Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Shqiptart pr shqiptart

  Shqiptart pr shqiptart/ Shqiptari nga Amerika u ndryshon jetn t moshuarve q mbledhin bidona


  Shqiptart pr shqiptart u rikthyen shkuan n Babrru. Por tashm baraka e mbushur me bidon e dy t moshuarave Hasan dhe Sadete Sula nuk ngjan me me vendgrumbullim mbetjesh, por me nj banes dinjitoze. Jeta e tyre sht e vshtir, ishte n kufijt e s pamundurs. Nj djal nga Shtetet e Bashkuara t Ameriks ka par historin e tyre dhe sht prekur. Ai mori prsipr mobilimin e baness si dhe premtoi nj pension pr tua lehtsuar sadopak vshtirsit. T moshuarit do t flen tani e tutje n nj dhome normale, pasi shqiptart u kujdesn pr ta. Elvis Nai dhe Sidrit Bejleri shkuan dhe pan nga afr dhomn e tyre t re, t pastr dhe t bukur. Kjo dhom sht shum e kndshme, tani e tutje do u sigurojm edhe nj pension u tha iftit Sula.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 19-07-2018 m 03:30

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Shqiptart pr shqiptart suprizojn Linditn, Elvis Nai i plotson nj dshir

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Emisioni Shqiptart pr shqiptart risjell historin e familjes Krasniqi n Grashticn e Eprme t Kosovs. Tahiri, babai i moshuar i katr djemve jetonte n skamje ekstreme me familjen e tij. Mjerimi n banesn e tyre ishte ulur kmbkryq. Ata ngryseshin e gdhiheshin n nj banes t vjetr e t rrnuar, mosha e thyer ua shtonte m tej dhimbjen. Shpresat pr nj dit t bardh ishin t largta pr ta. Nj shtpi pr fmijt krkoj, kjo sht dshira ime pastaj le t vdes, tha Tahiri gjat intervists q i morm rreth nj muaj m par. Pasi historia u publikua n emision nj telefonat e papritur erdhi n studio. Biznesmeni Abdurrahim Hasani nga kompania Bashkimi Projekt telefonoi live n studion e shqiptarve ku dha lajmin e mir pr familjen Krasniqi. Ai premtoi se do ndrtoj shtpin e familjes dhe madje do t punsonte edhe dy djemt. Puna pr t hedhur themelet shtpis nisi q t nesrmen e emisionit.
  Biznesmeni nga Kosova kishte nj krkes drejtuar Elvis Nait. Ai krkoi q Nai t ishte prezent n inaugurimin e shtpis s re. Elvisi e mbajti fjaln dhe udhtoi s bashku me stafin e shqiptarve n Grashtic. Ktu takoi Tahirin dhe bashkshorten e tij. Banesa e tyre aktuale dukej sikur do t shembej nga asti n ast. Mos u mrzisni, ne jemi bashk, jemi pran njri-tjetrit. Sot jemi t gjith shqiptart bashk. Halli juaj sht prjetuar edhe n Shqipri u shpreh Elvis Nai.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Shqiptaret per Shqiptaret - Behet me banese te re nena e paralizuar me dy femije jetime

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  “Shqiptart pr Shqiptart”, Emisioni 20 – 1 qershor, 2018 – (I plot)
  34 kommente
  Zotti u dhasht gjith t mirat ����☝️������������

  6

  Asia Pashalliaa
  Asia Pashalliaa

  zemra Vogel....ju lumt o njerez te mire qe hapni deren per ke ka nevoj.....☝

  3

  Suela Shehu
  Suela Shehu

  Zoti ua shperblefte te gjithe atyre qe i ndihmon keto familje. Kurajo dhe shendet te gjitha familjeve te varfera . Zoti eshte i madh.

  4

  Silvana Selman
  Silvana Selman

  Bravo zoti ju bekofte per gjerat qe beni per njerzit ne nevoj

  4

  Egzona Beka
  Egzona Beka

  Elvis Nacit e Sedrit Belerit Allall jukoft e kta Burra po Burreca jon qe ibraktisin Fmit e vet e Gruen kurr Drit e Diell mos pafshin kta Burreca mos martoen kurse nuk mudin me rujt Familje ��
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 19-07-2018 m 06:00

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart


 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Shqiptart pr Shqiptart, Emisioni 18 18 maj, 2018 (I plot) 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Historia e Shpress nga Kuksi tek Shqiptart pr shqiptart: Rroj se nuk vdes dot
  Shqiptart pr shqiptart udhtuan n Gostil t Puks, ku ka pllakosur skamja. Ktu fjalt t ngecen n gryk, e kto dy t moshuar jetojn duke shpresuar q kjo dhimbje t mbaroj. Nuk kan asnj dit t lumtur, nuk jan ngopur kurr me ushqim, nuk kan fjetur nj her n nj shtrat t rehatshm. sht e vshtir, skalohet jeta ktu me nj dhom, far bie jasht bie brenda. Rustemi dhe Shpresa, jetojn n kt gjendje q prej 6 vjetsh, kur papritur shtpia e ndrtuar me kallamishte u shkrumbua nga flakt e zjarrit. Ju po e shihni vet, mos t kesh ku me vdek thot. Ata nuk kan fmij, jetojn t vetmuar, n fshatin Gostil, n periferi t Kuksit. Kur e pyet Shpresn se sa vje sht, ajo thot se nuk e mban mend. Q prej gjasht vjetsh jam ktu, mu ka djegur shtpia, pension nuk marr. Na ka mbajtur shoqria, na kan sjell ushqime shkolla, xhamia na ka ndihmuar. Ajo ka harruar edhe veten, nuk e di as se prse jeton. Mjerimi e ka shprfytyruar, e ka rrnuar shpirtrisht, e ka mpakur fizikisht, ia ka shtuar rrudhat mbi ball dhe zemrn ia ka br cop e thrrime. Por a ka patur Shpresa ndonjher nj dit t lumtur? Asnjher, me t kqija gjithmon, mrzitem me veten skam ku t shkoj, lutem qe Zoti me m marr shpirtin dhe mos shoh gj m thot e moshuara. Bashkshorti Rustemi, thot se malsori sht i fort, por nuk i prmban dot lott, sepse e di q kjo nuk sht e vrtete, pasi vuajtjet e kan mposhtur. Bashk me ta jeton edhe nipi i Shpress, i smur mendrisht, ai nuk ka asnj njeri tjetr prve tyre, e gjith familja i ka ndrruar jet. Mes ktij mjerimi ata gjejn ngushllim t besimi n Zot, ngushllohen duke thn se ka edhe m keq. Por vall a mundet t ket m keq se kaq? Ata agjrojn do dit t Ramazanit, por sofra e iftarit t tyre sht prher bosh. Me frymn q i merret, e me buzt q i dridhen, Shpresa krkon vetm nj dhom, ku t marr frym lirisht, pasi lagshtia dhe myku, po ia merr shpirtin do dit pak e nga pak.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Nn e bij n kufijt e mbijetess n Shkup, apeli mes lotsh n Shqiptart pr shqiptart

  Emisioni Shqiptart pr shqiptart udhtuam drejt Shkupit, drejt nj shtpie q ve e till smund t quhet. E improvizuar me drrasa, karton e plastmas, ajo shrben si streh pr nn e bij.

  Barraka mund t shembet nga momenti n moment, dhe nn e bij q jetojn atyre, u duket sikur ort i ka t numruara. Historia e Shkupit q u b virale n rrjetet sociale sapo u publikua n TV21 t Shkupit, ksaj here vjen n emisionin e News24. sht historia q tronditi gjith shqiptart atje, t cilt vrshuan me mesazhe n faqen e Facebook t Shqiptart pr Shqiptart, dhe t Elvis Nait pr ti ardhur n ndihm familjes.

  Adriana 38 vje, rrfen dramn e jets s saj, nj dram q ka nisur q kur ishte 7 vje, e kur e ma e la jetime. Vitet q do t vinin m pas do ti sillnin asaj ve vuajtje e mjerim.

  Ktu jam rritur, nna m la kur isha 7 vje, vdiq nga zemra. Babai u martua, jetova me njerkn e cila ndrroi jet edhe ajo. Ma la vllain 7 vje dhe motrn 3 vje me sindromn Down. I rrita me babin t dy. Me vdes edhe babi m la motrn dhe vllain. Isha vetm 23 vje kur m ndodhn kto. Jam br nn dhe bab pr t vegjlit. N vitin 2004 u martova linda nj vajz, sot sht 11 vje. U ndava me burrin. Kushtet i kam shum t vshtira, natn nuk fle, vajza ka frik, jeton e stresuar. Dua ti plotsoj dshirat por nuk mundem dot, nuk kam fuqi. Veten e l pa buk pr ti plotsuar asaj nevojat q ka. Na ka ndodhur q pr tre dit rresht nuk kam futur buk n goj, pr tia dhn vajzs. Ia kam dhn pjesn time. Nuk e di si sht dashuria prej prindrve, nuk kam ndier kurr ngrohtsi, rrfen mes lotve dhe ngashrimit Adriana.

  Babi m vdiq n duart e mia, amaneti i tij i fundit ishte mos i lr vetm fmijt. E ova n fund amanetin e babit tim, thot ajo.
  Adriana sht nn e nj vajze 11-vjeare, t ciln asnjher sdo t donte ta shikonte duke qar e vuajtur. Por Belkisi e prjeton shum realitetin e hidhur q e rrethon. Vajza jeton me frik do dit.
  Msimet i bn n dhomn e saj t errt, me kulmin q gati po i bie n kok.
  Kur t rritm dua t bhem mjeke, dua t ndihmoj njerzit q kan nevoj, thot ajo e prlotur.
  Lott mezi e ln t flas. Drama e saj sht e madhe dhe supet e njoma jan rrahur me shum dallg t jets. Thot se njerzit mbledhin para pr to pr t bler ushqime.

  Kur qan mami un mrzitem shum, e prqafoj. Mami e heq ushqimin nga goja, ma jep mua, thot vajza. Lus Zotin t kem ushqim, dhomn time, kto dua t m plotsohen, shprehet Belkisi e mbytur n lot.
  Me zemr n dor, nn e bij apelojn pr ndihm.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Historia e saj e trisht preku shum zemra kur u trajtua si personazh n emisionin Shqiptart pr shqiptart Erjola 8, dh vllai i saj jan dy fmij mjaft t zgjuar, q jetojn n kushte t tejskajshme t mjerimit. Jetoj me babin, me vllain, dhe me nusen e xhaxhait t babi, mami jeton n Kosov, na ka ln thot Erjola. Pjesa m e bukur e dits s saj sht shkolla dhe detyrat q bn pas msimit. Kur e pyet se far bn babai i saj pr t, ajo nuk i prmban lott Na blen gjra babi thot e prlotur. I ati Agimi sht pika e dobt e Erjols. Babi na ka rritur, na ka ushqyer. Agimi nuk ka mundsi tua plotsoj kushtet dy fmijve t ti j t mitur, as bukn e prditshme. Kam pasur probleme me nusen, ajo mi mori fmijt u largua. Pas dy muajsh arrita ti marr fmijt e mi. Ishte n nj gjendje depresioni. Kam rreth 2 vjet q i mbaj un fmijt, vetm i ushqej se mundsi tjetr nuk kam. Nuk kam mundsi t tjera, t kemi drita, t ken rroba. Krkojn rroba dhe lodra se shikojn t tjert, un nuk e prballoj dot thot Agimi. M tej shton se nuk ka pasur mundsi tu blej fmijve librat e shkolls, fmijt m krkonin librat, lekt i gjeta diku. Librat i bleva pas 4 ditsh, fmijt u trembn se gjith nxnsit i kishin librat, vetm fmijt e mi shkonin n shkoll pa libra shprehet i dshpruar Agimi. Blej ushqime me list, i shlyej n fund t muajit. Edhe pse fare t vegjl ato nuk i krkojn asnjher babait me tepr se mund t prballoji ai. Jan t zgjuar vet fmijt nuk krkojn gjra tepr q jan jasht mundsive thot Agimi. okollatat nuk i ham shum ngaq na dhemb barku, vetm n ditlindje na ka thn babi m krkoni, edhe un ather i krkoj babit q t na i festoj.
  Erjola ka edhe probleme me shndetin. Ka probleme n bark, nuk kam pasur mundsi ta operoj. N kt panoram mjerimi, iu sht gjendur. Kushtet e baness ku banon Erjola dhe Bajrami jan fytyra e vet varfris. N kushte teper t vshtira jeton familja e Agimit. Ata nuk kan drita, era dhe shiu futet nga t katrt ant.
  do dit pas shkoll fmijt ktu, rendin me vrap pr tek menca sociale. Atje shijojn gjellrat e ngrohta, frutat dhe mblsirat. Pasi han drek, fmijt bjn detyrat e shtpis me ndihmn e nj zyshe.
  N kohn q Erjola me vllain e saj ishin n menc duke br detyrat e shtpis, Elvis Nai s bashku me dy djemt e tij shkoi pr ta takuar. Me shaka i flet pr okollatat q e bn kaq t njohur kur thoshte se i hante m t vllain kur kishin ditlindjet pasi babai nuk kishte mundsi tua blinte gjithmon kur i kkronin. Elvisi e pyet pr ecurin n msime ku i tha s msimet jan shum t rndsishme ashtu si notat e mira teksa e pranoi se mblsirat nuk do u mungojn asnjher pasi sht nj shtje q mund t zgjidhej leht. Gjat ksaj jave ajo dhe familja e saj kan qndruar tek t afrmit. Ajo nuk e di se far e pret n shtpin grmadh. Por Erjola nuk e di tashm s okollatat do ti hante n shtpin e re t transformuar krejtsisht. Shqiptart jan gjithmon pran nesh dhe bjn surpriza t bukura, lott e tu i kan prekur t gjith kush t pa n emision, por sot nuk sht koha e lotve t hidhrimet, ka ardhur koha pr lott e gzimit. Ka ardhur tashm momenti pr surprizn e bukur tha Elvisi teksa e mblodhi gjith familjen e Erjols para ders s shtpis s tyre. Dern e shtpis s transformuar krejtsisht e hapi vet Erjola. Nuk munguan emocionet dhe lott e gzimit. Shtpia mezi njihej n krahasim me grmadhn gri t vjetr. Dhoma e pritjes ishte ishte plot drit me mobiliet e reja. Dhoma e Erjols gjithashtu ishte arreduar me kujdes. Tavolina ishte e tej mbushur me okollata. Nuk m besohet, nuk m duket si shtpia ime i tha Erjola Elvisit.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  JETIMAT E BALLKANIT - Familja 3 anetareshe e Marijan Bibaj nga Gjakova behet me shtepi te re

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Shqiptart pr Shqiptart/ 6 frym n nj adr, vajzat n Kaivel: Strukemi n plasmas,ndihm!

  T pafuqishm e t harruar nga shteti n fshatin Kaivel jeton nj familje pa kulm mbi kok. Shqiptart pr shqiptart udhtoi n fshatin e largt pr t dgjuar historin e tyre dhe pr t par kushtet ku jetonin prej muajsh.
  Q prej muajit shkurt t ktij viti familja Lazi prej 6 antaresh jeton n nj adr t improvizuar n fshatin Kaivel t Gramshit. Shtpia e tyre u shkrumbua si pasoj e nj shkndije elektrike. 4 fmijt jetojn mes mjerimit dhe kushteve t vshtira. Venesita dhe motrat e saj m t vogla ulen n stolat jasht adrs pr t br detyrat e shtpis. Vajzat shpresojn q edhe dita e nesrme t jet me diell q t shfrytzojn rrezet e Diellit. Ishte nata e 10 shkurtit 2018, q e la familjen Lazi pa kulm mbi krye. Pr fat askush nuk ishte n banes. Pasuria e vetme q kishin u shkrumbua duke i ln vetm me rrobat e trupit. Tashm familja ka arritur t siguroj nj adr. Streha e shptimit pr 6 frym. Ata nuk kan nj der q ta hapin, nj dritare q ta mbyllin. Vetm me rrobat e trupit ngrysin dhe gdhijn ditt t pashpres. Kryefamiljari ka trokitur n dern e pushtetin vendor n Gramsh por askush nuk i ka ofruar ndihm. T rrnuar me nj asistenc t vogl, ata e kan t pamundur q t ken nj banes t re.
  Shqiptart pr shqiptart udhtoi n fshatin Kaivel t Elbasanit. Banort ktu e kan stinn e puns, ku do mngjes dalin pr t punuar arat. Ktu banon Nexhmije e Flamur Lazi. Ata e kan ndrtuar jetn mes bujqsis n fshat dhe emigracionit. E till sht jeta n fshat mes lodhjes dhe mundimit pr t siguruar bukn e prditshme. Pr vite me radh her n emigracion e her n punn e fshatit, Flamuri dhe Nexhmija arritn t ndrtojn nj shtpi e m pas dalngadal e mobiluan me gjrat m t domosdoshme. Kan katr vajza, ku m e madhja sht 12 vje dhe m e vogla vetm 2 vjee. Ndrtuan nj jet me mund dhe sakrificash dhe ishin t lumturi, lumturi e cila nuk zgjati. Pr nj ast gjithka u prmbys.
  M dat 10 shkurt 2018, fshati nuk kishte drita. Kryefamiljari Flamuri kishte shkuar pr dru n mal, ndrsa Nexhmija bashk me fmijt kishin shkuar tek kunata, e cila banonte pran shtpis s tyre. Nj shkndij elektrike shkrumboi gjithka dhe familja Lazi sa hap e mbyll syt mbetn n qiell t hapur. Mundi i gjith ktyre ditve u b hi. Nexhmija nuk e prballoi dot faktin q mbetn pa kulm mbi krye Humba ndjenjat kur pash shtpin, rash prtok. U ktheva nga spitali pash tmerr ishte shkrumbuar gjithka, fmijt qanin m pyesin ku do flem, ku do fusim kokn. Nuk shptuan dot asgj, mbetn vetm me rrobat e trupit. Nuk shptuam dot gj, blem nj plasmas dhe aty u futm. Nga nj shtpi me 5 dhoma, familja prej 6 antarsh u struk nn plasmas pr tu mbrojtur nga shiu dhe i ftohti. Ndihma e par u erdhi nga bashkfshatart. Gocat m pyesin do kemi ndonjher shtpi, a do kemi dhom thot Nexhmija. Flakt e prhapura n pak minuta shkrumbuan gjithka, fmijt ishin ato q u tronditn dhe u trembn m shum Erdhm m vrap por nuk kishte shptim, pash shum flak, u trembm t gjith thot Venesida.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Drama e Linit q i vdiq vajza n krah/ Elvis Nai i dhuron banes Shqiptart pr shqiptart shkoi t vizitonte javn e kaluar familjen Zmajli, e cila ka nj histori prtej imagjinats. Familja sht e rrethuar mes malesh, e vetme, dhe me plot dhimbje. Berish e Eprme, sht nj fshat i thell malor, n veri t Puks, n Bjeshk. Ktu mjerimi ka rrokur edhe shpirtin e atyre pak banorve. Varfria e heshtja ulrit frikshm, mes malesh, luginash e prrenjsh. Rruga gjarpron, mes pyjesh, makina tronditet fort, diku mezi ngjitet e diku mezi zbret, e pr t arritur n fshat duket gati-gati nj mision i pamundur.. N fshatin Berish e Eprme na preti Lin Zmajli, 61 vje, i tronditur nga ajo ka i ka ndodhur dhe i pashpres pr t ardhmen. Ktu dimri sht i egr, pr gjasht muaj banort izolohen nga dbora. Kisha fmijn shum t smur, n kt koh kisha edhe fmijt e tjer t smur. Njeriu sht i fort n zemr thot Lini. Kjo rrug sht e vshtir pr Linin, sa her q kalon ktu, i dhemb shpirti. Burri na ndalon papritur n nj shteg t ngusht dhe prek tokn me dor. Ja ktu m ka vdek ika. E kemi ulur me barel, ktu. Ishte nj metr dbore. Isha duke e transportuar vajzn nga shtpia ktu pran bashk me vllain tim. Qndruam dy minuta e kthyem n shtpi t vdekur thot Lini i prlotur nga dhimbja. Lini nuk pati mundesi ta oje vajzn e vogl as ne spital nga largsia, i vdiq rrugs, nuk mundi as ta varrose, sepse u desh t oje fmijet e tjere urgjent ne spital.
  Ashtu i lodhur, zemrthyer, e i lnduar, Lin Zmali, do dit merr nj rrug mesprmes pyllit. Vjen n kt vend , pran vajzs s tij t dashur, ledhaton gurin e varrit dhe nuk i prmban dot lott nga dhimbja. Sot u zgjova n 4 t mengjesit, nuk m zinte gjumi, dola nga shtpia kam ardh te varri thot Lini. Dy muaj m par, e shihte n shtrat duke lnguar nga ethet e t prvluar nga temperatura q po e torturonte prej ditsh, por nuk kishte si ta ndihmonte... ktu mes maleve. Ta shikosh fmijn n at gjendje, por nuk kisha mundsi ta ndihmoja . N zor t madh isha, ve skam vdekur, skam as force n trup asgj. Ai e kujton do dit Anisn. E bija, 13 vje iu shua n krah n kto shtigje t mbuluar me dbor. ka qen fmij i shndetshm, kurr m par nuk ka shkuar t spital. E kam dashur m shum se fmijt e tjer. U smur, than ka temperatur. Ne jetojm ktu mes maleve, ishte dbor e madhe, shpresuam se do i kalonte ajo gjendje, as pas 10 ditsh nuk i kaloi temperatura thot Lini. Nuk arriti dot kurr ta onte n spital. Gjith jetn do i mbetet peng. Vajza vdiq rrugs pr n spital, 200 metra larg shtpis. Edhe 100 vjet t jetoj tr jetn do m mbetet merak, q nuk pata mundsi ta oja t paktn deri n spital thot 61 vjeari me lot n sy.
  I zhytur n dhimbje babai rrfen se dritn e syve, gzimin e shtpis, Anisn e bukur nuk arriti ta varroste dot, as ti hidhte nj grusht dhe mbi arkmort. E ktheu vajzn pa jet n shtpi ndrsa vet vrapoi n spital tek tre djemt dhe vajza tjetr t smur q po luftonin pr jetn. Nuk kishim mundsi as un as gruaja ta varrosnim vajzn, ishim n Tiran. T t vdesi fmija e mos t jesh vet...sht shum e vshtir. Dhimbja e tij sht madhe, Anisn e humbi, por ai trembet se mos humbet edhe tjert. Vetm fmijt t shptojn, nuk dua kurr gj tjetr pshprit burri.
  Elvis Nai u ka br nj surpriz familjes Zmajli. Ai i ka thirrur t takoheshin n nj banes n qytetin e Puks. Lini s bashku me 6 fmijt dhe bashkshorten zbritn nga fshati Berish e Eprme n qytet. Elvisi kishte mbrritur m hert n banes m Sidritin.t re n Puk etj.


 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  JETIMAT E BALLKANIT - Shume prekese Pas 8 viteve po behen me shtepi dhe po bashkohet familja


 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Emisioni Shqiptart pr shqiptart udhtoi n Malishevn e largt n Kosov duke sjell n ekranin e News24 historin dramatike t 8 fmijve jetim t familjes Gegaj q jetojn n mjerim.

  Babain e kan humbur para 12 vitesh. Njra nga vajzat e familjes thot se kan turp nga varfria q i rrethon dhe se shoqria e tyre nuk e di gjendjen e tyre t vshtir ekonomike.

  Ndrsa nnn e kan ende gjall. Ajo sht Ajete Gegaj. sht 55 vje. Portreti i saj tregon sa shum e kan rnduar hallet dhe sakrificat q kalon do dit pr t mbajtur me buk jetimt e saj. Si jetojn ata? Me far ushqehen, me far ngrohen n mes t atij acari e humbtire, n Malishev. Me kmbt e zbathura, me pak rroba e t shtrir n disa sfungjer, t mbuluar me nga nj batanije.
  Ajetja tregon se nuk e z gjumi natn kur fmijt i ka pa ngrn. Sot nuk kisha buk, fmijt pin vetm aj. do dit kshtu sht. Por fmijt ashtu keq i z gjumi. Un nuk fle as nat e as dit, thot me zrin q i shkputej nga hallet e nga dhimbja 55-vjearja, q vuajtjet i kan dhn dyfishin e moshs n lkur.

  Shqiptart tan jan dhe ajo q pash kan kultivuar nj dashur n at familje sado e ftoht n mot aq e ngroht n dashurin e tyre pr nnn. At ngrohtsi q nuk e sheh as n familjet q kan kondicioner e jetojn mir, tha Elvis Nai. 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  Lorianit dhe nenes se tij nga Podujeva, i behet surprize lajmi se po behen me shtepi te re


 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  I riu nga Gjilani pa Bab e pa Nene behet me shtepi te re


 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart

  3 jetimat me nenen gezohen me banes te re - Elhamdulilah 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Shqiptart pr shqiptart


  T smura nga shtpia me lagshtir, Shqiptart pr shqiptart kurojn voglushet

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •