Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,435
  Postimet nė Bllog
  4

  Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Emri: basha-2.jpg

Shikime: 580

Madhėsia: 15.9 KB

  Kreu i PD-sė Lulzim Basha sonte nė njė deklaratė urgjente pėr mediat deklaroi se opozita nuk do tė heq dorė nga kėrkesat e saj dhe nuk pranon asnjė manovėr nga ana e mazhorancės.

  Basha paralajmėroi se ka informacione qė flasin se kėto orė mund tė kryhet arrestimi i kreut tė Bashkisė sė Durrėsit, Vangjush Dako. Sipas Basha, kjo lėvizje e kontrolluar e prokurorisė vjen si reagim i Edi Ramės pėr akuzat pėr vjedhje tė votave. Por kreu i PD-sė shtoi se kėto manova nuk e shpėtojnė Edi Ramėn.

  “Dako do tė arrestohet, madje duhet tė ishe bėrė shumė kohė mė parė, por kėto lėvizje nuk mund tė shpėtojnė Edi Ramėn. Edi Rama tė mos gėnjejė vetėn, kjo nuk ėshtė mė punė koka e Gjushit, apo e Sejdinit, Edi Rama duhet tė iki njė orė e mė parė”,- deklaroi kreu i PD.

  Emri i Vangjush Dakos lidhet me pėrgjimet e “Dosjes 339” nė Shijak, nga tė cilėt rezulton se kryebashkiaku i Durrėsit ka komunikuar me persona me precedentė penale pėr tė fituar zgjedhjet e fundit parlamentare. Pėrgjimet faktojnė se votat janė blerė nga paratė e drogės dhe tė krimit dhe kjo ėshtė bėrė me miratimin e zyrtarėve tė lartė tė Qeverisė dhe Partisė Socialiste.

  Emri i Dakos u zbulua pas operacionit qė ish-ministri Fatmir Xhafaj bėri nė Shijak ku u arrestua banda e Avdylajve. Pjesė e kėtij operacioni duhet se ishte dhe vet kreu i bashkisė sė Durrėsit, por ndėrhyrja e tij dhe presioni ndaj Ramės bėn qė kryeministri tė largonte nga detyra ministrin e Brendshėm. Me largimin e Xhafės hetimi ndaj dosjes 339 u harrua. Ndėrkohė qė pėr opozitėn prova e pėrgjimeve ishte fakti mė i fortė pėr vjedhjen e zgjedhjeve.

  Pėr shkak tė ndjeshmėrive qė kjo ēėshtje ka krijuar dhe tė ndėrkombėtarėt, si dhe pas djegies sė mandateve, Edi Rama ka menduar tė bėj njė hap pas. Siē ka ndodhur dhe nė raste tė tjera, sa herė qė pushteti ndjehet i rrezikuar, kryeministri lėshon nga rrethi i tij ata qė janė mė tė akuzuar, edhe pse mė herėt i ka mbrojtur. Sot Vangjush Dako ėshtė emri qė pėrmendet nė gjithė dosjet pėr vjedhjet e zgjedhjeve qė opozita ka dėrguar jashtė vendit, ndaj dhe kreu i qeverisė e ka gati skemėn pėr tė shpėtuar qeverinė, duke dorėzuar para drejtėsisė Vangjush Dakon.

  Tashmė mbetet tė shihet reagimi i kreut tė Bashkisė sė Durrėsit, nėse do tė pranojė tė shkojė nė burg i vetėm pėr tė shpėtuar pushtetin e Ramės, apo do tė marrė dhe tė tjerė me vete.

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  26,435
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  “Arrestimi i Vangjush Dakos”, Edi Rama SMS deputetėve: Nuk do t’i kursejmė…

  Emri: dako-rama-e1548938426978.jpg

Shikime: 464

Madhėsia: 39.1 KB

  UPDATE- Kryetari i Qeverisė, Edi Rama pas deklaratave tė Lulzim Bashės se po pėrgatitet arrestimi i Vangjush Dakos pėr tė hequr vėmendjen nga situata e djegies sė mandateve, u ka dėrguar sot njė mesazh tė gjithė deputetėve.

  Sipas News 24, Rama i ka porositur deputetėt qė tė mos replikojnė me Bashėn pėr akuzat politike.


  “Nė vijim tė komunikimit pėr refuzimin e daljeve me kolegėt tanė tė arratisur, nė debate shterpė tė cilat pėrveēse harxhojnė kot kohėn e publikut, derdhin baltė e helm nė tryezat e shqiptarėve, mė duhet tė shtoj se nuk do tė replikojmė mė nė distancė me deklarata e pėrgėnjeshtrime ndaj akuzave e shpifjeve tė tyre tė pafundme.

  E gjithė vėmendja jonė do tė jetė tek njerėzit e zakonshėm pa dallim dhe komunikimi ynė do tė jetė pėr ta e me ta. Natyrisht nuk do t’i kursejmė as arratiakėt nė komunikimet tona, por vetėm kur kjo i duhet komunikimit me qytetarėt.

  Le tė merren kadrinjtė e kazanėt me dokrrat e dėshpėrimit tė tyre dhe le tė vlojnė sė bashku nė zjarrin e mandateve tė tradhtuara! Koka bėn koka pėson, megjithėse nė rastin e tyre koka e bėn dhe trupi si gjithnjė e pėson��”, thuhet nė SMS e dėrguar nga Rama pėr deputetėt e maxhorancės.

  Akuzat

  Mė herėt Lulzim Basha nė njė dalje pėr mediat tregoi se Edi Rama po pėrgatit si skenar arrestimin e Vangjush Dakos, nė mėnyrė qė tė heq vėmendjen nga situata e tensionuar politike.

  “Ajo qė dua tė ndaj me ju ėshtė njė paralajmėrim pėr Edi Ramė, asnjė fasadė nuk do ta shpėtoj dot nga pėrgjegjėsia qė ka. Orėt e fundit janė intensifikuar informacionet se po pėrgatitet arrestimi i Vangjush Dakos. Arrestimi duhet tė ndodhej qė kur doli dosja 339, qė u kap nė pėrgjimet pėr tė tjetėrsuar votat e Durrėsit. Mosarrestimi ėshtė bėrė nga Edi Rama pėr kėtė ai flijoi edhe Fatmir Xhafėn.

  Ēdo shqiptar e kupton qė zgjidhja e problemit nė kėtė vend vjen vetėm me largimin e Edi Ramės. Mund tė flijojė edhe njerėz tė tjerė tė afėrm tė tij, por asgjė nuk ndryshon nė vendosmėrinė e opozitės, vendi nuk mund tė mbetet mė peng i njė njeriu tė kapur duke vjedhur votat.

  Rama duhet tė largohet, kupa ėshtė mbushur, mjaft ėshtė mjaft. Ftoj ndėrkombėtarėt tė mos gėnjejnė mė veten, se nuk ėshtė punė kokė Gjushėsh apo Sejdinėsh, pasi Edi Rama duhet tė largohet. Opozita do vazhdojė e vendosur deri nė ēlirimin e Shqipėrisė, drejtėsisė dhe partisė socialiste”, tha Basha.

  Panorama

 3. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,099
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Keto deklaratat e Lulit, jane vertet qesharake, presione, spiunime etj dhe perfundimi po ai i njejti, asgje nuk ndodh.

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,355
  Postimet nė Bllog
  1

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Emri: basha-2.jpg

Shikime: 580

Madhėsia: 15.9 KB

  Kreu i PD-sė Lulzim Basha sonte nė njė deklaratė urgjente pėr mediat deklaroi se opozita nuk do tė heq dorė nga kėrkesat e saj dhe nuk pranon asnjė manovėr nga ana e mazhorancės.

  Basha paralajmėroi se ka informacione qė flasin se kėto orė mund tė kryhet arrestimi i kreut tė Bashkisė sė Durrėsit, Vangjush Dako. Sipas Basha, kjo lėvizje e kontrolluar e prokurorisė vjen si reagim i Edi Ramės pėr akuzat pėr vjedhje tė votave. Por kreu i PD-sė shtoi se kėto manova nuk e shpėtojnė Edi Ramėn.

  “Dako do tė arrestohet, madje duhet tė ishe bėrė shumė kohė mė parė, por kėto lėvizje nuk mund tė shpėtojnė Edi Ramėn. Edi Rama tė mos gėnjejė vetėn, kjo nuk ėshtė mė punė koka e Gjushit, apo e Sejdinit, Edi Rama duhet tė iki njė orė e mė parė”,- deklaroi kreu i PD.

  Emri i Vangjush Dakos lidhet me pėrgjimet e “Dosjes 339” nė Shijak, nga tė cilėt rezulton se kryebashkiaku i Durrėsit ka komunikuar me persona me precedentė penale pėr tė fituar zgjedhjet e fundit parlamentare. Pėrgjimet faktojnė se votat janė blerė nga paratė e drogės dhe tė krimit dhe kjo ėshtė bėrė me miratimin e zyrtarėve tė lartė tė Qeverisė dhe Partisė Socialiste.

  Emri i Dakos u zbulua pas operacionit qė ish-ministri Fatmir Xhafaj bėri nė Shijak ku u arrestua banda e Avdylajve. Pjesė e kėtij operacioni duhet se ishte dhe vet kreu i bashkisė sė Durrėsit, por ndėrhyrja e tij dhe presioni ndaj Ramės bėn qė kryeministri tė largonte nga detyra ministrin e Brendshėm. Me largimin e Xhafės hetimi ndaj dosjes 339 u harrua. Ndėrkohė qė pėr opozitėn prova e pėrgjimeve ishte fakti mė i fortė pėr vjedhjen e zgjedhjeve.

  Pėr shkak tė ndjeshmėrive qė kjo ēėshtje ka krijuar dhe tė ndėrkombėtarėt, si dhe pas djegies sė mandateve, Edi Rama ka menduar tė bėj njė hap pas. Siē ka ndodhur dhe nė raste tė tjera, sa herė qė pushteti ndjehet i rrezikuar, kryeministri lėshon nga rrethi i tij ata qė janė mė tė akuzuar, edhe pse mė herėt i ka mbrojtur. Sot Vangjush Dako ėshtė emri qė pėrmendet nė gjithė dosjet pėr vjedhjet e zgjedhjeve qė opozita ka dėrguar jashtė vendit, ndaj dhe kreu i qeverisė e ka gati skemėn pėr tė shpėtuar qeverinė, duke dorėzuar para drejtėsisė Vangjush Dakon.

  Tashmė mbetet tė shihet reagimi i kreut tė Bashkisė sė Durrėsit, nėse do tė pranojė tė shkojė nė burg i vetėm pėr tė shpėtuar pushtetin e Ramės, apo do tė marrė dhe tė tjerė me vete.

  Koha Jone
  Mos do te pakesohet varferia ne vend nga keto arrestime??? Perkundrazi racioni i nje te burgosuri sot eshte shume i leverdisshem. Shteti shpenzon me shume per keta se sa per "te mjeret". Ndersa ka familje qe jetojne ne mjerim. Ka media serioze dhe portale qe flasin per keto. Se shkoka ne burg dako e rama, u zgjidh problemi!!!!!!!!!! Si mundet ne kete varferi njerezit te mendojne per zgjdhjet dhe te mos blihen!!!!!!!! Ku ka demokraci me kete gjendje varferie, me nje minimum prej 300 lekesh ne dite??? Qiqra ne hell nderkombetaret dhe shqiptaret. Pa zhdukur verferine nuk ka "demokraci".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 26-02-2019 mė 07:29
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,317

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Si bllof nuk eshte i keq sepse eshte nje deklarate qe terheq vemendjen...por duhet te shtonte Basha qe me arrestimin e Dakos duhet te dridhet me teper LSI e PD se sa PS...se mbas Dakos radhen e ka nje nga LSI dhe nje nga PD.
  Me arrestimin e Dakos mundet te thuhet qe bie dhe pakti Ruēi-Berisha per Meten president,pra fillon faza e luftes,dhe nga keto te sotmit asnje nuk e do luften...

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Si bllof nuk eshte i keq sepse eshte nje deklarate qe terheq vemendjen...por duhet te shtonte Basha qe me arrestimin e Dakos duhet te dridhet me teper LSI e PD se sa PS...se mbas Dakos radhen e ka nje nga LSI dhe nje nga PD.
  Me arrestimin e Dakos mundet te thuhet qe bie dhe pakti Ruēi-Berisha per Meten president,pra fillon faza e luftes,dhe nga keto te sotmit asnje nuk e do luften...
  A c'jane ca keta....
  Jane lipoker te stazhinum...

  Kto do bejn te gjitha perpjekjet qe mos te hyme ne BE.
  Me kto lojerat primitive dun vetem me zgju instiktet parti-dashse tek poplli trimsylesh... Qe t'jen n'rregull per ca kohe...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,317

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  A c'jane ca keta....
  Jane lipoker te stazhinum...

  Kto do bejn te gjitha perpjekjet qe mos te hyme ne BE.
  Me kto lojerat primitive dun vetem me zgju instiktet parti-dashse tek poplli trimsylesh... Qe t'jen n'rregull per ca kohe...
  Per ate e bejne o Skender,me i fut her friken e her shpresen opinionit publik,dhe ne fakt kane te drejte se e kan bere monopol ēdo gje,jan ata qe vendosin per ēdo gje duke filluar nga pazaret e deri tek mashtrimet...

 8. #8
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Serafim ku je?

  Sapo lexova qe Presidenti per t'miren e popllit esht gati te djege mandatin, dhe po te jet nevoja edhe te jape edhe jeten!!!

  Por i kishte ven ca kushte....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,317

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Serafim ku je?

  Sapo lexova qe Presidenti per t'miren e popllit esht gati te djege mandatin, dhe po te jet nevoja edhe te jape edhe jeten!!!

  Por i kishte ven ca kushte....
  Na ka bere per te qare o Skender,na mallengjeu,na ka prekur ne shpirt me kete vetflijimin si president.

  Jeten ka dashur ta japi nja dy-tre here,eshte sakrifikuar per Shqiperine;njehere kur hapi depon e floririt dhe nje her tjere kur u kap me bllok ne dore,shpresojm qe kesaj radhe mos sakrifikohet duke ju futur thesarit te bankes.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  As Krieministri dhe as Presidenti nuk munden te hapin depot e thesarit te bankes ,,,,,,,,,,,eshte si te thuash Sudja krioji piramidat dhe vodhi leket e Shqiptareve


  Nuk besoj tek arrestimi i V Dakos ,,,,,per sa kohe punon ne perputhje me direktivat e PS dhe aleateve,,,,,,,,,,,,,,,,,, Brukselit dhe USA

  Mund te arrestohet ndonje bashkiak qe do guxoje t,ja ktheje pronat e bregdetit pronareve te ligjshem ,,,,,bregdeti i takon firmave nderkombetare,,,,,, of shore
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loni-loni : 22-03-2019 mė 07:01

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,317

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Besimi i juaj ne pamundesin e hapjes te depos se thesarit bazohet ne :

  1) Si presidenti dhe kryeministri jane burra te mire e te ndershem
  2) Si presidenti dhe kryeministri nuk dine se ku eshte depoja
  3) Si presidenti dhe kryeministri nuk kane precedent ne hapje te tilla
  4) E fundit: Shqiptaret nuk jane aq budallenj sa te kene nje president qe e ka hapur njehere depon e floririt...

  Per mendimin tim duhet te jete pika e fundit. Sa per Suden eshte e vertete qe nuk krijoji piramidat por ne kohen e saj Sudja si person vlente me teper se sa ministri i ekonomise.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Besimi i juaj ne pamundesin e hapjes te depos se thesarit bazohet ne :

  1) Si presidenti dhe kryeministri jane burra te mire e te ndershem
  2) Si presidenti dhe kryeministri nuk dine se ku eshte depoja
  3) Si presidenti dhe kryeministri nuk kane precedent ne hapje te tilla
  4) E fundit: Shqiptaret nuk jane aq budallenj sa te kene nje president qe e ka hapur njehere depon e floririt...

  Per mendimin tim duhet te jete pika e fundit. Sa per Suden eshte e vertete qe nuk krijoji piramidat por ne kohen e saj Sudja si person vlente me teper se sa ministri i ekonomise.


  Hapja e depove te thesarit ashte ba nga seksere dhe bandite te mbeshtetun nga qendra nderkombetare,,,,ashtu sikurse edhe piramidat financiare

  Politikanet jone thjeshtew viktima ose rekrute te cilet jone peng te korrupsionit te detyrum ose te vesit ,,,,,,,,,te cilet kercenohen me telefonata nga ambasadat sa here refuzojne ndonje ligj ne parlament i cili asht kundershtim me interesat popullates shqiptare ( sic ishte rasti i mbetjeve toxsike etj etj etj )

  Rasti i Adriatik Llalles ,,,,,,,,,,,tregon kjarte sesa te pavarun jone shtetformuesit e Republikes Bananeve

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,317

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Kemi 30 vjet qe e shtyme me teori "futja kot" jo ēeku i bardhe e jo fajin e kan te tjeret. Per Llallen ke emer dhe mbiemer se kush e ka vene,nuk eshte se e vendosen alient e huaj.Ti si rast a shembull duhet te maresh Ramush Haradinaj,qe ka gjithe boten kunder dhe vazhdon te qendroj ne qeveri...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 23-03-2019 mė 17:37

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  skender76 (24-03-2019)

 15. #14
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Hemo, si u be puna e Dakos?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759

  Pėr: Lulzim Basha: Po pėrgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Hemo, si u be puna e Dakos?


  ,,,,,,,,,,,,, pergjigjen t,a ktheu ambasadorja e legates USA ne Tirane

  Trimi i mire me shoke shume ,,,,keshilloje ambasadorja qeverine e Rames

  ,,,,,,,qe deshifrohet BASHKPUNTORET e Rames nuk preken

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •