Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  " Knga Magjike " ndr vite !

  Festivali i Kngve t Bukura, Produksioneve t Suksesshme, Artistve t Karriers & Talenteve t Reja mes larmishmrise s Vlersimeve dhe Skenografise Magjepsse !


 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 1999 "  Poezia: JORGO PAPINGJI - Kompozimi: ALFRED KAINARI


  VETM NJ FJAL

  Dhe krkoja nj buzqeshje e s'di se ku ta gjej
  m thoni ku ta gjej
  ndoshta tek un a tek ti, n buz tek
  5do njeri
  ajo e fshehur rri
  E DI ,m jepni nje buzeqeshje , ahhh..
  ju krkova fare pak

  Krkoj vetm nj fjal, nj fjal q m mungon
  e shpirti ma krkon,
  ju krkoj vetm nj fjal, vetm nj fjal t mir
  qe s'di se ku ka ngrir
  nje fjal e m perkedhelen endrrat ahhh..
  duhemi si npr drit

  ref:
  Vetem nje fjale dhe ndalet loti
  vetem nje fjale dhe jeta rifillon
  doja ta dija pse nje buzeqeshje nuk ma falni dot
  e dua vetem nje fjale , dhe hapet qielli
  vetem nje fjale m bn t fluturoj
  sa fare pak kerkoj,nje motiv qe jeten ta jetoj
  e ta besoj , m e thoni vec nje fjal e

  Dhe krkoj nj rreze shprese, krkoj e nuk e gjej
  me thoni ku ta gjej
  ndoshta atehere kur nate tek ti ne shpirt tek cdo njeri
  ajo e trembur rri
  E DI , m e jepni nj e rreze shprese , ahh...
  ju k erkova fare pak

  Ref:
  Vet em nj e fjal e dhe ndalet loti
  vet em nj e fjal e dhe jeta rifillon
  doja ta dija pse nje buzeqeshje nuk ma falni dot
  e dua vetem nje fjale , dhe hapet qielli
  vetem nje fjale me ben te fluturoj
  sa fare pak kerkoj nje motiv qe jeten ta jetoj
  e ta besooooj .

  Vet m nje fjale dhe ndalet loti
  vetm nje fjale dhe jeta rifillon
  doja ta dija dija pse nje buzeqeshje nuk ma falni dot
  e dua vetem nje fjale , dhe hapet qielli
  vetem nje fjale me ben te fluturoj
  sa fare pak kerkoj nje motiv qe jeten ta jetoj
  e ta besoj , me thoni vec nje fjale ah ,, ah ,,
  me thoni vec nje fjale ... !

  https://www.teksteshqip.com/elsa-lila/lyric-1848158.php

  https://en.wikipedia.org/wiki/Knga_Magjike

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2000 "  Pozia: IRMA LIBOHOVA - Kompozimi: KRISTI POPA


  1000 NDRRA

  Mirmengjes I Them Pasqyres,
  Nje Makiazh Te Leht Fytyres
  Ne Udhekryq Tani Une Jam
  1000 Enderra I Kam (X2)

  Me Rremben Me Vrull Kjo Jete
  Sot Me Hedh E Neser Me Pret
  Alternativen E Pranoj
  Nuk Kam Frike Te Provoj

  Me Tundon Cdo Gje E Bukur
  Si Me Ben Te Lumtur
  Her` Te Kem Her` Te Mos Kem
  Qendera E Botes Te Jem

  Ref:
  Dua Te Zdukem Fare E Te Humbas
  Do Ta Gjej Une Vehten Do Bertas
  Me Nje Tjeter Sfide Diten Do Pres
  Neser Ne Mengjes

  Me Pelqen Cdo Gje E Bukur
  Cdo Dhurate Me Ben Te Lumtur
  Her` Te Kem Her` Te Mos Kem
  Qendera E Botes Te Jem

  Dua Te Zdukem Fare E Te Humbas
  Do Ta Gjej Une Vehten Do Bertas
  Me Nje Tjeter Sfide Diten Do Pres
  Neser Ne Mengjes (X2)

  1000 Enderrat Po I Le`
  Dua Vetem Te Fle
  1000 Enderrat Po I Le`
  Dua Vetem Te Fle
  S`dua

  Jo Jo Nuk Do Te Ndalem
  Vehten Ta Gjej
  Ne Nje Det Me Enderra Do Defrej
  Me Nje Tjeter Sfide Diten Do Te Pres
  Neser Ne Mengjes.

  https://www.teksteshqip.com/eranda-l...ic-1841219.php

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2001 "  Poezia: TIMO FLLOKO - Kompozimi: PIRRO CAKO


  PER NJE CAST ME NDALI ZEMRA

  Pr nj ast, m ndali zemra, s'ishe ti,
  Shpirtin sonte, ma trazove prsri
  M kujtohet ,sa shum prisja,
  Q t ndjeja ern tnde
  Kthehu, dhe nj her t t shihja.

  ndrra gjumin ,ma kputi e m zgjoi ,
  Mbi nnkres t ndjeva frymn, ku je ti ,
  Puthjet ende jan t nxeta,
  S'na i ftoh dot largsia.
  Eja ,mos u fshih vetm n ndrra.

  Un dhe ti ,
  Lusnim natn q edhe pak t zgjaste,
  T mos kish agim ,
  Edhe dielli fare t mos lindte,
  Vetm un dhe ti ,
  Lusnim natn q pafund t zgjaste
  T mos kish mbarim,
  Edhe dielli at dit t shuhej ,
  Ndarje t mos kish
  Nse mijra kilometra sot na ndajn .

  Ref.
  Mos m thuaj humbi dashuria
  M t madhe e bn largsia
  Eja zemer nett ti prcjellim si dikur

  Dashuria nis me ty ,me ty mbaron
  Je kuptimi q merr dita sa fillon
  Puthjet ende jan t nxehta
  S'na i ftoh dot largsia
  Eja, mos u fshih vetm n ndrra

  Un dhe ti
  Lusnim natn q edhe pak t zgjaste
  T mos kish agim
  Edhe dielli fare t mos lindte
  Vetm un dhe ti
  Lusnim natn q pafund t zgjaste
  T mos kish mbarim
  Edhe dielli at dit t shuhej
  Ndarje t mos kish..Ndarje te mos kish..ooo...oo

  Un dhe ti
  Lusnim natn q pa fund t zgjaste
  T mos kish mbarim

  Edhe dielli at dit t shuhej
  Ndarje t mos kish
  nese mira kilometra sot na ndajn

  Ref.
  Mos m thuaj humbi dashuria
  M t madhe e bn largsia
  Eja zemer nett ti prcjellim si dikur

  Mos m thuaj humbi dashuria
  M t madhe e bn largsia
  Eja zemer nett ti prcjellim si dikur

  Mos m thuaj humbi dashuria
  M t madhe e bn largsia
  Eja zemer ..ejaaa si dikur..

  https://www.teksteshqip.com/rovena-d...ic-1840466.php

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2002 "  Poezia: PANDI LAO - Kompozimi: SHPETIM SARAI


  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-215.php

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2003 "  Poezia & Muzika : ADRIAN HILA


  KU JE TI

  Ke hyr ne jeten time ti e di
  dhe qdo gje qe bej pa ty nuk ka kuptim
  frymen tende nuk e ndjej
  prekjen tende trupi im nuk e harron..ku je, ku je, ku je

  Kjo vetmi e gjate mori emrin tend
  ky trishtim pa fund mori emrin tim
  ti pa mua si jeton
  ndoshta ndjehesh ngrohte ne krahet e dikujt..

  REF.

  Ti
  ke mallkimin tim per ditet qe do vijne
  ke deshiren time deri ne harrim
  ku je ti, ku je ti
  ku je ti qe s'njohe kurre gezim.
  Ti
  vetem djalli me tregon ku fshihesh ti
  vetem une te dua ne k'te bote e di
  ku je ti, ku je ti
  ku je ti qe nuk kuptove syte e mi.

  Str.2

  Nuk e di a do te mundem te harroj
  nete te gjata plot me yje qe s'mbarojne
  po te pres me pa durim
  po pres djellin qe te lind, me dukesh ti..ku je, ku je, ku je

  Nuk e di sa kohe kalon mbi telefon
  per nje fjale qe jeten time e ndryshon
  ti pa mua si jeton se besoj jo jo nuk mundem ta besoj..

  REF.

  Ti
  ke mallkimin tim per ditet qe do vijne
  ke deshiren time deri ne harrim
  ku je ti, ku je ti
  ku je ti qe s'njohe kurre gezim
  Ti
  vetem djalli me tregon ku fshihesh ti
  vetem une te dua ne k'te bote edi
  ku je ti, ku je ti
  ku je ti qe nuk kuptove syte e mi


  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-125.php

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2004 "  Poezia: FLORAN KONDI - Kompozimi: IRMA LIBOHOVA


  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-124.php

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2005 "  Vargjet & Kompozimi: ADRIAN HILA


  NUK DUA TJETER

  Ku je s'e di
  Ku fle tani
  Kush ka rradhen
  Nuk e dii

  Te prek ne shpirt
  Te puth pa shpirt
  Dhe ma ndin edhe sma ndin

  Jane lojrat e tua
  Jo mos luj me mua

  Ref.x2

  Une te dua se je ti
  Pa ty mbeta vetem
  Dhe pse vuaj hiq sma ndin
  Jo nuk dua tjeter

  Te pres qdo dite
  Te vish tani
  Zjarrin tim e shun veq ti

  Nje fjale me qmend
  Kur shkon me tremb
  Nuk te ndrroj une
  Me askend

  Jane lojrat e tua
  Jo mos luj me mua

  REf.x2
  Une te dua se je ti
  Pa ty mbeta vetem
  Dhe pse vuaj hiq sma ndin
  Jo nuk dua tjeter

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...stevent-98.php

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2006 "  Poezia: AIDA BARAKU - Kompozimi: ARMEND REXHEPAGIQ


  KUR DASHURIA VDES

  Vetvrasse, sht kjo qetsi rreth meje
  degt pa behar.
  Vetvrasse, ka koh qe s'ledhatova dashurin e par.
  Shoqe e keqe na ish vetmia,
  e rnd, e rnd ish si varfria,
  e un u msova e kaprdija,
  betej e gjat...

  ref:
  Me kilometra e kilometra
  autostrada vetmie un ec e ec,
  dielli po ngrihet bien bor e zez
  kur dashuria vdes.
  Me kilometra e kilometra,
  shekuj vetmie t mbledhur jan n nj thes,
  kur ne dy koka bashk mbi nnkres,
  kur dashuria vdes.

  Vetvrasse, sht kjo qetsi rreth meje
  data n'kalendar.
  Vetvrasse, e un nuk e kujtoj si dukej puthja e par.
  Shoqe e keqe na ish vetmia,
  e rnd, e rnd ish si varfria,
  ka koh as emrin nuk ta prmenda,
  plaga sht plag...

  ref:
  Me kilometra e kilometra
  autostrada vetmie un ec e ec,
  dielli po ngrihet bien bor e zez
  kur dashuria vdes.
  Me kilometra e kilometra,
  shekuj vetmie t mbledhur jan n nj thes,
  kur ne dy koka bashk mbi nnkres,
  kur dashuria vdes.


  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...stevent-99.php

  https://www.teksteshqip.com/armend-r...ic-1845993.php

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2007 "  Poezia: TIMO FLLOKO - Kompozimi: FLORIAN MUMAJESI


  HAPE VETEN

  Hape veten ti,
  dhe dashuro jetn
  vijm n kt bot vetm
  hape vetn ti

  kur humb nj dashuri,
  nuk kthehet prsri...

  Ti nuk m sheh,
  sdi a m njeh,
  tek un vetm, dyshon
  nj hije t mbulon

  pse nuk e di
  inat ke n sy
  m tremb kjo xhelozi
  kam ankth dhe drithri

  Ti fantazon se kupton
  nuk e ndjen,
  sa her m therr.

  Zemr, un nuk kam faj se kam mall
  jam e gjall
  ooh prandaj t fal
  e fundit fjal

  Hape veten ti shpirtin pa kufij
  thell teje, dhe dashuro jetn
  vijm n kt bot vetm
  hape veten ti
  gjer ne marrzi
  t dua
  kt mall q djeg n gji
  nje det nuk mund ta pij
  perendine e ke
  ndrrat pse i le
  t treten
  pusho n krah tani
  harrove veten ti
  dhe trokit n der
  eja dhe m merr me vete
  nje dit dashuri
  vec kohen do ta ngrij

  Ndjej, ti m ndjen
  jo, sm gnje-en
  nuk ka mister n sy
  jam un kjo nat dhe ti,
  qaj si fmij
  lutem pr ty
  u ftoh kjo dashuri
  nuk ka m ngrohtsi
  sht iluzion ti kujton se mbaron,
  nj her, prher
  se more dal nga dal
  dhe ske mall si pr djall
  pa nj m fal
  e fundit fjal

  Refreni

  Hape veten ti shpirtin pa kufij
  thell teje, dhe dashuro jetn
  vijm n kt bot vetm
  hape veten ti
  gjer ne marrzi
  t dua
  kte mall q djeg n gji
  nj det nuk mund ta pij
  perendin e ke
  ndrrat pse i le t treten
  pusho ne krah tani
  harrove veten ti
  dhe trokit ne der
  eja dhe m merr, me vete
  nje dite dashuri
  vec kohen do ta ngrij

  hape veten hape ti(2x)
  hape shpirtin pa kufij(2x)
  dashuroje jetn ti(2x)
  dashuro ne marrzi(2x)
  hape vetn hape ti ooh-ooh ooh-ooh
  hape shpirtin pa kufji
  nje dy tre kater
  dashuroje jetn ti
  dashuro ne marrezi,
  dashuro ne marrezi..

  Hape vetn ti shpirtin pa kufij
  thell teje, dhe dashuro jetn
  vijm n kt bot vetm
  hape veten ti
  gjer ne marrzi
  t dua
  kt mall q djeg n gji
  nj det nuk mund ta pij
  perendine ke,
  ndrrat pse i le te treten
  pusho ne krah tani
  harrove veten ti
  dhe trokit ne der
  eja dhe m merr me vete
  atehere kt dashuri
  vec kohen do ta ndiej

  Hape vetn, hape ti


  https://www.teksteshqip.com/aurela-g...ic-1841913.php

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-100.php

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2008 "  Poezia: AIDA BARAKU - Kompozimi: KALIOPI


  NJERI NGA ATA

  Kudo shkon trafik i dendur
  shenja e rrezikut lart
  njerez te keqinj zaptuan
  udhekryqet dite e nate
  ditet ju shtohen, shoket ju zvogelohen

  Jo nuk dua, nuk dua, nuk dua t'jem
  njeri nga ata

  Pak e qete e pak e krisur
  kenga ime ngroh ata
  qe fjalen dashuri kerkuan n'fjalor te fjaleve te huaja
  kenge dashurie
  nuk mbaj si miq shtepie

  Jo nuk dua, nuk dua, nuk dua te jem
  njeri nga ata

  heyyyyya
  me zemer thyer forcen kam
  me xhepa zbrasur e pasur jam
  me kenge kur ndjej
  heyyyaaaa
  une nen jelek vec zemren kam
  ata qe s'kane mjere nena per ta
  nuk dua te jem njeri nga ata

  Kenge ime, arma ime,
  paja ime e vetme je
  je si prekje perendie
  je burg dhe fushe e luleve
  tre minuta te bukur,
  ne shpirt therras e humbur
  se nuk dua, nuk dua te jem, njeri nga ata

  heyyyyya
  me zemer thyer forcen une kam
  me xhepa zbrasur e pasur jam
  nje kenge kur vjen
  heyyyyya
  nen jelek vec zemren kam
  ata qe skane mjere nena per ta
  jo nuk dua te jem
  njeri nga ata...
  njeri nga ata...
  njeri nga ata.


  https://www.teksteshqip.com/jonida-m...ic-1855257.php

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-101.php

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2009 "  Poezia: ELIZA HOXHA - Kompozimi: DARKO DIMITROV

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2010 "  Poezia & Kompozimi: PIRRO AKO


  SA E SHITE ZEMREN

  Po ta le ty rradhen
  qe ta puthesh friken
  ose mbyllim te dy syte
  dhe njeher iken...

  Merri ti me vete
  fjalet dhe muziken
  se te gjitha kenget
  kane shtate nota
  Por ajo qe mbeti
  si nje kujtim eshte ky motiv

  HaaAaaaa
  Jo nuk ka gjithmone
  vetem dite me shi
  ka dhe dite me diell
  kur nuk je me ti
  kush shpeton i gjalle
  behet me i forte tani

  Arratisja jote me befasoi
  koha ty sekretin do ta zbuloi
  Sa e shite zemren une se di

  Pse e humbe sensin
  kur duhet drejtimi?
  Nje avion mbi re
  nuk bie ne dite dimri
  As hoteli i fundit
  nuk ta ndali ritmin
  se ti kishe kohen per te ikur
  po pa dashuri
  sdo jesh me asgje
  nje trishtim...

  haaaa
  Jo nuk ka gjithmone
  vetem dite me shi
  ka dhe dite me diell
  kur nuk je me ti
  kush shpeton i gjalle
  behet me i forte tani

  Arratisja jote me befasoi
  koha ty sekretin do ta zbuloi
  Sa e shite zemren une se di

  Nuk kam se si ta di
  Sa e shite zemren, zemren
  Koha do ta thote nje dite

  Arratisja jote me befasoi
  koha ty sekretin do ta zbuloi
  Sa e shite zemren une se di
  Se di , se di , se di
  Nuk kam me si se di
  se zemren shite ti

  yeaheaaah
  Jo nuk ka gjithmone
  vetem dite me shi
  ka dhe dite me diell
  kur nuk je me ti
  kush shpeton i gjalle
  behet me i forte tani (yeaaahjaou)

  Arratisja jote me befasoi
  koha ty sekretin do ta zbuloi
  Sa e shite zemren une se di

  Jo nuk ka gjithmone
  vetem dite me shi
  ka dhe dite me diell
  kur nuk je me ti

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-107.php

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2011 "  Poezia & Kompozimi: VULLNET IBRAHIMI


  M LR T FLE

  E kaluar e largt sa vjen e m afron
  Te dikurshmen sjell t tashmen ma largon
  M vjen pak e turbullt,pamjen sma mundson
  Dhe koha do t'kaloj at do e pastroj

  Bj t shtrihem dhe gjumi nuk m z...
  Bj t ngrihem papritur takoj at...
  E prshndes, i them si je?
  Ajo m shtrngon dorn buzqesh...
  Thot nuk t l sonte t flesh..

  Bj t shtrihem dhe gjumi nuk m z...
  Bj t ngrihem papritur takoj at...
  E prshndes, i them si je?
  Ajo m shtrngon dorn buzqesh...
  Thot nuk t l sonte t flesh..

  E kaluar e largt sa vjen e m afron
  Te dikurshmen sjell t tashmen ma largon
  M vjen pak e turbullt,pamjen sma mundson
  Dhe koha do t'kaloj at do e pastroj

  Bj t shtrihem dhe gjumi nuk m z...
  Bj t ngrihem papritur takoj at...
  E prshndes, i them si je?
  Ajo m shtrngon dorn buzqesh...
  Thot nuk t l sonte t flesh..

  Dika t thjesht krkon nga ty..
  Lrm t t shoh n sy...te flas me goj....
  N botn tnde un t hy
  Dhe t shoh aty m mir se sa m do dhe ti...

  Bj t shtrihem dhe gjumi nuk m z...
  Bj t ngrihem papritur takoj at...
  E prshndes, i them si je?
  Ajo m shtrngon dorn buzqesh...

  E prshndes, i them si je?
  Thot nuk t l sonte t flesh..


  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-110.php

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2012 "  Poezia & Kompozimi: ALBAN SKENDERAJ


  REFUZOJ

  Si m le n ndrr t jetoj?
  Si m le t verbr t krkoj?
  M fal ve nj kujtim
  Nj blitz nga syt e tu si ngushllim
  Me imazhin tnd ditt kaloj
  Ty n do fytyr t pikturoj
  M fal, m fal vrtet
  Jetoj si nj i marr nj gjysm jet

  Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
  Lott djegin zjarr n sy, por s'mund t qaj
  Prse s't gjej, prse s't gjej
  Universin e sfidoj edhe m tej
  T krkoj, por nuk t gjej... ty nuk t gjej

  Zemrn e kam nisur skaj m skaj
  Yjet ve pr ty ndezur i mbaj
  Pr ty... sht pak pr ty
  Kjo bote nuk ka kuptim pa ne t dy

  Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
  Lott djegin zjarr n sy, por s'mund t qaj
  Prse s't gjej, prse s't gjej
  Universin e sfidoj edhe m tej
  T krkoj, por nuk t gjej... ty nuk t gjej

  Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
  Lott djegin zjarr n sy, por s'mund t qaj
  Prse s't gjej, prse s't gjej
  Universin e sfidoj edhe m tej

  Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
  Lott djegin zjarr n sy, por s'mund t qaj
  Prse s't gjej, prse s't gjej
  Universin e sfidoj edhe m tej
  T krkoj, por nuk t gjej... ty nuk t gjej


  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-151.php

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2013 "  Poezia: ALBAN SKENDERAJ - Kompozimi: DARKO DIMITROV


  TATUAZH N ZEMR

  Shenj t kam prjet
  Dhimbja ime e shtrenjt
  Gdhendur je thell n zemr, n zemr
  Shpirtin l nnshkrim
  Brenda trupit tim
  Miku im m i vjetr

  REFRENI:
  Un pr ty e fal dhe jetn
  Se ti je tatuazh n zemr
  Je i vetmi q un kam
  Forca q m mban
  N shpirt si nj titan

  Hapi syt e tu
  Falma qiellin blu
  Jo, nuk dua nj tjetr, nj tjetr
  E ndjej nn lkur
  Sot m shum se kurr
  Dashurin ton t vjetr.

  REFRENI 5x:
  Un pr ty e fal dhe jetn
  Se ti je tatuazh n zemr
  Je i vetmi q un kam
  Forca q m mban
  N shpirt si nj titan

  https://www.teksteshqip.com/besa-kok...ic-1904553.php

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-237.php

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2014 "  Vargjet & Kompozimi: ADRIAN HILA

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2015 "  Poezia & Kompozimi: ADRIAN HILA


  AKOMA JO

  A vjen ta pim dhe nj kafe?
  Nj or pr mua, ndoshta pak
  Afroje veten t t ndjej
  Djersisim dhe nj her n shtrat

  Akoma jo, akoma jo
  T prshpris mos u largo
  Akoma jo, akoma jo
  Ta jap un veten, a t mjafton?

  I fshehim duart n gishtrinj
  Lshuar trupin prmbi ty
  M mnd kur thua emrin tim
  Harrojm t dy t marrim frym

  Akoma jo, akoma jo
  T lutem shpirt mos u largo
  Akoma jo, akoma jo
  Ta jap dhe jetn, a t mjafton?

  Si munde t m thuash mjaft?
  Si munde q t shkosh tani?
  T dua ende si e marr
  Pr mua s'mund t ket mbarim

  Akoma jo, akoma jo
  Nse ke zot mos u largo
  Akoma jo, akoma jo
  T dhash gjithka, por s't mjaftoi

  Akoma jo, jo, jo jo jo jo jo jo jo
  Akoma jo, jo

  A vjen ta pim dhe nj kafe?
  Nj or pr mua, ndoshta pak
  Afroje veten t t ndjej
  Djersisim dhe nj her n shtrat

  Akoma jo, akoma jo
  Nse ke zot mos u largo
  Akoma jo, akoma jo
  T dhash gjithka, por s't mjaftoi

  Akoma Jo.

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-280.php

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2016 "  Poezia: ROZANA RADI - Kompozimi: ELGIT DODA


  MA THUAJ TI

  Mjaft, mos m brtit t lutem
  Nuk jam fajtore nse ti s'm do
  Mbyllma dern, asnjher nuk futem
  N sy t vajzs keq mos m trajto
  Netve dgjoj kur ti asaj i thua
  Se un nuk jam, nuk jam pr ty
  E un vdes do dit pa e jetuar
  Se u mnda pr ty

  Ma thuaj ti sa vlen tani kjo jet pr mua
  Thuaja ti fmijs ton q nuk ju dua
  Thuaja ti sa shum un ty t kam duruar
  Thuaja ti
  Ta them un ty ku e gjej forcn pr t'u uar
  Ta them un ty kush sht motiv pr t jetuar
  Ma thuaj ti pse nj baba sht i munguar
  Ma thuaj ti

  Mjaft, mos brtit t lutem
  Nuk jam fajtore nse ti s'm do
  Mbyllma dern, jo nuk futem
  N sy t vajzs keq mos m trajto
  Sa e varfr zemra jote
  Tani mbaroi, asgj nuk vret
  T ndjek vetm hija jote
  Ta them n sy
  Do di t'ia dal dhe vet

  Ma thuaj ti sa vlen tani kjo jet pr mua
  Thuaja ti fmijs ton q nuk ju dua
  Thuaja ti sa shum un ty t kam duruar
  Thuaja ti
  Ta them un ty ku e gjej forcn pr t'u uar
  Ta them un ty kush sht motiv pr t jetuar
  Ma thuaj ti pse nj baba sht i munguar
  Ma thuaj ti

  T ishe ti
  N vndin tim njher
  T dije si ish dhimbja
  Kur jetn tnde un sillja n jet
  T ishe ti
  Por ti nuk ishe asnjher
  T fala i mallkuar
  Por vetm kt her

  Ma thuaj ti sa vlen tani kjo jet pr mua
  Thuaja ti fmijs ton q nuk ju dua
  Thuaja ti sa shum un ty t kam duruar
  Thuaja ti
  Ta them un ty ku e gjej forcn pr t'u uar
  Ta them un ty kush sht motiv pr t jetuar
  Ma thuaj ti pse nj baba sht i munguar
  Ma thuaj ti

  Ma thuaj ti

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-297.php

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: " Knga Magjike " ndr vite !

  Knga Fituese - " Knga Magjike 2017 "  Poezia: OLTI CURRI - Kompozimi: KLEDI BAHITI


  E MENDUR

  Mbaj
  veten fort te mos qaj.
  Ah...
  Pa faj e burgosur une tani jam

  (Ai nuk te meriton
  Jo ty, jo ty
  Ai engjell eshte demon.
  Per ty, per ty)

  Si ne pranga shtrengon
  Mendjen time pushton.
  Gjakun tim ti leviz dhe ndalon

  Jam e mendur per ty.
  (S'mund te jemi te dy)
  E mendur per ty
  (S'mund te jemi te dy)
  E gjithe bota me thote jo.
  Veten tende ti s'e do.
  E verber pas teje une shkoj

  Po e them une prape, ah
  Pranoj
  Per ty vdes dhe jetoj, oh

  (Ai nuk te meriton
  Jo ty, jo ty
  Ai engjell eshte demon.
  Per ty, per ty)

  Si ne pranga shtrengon
  Mendjen time pushton.
  Gjakun tim ti leviz dhe ndalon

  Jam e mendur per ty.
  (S'mund te jemi te dy)
  E mendur per ty
  (S'mund te jemi te dy)
  E gjithe bota me thote jo.
  Veten tende ti s'e do.
  E verber pas teje une shkoj

  E mendur per ty.
  (S'mund te jemi te dy)
  Jam e mendur per ty
  (S'mund te jemi te dy)
  E gjithe bota me thote jo.
  (Veten tende ti s'e do) Jo
  E verber pas teje une shkoj

  ah ah ah, ah ah ah
  (S'mund te jemi te dy)
  (S'mund te jemi te dy)
  S'mund te jemi te dy (jo)
  S'mund te jemi dy (jo)
  S'mund te jem e mendur per ty.
  (S'mund te jemi te dy)
  Jam e mendur per ty
  (S'mund te jemi te dy)
  E gjithe bota me thote jo.
  (Veten tende ti s'e do)
  E verber pas teje une shkoj

  https://www.teksteshqip.com/kenga-ma...tevent-307.php

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •