Pėrshėndetje forumi shqiptar.
Nė shkollė na mėsojnė se jeta filloje nga supa e lashtė e cila eshte njė perzierje elementesh tė cilat krijuan qelizėn e parė e mė pas jeta ka evoluar deri ketu ku jemi...
Unė kam njė kundėrshtim dhe doja ta diskutoja kėtu nė forum bashkė me ju...
Kundershtimi ėshtė ky..
Nėse teoria e kėsajė supe ėshtė e vertet, nė kaq miliarda vjet qė shkenca na nxjerr qė jemi ne, jo vetėm qė do tė shikonim krijimin e njė qelizė por dhe krijimin e ndonjė universi..
Pasi ato elemente qė u takuan atėherė do ishin ritakuar dhe shumė herė tė tjera pasi ato quhen sikur janė akoma prezente, dhe nėse janė akoma prezente do e kishim pare krijimin e qelizės se parė.... madje dhe krijimin e ndonje toke tjetėr... Shkenca dhe evolucioni ėshtė gabim nė kėtė drejtim..
Ju faleminderit dhe jepni mendimin tuaj.