Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-03-2019
  Vendndodhja
  Drenicė
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Cool Si te krijoni VPN-ne tuaj personale (Debian)

  Ne kete teme do te shfaqim se si shume thjeshte dhe ne menyre automatike ju do te mund te perdoreni VPS-ne tuaj apo Dedicat serverin si VPN per te larguar pergjimin tuaj nga ISP dhe DNS spoof.

  Openvpn-Install.sh eshte auto "bash script" qe instalon OPENVPN ne serverin tuaj me sistem operativ Debian.

  Komandat ne vijim:

  Kodi:
  wget https://git.io/vpn -O openvpn-install.sh
  Kodi:
  chmod +x openvpn-install.sh
  Kodi:
  ./openvpn-install.sh
  Pas nji pyetsori qe shfaqet te cilin mund ta lini ashtu si ju shfaqet perpos te ndryshoni perdoruesin.

  Pase perfundimit te krijimit te OPENVPN.

  Futni me SFTP ne serverin tuaj shkarkoni filen: perdoruesiqezgjodhet.ovpn, shkarkoni klientin per kycje OpenVPN ngarkoni te dhenat dhe jeni ne rregull !

  Percdo gje me teper pyesni !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga G3G : 12-03-2019 mė 16:41

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar G3G pėr postimin:

  Lazo (12-03-2019)

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •