Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 67
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Fshatrat e Shqipris- Peshtani, mes turizmit malor dhe historik
  9,569 views•Premiered Mar 4, 2019

  Top Channel Albania
  818K subscribers
  Peshtani, sht ndalesa q gazetarja Ilnisa Agolli promovon kt her n kanalin e YouTube t Top Channel. Nj fshat, i cili gjendet n qendr t nj prej grykave m t mdha n Ballkan: asaj t Klcyrs, 13- t km t gjat.

 2. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 3. #42
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Vithkuqi q nuk njohim, i bekuar dhe i harruar - Fshatrat e Shqipris
  10 528 visningar•Hade premir fr 14 timmar sedan

  Top Channel Albania
  825 tn prenumeranter
  Ilnisa Agolli, sot na on 25 km larg qytetit t Kors, n Vithkuq. N fshatin e 24 lagjeve dhe kishave. T monumenteve kulturore, ikonave dhe ikonostasve. Ngjarjet dhe figurat historike ktu, i kalojn prmasat e nj fshati-qytet. N Vithkuq peisazhet jan mahnitse dhe ezmat plot 100. Ka dhe nj kish e cila ruan eshtrat e t vdekurve. Po ’thon vithkuqart? Si e ndjejn veten? T bekuar apo t harruar? Ndiqni episodin e plot pr m shum.

 4. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 5. #43
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh
  Tkurrja e Shqipris” - Brenda pak viteve, vendi yn do t ket rreth 1 milion banor - Top Story
  47 109 visningar•8 okt. 2019

  Top Channel Albania
  829 tn prenumeranter
  Ky dokumentar flet pr rrudhjen e Shqipris n aspektin demografik, si pasoj e emigracionit dhe rnies s numrit t lindjeve.

  Brenda 5 viteve t fundit, nga Shqipria jan larguar mbi 500 mij banor.

  Top Story udhtoi pr n qytetet si: Kuks, Gjirokastrr dhe Kor, n disa nga fshatrat e tyre pr t pasqyruar kshtu numrin e banorve n kto fshatra, si ka qen dhe se si sht n ditt e sotme, gjendjen sociale dhe ekonomike t tyre!

  Prmes intervistave dramatike t siguruara n kto fshatra, shfaqet braktisja nga ana e shqiptarve, n 30 vitet e fundit, pr shkak se vendi i tyre nuk u ka ofruar asgj, u ka vrar shpresn dhe t ardhmen.

 6. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 7. #44
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Petrela e lasht q flet sot - Fshatrat e Shqipris
  Top Channel Albania 20 10 2019

  Bukuria e Petrels, me kshtjelln mesjetare maj shkmbit sht nj prej destinacioneve m t preferuara turistike koht e fundit. Ilnisa Agolli n kt episod na rrfen pikat kryesore, t asaj ’ka nuk duhet t lm pa vizituar. Petrela ka historin e saj, e cila e ka zanafilln q n lashtsi. E krijuar qysh prej 2400 vjet para, ajo q t bn shum prshtypje sht kalaja ilire, e cila n ditt sot njihet si “Muri Ilir”. Po tjetr ’duhet t dim rreth saj? Ku mund t ham? ’duhet t dim rreth zakoneve? Sa mikprits jan banort? Po ushqimet tradicionale? Investimet e reja? Pse njerzit po e braktisin Tirann pr t jetuar ktu? Mos e humb!

 8. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 9. #45
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Perla e fshehur e Elbasanit - Fshatrat e Shqipris
  26 okt. 2019  Top Channel Albania

  Jan shum pak kilometra rrug, sapo hyn n qendr t qytetit t Elbasanit pr t shijuar nj bukuri t virgjr natyrore. Ilnisa Agolli, na prezanton me fshatin q ndrin buz liqeneve. Fshati Funar. Nj pasuri e pazakont e Bashkis Elbasan, me resurse natyrore t jashtzakonshme. Me njerz mikprits, q nuk ngurojn t hapin dyert e shtpis duke t rrfyer vendin, punn e prditshme dhe zhvillimin e agrokulturs n at terren kodrinor-malor. Nj zbulim tjetr sht edhe eksplorimi n shpelln m t famshme aty. Shpelln e Mbytjes. Cila sht historia e saj dhe prse Funari duhet vizituar patjetr?

 10. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 11. #46
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  N Librazhd nj fshat legjend, “Polis” - Fshatrat e Shqipris
  Nov 2, 2019
  Top Channel Albania

  Thesaret e Polistit jan t shumta, por kryesorja sht rruga Egnatia. Gjurmt e s cils n fakt, shfaqen edhe n dy urat m t bukura t Librazhdit si degzime t udhs antike. Ura e Kamars dhe Ura e Gurit. Por, Ilnisa Agolli nuk mjaftohet me kaq duke na dhn mundsin t eksplorojm gjith natyrn magjike dhe t pasur aty, q nga livadhet e shumta deri majn m t lart t malit Polis.
  Po far ndodh tjetr? ’thon vet banort? Si jetojn dhe prse nuk e kan braktisur kurr fshatin? Sa mikprits jan dhe si nj atraksion turistik sa vlen Polis pr t’u vizituar? Ku duhet t shkojm dhe far duhet t kemi parasysh?
  Mos e lr pa e shijuar kt fshat.

 12. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 13. #47
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Aty ku qan kabaja, n “Leus” t Prmetit - Fshatrat e Shqipris


  Nov 9, 2019

  Top Channel Albania

  Ilnisa Agolli, ksaj here na on n fshatin Leus t Prmetit. Vetm 1.2 km nga qyteti i luleve, ky fshat ngjan thuajse i braktisur. Nj ndjesi q zvoglohet kur bujt n ato pak shtpi q kan mbetur aty. Banort jan aq t dashur dhe ti sakaq ve ajrit t pastr dhe bukurive natyrore, mbushesh gjith dashuri. Buz fshatit Leus ndodhet edhe kisha e Shn Mris. Pjesa e prparme e saj sht si manastir, ndrsa vet kisha si tempull e cila rrethohet nga tre prrenj t mdhenj q dalin nga malet dhe derdhen n lumin Vjosa, prej ku do t bj edhe rafting duke prshkruar peisazhin turistik dhe sportiv t tij. Nj aventur e bukur n Leus. Nj fshat q duhet patjetr t vizitohet.

 14. 2 antart m posht falenderuan Akuamarini pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Albo (30-12-2019),Shaboni (01-01-2021)

 15. #48
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  "Qyteza", margaritari i Devollit q nuk harrohet dot - Fshatrat e Shqipris
  Nov 16, 2019

  Top Channel Albania

  Udha e ksaj here do t na oj n Devoll. N fshatin Qytez. Nj kartolin! Nj shembull tipik i fshatit t vogl shqiptar, q ruajti brez pas brezi kulturn, zakonet dhe gjuhn. Mrgimi ktu ka ln gjurm t cilat i kupton sapo shkel. Ilnisa Agolli, ndryshe nga do fshat i Shqipris na sjell n fokus mikpritjen qytezare e cila t rrok pothuajse n t njjtn form si natyra. Peisazhi n Qytez t l pa fjal. Por ajo q t bn prshtypje sht se ktu nuk ka m njerz. Ktu kan mbetur vetm katr familje. Si jetojn ato? ’ndodh n fshatin e braktisur, 20 km larg Bilishtit?

 16. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 17. #49
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh

  Prodhimet e fshatrave postobllok n qendr t Tirans - Fshatrat e Shqipris
  Premiered Nov 23, 2019


  Top Channel Albania

  Kryeqyteti ka marr formn e nj ferme t madhe. Fshatrat e Shqipris bhen bashk n sheshin Sknderbej dhe kjo sht fantastike. Shqipria egzotike. Shqipria e jashtzakont. Shqipria e kontradiktave t ndryshme shndrrohet n kryefjaln e dits Shqipria punon tokn. Ilnisa Agolli paraqet ksaj here se njeriu i thjesht sht n qendr, sht Zot i toks. Zot i fruteve t tij. Zot i dijes edhe i kulturs bazike t tij. Mos e lr pa e par. Elipset e gjelbrta, sundojn Tirann.

 18. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 19. #50
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Fshatrat e Shqipris - Menkulasi i Devollit, aty ku belbzoi poezia
  3 hours ago
  Top Channel Albania

  Dritro Agolli, dikur shprehej: " Un kam lindur n nj fshat q ka emrin Menkulas. M kujtohet fshati im q shiste llamba vajguri, fletore t bukura por edhe librat q mund t shkruheshin ather. Ishte nj dyqan aty, ku mblidheshin t rriturit dhe luanin bixhoz. Fshati im ka emrin Menkulas."
  Ilnisa Agolli, sot na udhton aty. Gjeti ende pleqt duke luajtur bixhoz. Fshati ishte braktisur, por ndr rrugica dhe peizashet fantastike gjeti ende vargjet e shkrimtarit t madh. Gjeti traditn q nuk kishte humbur ende, zahiret dhe lidhjen e ngusht t familjarve njri me tjetrin. Jeta e fshatit sht. sht pa komplekse. sht e vrtet.

 20. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 21. #51
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Fshatrat e Shqipris - "Vajz", historia e nj fshati n labri
  •Premiered 17 hours ago

 22. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 23. #52
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Dardha - Me bukuri, kultur e shpirt njerzor - Fshatrat e Shqipris
  Premier m 28 dhj 2019
  Top Channel Albania
  930 mij pajtimtar
  Dardha sht nga ato fshatra t magjishme t Shqipris. Nga ato fshatra q t befason jo vetm si nj nga vendet m mikpritse me potencialet turistike, por t pa fjal kur ksaj tabloje i bashkangjiten njerzit q takon aty. Ilnisa Agolli, na udhton sot n shum shtpi. Na rrfen historikun e Dardhs dhe lirin q mund t gjej shpirti aty. Vendi ku natyra bekon njerzit dhe vren se kultura sht n do skaj.

 24. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Albo (30-12-2019)

 25. #53
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Pllan e Lezhs, fshati q fsheh nj qytet ilir - Fshatrat e Shqipris
  Premiered 2 hours ago

  Top Channel Albania

 26. #54
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Drobonik, ballkoni i harruar i Beratit - Fshatrat e Shqipris
  Premiered 4 hours ago

  Top Channel Albania

 27. #55
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh
  Frashri, fshati q dha shum dhe s'mori asgj - Fshatrat e Shqipris
  Premiered 18 hours ago

  Top Channel Albania

  “Fshatrat e Shqipris”, sht nj program i cili v n dukje zhvillimin e fshatit, ekonomin rurale, investimet n infrastuktur apo akomodimin npr bujtina t turistve.
  Nj emision q sheh dhe prek projektet e agroturizmit dhe zhvillimin e kapitalit njerzor.
  Si sht jeta e banorve n fshat? Prodhimet e zonave si tregtohen? Vlerat e trashgimnis kulturore dhe etnografike, cilat jan? Prse t gjith duan t kthehen n origjinn e t parve?
  “Fshatrat e Shqipris”, nj program nga Ilnisa Agolli n Top Channel t shtunn n 15:45, n nj rrugtim prtej bukurive duke zbuluar t vrtetat q shtrihen rretheqark Shqiprin ton t vogl me t fshehta t mdha.

 28. #56
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Sinica, fshati q ka mall pr njerzit - Fshatrat e Shqipris
  Premiered Feb 8, 2020

  Top Channel Albania

  Ilnisa Agolli ksaj here, na udhton drejt fshatit m t vjetr t Devollit. Vetm 22 km nga Kora ti mund t shkelsh n bukuri t paimagjinueshme. Klima, ajri, lashtsia e ktij fshati dhe mikpritja tradicionale do u ln pa fjal

 29. #57
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh


  Fshati q nuk sht braktisur kurr, Rabdisht i Peshkopis – Fshatrat e Shqipris

  Premiered 3 hours ago
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 15-02-2020 m 16:13

 30. #58
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Fshati "Asim Zeneli", thesari i Gjirokastrs - Fshatrat e Shqipris
  •Premiered 4 hours ago

 31. #59
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Historia e nj fshati trimrie dhe bese, Zogjaj i Bulqizs
  Premiered 5 hours ago

 32. #60
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,032

  Pr: Shqipria Tjetr, Fshati ku prplasen dy koh  Dikur qytet dhe sot fshat q fle mbi mbretrin ilire - Fshatrat e Shqipris
  Premiered 5 hours ago

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •