjesht.

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Citim Postuar m par nga Drini_Mene Lexo Postimin
  Perse e bisedojm kaq shum? Nuk ju pelqen Rama? Thjesht shkone ne qendrat votuease edhe votoni nje parti tjeter.

  Rama ben shitblerje votash? Shum e thjesht. Mos i blini votat e Rames edhe shkoni voton parti tjeter. Nje parti qe nuk blen vota.

  Kaq e thjesht.
  Nuk eshte Rama, por sistemi qe ka ngritur Rama.
  Prandaj duhet flakur regjimi Rama, ne menyre qe mos vij nje karagjoz tjeter si Rama..

  Regjimet nuk rrezohen me vota!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Nga Carlo Bollino

  Prokuroria e Barit ka hapur ditt e fundit 16 dosje pr shitblerjen e pretenduar t votave n zgjedhjet vendore t 27 majit.

  N hetim jan prfshir edhe dy nga grupet m t njohura kriminale t kryeqendrs s Puljas, pasi dyshohet se m shitblerjen e votave kan lidhje edhe eksponent t krimit t organizuar.

  Kjo duket sikur sht fotokopja e skandalit “Avdylaj”, edhe pse reagimi i mediave dhe i politiks n Bari sht krejtsisht i ndryshm. Le t shohim ndryshimet kryesore:

  Asnj media dhe asnj politikan nuk ka guxuar t vej n diskutim legjitimitetin e kryetarit t Bashkis dhe kshilltarve t zgjedhur m 27 maj, pavarsisht nga dyshimet e ngritura nga hetimet e prokuroris

  Asnjrs nga mediat nuk i sht dhn n dispozicion nga Prokuroria dhe asnjera nuk ka guxuar t publikoj asnj akt hetimor, prve informacioneve t prgjithshme, q nuk shkelin sekretin hetimor dhe nuk prekin vazhdimesin e verifikimeve

  T gjitha partit politike jan mbledhur duke nnshkruar nj marrveshje, me t ciln angazhohen “n prfundim t hetimeve” t distancohen dhe t heqin nga kshilli bashkiak i Barit cilindo eksponent politik, i cili “sipas autoriteteve gjyqsore” rezulton efektivisht i prfshir n skandal.

  T gjitha partit politike kan vendosur t organizojn nj komitet monitorimi t perhershm pr t vigjiluar mbi kontakte mes politiks dhe krimit t organizuar, duke u angazhuar q t denoncojn publikisht dhe t marrin masa n rast se vrtetohen raste konkrete dhe prgjegjsi individuale t eksponentve politik.

  T gjith politikant kan pranuar se nuk sht mundur t nxjerrsh fajtor vetm mbi bazn e dyshimeve dhe se duhet t pritet prfundimi i hetimeve t Prokuroris.

  E gjith kjo ndodh n Bari, vetm 35 minuta fluturimi larg Tirans. Por kto 35 minuta n distanc fizike, kthehen n 100 vite, pr fat t keq, n rast se shihen n fushn e procedura demokratike. Shqipria sht viktim e ides s prjetshme se sht unike n do gj, ashtu edhe n shitblerjen e votave. Por mjafton t bsh nj krkim t thjesht n Google, q t zbulosh se vetm pr Italin jan 220.000 lajme q trajtojn kt problem, nga veriu deri ne jug. N rast se krkimin e bjm n gjuhn angleze, rezultati sht 120 milion (dhe vetm pr Rusiagate n Shtetet e Bashkuara t Ameriks ka 2.3 milion rezultate).

  Por le t qendrojm n Itali, me shembujt e par q na bien n sy. N Sicili ende po hetohet pr 140.000 vota q duhet t jen bler nga Mafia n zgjedhjet rajonale t vitit 2017; n Kampania pak jav m par (pas nj viti hetime) u arrestuan 14 vet pr shitblerje t votave n zgjedhjet rajonale t vitit 2018; n Trapani jan kryer 25 arrestime t tjera, duke prfshir tre politikan, pr shitblerje t votave n zgjedhjet politike t vitit 2018. Madje edhe n Gjermani, tok e virgjr e Piter Tiede-s, Prokuroria italiane ende po heton, pasi ka zbuluar, nga nj video e realizuar nga nj gazetar i vrtet investigativ, se jan bler 3.000 vota pr t manipuluar rezultatet e listave t jashtme n zgjedhjet parlamentare italiane t vitit 2018.

  Por, si n Bari, ashtu edhe n pjesn tjetr t Italis, zbatohet parimi ky i do demokracie, q sht prezumimi i pafajsis pr kdo dhe kshtu q, para se t arrijn n konkluzione politike, politikant jan gati t presin me durim verdiktin e Drejtsis.Por kur vjen verdikti?

  N Legnano, bashki e rndsishme n rajonin e pasur t Lombardis (Italia e Veriut), Prokuroria m 15 maj arreston kryetarin e bashkis, zvendskryebashkiakun dhe nj kshilltar, t akuzuar pr korrupsion dhe shkmbime votash. T arrestuarit jan eksponent t Lega-s s Matteo Salvinit dhe t Forza Italia-s s Silvio Berlusconit. Por asnj, as nga politikant e opozits italiane dhe as nga gazetart, nuk ka guxuar t akuzoj edhe Salvinin dhe Berluskonin, as (si ndodh n Shqipri) krkojn dorheqjen e Salvinit ose rrzimin e qeveris, bile as rrezimi i keshillit bashkiak te Legnanos. Pasi n Itali, si dhe n pjesn tjetr t bots s qytetruar, ka vler parimi tjetr ky i do demokracie moderne, q prgjegjsia penale sht individuale.

  Rasti i ”Ibizagate”, skandali q prfshiu qeverin austriake t kancelarit Sebastian Kurz, pr nj video, ku dilte zvendskancelari Heinz-Christian Strache q negocionte favore dhe vota me nj oligarke ruse, sht emblematik pr at, se si funksionin demokracia: pavarsisht nga ajo q videoja ishte evidente, Prokuroria nuk ka marr ende asnj mas kundr politikanit t prfshir. Gjithsesi, kancelari zgjodhi t jap dorheqjen pas videos, duke shfrytzuar rastin pr t prishur koalicionin problematik me partin nacionaliste t zvendskancelarit dhe t shkoj n zgjedhje t parakohshme. N zgjedhjet evropiane Kurz korri nj fitore t madhe dhe me shum mundsi do t fitoj edhe n zgjedhjet politike. Por edhe fati i Heinz-Christian Strache-s dhe partis s tij FPOE n fund do t vendoset nga zgjedhsit, si sht normale t ndodh n nj demokraci, jo nga linimet publike dhe jo nga revolucionet npr sheshe. Zgjedhje, n t cilat do t marrin pjes t gjitha partit, pa asnj bojkot.

  N rast se parimet demokratike t zbatuara nga politikant dhe nga mediat evropiane do t zbatoheshin edhe n Shqipri, situata duhte te ishte krejt ndryshe sot. Asnj parti nuk do t kishte djegur mandatet n Kuvend, nuk do t ishin hedhur bomba Molotov dhe nuk do t kishte dhun npr sheshe, PD, LSI dhe PDIU do t ishin duke br betejn e tyre elektorale pr t fituar zgjedhjet administrative, edhe fal gabimeve t bra nga qeveria, dhe presidenti Ilir Meta do t ishte i qet n zyrn e tij, pa patur nevoj t sakrifikohej si Salvador Allende, as t prmendte rrezikun e nj lufte civile. Ndoshta edhe Peter Tiede, gazetari i uditshm gjerman, do t kishte shptuar nga transformimi kurioz q i ndodhi. Ai ne fakt me shum se nje profesionist europian q investigon realitetin shqiptar me ekuiliber, distance dhe paashmeri, ngjan me shume me nj militant gjerman t opozits, duke arritur t postonte mesazhe n gjuhn shqipe, pa kuptuar as se ’shkruante. Ai me shume se reportazh boton analiza personale te paraqitura si investigime, duke perdorur dokumenta te servirura nga nje pale pa respektuar parimin e gazetaris europiane t degjoj edhe palen tjeter. N vend q t importonte me prulsi n Shqipri gazetarin m t mir evropiane, n fakt po bhet, me shpejtsin e nj kameleoni, simboli i gazetaris m t keqe shqiptare.

  N fund t fundit, pr t’u br si gjith Evropa, nuk ka nevoj t pressh nisjen e negociatave apo t bsh revolucione. Mjafton t shohsh jasht dritares dhe t fillosh t sillesh si bjn politikant dhe gazetart normal n pjesn tjetr t Evrop.
  Silence is golden.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  760
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Komisioni i zgjedhjeve mori vendim per ZEVENDESIMIN e qendrave te votimeve ne shume zona,,,,duke kaluar nga shkollat qe ishin me pare ne QENDRAT SHENDETESORE te zonave perkatese

  ,,,,,,,,,,,,kjo ngjan me talibanet qe perdornin femijet per mbrojtjen nga bombardimet

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-05-2017
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nuk eshte Rama, por sistemi qe ka ngritur Rama.
  Prandaj duhet flakur regjimi Rama, ne menyre qe mos vij nje karagjoz tjeter si Rama..

  Regjimet nuk rrezohen me vota!!
  Sipas kujteses tende fenomeni i nji sistemi i korruptuar ne Shqiperi filloj pas fillimit te qeverrisjes Rama?

 11. #11
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Citim Postuar m par nga Drini_Mene Lexo Postimin
  Sipas kujteses tende fenomeni i nji sistemi i korruptuar ne Shqiperi filloj pas fillimit te qeverrisjes Rama?
  Nese arrin te kuptosh se fare kam shkruajtur me larte sdo ma beje kete pyetje..
  Klm
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #12
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Drini, e kape mat lol

  Po si ore me x pergjime se as pergjigje nuk jane tamam tamam, dolen pikerisht tani prane zgjedhjeve dhe nuk hyne ne zgjedhje per blerje votash ku vet PD ka vjedhur ne kohe te saj. Turp per ata qe do e lene edhe nje her Ramen te qeveris pa kundershtare fare..
  Silence is golden.

 13. #13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Drini, e kape mat lol

  Po si ore me x pergjime se as pergjigje nuk jane tamam tamam, dolen pikerisht tani prane zgjedhjeve dhe nuk hyne ne zgjedhje per blerje votash ku vet PD ka vjedhur ne kohe te saj. Turp per ata qe do e lene edhe nje her Ramen te qeveris pa kundershtare fare..
  Mos e rruj K*** Lazo (Po huazoj fjalet e ministrave rilindaxhinj), se sa te kemi Avdylajt ne do qytet i fitojme zgjedhjet.
  Dhe ti qe e shef me tifozllik situaten, gezohesh njesoj si te fitoj skuadra jote e preferume..

  PS: Mos mi fshij fjalet e pahijshme, tashme qe i perdorin edhe udheheqesit tane..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 22-06-2019 m 18:04
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-05-2017
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Atehere, si pas jush, ne duhet ti falim partis demokratike mira te vdekur te 97', 4 te vdekurit te 21 Janarit ne Tirane edhe vjedhjen e votave te 2009 sepse gjith keto krime kan me pak renci nga votat qe bleu Rama ne zgjedhjet e 2017. Per mua personalisht aq sa eshte Berisha ne PDen edhe persona ne parti qe e mbeshtesin, atehere me duket e pamundur te imagjinoj parti me te keqe edhe korruptuar se ata.

  Te tema jon. Nese prokuroria shqipetare nuk eshte aq korrekte sa te ndjeki penalisht edhe ne afatshkurter xhdo krim kunder demokracis ne zgjedhjet e 2017 atehere te drejten e gjykimi i ketyre politikanve (te partis socjaliste) i bie votuesve / popullit. Ashtu si ndodhi edhe ne Turqi ne zgjedjet e fundit lokale po ashtu si ndodhet edhe ne xhdo vende tjeter. Pergjigja eshte e thjesht. Mos votoni Ramen qe te mesoj se populli kerkon transparenc.

  Nese thoni tani, "po Rama ska kundershtar prandaj nuk duhet te votojm" atehere do ju them te mendoni kush ja hoqi kundershtaret Rames? Vet ai, me menyr diktature si Enveri?
  Jo. Vet opozita dogji te drejten qe i dha populli qe ti perfaqsoj. Me pak fjal opozita braktisi personat qe i votuan sepse konsideruan se do jet me mire per shtetin ton te dalin ne per rruge edhe te exportojm ne gjith boten video me dhune ne kryeqitetin ton xhdo jave se sa te denoncojm ne parlament sic behet ne shtete te civilizuara.

  Nese nuk gaboj Partia Demikratike fitoj zgjedhjet e 2005 kunder Partis Socjaliste vetem duke denoncuar me xhdo menyr korupsjonin e Nanon edhe shoqeris te ti. Nuk dogji madnatet, nuk shkatroj Tiranen.

  Mua edhe familjes time u ofruar shitja e votave nga partia Demokratike ne 2009. Po refuzuam. Te njejten gje mundet te bej xhdo shqipetar qe do transparenc edhe eshte kunder korupsjonit. Nuk do ti zgjidhen preblemet ekonomike as njerit me 30€.

  Edhe ju pyes. Me termend besoni se ikja e Rames do jet ndryshimi per nje Shqiperi transparente? Besoni se do ndalojn shitblerjet e votave, patendave, gjobave, dipllomave, certifikatave edhe xhdo gje qe mund te imagjinoni? Ne vend te liftojm te gjith kete kulture te prapambetur shqipetare, ne kerkojm nga Rama te iki qe te futet njeri njilloj si ai.

 15. #15
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Kur cenohet/tjetersohet vota e lire kane rene zgjedhjet!!!

  Fenomeni i vjedhjes se votes ka 30 vjet qe ekziston, por nuk ka ndodhur ndonjehere qe te mobilizohen te gjitha strukturat shteterore (perfshire dhe organet e drejtesise), qe te bashkepunojne me kriminelet per ti fituar zgjedhjet me menyrat me anti-demokratike te mundshme.
  Deputetin apo kryetarin e bashkise sot e vendos mafia per interesat e saj te malavites. Dhe ky deputet i vendosur nga krimi do hartoje projektligje dhe do votoj ligje per te miren tone??? E kupton ku kemi mberritur?

  Ndaj sistemi qe ka ngritur Rama duhet zhdukur ne ate menyre qe mos ta kaleroj te njejtin sistem pasaardhesi i Rames, apo edhe Rama vete...
  Dhe per ti fituar keto te drejta te munguara na takon neve si qytetare te ketij vendi, te luftojme me do mjet mafian ne pushtet sot dhe neser..

  PS: Fiksoje mire ne mendje, regjimet nuk rrezohen me vote te lire!!!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 22-06-2019 m 15:57
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-05-2017
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Nejse, pak renci kan ato qe shkruajm. Se cili ne funde mban mendimet e ti.
  Preferon te shkosh me dhune te rrezosh qe qeveri te votuar edhe te mbeshtetur nga Europa, duke menduar se keshtu do ngjalli transparenca ne shtet? Atehere vepro ashtu.
  Une nga ana tjeter preferoj te degjohem nga vota ime, edhe as njeri ska te drejten te me ndaloj.

 17. #17
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lexo Bild-in dhe marsho drejt 30 qershorit

  Citim Postuar m par nga Drini_Mene Lexo Postimin
  Nejse, pak renci kan ato qe shkruajm. Se cili ne funde mban mendimet e ti.
  Preferon te shkosh me dhune te rrezosh qe qeveri te votuar edhe te mbeshtetur nga Europa, duke menduar se keshtu do ngjalli transparenca ne shtet? Atehere vepro ashtu.
  Une nga ana tjeter preferoj te degjohem nga vota ime, edhe as njeri ska te drejten te me ndaloj.
  Une preferoj te jemi nje vend i paqte dhe i begate.
  Nje vend ku nuk emigron gjysma e popullsise.
  Nje vend ku investitoret nuk largohen me duar e turinj te thyer.
  Nje vend ku mafia, droga dhe skandalet nuk jane realitete qe konfrontohemi do dite.

  Nuk e di fare nenkupton ti me mbeshtetje nga Europa, sepse ne 6 vite kjo qeveri jo vetem qe nuk ka bere asnje hap ne proesin e integrimit duke ngel do vite ne klas, por rrezikon te na riktheje regjimin e vizave!! Si mund te kesh mbeshtetje nga Europa pa perfituar asnje fond dhe asnje investim, apo duke te hequr te drejten e levizjes pa viza ne BE??

  Megjithate ty keto ste bejne pershtypje, ndaj shijoje i qete gjithe te drejten tende te menduarit dhe te konceptuarit te gjerave. Biles mos e rruj karin fare (po huazoj shprehjen e ministrave te kesaj qeverie)...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •