Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Ferit Keta me hap kampioni, 11 fitore n 11 duele

  Ferit Keta sht fitues i duelit ndaj Fatih Mehmet Karakus.

  Dominimi i Feritit ishte konstant gjat gjith duelit, por deciziv ishte raundi i pest i sfids. N at raund Keta zbrasi disa grushte t forta n trupin e kundrshtarit turk, duke e detyruar kt t fundit pr t'i hapur udh fitores s Ferit Kets. Pr Feritin kjo ishte fitorja e 11-t dhe ai nuk njeh asnj disfat n boksin profesionist duke qen i prsosur.
  Raundi i par pa dy sportist q kishin hipur n ring pr t studiuar lojn e kundrshtarit. Megjithat m krkues ishte boksieri kuqezi Ferit Keta i cili mori m shum iniciativn duke goditur her pas here kundrshtarin turk.

  Edhe raundi i dyt dhe i tret nuk solli ndonj supriz, me dy boksiert q tentuan nga t gjitha mnyrat pr t zn n befasi kundrshtarin, por q nuk arritn t'ia dilnin mban.

  Raundi i katrt nisi i vrullshm pr boksierin shqiptar, me Feritin q bri disa goditja t sinkronizuara, duke fituar pik dhe duke dhuruar spektakl tek t pranishmit. Deciziv ishte raundi i pest i sfids. N at raund Keta zbrasi disa grushte t forta n trupin e kundrshtarit turk, duke e detyruar kt t fundit pr t'i hapur udh fitores s Ferit Kets.

  /Ora News.tv/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Ferit Keta me hap kampioni, 11 fitore n 11 duele

  Boksieri shqiptar, Ferit Keta ka fituar duelin ndaj turkut Fatih Mehmet Karkus n prballjen e zhvilluar n Dibr t Madhe t Maqedonis. Pr Feritin kjo ishte fitorja e 11-t dhe ai nuk njeh asnj disfat n boksin profesionist duke qen i prsosur.

  Raundi i pest rezultoi deiziv pr 29-vjearin shqiptar i cili fal grushteve t fort, detyroi kundrshtarin turk, ti hap udh fitores.
  Ferit Keta vs Mehmet
  Messaki VSH
  Publicerades den 10 sep. 2018

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Ferit Keta me hap kampioni, 11 fitore n 11 duele


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •