Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 173 prej 173
 1. #161
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  SHQIPĖRIA & SHQIPTARIA : Bashkė nė FINALE - 18 MAJ 2019 !

  https://www.youtube.com/watch?v=Zq4csa2gL6U

  Votimi ne 2012 !


  Forca SHQIPERIA ! Good Luck ALBANIA !

 2. #162
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,122
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  FORCA SHQIPERIA

  Vertet nje kenge e bukur, uroj te eci mire.

 3. #163
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Pershendetje Lazo !

  Shpresoj & uroj pėr sa mė shumė mbėshtetje nga Shqiptaria & nga artdashėsit nė Europė e Australi !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-05-2019 mė 16:29

 4. #164
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  VOTO pėr SHQIPERINE !


  https://www.youtube.com/watch?v=LRqQeR52OhQ

  Numrat e telefonit pėr tė votuar sot, nė Finalen e Madhe, me mesazhe ose thirrje telefonike.


  Forca Shqiptaria ! Suksese Albania !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 18-05-2019 mė 16:51

 5. #165
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Pėr mua , TOP 10 e Garės sė Sivjetme - Eurovision Song Contest 2019:


  * SHQIPERIA

  * SUEDIA

  * MALTA

  * HOLLANDA

  * ZVICRA

  * MAQEDONIA E VERIUT

  * NORVEGJIA

  * AUSTRALIA

  * QIPRO

  * GREQIA

 6. #166
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Kėngė tė bukura do tė shkojnė nė Finale, Kėngė tė bukura do tė mbeten jashtė saj ! Gara e sotshme jashtėzakonisht e fortė & e zjarrtė!

  Parashikimet besojnė se 2 PRETENDENTET kryesorė pėr titullin KAMPION janė pikėrisht pjesė e kėsaj gare - HOLLANDA & SUEDIA !


  Nė cilin grup do tė bėjė SHQIPERIA - ALBANIA pjesė ? ..………. "Mister" deri nė pėrfundim tė mbrėmjes sė sotshme !

  50 % TE VOTAVE - JURIA PROFESIONISTE ……………………….. 50 % TE VOTAVE - PUBLIKU


  SHUME FAT JONIDA & ALBANIA !

  https://www.youtube.com/watch?v=4xOyyv0pBYI

  Votat e Publikut TROFEUN e ESC 2019 do t'ja dhuronin HOLLANDES !

  https://www.youtube.com/watch?v=iT0__GtsjH4


  Njė show & garė e mrekullueshme me kėngė tė bukura, artistė fantastik e emocione pa fund !

  https://www.youtube.com/watch?v=E0embNnRkNk

  Renditja Pėrfundimtare - Kombinim i Votave tė Jurive Profesioniste & Publikut !


  Bravo Jonida & Shqiptaria ! Urime Team Albania !

  Suksese nė Prezantimin 2020 Shqipėri - Albania !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 19-05-2019 mė 07:47

 7. #167
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=cebAZfIJY04

  Talentet e Voice ne ESC 2019.

 8. #168
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=C9JTrpDrjus

  Vazhdimi …...Talentet e Voice ne ESC 2019.

 9. #169
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=4tWGHAbyo0k

  Kampioni i ESC 2019 - Duncan Laurence: Nga "The Voice" nė EUROVISION

 10. #170
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=7UeNmlue-Lw

  Emocione te nje Gare & Feste - ESC 2019 Green Room - Finalja e Madhe !

 11. #171
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=yNR_r8XSbAE

  ESC 2019 - Sėrish DY SHQIPTARE nė Eurovision - Prive, Klan Kosova

  18 Maj 2019

 12. #172
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Pesė leksionet, qė mėsuam nga Eurovizioni i kėtij viti

  Nga Neil Smith - Bota.al

  “Jam shumė i lumtur!”- tha Duncan Laurence, pak minuta pasi siguroi fitoren e parė tė Holandės nė festivalin e kėngės nė Eurovizion, qė nga viti 1975. “Ėshtė njė ndjenjė qė nuk mund tė pėrshkruhet dot me fjalė. Ėndrra ime u bė realitet”- u tha gazetarėve kėngėtari holandez.

  I pyetur se ēfarė kishte mėsuar nga pėrvoja e tij nė Eurovizion, 24-vjeēari tha se kjo gjė i kishte mėsuar atij qė “duhet tė kėmbėngulėsh gjithmonė pėr atė qė do dhe tė ėndėrrosh gjithmonė pėr gjėra tė mėdha“. Por kėto nuk ishin tė vetmet leksione, qė duhen nxėnė nga edicioni i kėtij viti, i mbajtur kėtė vit nė Tel Aviv tė Izraelit. Ja cilat janė 5 leksionet, qė ne morėm nga kjo ngjarje e madhe artistike.

  1. Ėshtė e pamundur mbajtja jashtė e politikės

  Organizatorėt e festivalit, kėmbėngulin se Eurovizioni ėshtė njė aktiviteti jo politik. Megjithatė, ngjarjet e tė shtunės, treguan se ata gėnjejnė vetveten. Ishte i pashmangshėm, reflektimi i tensioneve tė ndryshme rajonale, dhe grupi muzikor islandez “Hatari”, u kujdes qė tė shfaqte direkt nė televizion parulla pro Palestinės.
  Mė herėt, edhe Madona bėri deklaratėn e saj mbi kėtė ēėshtje, me dy nga kėrcimtarėt e saj, qė mbanin secili nė shpinė flamurin e Izraelit dhe atė tė Palestinės, duke ecur krah pėr krah.
  “U jam mirėnjohėse pėr mundėsinė qė mė dhatė, pėr tė pėrhapur mesazhin e paqes dhe unitetit nė botė”- shkroi ajo mė vonė nė rrjetet sociale. Si mundet qė Eurovizioni tė vazhdojė tė konsiderohet neutral, kur konkurrentėt dhe tė ftuarit vip, refuzojnė tė respektojnė rregullat?

  2. Njė kėngė e mirė e dominon skenėn e madhe

  Kėtė vit kishte disa shfaqje spektakolare, ku spikaste konkurrentja nga Australia. Megjithatė, Eurovizioni ėshtė kryesisht njė konkurs pėr kėngėn, dhe njė kėngė e mirė nuk ka nevojė as pėr kėmbana apo bilbila, pėr tė bėrė pėrshtypje tek publiku. Laurence zgjodhi njė prezantim modest, qė i pėrshtatej thjeshtėsisė dhe sinqeritetit tė kėngės sė tij tė pėrkryer.

  Fishekzjarret dhe efektet speciale, janė shumė tė mira kur pėrdoren, por fitorja e Laurence, ashtu si e Portugalisė nė vitin 2017, na kujtojnė se mė pak ekzibicion do tė thotė ndonjėherė mė shumė nga tė gjitha. Nė konferencėn pėr shtyp, Lorenc tha se mjetet piroteknike, do tė ishin te tepruara pėr kėngėn e tij.

  3. Edhe njė emėr i madh i muzikės, mund tė zhgėnjejė

  Madona shihej si qershia mbi tortė e Eurovizionit, njė nxitje qė akoma mė shumė njerėz ta ndiqnin natėn finale. Megjithatė, ajo e pati shumė tė vėshtirė pėr tė arritur notat mė tė larta tek kėnga hit e saj ”Like a prayer”, ndėrkohė qė kėnga e saj e re “Future”, nė bashkėpunim me repistin Kuavo, nuk ėshtė njė nga mė tė mirat e saj.
  Mė herėt gjatė javes, drejtuesi i Eurovizionit Jon Ola Sand, pretendoi se Madonnes i duhej ende tė nėnshkruante njė kontratė, dhe nuk mund tė zbriste nė skenė pa njė tė tillė. Pas interpretimit tė saj tė shtunėn, a do tė kishte qenė kaq e tmerrshme, po tė mos kishte njė kontratė tė tillė? Meqė ra fjala, Laurence kėmbėnguli se Madonna kishte bėrė “njė punė tė mrekullueshme” nė skenė.

  4. Pesė tė Mėdhenjtė, nuk janė aq tė mėdhenj

  Pesė vende, japin mė shumė para pėr Eurovizionin sesa vendet e tjera, ndaj lejohen gjithmonė tė kapėrcejnė fazėn e gjysmė-finaleve, dhe tė garojnė nė natėn finale. Por kjo praktikė, mund tė nxisė pakėnaqėsi nė mesin e fansave, qė besojnė se edhe kėto vende duhet t`a fitojnė si tė gjithė tė tjerėt njė vend nė finale.
  Sigurisht, nuk do tė kishte ndonjė hatėrmbetje ndaj Italisė, qė u rendit e dyta me kengėn “Soldi” tė Mahmud, kėnga me e dėgjuar e festivalit. Por, 3 anėtarė tė tjerė tė ”Pesė tė Mėdhenjve” – ​​Gjermania, Spanja dhe Britania e Madhe – pėrfunduan jashtė 20 mė tė mirave, duke u renditur tė fundit. Fakti qė Gjermania mori zero pikė nga votimi publik, ishte njė moment veēanėrisht i turpshėm.

  5. Bota njohu emrin e ri tė ish-Republikės Jugosllave tė Maqedonisė, Maqedonia e Veriut

  Sipas kushteve tė njė marrėveshjeje tė arritur vitin e kaluar me Greqinė, vendi i njohur mė parė si Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisė, i vuri vetes njė emėr tė ri. Falė shfaqjes mbresėlėnėse tė Tamara Todevskės nė Eurovizion, shumė mė tepėr njerėz nė mbarė botėn, do ta dinė tashmė se ky emėr ėshtė Maqedonia Veriore. Kredencialet artistike tė Eurovizionit, janė gjithonė tė debatueshme, por nuk ka dyshime pėr shėrbimet e kėtij evenimenti nė njohjen e gjeografisė botėrore. Thėnė kjo, shumica e njerėzve ende nuk e dinė si ta gjejnė San Marinon nė njė hartė.


  http://www.bota.al/2019/06/pese-leks...-i-ketij-viti/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-06-2019 mė 11:36

 13. #173
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,952

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://wiwibloggs.com/2019/06/18/po...ing-to/239999/

  Ėshtė bukur qė Albania - Ktheju Tokės vijon tė jetė nė mesin e kėngėve qė vazhdojnė tė dėgjohen edhe pas pėrfundimit tė Festivalit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 23-06-2019 mė 18:06

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •