Close
Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 142
 1. #121
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Kali di not

  Ti vajze
  ti cun kupton,
  nder tallaz
  noti shpeton.

  Ndaj forte,
  ti ushtron,
  me not
  detin kalon.

  Por nje kal
  kete dhunti,
  e merr fal
  noton qe femi.

  Jo gjate
  jo shume,
  por mjafte
  te kaloj lume.
  2.9.2021
  FaraPallqa

 2. #122
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Alfabeti Mors

  Ne Amerike
  Morsi ka shpik,
  nje alfabet
  shume sekret.

  Fletes shtrija
  pika e vija,
  del nje shkrim
  qe ka kuptim.

  Me kode do flase
  nga sot e pas,
  askush mos te di
  c'shkruaj me shoqeri.
  20.9.2021
  FaraPallqa

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Shenja ne gishte

  Ngjyre te syve
  jane si t'njemijeve,
  gjatesi duarsh
  njejt sa te duash.

  Nje popull krejt
  ngjyre floksh njejt.
  mbaje ne mend
  ti me dikend.

  Njejt qesh
  te njejt ke vesh,
  por ta dish
  vijat ne gishte.

  Ti moj mike
  i ke unike,
  ne bote dallon.
  nga cdo person.
  22.9.2021
  FaraPallqa

 4. #124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Pas cdo muri

  Pas cdo muri
  familja jeton,
  si don e si di
  ditet i kalon.

  Zgjohet e lumtur
  a lot derdhe,
  a numeron paret
  diten si ta hedh.

  Gezon shendet
  dashuri mbjell,
  a perqafim pret
  nga i ngroti diell.

  Ben plane
  si te eci ne jete,
  apo dite mjerane
  jetohen si vijne vete.

  Cdo pas mur
  ka jete ndryshe,
  bota s'kupton kurre
  merret me medyshje.

  Kur del nga dera
  detajet behen shuk,
  se parime tjera
  ka jeta ne rruge.
  13.8.2021

 5. #125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Flocka

  Thone dikur
  anes tone,
  vajze e bukur
  liqenit jeton.

  Floket e gjata
  gersheti mbush,
  bregut del
  qe t'i shprush.

  Pastaj ngadal
  floket kreh,
  njerezve u fal
  plot magji pamje.

  Sy te mahnitur
  sa me s'ka,
  kane bertitur,
  doli flocka!

  Sot ndoshta
  s'ka legjende,
  dhe fle flocka
  n'tjeter vend.
  26.9.2021
  FaraPallqa

 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Qielli

  Qielli jone
  pafund ai qiell,
  eshte vlere
  se drite sjell.

  Por keni pare?
  Qielli s'ka kufi,
  prape i ndare
  ka shtetesi.

  Kosova jone
  ka qiell te vete,
  dhe gjithmone
  shtepia ka nje fete.

  Deri ne orbite
  fund galaksi,
  keto pasurite
  a jane tona,s'di?
  30.9.2021
  FaraPallqa

 7. #127
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Rruge e mbare,mike!

  Ne dege peme
  zogu dhe dallendyshja,
  pas pak dileme
  u ben dyshja.

  Gjithe rrinin bashke
  flisnin e gezonin,
  ndaheshin me nate
  ne agim vazhdonin.

  U shkurtua dita
  i tha mami dallandyshes;
  Ne viset e nxehta
  do nisemi ne mengjes.

  Dallendyshja pa mase
  Gezoi per aventure,
  iku tek zogu me vrap
  I Tregoi lajmin e bukur.

  Por u deshperua
  se zogu e trishtoi,
  tha;do shkosh pa mua!
  Fisi yne kurre nuk shtegtoi.

  Ti,me mua eja!
  I lutej dallendyshja.
  Zogu:S'me lihet familja,
  gjyshi dhe gjyshja.

  Dallendyshja tha;
  kujdesu per fole!
  Zogu gjithe mrrola;
  Mike shpejt m'u kthe!

  Dallendyshja e siguroi
  Te ik dimri,zgjatet dita,
  Do jem ketu perseri!
  Te pret biseda,shetitja!

  Mire u pafshim mike!
  Ardhsh me shendet!
  Ndarja eshte armike,
  dashuria te kthimi ka jete.
  21.9.2018
  Fara Pallqa

 8. #128
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Lulen qe dua

  Ndodhi vjet
  lulen qe dua,
  fund vjeshte
  u dorezua.

  Vari koken
  u tha krejt,
  s'kishte kohen
  me per jete.

  Vjeshte dimer
  ta kem prane,
  e thava vete
  me marifet.

  E keputa
  kur ish n'zenit,
  ne tube e futa
  e vara ku s'ka drite.

  Ruajti ngjyre
  ne vazo e lashe,
  deri ne vere
  shijova imazh.
  11.10.2021
  FaraPallqa

 9. #129
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  ENDRRA

  Erdhi ne enderr
  gjyshja jone,
  u ul ne divan
  sic e ka zakon.

  Ndjenja shfaqem
  puth e perqaf,
  te dyja u kenaqem
  duke be llaf.

  Endrra kur iku
  shkova vrap,
  n'dhome ku rrijme
  ta takoj prape.

  Gjyshja ku shkoi?
  pyetja u hodh,
  mami u step
  kuptoi c'ka ndodh.

  N'enderr shpirt!
  Gjyshja te vjen,
  por me drite
  me nuk e gjen.

  Sepse endrra
  eshte si perralle,
  ndodh cudia
  gjyshen e ngjalle.

  Nuk i besova,
  shtepise shetita,
  gjyshen e kerkova
  ta gjej nuk arrita.

  Te mami u ula
  e merzitur shume,
  pyeta, do vije prape?
  Gjyshja ne gjume?

  Mami e vertetoi
  une me deshire fle,
  Endrra pa pare gjyshen
  kurre nuk me le.
  23.10.2021
  FaraPallqa

 10. #130
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Vogėlushja pyet

  Ku e more?
  Kėtė kolorit,
  Fletė,po shėndrit!
  Kėto ditė.

  Ah,vogėlushe!
  S'tė kanė thėnė?
  Mi ka dhėnė,
  Vjeshta nėnė.

  Mė ka veshur
  Shumė fustane,
  Jam bukurane
  E kėsaj ane.
  12.11.2020
  Fara Pallqa

 11. #131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Flamuri

  Ne histori
  eshte treguar,
  duhet trimeri
  per te lartesuar.

  Nje flamur
  qe eshte simbol,
  flet shume bukur
  hiC pa fol.

  Leksiku i tij,
  liri,bashkim,
  paqe,perjetesi
  per vendin tim.
  28,11,2021
  FaraPallqa

 12. #132
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Origami

  Mua sot
  me tha mami.
  Eja bejme flutur
  me origami.

  Gje e thjeshte
  leter e gershere,
  palos e pret
  e ke te bere.

  Gjeta n'internet
  tjera figura,
  nisi vertete
  aventura.

  Tani cdo dite
  kohen e lire,
  me origami
  ekaloj mire.

  Mami thote.
  do te gjej,
  hobi te tjera
  oreve pune t'u gjej.
  24.1.2022
  FaraPallqa

 13. #133
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Shen Valentin

  Babi thote;
  u deshtem dje,
  prandaj sot
  kemi familje.

  Mami vazhdon
  kjo dashuri,
  me dhuroi
  vec lumturi.

  Per Shen Valentin
  beme torte,
  me mbishkrim;
  Duhemi forte!

  Qe te vazhdoi
  kjo idil,
  une dhe motra
  ikem me stil.

  Prinderite tane
  e perterine,
  dashurine
  cdo Valentin.
  14.2.2022

 14. #134
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Buburreci

  Buburrec
  i vogel je,
  po mbi koke
  mban pre.

  Me te madhe
  se c'je ti,
  si ndodh kjo
  ben ta di?

  Pergjigjen
  nuk e diti,
  por fakte
  me renditi.

  Jam i forte,
  jam ne rang,
  me sportistin
  qe ngreh shtange.

  Buburrec,
  o buburrec!
  Qenke edhe
  mburravec.

  Vetem thashe
  nje te vertete,
  pranoi cuni
  ke te drejt.
  15.4.2022
  FaraPallqa

 15. #135
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Qershia

  Faqekuqe
  moj qeshi!
  Kam deshire
  me ty te rri.

  Po sa ngjitem
  ne ate dege,
  nga rrefani
  me dhemb t'hek.

  Embelak
  lengu yt,
  ndjesi t'mira
  kalojne ne fut.

  Mami thote;
  Duhesh lare,
  po ketu larte
  kush s't'ben zarar.

  Botes i fal
  vec bukuri,
  te dua shume
  ty qershi!
  10.5.2022
  FaraPallqa

 16. #136
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  1Qershor

  Une rritem
  me pekule,
  shkelqej
  si ajo lule.

  Shih petale
  sa te brishta,
  si dora ime
  si keto gishta.

  Te bute
  e te lemuar,
  per t'u dashur
  per te shkruar.

  Te devotshem
  prinerit e mi,
  me bejne rritjen
  mrekulli.

  Kur i brishti
  gezon jete,
  e tregon
  te mirin shtet.

  Kemi fryre
  tullumbace,
  ecim qytetit
  me gezim n'faqe.

  Bejme shfaqje
  e recitim,
  per prinder
  falenderim.

  Qershori
  ka qershi,
  dhe ka feste
  per femi.
  1.6.2022
  FaraPallqa

 17. #137
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Fabula

  Gjyshi im
  gjithmone,
  perralla t'moqme
  me tregon.

  Kafshet flasin
  ne keto rrefime,
  ngjarjet neve
  na falin mesime.

  I keqi si peson
  i miri si vuan,
  njeriut veprimet
  ne jete i paguan.

  Me vemendje
  syte ia ngul,
  gjyshi thote;
  kjo eshte fabul.

  Fabula s'rendon
  direkt kurre,
  me kafshe shfaq
  mire e bukur.

  Cdo intrige
  e cdo ves,
  njeriu sheh veten
  ne kete mes.
  5.6.2022
  FaraPallqa

 18. #138
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Mot me shi

  Hidherimin
  qe e pat,
  e ktheu
  ne shtengate.

  Rrufe e
  bubullime,
  nisi shiu
  me rrembim.

  Gjysme ore
  me shume a pak
  qielli nxori
  c'kish n'bark.

  Pika derdhi
  u lehtesua,
  pas pak
  u qetesua.
  29.8.2022
  FaraPallqa

 19. #139
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Ujku i uritur

  Sot per dreke
  do ha lepur!
  Degjoj kengen
  e ujkut te etur.

  Mos e ha,
  se gjynah!
  Zoteri ujk
  te lutem,pra!

  Po per mua
  s'ke gjynah?
  Une cka te ha?
  Cka te ha!

  Anje kafshe
  s'dua t'i jap,
  por ujku fushes
  iku me vrap.

  c'te kap ujku
  le te haje,
  nga deshira
  nuk e ndaj.

  Ka uri fushes
  e malit del,
  me te dobtine
  e bene thel.

  Ka te drejt
  dhe ujku c'tha,
  duhet te ha
  dhe ai dicka.

  Natyra cdo kujt
  i dha te vete,
  se pa ushqim
  nuk ka jete.
  27.9.2022
  FaraPallqa

 20. #140
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,009

  Pėr: Vetem fjale shpirti 2

  Pika shiu

  Mbi floke
  shiu bie,
  e ujiti gati
  cdo fije.

  Pika tjera
  mbi xhup,
  u renduan
  rrobat ne trup.

  Thashe shi,
  tjeter here,
  do ta mbyll
  kete dere.
  Emri: FARA5.jpg

Shikime: 165

Madhėsia: 47.1 KB
  Sot mora
  me vete cader,
  shiu s'te mban
  me hater.
  19.11.2022

Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •