Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Nga Artur ZHEJI

  N fjaln e gjat dhe monotone t Rams, ku njoftoi live dhe prpara kamerave ndryshimet e ministrave, duke u br nga nj frkim n zverk, pas shkelmit n prapanic, u kuptua nga reagimet e t pranishmve se askush nuk dinte gj m par.
  Pothuajse prlotja e ish ministres Kumbaro dhe trishtimi i Lindita Nikolls, habia plot revolt e Arben Ahmetajt, t xhiruara detaj pas detaji dhe me kujdes nga kamerat e ERTV, bn t qart se kryeministri, nuk e kish par t udhs t njoftonte paraprakisht, t dnuarit me kok-prerje, q do t qroheshin me nj goditje t vetme dhe me pak masazh me togfjalsha ngushllues te qafa, pikrisht aty ku ndodh edhe kputja e koks nga trupi

  Simbas gojve t liga t PS, q pas ktyre ndryshimeve n qeveri, u shtuan me shpejtsi, kryeministri kto ndryshime i ka kshilluar vetm me Lindn, kshilltaren e jets dhe t qeverisjes, q konkuron sfundmi edhe Endri Fugn.
  Ndryshime priteshin, Rama e provoi njher n mnyr konsensuale n Shtatorin q shkoi, por nuk ja doli dot dhe m pas, vendosi t veproj sipas zakonit: Pa parathnie e pa paralajmrim, pa t par n sy dhe pas kurrizit

  Dhe ish 7 cop ministrat e ministret, q u larguan nga Teatri Politik, prjetuan live, si t ishin 7 kukulla n duart e kukullaxhiut kryeministr

  N t vrtet, kt pjes, Rama e ka merak vet dhe e qan mjeshtrisht nga ana aktoriale, duke prdorur nj z t mbytur e pak bas, e pak t przishm e solemn njkohsisht, q procesi i kok-kputjes s kukullave, t ngjaj m shum me t kundrtn e vet, sidomos kur KM-ja, her pas here shtonte me kumbim zyrtar: do t ngarkohen me detyra t tjera shum t rndsishme

  Kur n t vrtet, me siguri, shumica drmuesve e t larguarve, nuk do t bhen kurr m ministra n jetn e tyre dhe sigurisht kjo nuk do t jet ndonj humbje e madhe, pr hir t Zotit! Prkundrazi!

  Madje vet largimi i tyre, nga teatri i kukullave t qeverisjes, n kt periudh skandalesh dhe protestash t njpasnjshme, i hedh kokprert ish ministra, mes dy zjarresh, mes ambicies s pakufi, t atyre q i zvendsojn dhe t paknaqsis popullore q krkon fajtor pr t shqyer dhe pr t mallkuar.

  Ndrkoh q mjeshtri i kukullave, i vetmi q ka z e figur n at parad t heshturish q vetm dgjojn, q nuk debatojn, q nuk hapin goj dhe q, n shtangien e tyre, u lejohet vetm t prloten, hedh syt n boshllk dhe jep n mnyr t njpasnjshme lajmet e mynxyrshme, q jan vendimet e tij t plotfuqishme.

  N t vrtet, Rama duhet falenderuar, sepse na jep mundsin q live, t shohim eksperimente psikologjike, se deri ku dhe deri sa, mund t prkulet, t prdhoset dhe t asgjsohet, personaliteti njerzor i individit, n emr t karriers dhe t ardhurave q sjell ajo.

  Poshtrimi publik q u bri KM-ja, sht gjithmon n favor t tij, sepse jep iluzionin popullit, se e ka lexuar me themel, protestn e tij, nga Astiri e deri te studentt
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Si e shptoi Rama veten duke goditur aksin Gjiknuri-Ahmetaj

  Nga Habjon Hasani
  Pas shprthimit t skandalit n Unazn e Re me falsifikimet e kompanis DH-Albania, Edi Rama e gjeti veten n mes t nj vorbulle korruptive t befasishme dhe t rrezikshme pr t, por ai u tregua tepr i vmendshm ndaj kshillave q i erdhn prej miqve vendas dhe t huaj, t cilt i than: “Kap momentin, shfarose metastazn”.
  Zullumi korruptiv solli telashe serioze, por ama shfaqi n horizont dhe mundsin pr t lar hesapet me aksin m problematik dhe ndoshta m t kompromentuar n qeverin Rama, aksi Gjiknuri-Ahmetaj.
  Damian Gjiknuri prflitej do dit n media pr lidhjet me kllounin e nj sekti t uditshm indian, por kjo historia e indianit ishte thjesht nj fabul komike q sado mund ta diskretitonte Gjiknurin, nuk e cnonte dot seriozisht at.
  Sepse Gjiknuri kishte thurur nj rrjet t pashoq mbrojtsish n korridoret e pushtetit por edhe n media. Ai ishte br i paprekshm dhe kishte arritur t kompleksonte dhe opozitn.
  Dy jan kolllonat kryesore ku u mbshtet fuqia e Damian Gjiknurit.
  -E para ishte Klani Aleksandr Frangaj –Samir Mane – Gjikuria shpk.
  -E dyta ishte studioja ligjore Celibashi-Visha-Mediu.
  Gjiknuri ishte i vetmi ministr i qeveris Rama q gzonte imunitet maksimal nga media, por dhe opozita dukej sikur prtonte t merrej seriozisht me t.
  Rolin kryesor pr kt imunitet e ka luajtur biznesmeni Samir Mane, ai ka qen protektori m i fuqishm i zotit Gjiknuri, madje nprmjet influencs q Samir Mane ushtron n Top-Channel, disa jav m par ai i bri nj “dhoro” Gjiknurit, kur Top Channel shfaqi nj dokumentar diskretitues pr Fatmir Xhafajn. Ky i fundit kishte hetuar katrciprisht afern e ‘Unazs s Re’ dhe pas ksaj Gjiknuri me Ahmetaj i kishin shpallur luft frontale Xhafajt.
  Rnia e Fatmir Xhafajt, e oi n zenith aksin Gjiknuri-Ahmetaj. Dukeshin m t pushtetshm dhe m t fuqishm se kurr.
  Ata kishin do gj, Edi Ramn e kishin rrethuar, shokut Gramoz dhe mikut t tij Xhafaj ia kishin vn kmbt n nj kpuc, kishin TV-Klanin, Top Channel-in, kishin n dispozicion gjith ndikimin politik q ofron nj oktapod si Samir Mane, por kishin n mbshtetje dhe nj studio ligjore strategjike, e cila u ofronte skema t posame pune.
  Ka qen studioja ligjore Celibashi-Visha, ajo q e strviti Gjiknurin pr t punuar me projekte speciale, nprmjet nj skeme elementare: Nse do ta kompleksosh opozitn, ather fut n loj dhe oligark t lidhur me opozitn. Kaq e thjesht.
  Gjiknuri nuk ia prtoi, ai nuk kishte asnj kompleks pr t zbatuar kt formul, frytet i voli shum shpejt, ishte ndoshta ministri m i kompromentuar i Edi Rams, por m pak i investiguari, ose aspak i investiguar, sepse gjith sa prflitej Gjiknuri ishte ai muhabeti i kllounit indian, kryesisht n portale, asgj m tepr.
  Historia e Gjiknurit mori tjetr rrjedh, kur n mnyrn m t befasishme pr Ramn, u zbulua se nj prej kompanive t tenderit t Unazs s Re, kishte falsifikuar dokumentacionin.
  Top Channel dhe TV-Klan, u vun menjher n lvizje, kto dy televizione raportuan menjher dhe me intensitet faktin se kompania DH-Albania ishte e lidhur me biznesmenin Bashkim Ulaj, por nse i analizon kronikat ktyre dy televizioneve, n asnjrn prej tyre, nuk prmendet emri i Damian Gjiknurit.
  Ishte i paprekshm n TV Damiani, por imuniteti mediatik i ktij ministri nuk mjaftonte, pasi skandali i Unazs s Re e kishte ekspozuar trsisht.
  Pas shprthimit t ktij skandali, Gjiknuri ishte i vetdijshm se koha punonte kundr tij, ai u tregua racional dhe i angazhoi miqt e tij t fuqishm q t ndikonin pran kryeministrit, me qllim q Gjiknuri pas shkarkimit si ministr, t kap postin e Sekretarit t Prgjithshm t Partis Socialiste.
  N t njjtat siklete si Gjiknuri sht dhe ministri i Financave Arben Ahmetaj, por ky sht disi m komod, pasi prtej nivelit t kompromentimit q mund t ket pasur, ende nuk i sht br publike ndonj afer e ktyre prmasave.
  Duket sikur dhe ‘Tigri’ e ka kuptuar se ca koh pushim t bjn mir, t prtrijn, mjafton q t mos jesh epiqendr e ndonj cikloni korruptiv n media.
  Edi Rama duket se sht i fituari i vetm pas nj viti ku lufta e klaneve n PS arriti kulmin.
  Ai frenoi Fatmir Xhafn, e shkarkoi dhe nuk e la t ‘kafshonte’ m tej. Ndrsa fati ja solli q klanin rival t Xhafs, klanin Gjiknuri-Ahmetaj, ta frenonte n momentin m t papritur, ather kur u plasi skandali i befasishm me Unazn e Re.
  Ishte nj skandal tepr kompromentues, q Edi Rama e konvertoi n nj mundsi pr t rivendosur ekuilibrat mes klaneve q e rrethojn.
  T gjitha kto zhvillime t befta n konjukturn qeveritare, u realizuan ndrsa n sfond dgjoheshin brohorimat e studentve q krkonin shkarkimin e Lindita Nikolls. Edhe ktu qlloi me fat Edi Rama.
  Vuri n dispozicion gjith baterit mediatike pr t’u marr me studentt nga mngjesi deri n mbrmje, ndrsa prej mbrmjes deri n ort e para t mngjesit, kryeministri shqyrtonte vetm skemat e konfigurimit t qeveris s re dhe mnyrn se si do t zgjidhte problemin e tij real:
  Neutralizimin e aksit Gjiknuri-Ahmetaj. / Hashtag.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Njeriu i Soros/ A sht ministri i ri i Jashtm “miell serb”?

  Gent Cakaj, djaloshi lindur e rritur n Kosov, t cilin Edi Rama e ka przgjedhur si Ministr t Jashtm t Shqipris, n vendlindjen e tij njihet si “djali i birsuar i Baton Haxhiut”. Madje, portali “kukunews”, n nj tregim humoristiko-politik, tregon se si drejtori i Klan Kosova dhe njkohsisht kshilltari m i ngusht i Edi Rams, iu drejtua familjarve t Cakaj pr ta birsuar zyrtarisht.
  Prtej ksaj situate humoristike nga Kosova, caktimi i Gent Cakaj n postin e kryediplomatit shqiptar nuk sht aspak pr t qeshur. Prkundrazi, situata mund t rezultoj shum serioze pr diplomacin shqiptare, si edhe pr rolin e saj n rajon e m gjer.
  Gent Cakaj sht nj investim politik i Baton Haxhiut tek Edi Rama. Fillimisht, analisti i ri politik u promovua n studiot e Klan Kosova t drejtuar nga Haxhiu e m pas, po nprmjet ksaj lidhje, Cakaj emrohet zvendsministr i Jashtm n dikasterin e drejtuar deri m tani nga Ditmir Bushati. N janar t vitit 2018, ai merr shtetsin shqiptare.
  Shum shpejt Cakaj pritet t marr elsat e zyrs s Bushatit, duke nxitur dyshime n radht e diplomatve dhe politikanve shqiptar n t dy ant e kufirit. Gent Cakaj ka disa probleme individuale, si mosha e re, mungesa e prvojs, prdorimi i dobt i gjuhs angleze, shum e domosdoshme n pozicion e tij, si edhe mos-pajisjen me “certifikan sigurie”, e nevojshme pr pjesmarrje n takimet e ministerialeve t NATO-s.
  Por, kto mangsi individuale t kandidatit t Rams pr Ministr t Jashtm mund t jen t rikuperueshme. Ajo q shqetson diplomatt n Tiran e Prishtin sht qndrimi q ai do t mbaj, sidomos pr shtjen e teoris s Presidentit t Kosovs, Hashim Thai pr “korrigjimin e kufijve me Serbin”, e cila nuk sht gj tjetr vetm se nj plan pr shkmbimin e territoreve mes dy vendeve.
  Teoria e “shkmbimit t kufijve” mbshtetet fort nga dy persona n Kosovs-Thai dhe Baton Haxhiu, “mentori” i ministrit t ri t Jashtm shqiptar, Gent Cakaj. N nj opinion, publikuar n Gusht 2018 n median kosovare, Baton Haxhiu ka deklaruar se “Veriun e Kosovs duhet ta lm t ik”.
  Kjo qasje e Thai-Haxhiu kundrshtohet fuqimisht n politikn kosovare. Por, nga Tirana zyrtare, nga vet Edi Rama, ka nj heshtje shurdhuese mbi kt shtje. Pr shumknd, qndrimi neutral i Rams sht nj dshmi se ai sht n favor t tezs s mbrojtur nga Hashim Thai e Presidenti i Serbis, Aleksandr Vui, pr “korrigjimin e kufijve” (lexo: shkmbim territoresh).
  Qndrimi i Edi Rams “pro” projektit Thai-Vui forcohet akoma m shum nga fakti se “kumbari” i diskutimeve ndrmjet presidentit kosovar e atij serb sht miku i kryeministrit shqiptar, Xhorxh Soros, nprmjet levave t tij n Ballkan.
  Me logon “Soros” lidhet edhe vet Ministri i ri i Jashtm, Gent Cakaj. Ne media jane publikuar gjat dits s Premte t dhna q lidhin Cakaj me KFOS (Fondacioni Shoqria e Hapur pr Kosovn-Soros).
  N kt pik, “puzzle” bhet m i plot. Kryeministri Edi Rama, mik i Sorosit, nprmjet kshilltarit t tij Baton Haxhiu, nxits i paktit Thai-Vui pr shkmbim territoresh, I konsideruar n Kosov edhe si “spiun i serbve”, emron Ministr t Jashtm Gent Cakaj, pinjoll i Soros-it dhe “beniamin” i Haxhiut.
  Diplomacia shqiptare ka nj rol thelbsor n shtjet rajonale e sidomos ato q lidhen me Kosovn. Diskutimet pr shkmbim territoresh kan prfshir nj numr t lart zyrash diplomatike ndrkombtare, t cilat, natyrisht, diskutojn edhe me autoritetet shqiptare qndrimet e tyre mbi kt shtje.
  A do t jet Gent Cakaj nj “informues” pr autoritetet serbe dhe Soros-in mbi qndrimet dhe opinionet e zyrtarve ndrkombtar pr tezn Thai-Vui pr “korrigjim kufijsh”? Ky sht shqetsimi real q kan sot diplomatt shqiptar e kosovar, t cilt njohin qndrimin e Edi Rams e Baton Haxhiut mbi projektin e presidentve t Kosovs e Serbis.
  Vini re: Ky shkrim sht pronsi intelektuale e Bold News
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Kete futjen e ministrave te rinj a te padegjuar (pergjithsisht pa eksperience) o e ben nje Kryeminister budalla ose e ben nje Kryeminister qe nuk ka frike nga situata e krijuar.

  Dhe kam frike qe eshte kjo e dyta,qe Rama megjithe situaten e krijuar nga protesta e studenteve e ndjen veten akoma shume te forte; si perball elektoratit,si perballe partise ku tashme nuk degjohet as edhe nje gjysem kritike,dhe sidomos perballe opozites qe sa here qe ka nje proteste kunder qeverise aq me shume mbetet ne hije opozita.

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Kete futjen e ministrave te rinj a te padegjuar (pergjithsisht pa eksperience) o e ben nje Kryeminister budalla ose e ben nje Kryeminister qe nuk ka frike nga situata e krijuar.

  Dhe kam frike qe eshte kjo e dyta,qe Rama megjithe situaten e krijuar nga protesta e studenteve e ndjen veten akoma shume te forte; si perball elektoratit,si perballe partise ku tashme nuk degjohet as edhe nje gjysem kritike,dhe sidomos perballe opozites qe sa here qe ka nje proteste kunder qeverise aq me shume mbetet ne hije opozita.
  Mund te jene te dyja, pavaresisht se propaganda apo levizjet e Rames ne politike jane bere gjithmone te mire studjuara dhe kalkuluara. E vetmja gje qe i ka munguar se fundmi, mbas futjes ne xhep te medias dhe drejtesise, jane dyshja ambasadore Lu-Vllahutin.

  Me reagimin e studenteve, me banoret e Astirit, me artistet kundra shembjes se teatrit, i ka ngel sharra ne gozhde.
  Pershkallezimi i ketyre protestave do tregoje se deri ne fare niveli do perkulet sulltani. Per momentin ka arrit 90grade ne lartesine e Erjon Braes...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Mund te jene te dyja, pavaresisht se propaganda apo levizjet e Rames ne politike jane bere gjithmone te mire studjuara dhe kalkuluara. E vetmja gje qe i ka munguar se fundmi, mbas futjes ne xhep te medias dhe drejtesise, jane dyshja ambasadore Lu-Vllahutin.

  Me reagimin e studenteve, me banoret e Astirit, me artistet kundra shembjes se teatrit, i ka ngel sharra ne gozhde.
  Pershkallezimi i ketyre protestave do tregoje se deri ne fare niveli do perkulet sulltani. Per momentin ka arrit 90grade ne lartesine e Erjon Braes...

  Frika e Rames supozohet se duhet te jete nje force e re qe i prish kete sistem ekonomik dhe politik.Kjo force e re nuk duket ne horizont,nuk ka nje force qe te jete jo kundra sistemit por nuk ka edhe asnje force sociale a politike qe te jete kundra Rames. Nga ketu mbase vjen edhe moskokarja e Rames...

  Protesta e studenteve,ndryshe nga protestat e tjera,eshte ne thelb nje proteste e forte ekonomike. Ka forcen e saje si do proteste ekonomike ku gjen mbeshtetje ne popull por ka dhe limitin e vete si nje proteste qe mundet te kufizohet a te perahet me disa pazare a premtime...

  As Astiri dhe as Teatri nuk jane protesta kundra Rames (se nuk jane as kundra sistemit),proteste e forte kunder Rames qe protesta e Kukesit qe Rama e shtypi me force dhe me pare.

 7. #7
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,292
  Faleminderit
  174
  118 falenderime n 104 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Une shoh qe Rama cdo gje kerkon ti marr vet peegjegjesite dhe kjo mund te jete edhe si paaftesia e ministrave gje qe beri edhe ndryshimin.
  Silence is golden.

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Frika e Rames supozohet se duhet te jete nje force e re qe i prish kete sistem ekonomik dhe politik.Kjo force e re nuk duket ne horizont,nuk ka nje force qe te jete jo kundra sistemit por nuk ka edhe asnje force sociale a politike qe te jete kundra Rames. Nga ketu mbase vjen edhe moskokarja e Rames...

  Protesta e studenteve,ndryshe nga protestat e tjera,eshte ne thelb nje proteste e forte ekonomike. Ka forcen e saje si do proteste ekonomike ku gjen mbeshtetje ne popull por ka dhe limitin e vete si nje proteste qe mundet te kufizohet a te perahet me disa pazare a premtime...

  As Astiri dhe as Teatri nuk jane protesta kundra Rames (se nuk jane as kundra sistemit),proteste e forte kunder Rames qe protesta e Kukesit qe Rama e shtypi me force dhe me pare.
  Protestat e fundit jane thellesisht politike. Nese arrijne qellimin, sistemi e ka marre tronditjen.
  Prandaj Rama po tenton me do menyre ta arrije zgjidhjen nepermjet pazarit. Ai eshte koshient se po kapituloj perpara kerkesave te studenteve, mos-shembjen e teatrit, etj, hyne ne fushen e se drejtes. Dhe po u hap kjo loje, jane pafund grupet apo shtresat e caktuara te gatshme te reagojne kundra te ashtuquajturareformat e sukseshme.
  Keshtu qe mbetet per tu pare sa do pershkallezohen protestat..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Protestat e fundit jane thellesisht politike. Nese arrijne qellimin, sistemi e ka marre tronditjen.
  Prandaj Rama po tenton me do menyre ta arrije zgjidhjen nepermjet pazarit. Ai eshte koshient se po kapituloj perpara kerkesave te studenteve, mos-shembjen e teatrit, etj, hyne ne fushen e se drejtes. Dhe po u hap kjo loje, jane pafund grupet apo shtresat e caktuara te gatshme te reagojne kundra te ashtuquajturareformat e sukseshme.
  Keshtu qe mbetet per tu pare sa do pershkallezohen protestat..
  Ndryshimet ne qeveri ndodhen me shume per te mbuluar skandalet e radhes se sa per pasoje te protestes studentore. Ishin ndryshime te parashikuara sidomos per te ndryshuar rruge ne "reformat e sukseshme" qe po i dalin nje deshtim total.
  Eshte e vertete qe Rama nuk mundet te shpenzoje "leket e sistemit" as per studentet e as per mosprishjen e teatrit sepse nuk do kete me perkrahjen dhe financimet nga vete grupet qe kontrollojne sistemin.
  Pershkallzimin e protestes e shikoj te veshtire sepse nuk ka nje force a mendim politik.Nuk ka nje kauze politike si p.r.sh,denimin ose largimin e perfituesve o hajduteve politik.Nuk ka nje ideal, a ide ose rruge te re politike qe te ngjisi ne popull,qe te shikohet edhe si njefare lirimi ose edhe ndryshimi nga kjo periudhe 25 vjeare.

  Megjithate duhet pare,sepse nuk i dihet me protestat,vet protesta e studenteve qe dika e papritur.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: KM-ja, regjizori i teatrit t Kukullave dhe pasioni pr t poshtruar ministrat

  Shqiperine mund ta shpetoje vetem ish fisi i Taulanteve i shperbere tashme por qe rrojne gjithmone jugut dhe ne te ngrohte apo jo ne lageshtiren e tiranes. Keta jane kukulla te enkelejdeve, gjak gjerman, qe nga gjon buzuku, enveri, e deri te veliaj!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •