Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,785

  Numri i vetvrasjeve n Kosovs po mbett ende shqetsues.

  Numri i vetvrasjeve n Kosovs po mbett ende shqetsues.
  Vetm brenda 11 muajve t vitit 2018 n Kosov jan njzet e dy persona t cilt kan kryer vetvrasje.
  Sipas t dhnave t Policis s Kosovs, nj dukuri e till ka ardhur duke u ulur nga viti n vit, ndrsa gjat viti 2018 kan ndodhur 22 vetvrasje.

  Duke u bazuar n statistikat e Policis s Kosovs n vitin 2016 jan evidentuar 37 vetvrasje dhe 229 tentim vetvrasjeje, n vitin 2015 jan evidentuar 60 vetvrasje dhe 219 tentim vetvrasjeje, n vitin 2014 jan evidentuar 77 vetvrasje dhe 261 tentim vetvrasjeje.

  Ndrkoh sipas Organizats Botrore t Shndetsis rreth 800 mij njerz n vit vdesin nga vetvrasja, q i bie nj person do 40 sekonda. /Lajmi.net/

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
  Antarsuar
  18-11-2008
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  729

  Pr: Numri i vetvrasjeve n Kosovs po mbett ende shqetsues.

  Shoqria Kosovare n prgjithsi sht degjeneruar shum dhe po shkon drejt shkatrrimit.
  Zoti na falt e na udhzoft!
  Mos ja bj t tjerve at q nuk ke qejf t ta bjn ty!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •