Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Oktapod - Bota flet shqip

  Oktapod - Bota flet shqip | Nga Fredi Balaj -

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip


 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip


 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip

  Gjuha Shqipe eshte baza e gjuheve indoeuropiane Fredi Balaj Mars 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip

  VENDVARRIMI i Skendebeut,(PJESA II) Z. Ing Fredi Balaj (Stud.) e Z. Kol Marku (Stud.)


 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip

  "Thesare te Shqipes"Interviste me z. Fredi Balaj ( Studjues): Nga Kol Marku (Studjues)
  Kol Marku
  Published on Sep 1, 2018
  Me kete rast do te shikoni nje vidio dokumenare realizuar nga ana ime Kol Marku (Studjues).Eshte nje interviste me studjuesin Fredi Balaj te titulluar " Thesare Gjuhesore ": autorin e librit "Gjuha qe bota flet dhe simbolika e Germave" .Ne kete perfshihen disa fjale nga gjuhet e tjera te europes dhe sidomos nga Latinishtja dhe Italishtja te cilat sipas mendimit te autorit motivohen nepermjet gjuhes se lashte Shqipe (Pellasgjishtes e Ilirishtes) te ruajtuara shume mire tek Gregrishtja dhe Toskerishtja.
  Gjithashtu nga fundi i dokumentarit, nepermjet nje shembulli shprehen dhe disa pikpamje te tij ne lidhje dhe me fjalorin e fundit etimologjik te akademise se shkencave ( autor, i ndjeri Kolec Topalli) i cili bazuar ne studimet e autoreve dhe akademikeve te huaj dhe akademikeve shqipetar e ka nxjerre gjuhen shqipe me prejardhje rreth 73% nga gjuhet e tjera greke, latine sllave turke etj, dhe vetem 7% me prejardheje Shqipe te lashte ( Sipas deklarimit te Studjesit Agron Dalipaj), Te dhena keto te ketij fjalori, qe nese nese studjohen me hollsi, nuk perbejne nje te vertetet shkencore.
  Nje pjese e intervistes u realizua ne formen e bashkbisedimit ndemjet: Fredi Balajt, Kol Markut dhe Gjon Lleshajt pikerisht, ne zyren e ketij te fundit:i cili eshte President i shoqates " Mirdita" dhe president i shoqates se "veteraneve te UCK". Falnderojme zotin Gjon per mundesine qe na dha.
  Vidio eshte realizuar ne FHD me format te madh( 1920 X 1080 e pershtatshme per kompiuter dhe TV.
  Nese do te ju pelqeje kjo vidio, jene te lutur qe ta condividioni dhe ta perhapeni sa me shume. Per me teper shikim te kendeshem. (Kol Marku)


 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip

  Mashtrimi i MADH ( Fallsifikimi i historise greke)

  Kol Marku
  Publicerades den 31 okt. 2018
  Kjo ėshtė njė vidio e realizuar nga ana ime Kol Marku (Studjues). Kėtė vidio e kam titulluar "Mashtrimi i MADH" dhe trajton temen e fallsifikimit tė historisė sė greqisė sė lashtė nga njė grup profesorėsh, mitologėsh,historianėsh, arkiologėsh antopologėsh e stujuesish tė Helenistikes nė njė universitet tė Amerikes, nė bashkėpumin dhe me insitute dhe segmente tė tjera studimore evropiane dhe greke.Ju lutem ndiēeni deri nė fund kėtė vidio dhe tė reflektoni nė lidhje me kėtė histori tė dhimėshme tė sakrifikimit tė elementit shqipėtar nė greqi qė nga lashtėsia e deri nė ditėt tona.
  Pėrhapeni sa mė shumė qė tė mesohet e verteta e fshehur. Pėr me teper shikm tė kėndshem !

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip

  Gjuha Shqipe eshte baza e gjuheve indoeuropiane. Fredi Balaj Janar 2019 ( PJESA E Dyte 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip

  Gjuha shqipe eshte baza e gjuheve indoeuropiane Fredi Balaj Prill 2019 Pjesa e trete 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,841

  Pėr: Oktapod - Bota flet shqip


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •