Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Parlamentart holandez kan votuar n shumic pro rikthimit t regjimit t vizave pr Shqiprin. N procesin e votimit morn pjes t 150-t legjislatort e Kuvendit t Holands, mes t cilve 105 shprehn vullnetin pr pezullimin e liberalizimit t vizave, ndrsa 45 t mbeturit e refuzuan propozimin.

  N total kan qen 9 parti politike (Partia Socialiste, PvdD, 50plus, VVD, SGP, CDA, CU, PVV, FVD) q dhan 105 vota pr t rikthyer vizat pr shqiptart.

  Parlamenti, pas diskutimeve, duke vn n dukje se ka pasur nj rritje t ndjeshme t kriminalitetit nga mafia shqiptare n Holand dhe se kto organizata kriminale keqprdorin mundsin pr t udhtuar pa viza prmes Evrops q t zgjerojn m tej rrjetin e kontrabands, duke vn n dukje se pezullimi i vizave pr Shqiprin u detyrua nga kushte t ndryshme, duke prfshir parandalimin e krimit ndrkufitari krkojm qeveris t paraqes krkesn n Komisionin Evropian pr t filluar procedurn e frenimit emergjent pr liberalizimin e vizave, shkruhet n deklaratn e parlamentit holandez.

  Tri partit kryesore parlamentare, t cilat kan prkrahur m s shumti ndrmarrjen e ksaj mase drastike ndaj shqiptarve jan Partia Socialiste, Partia pr Liri dhe Partia Demokristiane. Rikthimi i regjimit t vizave q e kthen Shqiprin shum hapa pas n procesin e integrimit evropian, konsiderohet nga kto parti si e vetmja zgjidhje parandaluese e fenomenit t krimit t organizuar t shqiptarve n Holand. Megjithat, pavarsisht votimit t sotm t legjislativit holandez, kthimi i vizave mund t marr karakter detyrues vetm nga nj vendim i Kshillit t Bashkimit Evropian. /Lapsi.al
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Rendesi kane ekspozitat e pikturave te kryeministrit,edhe po u vune vizat pikturat e mbrekullueshme nuk do ndalohen te levizin.

  Po bejme shtet jo shaka,si po duket nga Rinasi nuk do ikin me as leket dhe as njerezit.Do fillojne gomonet me duket.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Jemi nder popujt me te paragjykuar mo Serafin, dhe kriminalistika, prostitucioni, droga e politika e ka uar vendin ne kete situata.
  Silence is golden.

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762
  Faleminderit
  69
  192 falenderime n 177 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Nje veprim qe ka llogjike.
  Rikthimi I vizave do te ule nivelin e krimit dhe ule edhe nivelin
  e punesimit illegal te emigranteve shqiptare ne Hollande.
  Punesim illegal do te thote shteti nuk merr asnje lek taks nga
  emigrantet qe skane letra domethene shteti eshte me humbje.
  Shume emigrante pa letra detyrohen ti futen shitjes se droges armeve
  dhe krimit sepse skane letra per te filluar nje pune te rregullt.
  Sistemi I vizave vjen me nje kontroll me te forte se kush kalon kufirin dhe
  ndihmon organet e ushtrimit te ligjit te identifikoje dhe hetoje
  persona te dyshimte per te luftuar krimin si dhe persona kriminele qe kerkohen nga policia.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Jemi nder popujt me te paragjykuar mo Serafin, dhe kriminalistika, prostitucioni, droga e politika e ka uar vendin ne kete situata.
  Nuk jemi fare te paragjykuar,namin qe kemi mare per droge,protitucion dhe krimin ne pergjithesi e kemi te merituar. Si popullsi me 3-4 miljon ne nuk duhet as te degjoheshim si emer dhe jo te perbenim lajm persa i perket krimit. Mos i vem kot fajin Hollandes kur krimi tek ne po futet ne mentalitet,mjafton te shikosh qe kemi president nje hajdut dhe asnjeri nuk proteston.

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nuk jemi fare te paragjykuar,namin qe kemi mare per droge,protitucion dhe krimin ne pergjithesi e kemi te merituar. Si popullsi me 3-4 miljon ne nuk duhet as te degjoheshim si emer dhe jo te perbenim lajm persa i perket krimit. Mos i vem kot fajin Hollandes kur krimi tek ne po futet ne mentalitet,mjafton te shikosh qe kemi president nje hajdut dhe asnjeri nuk proteston.
  Jo te gjithe jemi te tille, nepermjet droges krimit dhe prostitucionit, dhe di te them qe ka shume e me shume njerez qe punojne dite e nate neper EU dhe mbajne familjet e tyre, se sa keta "kriminelet" qe nxjerr media. Po e keqja eshte se media eshte nje kurvllek kudo dhe gjithmone qendra e vemendjes kane qene keto gjera..
  Silence is golden.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Jo te gjithe jemi te tille, nepermjet droges krimit dhe prostitucionit, dhe di te them qe ka shume e me shume njerez qe punojne dite e nate neper EU dhe mbajne familjet e tyre, se sa keta "kriminelet" qe nxjerr media. Po e keqja eshte se media eshte nje kurvllek kudo dhe gjithmone qendra e vemendjes kane qene keto gjera..
  Per numer popullsie,si perqindje,fatkesisht kemi me shume kriminele se sa duhet te ishin per nje popull kaq te vogel. Prandaj duhet ti leme budalliqet "jo fajin e ka Hollanda jo fajin e ka shtypi" edhe duhet ti meshojm fort ligjit dhe kultures se ndershmerise,duke mos e justifikuar as hajdutin e as kriminelin.Ky eshte realiteti qe fatkesisht nuk meret seriozisht. Ne nje vend normal vetem per kete lajm duhet te ishte bere nami,se po etiketohemi si popull kriminel.

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Lexon e degjon kaq shume brokulla rreth votimit hollandez per heqjen te vizave!
  Mire ai surrelsi qe genjen paturpesisht po si shpjegohet qe ka kaq injorante qe besojne se partia socialiste hollandeze ka votuar per populizem?
  Ketyre budallenjve u mungon dhe koherenca. Hollanda ishte shteti i pare ne BE pro-liberalizimit te vizave ne 2010-en...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  760
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  ,,,nuk hiqen vizat,jo,,,,,i duhet droga dhe prostitucioni Evropes ( barku qe polli Nazizmin nuk duhet ushqyer,,,,,,,,,,duhet thare)

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-04-2019
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Holanda voton pro rikthimit t vizave pr Shqiprin

  Hollanda me mire te shofi ato mijera pseudo-refugjatt qe fut dite per dite ne vendin e vet edhe te leri vizat me Shqiperine

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •