Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,865
  Postimet n Bllog
  17

  Kryemadhi: Edi Rama ka punsuar 1200 veta n Kryeministri, 10 her m shum se Berisha

  Shifra tronditse e t punsuarve n Kryeministri

  Emri: parlamenti13.jpg

Shikime: 168

Madhsia: 41.3 KB

  Kryetarja e Lvizjes Socialiste pr Integrim, Monika Kryemadhi, deklaroi nj fakt trondits lidhur me adminitratn e tejfryr n kryeministri. Duke folur n Ora News, Kryemadhi deklaroi n kryeministri jan t punsuar 1200 veta, dhe t gjith kta punojn pr t manipuluar opinionin kombtar dhe ndrkombtar.

  Kryemadhi: Berisha e ka ln kryeministrin me 128 punonjs, sht dokumentuar. Ndrkoh aktualisht kryeministri Rama ka 1200 punonjs t cilt shrbejn pr t manipuluar informacionet dhe t vrtetn ndaj qytetarve dhe ndrkombtarve.

  Kryemadhi tha se pr numrin e punonjsve, ka dokumenta t vna n dispozicion edhe nga Sekretari i Prgjithshm n Kryeministri ngjll Agai.

  Kryemadhi: Vetm 244 persona jan n kabinetin e kryeministrit Rama. Pr far i duhen kaq punonjs nj kryeministri?

  Kryetarja e LSI, shkoi edhe m tej duke thn se n kryeministri ka punonjs t cilt kan prdorur influencn pr t fituar padrejtsisht qindra mijra euro.

  Kryemadhi: Ka disa punonjs n kryeministri q nprmjet influencs kan arritur t shtojn n llogarit e tyre bankare mbi 120 mij euro pr 3 muaj.

  TPZ.AL
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,865
  Postimet n Bllog
  17

  Pr: Kryemadhi: Edi Rama ka punsuar 1200 veta n Kryeministri, 10 her m shum se Berisha

  E bukura e ketij lajmi eshte se socialistat shqiptare, qe jane te gjithe zorraxhinj, do ta lexojne e degjojne e do te thone: "Oh sa mire! Ka hapur 1200 vende pune!"

  Kryemadhi e tha pasi do te thote: "Rama e ka kthyer Kryeministrine ne Agjitacion & Propagande ku korrupsioni behet sheshit".

  Sikur keto dy skandalet me lart te mos mjaftonin, skandali i vertete ne fakt eshte qe nje vend me 3.5 milion banore, paguan rrogat e 1200 nenpunesve te Rames ne kryeministri cdo muaj.

  Ne kete pike socialisti reagon: Pse ne i paguajme rrogat e tyre e jo Rama nga xhepi i tij?

  Kurse LSI-tat e Kryemadhit reagojne me: "Na e moren kafshaten nga goja keta socialistat".

  Republika e zorraxhinjve ben lart e me lart...

  Albo

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •