Close
Faqja 22 prej 44 FillimFillim ... 12202122232432 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 421 deri 440 prej 861
 1. #421
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj

  Njė urim pėr tė gjithė - Gėzuar Festat e Nėntorit !  Poezia: XHEVAHIR SPAHIU - Kompozimi: ALEKSANDER PEĒI


  TOKA E DIELLIT

  Buze kaltersise, ja nje shelg, thone se loton,
  Prane bukurise, ja nje yll, thone se enderron,
  Ne cdo ujevare, ja nje diell lind dhe perendon,
  Ne cdo pulebardhe krahelehte, kush jeton?

  Tek cdo njeri, ja nje shprese, rritet, lulezon
  Ne horizont, ja nje vele, det kerkon,
  Prane dashurise nje re behet peme e gjelberon,
  Ne cdo shqiponje krahelire ne jetojme.
  Fjala liri neper nate ndez nje vetetime,
  Buzet e saj jane perhere etje per njerine,
  Fjala liri lind nje bote, boten e ndricon
  Dhe ne cdo kohe mbijeton.

  O Shqiperi, m’i fal pranverat,
  Mbaj ne shpirt zjarrin tend
  ēudine e tete te Botes.
  O kenge diellore shpalosi velat,
  Si shqiponje neper bote fluturo, fluturo
  Si shqiponje ne te ardhmen, fluturo!

  Buze kaltersise, ja nje shelg, thone se loton,
  Prane bukurise, ja nje yll, thone se enderron,
  Ne cdo burim si legjende era vjen e shkon,
  Ne cdo legjende kraheshpend, kush jeton?

  Tek cdo njeri, ja nje shprese, rritet, lulezon
  Ne horizont, ja nje vele, det kerkon,
  Prane dashurise nje re behet peme e gjelberon,
  Ne cdo shqiponje krahelire ne jetojme.
  Fjala liri neper nate ndez nje vetetime,
  Buzet e saj jane perhere etje per njerine,
  Fjala liri lind nje bote, boten e ndricon
  Dhe ne cdo kohe mbijeton.

  O Toke e diellit , m’i jep pranverat,
  Mbaj ne shpirt zjarrin tend
  ēudine e tete te Botes.
  O kenge diellore shpalosi velat,
  Si shqiponje neper bote fluturo, fluturo
  Si shqiponje ne te ardhmen, fluturo!

  https://www.teksteshqip.com/frederik...ic-1849087.php

 2. #422
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj
  Poezia: GJOK BECI - Kompozimi: FEIM IBRAHIMI

 3. #423
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Kompozimi: PJETER GACI

 4. #424
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 5. #425
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: ROVENA DILO - Kompozimi: ARDIT GJEBREA , ALFRED KAĒINARI

 6. #426
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 7. #427
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 8. #428
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: ZHULJANA JORGANXHI - Kompozimi: GJERGJ LEKA

 9. #429
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 10. #430
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: XHEVAHIR SPAHIU - Kompozimi: LIMOS DIZDARI

 11. #431
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: ZHULJANA JORGANXHI - Kompozimi: GJERGJ LEKA

 12. #432
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 13. #433
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj

  BRAVO !


 14. #434
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 15. #435
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 16. #436
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 17. #437
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 18. #438
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 19. #439
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


 20. #440
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj


Faqja 22 prej 44 FillimFillim ... 12202122232432 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •