Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,105
  Postimet n Bllog
  4

  Katalunja shpall pavarsin nga Spanja

  Nuk kam planifikuar kurr asnj krcnim apo ofendim ndaj dikujt. Jemi t gjith pjes e t njjtit komunitet, kan qen fjalt e para t presidentit t Katalunjs, n fjalimin e shumpritur pr t adresuar shtjet e pavarsis s rajonit t pasur verilindor nga Spanja.


  Ishte hera e par q nj votim zhvillohej nn sulmin e policis, e kjo pr shkak se qeveria spanjolle sht sjell n nj mnyr agresive ndaj nesh. Megjithat, m shum se dy milion njerz mposhtn frikn dhe doln pr t votuar, tha m tej Carles Puigdemont.

  shtja katalanase nuk sht nj shtje vetm e jona, por e t gjith Europs. Q prej prmbysjes s diktaturs s Frankos, Katalunja ka kontribuuar gjithnj pr demokraci dhe paqe, sepse kjo sht e vetmja rrug pr t ecur prpara. Ne kemi dashur gjithmon t uleshim n bisedime me qeverin e Madridit, ka theksuar m tej Puigdemont.

  E menjher pas ktij fjalimi ka ardhur edhe vendimi i shumpritur pr katalanasit, e i shumkritikuar nga qeveria qendrore spanjolle, pr shpalljen e pavarsis s rajonit autonom nga Spanja. Tashm ka ardhur momenti deciziv pr Katalunjn, e un si president ndjek vullnetin e popullit pr ta shpallur t pavarur Katalunjn.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  992

  Pr: Katalunja shpall pavarsin nga Spanja

  Katalonja eshte pjese e Spanjes! Dakord qe i kane alergji hormonet mongoloide qe sollen arabet ne evrope dhe grinden me njeri tjetrin sikur te ishte nje qytet qe vuan nga morrat! por ata jane qene spanjolle me pare!

  'ti ke pas pasur me perpara'

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •