Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Faton Vukshinaj shklqen n Basel

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Faton Vukshinaj shklqen n Basel

  Talenti me i madh i boksit profesionist ne Zvicr, shqiptari Faton Vukshinaj, mbrm e zhvilloj duelin e 6 profesionist, pr her t dyt n ambientet e Grand Casino n Basel dhe arriti te triumfon srish!EL VULCANO (kshtu nofka e boksierit shqiptar) dyluftoj me nj kundrshtar q kishte prvoj 10-her m t madhe, Nodar Robakidze (51 duele si boksier profesionist), dhe arriti ta mposh at shume bindshm me pik n nj duel 8 raundesh. Kundrshtari nga Gjeorgjia Nodar Robakidze ishte shum i kujdesshm dhe nuk ofronte hapsir pr goditje, por Vukshinaj

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Faton Vukshinaj shklqen n Basel

  Boksieri i talentuar shqiptar i kategoris s mesme (72,5 kg) Faton Vukshinaj, zhvilloi duelin e 9-t profesionist dhe arriti t triumfonte q n raundin 1!

  Kundrshtari Nikoloz Gvajava (Nr. 2 i Gjeorgjis) ishte totalisht i pa gjas ndaj Vukshinaj i cili n ring njihet me nofkn EL VULCANO

  Me vetm 9 duele (8 fitore, 6 me K.O. dhe 1 barazim) Vukshinaj bn pjes ndr 110 boksiert m t mir n bot dhe synimi i tij sht titulli i bots
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •