Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Shkruan Dr.sc. Ilmi VELIU, ( teolog i diplomuar dhe doktor i shkencave t Historis )

  Imami-spiun rus, me emrin italian “Armando” sht i shkolluar dhe i trajnuar n rusi, bn propagand antishqiptare dhe ka pamje t priftit rus.

  Lexova se njfar soj hoxhe me nj emr Italian apo meksikan ,,Armando,, Aliu esht imam, dmth se ai sht i angazhuar te punoi ne ndonje xhami dhe se deklaratat q kishte dhen ai pr heroin ton kombtar ia kalojn edhe deklaratave t kriminelve m t mdhenj serb si Arkan, Vuk Drashkoviq e Milosheviq.

  Nuk mundem t besoj dhe t kuptoj se si Bashksia e Fes Islame e Shqipris mundet ti lejoi t punoi si imam nj majmun-njeriu t ktill, i cili me deklaratn e tij, esht shum identik me hoxht spiuna q i ka shkolluar Rusia ne at koh dhe i ka future si agjent sekret n territorin e Perandoris Osmane,sidomos ne territoret shqiptare, si hoxh, e q ata kan punuar e vepruar ne dobi te Rusis e Serbis dhe kundr shqiptarve t Rumelis.

  Ky lloj hoxhe q me mjekrrn e tij i prngjan nj prifti serb apo rus, nuk duhet ti lejohet q t keqprdor dhe shkatrroi dashurine dhe harmonin q eksiston ne mes te shqiptarve me besime t ndryshme dhe harmonis ne mes t kishs e xhamis.

  Shkrimi dhe shprehit e tij nuk ndryshojn aspak nga ata greko-serbe, ose edhe ruse. N t kaluarn e largt po edhe t afrt, kta lloj deklaratash t ksi pseudo hoxhve t shkrdhyer i kan bindur shqiptart se jan turq dhe se duhet te shprngulen pr n Turqi.

  Dihet se hoxht e ktill, n at koh, kan punuar pr Serbin e Nikolla Pashiqit, por se edhe sot gjinden ksi hoxhsh n tokat shqiptare nuk ma ka marr mendja. Deri m sot ksi deklaratash antishqiptare, se heroi kombtar shqiptar Sknderbeu nuk esht hero i shqiptarve kan dhen vetm serbt, grekt, sllavomaqedont…me qllim q ta vjedhin e prvetsojn heroin ton i cili nuk luftoi as pr kish e as pr xhami por pr Shqipri.

  Un,autori i ktij shkrimi, Dr.sc. Ilmi VELIU, teolog i diplomuar dhe doktor i shkencave t Historis, jam i gatshm kurdoher ti kundrvehem kti lloj pseudo hoxhe, po edhe t tjerve, qofshin ata priftrinj grek, serb, sllavomaqedonas apo edhe klysh t ,,nns Rusi,, n lidhje me origjinn e Kastriotit dhe luftrat q bni ai pr shqiptart dhe n dobi t shqiptarve.

  Un n Universitetin e Shkupit, para komisionit sllavomaqedonas dhe shum antishqiptar, kam mbrojtur me suksesin m t madh disertacionin e doktoraturs me titull; ,,Skpnderbeu ishte shqiptar dhe luftoi pr Shqipri,, dhe tash duhet ti kundrvehem njfar avganistanci apo indijanci dhe ta bind at se Sknderbeu ka luftuar pr Shqipri dhe jo pr Vatikan e Srbi. Kta lloj hoxhsh finansohen nga burime secrete serbo-sllavo greke q veprojn kundr shqiptarve dhe pr ti prar shqiptart n baza fetare. Garantoj me kok se ky lloj imami me mjekrrn q i ngjan priftit ,,Gospodin gospodin Gavrill,,


  Emri: 21192754_1763069067066468_8791027007371331994_n.png

Shikime: 976

Madhsia: 110.6 KB

  Emri: 21192678_1763069257066449_2182991092562942951_n.jpg

Shikime: 1014

Madhsia: 12.8 KB
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 03-09-2017 m 06:17

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  161

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Shqiptaret nuk e kanne harruar vesin e cjerrjes se maskes.
  Jua ka mesuar baba. Jo ky i tanishmi, as ai i meparshmi, ai tjetri :-)

  Per cdo gje qe katranosin, fajin e ka ky, fajin e ka ai tjetri, ai majtas ai djathtas. Dhe kujtojne te mjeret se ndergjejen e tyre e lajne me te njejtin uje, te piset tashme nga shplarjet e vazdueshme.
  Nuk lexova njehere ndonje, te thote dy fjale te llogjikshme dhe ta kerkoje a ta gjeje fajin tek servilizmi, babezia, pabesia, karakteristikat e shqiptarit te sotem. Apo tek gjarpri qe ata kane marre ne gji.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Shaboni : 04-09-2017 m 18:16

 3. #3

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Spiun dhe agjent te Rusise jane ata qe lejojne turmat fetare ne mes te Tiranes. Imagjnoni sikur rilindasit qe bene Shqiperine te shikonin pamje te tilla ne mes te Tiranes do thonin; "qe ky vend nuk behet kurre".

  Eshte e kote te kapeni mbas fetareve sepse ata kane fene perpara do lloj patriotizmi e nacionalizmi. Problemi eshte shteti dhe politikanet. Politikanet qe qyraviten neper festa fetare dhe shteti qe teorikisht duhet te jete laik.

  Sa per teorin e spiunazhit te huaj eshte nje justifikim per te mos zgjidhur asgje o per te mos thene asgje. (Eshte teori e shum perdorur per ta lene fajin kopil)
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 04-09-2017 m 19:14

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  ...po na divorcuan Ruset ne morem fund si miq te Amerikaneve dhe Shqiperia mund te kthehet ne nje Bankok apo HongKong te vogel qe duket shume premtuese por qe te medhenjte e botes kane shume per te thene per keto lloj shoqeri shtetesh apo anarkish.

  Ruseve u duhet shume lufte, per te trazuar faren dhe trajnuar karakterin sepse po humbin si komb ne cadren e Mongoleve apo Tatareve te Islamit te vjeter apo (shshshsh..te vertete)!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Rrjeti Lexo Postimin
  Shkruan Dr.sc. Ilmi VELIU, ( teolog i diplomuar dhe doktor i shkencave t Historis )

  Imami-spiun rus, me emrin italian Armando sht i shkolluar dhe i trajnuar n rusi, bn propagand antishqiptare dhe ka pamje t priftit rus.

  Lexova se njfar soj hoxhe me nj emr Italian apo meksikan ,,Armando,, Aliu esht imam, dmth se ai sht i angazhuar te punoi ne ndonje xhami dhe se deklaratat q kishte dhen ai pr heroin ton kombtar ia kalojn edhe deklaratave t kriminelve m t mdhenj serb si Arkan, Vuk Drashkoviq e Milosheviq.
  Nuk mund ta degjosh asnjehere as Vuk Drashkovicin, Milloshevicin apo Arkanin te flasin keq per nje kryqzator si biri i Vojsavs, ngase ne venat e tia rrjedhte edhe gjak i nje etnie q ju e keni veshtir q ta pranoni !

  Nuk mundem t besoj dhe t kuptoj se si Bashksia e Fes Islame e Shqipris mundet ti lejoi t punoi si imam nj majmun-njeriu t ktill, i cili me deklaratn e tij, esht shum identik me hoxht spiuna q i ka shkolluar Rusia ne at koh dhe i ka future si agjent sekret n territorin e Perandoris Osmane,sidomos ne territoret shqiptare, si hoxh, e q ata kan punuar e vepruar ne dobi te Rusis e Serbis dhe kundr shqiptarve t Rumelis.
  Rusia eshte shtet Orthodoks, dhe nuk ka asnje interes t fus imam n Republikn e Shqipris !
  Dikur ndoshta edhe ka mund te kete pasur te tille, por jo pse ata ishin "musliman" por pershkak se ishin t krishter !

  Tani paramendo o i poshtr, sikur Shqiptart t drgonin hoxhallar si priftrinje n Vatikan, pr ta prishur kulturn fetare katolike ? A na bn neve musliman te mire apo te kqinje ? Keshtu pra duhet ti paramendosh ata q kaq shume i adhuron !


  Ky lloj hoxhe q me mjekrrn e tij i prngjan nj prifti serb apo rus, nuk duhet ti lejohet q t keqprdor dhe shkatrroi dashurine dhe harmonin q eksiston ne mes te shqiptarve me besime t ndryshme dhe harmonis ne mes t kishs e xhamis.
  Ka edhe priftrinj Shqiptar q jan shume te ndershm e t sjellshm, ngjasia me serb nuk e bejn kete "armik" t Popullit, oj mbeturin komuniste !


  Shkrimi dhe shprehit e tij nuk ndryshojn aspak nga ata greko-serbe, ose edhe ruse. N t kaluarn e largt po edhe t afrt, kta lloj deklaratash t ksi pseudo hoxhve t shkrdhyer i kan bindur shqiptart se jan turq dhe se duhet te shprngulen pr n Turqi.
  Ky nuk e thot kete, ky thot se jeni Shqiptar, por nse pretendohet se Gjergj Kastrioti ka vrar edhe shqiptar t besimit Islam, vetm pse i prkisnin besimit Islam, i bie sikur t'i detyronim katoliket te adhuronin Haxhi Qamilin !

  Dihet se hoxht e ktill, n at koh, kan punuar pr Serbin e Nikolla Pashiqit, por se edhe sot gjinden ksi hoxhsh n tokat shqiptare nuk ma ka marr mendja. Deri m sot ksi deklaratash antishqiptare, se heroi kombtar shqiptar Sknderbeu nuk esht hero i shqiptarve kan dhen vetm serbt, grekt, sllavomaqedontme qllim q ta vjedhin e prvetsojn heroin ton i cili nuk luftoi as pr kish e as pr xhami por pr Shqipri.
  Un,autori i ktij shkrimi, Dr.sc. Ilmi VELIU, teolog i diplomuar dhe doktor i shkencave t Historis, jam i gatshm kurdoher ti kundrvehem kti lloj pseudo hoxhe, po edhe t tjerve, qofshin ata priftrinj grek, serb, sllavomaqedonas apo edhe klysh t ,,nns Rusi,, n lidhje me origjinn e Kastriotit dhe luftrat q bni ai pr shqiptart dhe n dobi t shqiptarve.
  Eshte Hero i komunitetit katolik, ngase ata e quajn "Atlet i Krishtit", e jo Hero i trojeve Shqiptare, sepse termin Shqiptar as q e ka degjuar ndonjehere bile ! Bile-bile,... un dyshoj se edhe ka folur gjuhen shqipe tamam si duhet, pershkak q ka jetuar shume kohe gjat ne turqi, dhe eshte disi turqizuar. Por aty, ju s'guxoni fort t'i fusni hundt, se e dini mir se si ju dalin hesapet.

  Un n Universitetin e Shkupit, para komisionit sllavomaqedonas dhe shum antishqiptar, kam mbrojtur me suksesin m t madh disertacionin e doktoraturs me titull; ,,Skpnderbeu ishte shqiptar dhe luftoi pr Shqipri,, dhe tash duhet ti kundrvehem njfar avganistanci apo indijanci dhe ta bind at se Sknderbeu ka luftuar pr Shqipri dhe jo pr Vatikan e Srbi. Kta lloj hoxhsh finansohen nga burime secrete serbo-sllavo greke q veprojn kundr shqiptarve dhe pr ti prar shqiptart n baza fetare. Garantoj me kok se ky lloj imami me mjekrrn q i ngjan priftit ,,Gospodin gospodin Gavrill,,
  Waow,.. far suksesi !
  Po pse nuk e dergoje nj femi 5 vjear para atij Komisioni ?
  Te gjithe e dim qe kishte baban has Shqiptar, kurse nnn Srbe, e vet nj lloj turko-shqiptaro-vatikani,... thjesht, nje sallat q veshtir t'i binte njeri ne fije.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Deklarata e Hashim Thait n Katedraln katolike n Prishtin :

  "Gjergj Kastrioti, hero dhe atlet i Krishtit" !

  Un si musliman, si mund ta kem pr Hero nj Atlet t Krishtit q i bie t jet nj mercenar i luftrave t Kryqzatave (Luft anti-Islame) ?

 7. #7

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Deklarata e Hashim Thait n Katedraln katolike n Prishtin :

  "Gjergj Kastrioti, hero dhe atlet i Krishtit" !

  Un si musliman, si mund ta kem pr Hero nj Atlet t Krishtit q i bie t jet nj mercenar i luftrave t Kryqzatave (Luft anti-Islame) ?
  Si e kan pasur Ismail Qemali, Naim Frasheri, Zogu e te gjithe muslimanet e tjere. Nejse ata pyetjen e benin ;un si shqiptar... Po fillove te zgjedhesh heronjte simbas perkatsis fetare dhe jo simbas kontributit historik eshte e kote ti besh pyetje vetvetes.

 8. #8
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,521

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Pr fat t mir personin tek fotografia e dyt e njoh personalisht dhe kam shum respekt pavaresisht profesionit dhe ate cfar ushtron.
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

 9. #9
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Korrupsion,varferi,kriminalitett,droge,prostitucio n,dhune,shatntazh,injorance.Kjo eshte atmosfera dominuese.
  Han pa porta u be ky vend,ne kuptimin se hyn e del cdo gje pa dogane.Ide,koncepte,teori konspirative.
  Nese ky mjeker dhjere flet ne emer te vet,nuk ka pse shqetesohet njeri.Myftinia duhet te distancohet nga keta elemente shkombtarizues.Por edhe ligji per fete duhet te jete me i sakte e me i rrepte kur behet fjale per thirrje per dhune fetare,raciale,krahinore etj.Por ketyre qeveritareve tane nuk i intereson paqja e harmonia sepse nuk do mund te vjedhin e abuzojne keshtu sic po bejne. Perca e sundo eshte moto. Nuk eshte gjithcka e keqe qe ndodh ketu per faj te ruseve.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Hajde t shohim a ishte nna e Gjergj Kastriotit Kineze apo Shqiptare?! Me siguri, Skndrbeu gjuhn amtare e ka pas gjuhn Kineze, dhe shqipen se ka njoh ose ndoshta ka njoh disa fjal q i msoi nga ushtart e tij....Meq nnn e ka me kombsi Kineze, Skenderbeu nuk mund t konsiderohet Shqiptar, andaj duhet T largojm prmendoren e tij nga sheshi, tia ndryshojm emrin edhe sheshit dhe n vend t tij , duhet t vendoset ndonj prmendore e dinastis Ming nga Kina. Ather Shqiptart do ken figur/personalitet me t cilin do mburen....Njkohsisht do i knaqim krkesat e ...dhe pretendimet e tyre q Skndrbeu sht i huaj....
  Xhaxhi-shoku Enver ka pas do ilae pr do njerz-i shronte menjher...(v.ime)
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Emri: teskt-mayan-696x400.jpg

Shikime: 850

Madhsia: 42.4 KB

  Mayani: Triballt ishin ilir
  Fahri Xahrra

  T lexosh Mayannin n origjinal sheh nj njeri q aq shum gzohet kur puna e tij 10-vjeare pr gjetjen dhe leximin e gjuhs etruske Ilire, bryge , lydiane dhe hitite kurorzohet vetm me gjuhn shqipe.Pra gjuha shqipe, sipas tij, sht elsi i gjuhve t vjetra nga rrnjt e pellazgjishtes.

  Santfeld -i , identifikimin e emrit t Dalmacis lidhte me delme , at tDardanis me dardh: Jokli, emrin e lumit Maltein dhe atij Malus e lidh me malin shqip.Emri i Jupiterit mesap Mansana me gjuhen shqipe Mzi. Pr AqueBalizal n Panoni, Jokli thot se sht nga ilirishtja e vrtet.
  ( Albaner fq 86) pra Balt, fjal e cila u huazua nga sllavt Blato, Bloto, Boloto.
  Balta ishte me shekuj eshekuj para ardhjes se sllavve n brigjet e Danubit.
  J. Bryh (StudienzurAlbanischeWortforschung 1921 fq.25) thot q disa qindra vjet para lindjes s Blateas dhe Balatros latine ishte lindur fjala ilirishte balt.

  E fillova shkrimin me nje pyetje t madhe se si studiuesit shqiptar i mirpresin shkrimet e t huajve (rasti i Oliver Schmitit) pr t na bindur neve se nuk kemi lidhje direkte me ilirt, por duhet lexuar ZACHARIE Mayannin n librin i tij Les Etrsuquescommencent a parler ( Paris , 1961).

  T shkojm m tutje,Mayanni, n faqen 364 tktij libri shkruan T ndalemi pak te Triballt.
  “Historia e njihte nj popullsi q quhej triballt, q jetonin nn Danub.Arisrofani i quante barbar, kurse Filipi i Maqedonis dhe Aleksandri i Madhi kishte luftuar.
  Pauly-Wissova, n librin Triballi na mson q t gjith autort modern i konsiderojn triballt fis Ilir, kurse Jokli thot thrakas.Ata banonin n malin Vitosh n Jug tSofies(Bullgari). Triballt njiheshin pr guximin e tyre dhe pr besimin shpirtror pavdekshmria e shpirtit.
  Mayani e shpjegon bindshm kur thot se ata ishin banort e nje ultsire n rrzn e nj mali me tri Ball. Pra emri i tyre etnik sht Ilir. Aristofani n librin e tij “Zogjt” thoshte se fjalt e tyre jan t palexueshme dhe gjuha e triballve ishte jointeligjente. Nejse, pun e Aristofanit.

  Shqiptart sot, t hutuar nga dreqi i mallkuar, na e bjn nnn e Sknderbeut serbe ngase serbt duan q t mbesin trashgimtar t triballve. Ne duhet t dim q fiset ilire dhe iliro-thrake q psuan m s shumti nga ndarja e Kishave 1054 ishin triballt.
  Konvertimi i tyre n ortodoks na i polli ata q nuk po na hiqen qafe.

  Emri: mayan.jpg

Shikime: 647

Madhsia: 33.9 KB
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 08-09-2017 m 11:57

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Nj koment shtes n lidhje me tekstin e siprm:Vllezr, mos e kundrshtoni Kinn, mendoj Turqin(gabim shtypi) ajo e solli paqen dhe progresin te Shqiptart, po po, e solli edhe lumturin e begatin e Shqiptart nuk duhej t luftojn kundr Turqis, ajo nuk ishte pushtuese por ishte bashk administartor n tokat Shqiptare...po, po. Kjo Turqi nuk erdhi vetm n trojet shqiptare dhe nuk e solli fejn e paqes vetm n tokat tona, po ju nuk dini histori, jeni t pa arsimuar ashtu si duhet-shkoni dhe arsimohuni srish;
  Ja ku deprtoi Turqia(perandoria Osmane) dhe e prhapi "progresin" te disa shtete islame dhe i bri edhe m fetar se sa q ishin m para(para pushtimit Osman)
  Emri: OttomanEmpireMain.jpg

Shikime: 633

Madhsia: 45.3 KB

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Irani para vitit 1979-shikoni, e pa besueshme...krahasoni me Iranin sot....n trevat Shqiptare tani sht viti 1979......religjioni dhe pasojat shkatrrimtare pr kombin ton do i vreni s shpejti....pr m tepr video shfleto/krko n yotube....
  Shtohet interesimi pr msim n Medrese

  Emri: 20.50-AKTUALE-medresja-g-1-750x430.jpg

Shikime: 684

Madhsia: 36.6 KB

  Edhe prkundr shum insistimeve q kjo Medrese t akreditohet si shkoll e mesme n kuadr t shtetit, e njjta ende sht n kuadr t BFI-s dhe pas prfundimit t shkollimit nxnsit e kan t vshtir t pranohen n t gjitha universitet, ndrsa m t sigurt e kan pranimin vetm n fakultetin teologjik

  N Medresen Isa Beu, paralelja e shtrir n Tetov pr femra, tashm ka filluar viti shkollor. Sikurse viteve t kaluara, edhe kt vit sht vrejtur interesim i semimaturantve pr t’u regjistruar n kt shkoll t mesme, shkruan gazeta KOHA. Beqir Memeti, koordinator i paraleleve pr Tetov thot se jan regjistruar 40 nxnse n vit t par dhe presin regjistrimin edhe t 7 nxnsve t tjera. “Edhe kt vit kemi nj numr t madh t kandidatve q kan aplikuar pr vitin e par. Nga 47 kandidat, 40 jan pranuar, por shpresojm q edhe ata katr nxnse t pranohen, sepse kemi br nj krkes deri te Rijaseti i BFI-s, q edhe kta 7 nxnse t ulen n bankat e Medreses n Tetov dhe shpresojm q t miratohet. Kuptohet se do vit shkon duke u rritur krkesa. Edhe kt vit kemi numr t konsiderueshm t krkesave”, thot pr KOHA, Memeti.

  M tej, ai nnvizon se e veanta pr kt vit sht fakti i rritjes s numrit t krkesave pr transfere nga shkollat tjera t mesme n Medrese.“Nj gj shum e veant sht se kemi kt vit shum krkesa pr transfere nga shkollat tjera n medresen n Tetov. Hapsirat q i kemi ktu nuk jan t mjaftueshme q t pranojm nj numr m t madh t nxnsve, por shpresoj se viteve t ardhshme do t na lejohet hapja e paraleleve tjera, nse rregullojm hapsira t reja, ather t gjitha krkesat e nxnsve q jan pr Tetov t arrijm ta plotsojm edhe kt dshir”, deklaroi koordinatori Memeti. Megjithat, edhe prkundr shum insistimeve q kjo Medrese t akreditohet si shkoll e mesme n kuadr t shtetit, e njjta ende sht n kuadr t BFI-s dhe pas prfundimit t shkollimit, nxnsit e kan t vshtir t pranohen n t gjitha universitet, ndrsa m t sigurt e kan pranimin vetm n Fakultetin teologjik. Por, viteve t fundit nxnsit jan pranuar edhe n universitetet tjera fal vullnetit t drejtuesve t ktyre universiteteve, posarisht n Tetov, thekson m tej Memeti.

  “Shpresat jan t mdha q do t kemi nj prgjigje shum shpejt n kt drejtim, por edhe n t kaluarn nxnsit nuk kan ngelur rrugve, pa vazhduar studimet n universitetet n vend, por ajo ka qen vetm nj intervenim nga ana e BFI-s deri tek universitetet, sidomos n Universitetin e Tetovs, ku t gjith nxnsit q kan konkurruar jan pranuar. Ne jemi dshmitar se nxnsit tan kan prfunduar me sukses studimet dhe tashm jan profesor dhe asistent dhe jemi krenar pr kt”, nnvizon ai. Prndryshe n do fillimvit shkollor n Shkolln e mesme “Medreseja Isa Beu”, paralelja e shtrir n Tetov pr femra pranohen nga dy paralele, ndrsa drejtuesit shpresojn se n t ardhmen do t ket edhe m shum hapsira pr t pranuar numr t madh t nxnsve.

  Read more: http://www.tetova1.com/2017/09/06/sh...#ixzz4sBFdMjwc
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 09-09-2017 m 07:41

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Rrjeti Lexo Postimin
  Nj koment shtes n lidhje me tekstin e siprm:Vllezr, mos e kundrshtoni Kinn, mendoj Turqin(gabim shtypi) ajo e solli paqen dhe progresin te Shqiptart, po po, e solli edhe lumturin e begatin e Shqiptart nuk duhej t luftojn kundr Turqis, ajo nuk ishte pushtuese por ishte bashk administartor n tokat Shqiptare...po, po. Kjo Turqi nuk erdhi vetm n trojet shqiptare dhe nuk e solli fejn e paqes vetm n tokat tona, po ju nuk dini histori, jeni t pa arsimuar ashtu si duhet-shkoni dhe arsimohuni srish;
  Ja ku deprtoi Turqia(perandoria Osmane) dhe e prhapi "progresin" te disa shtete islame dhe i bri edhe m fetar se sa q ishin m para(para pushtimit Osman)
  Emri: OttomanEmpireMain.jpg

Shikime: 633

Madhsia: 45.3 KB
  'po ja fut kot me keto idiotsira o misionar ?

  Po me karramela t kan mashtruar ty, se besimin Islam nuk e shpiki TURQIA !

  Feja Islame sht besimi m monoteist q egziston mbi rruzullin toksor ! Ky monoteizm i pastr, ndalon adhurimin e idhujve, putave, statujave, bustave, kryave, teqeve, te vdekureve apo ikonave !

  Ky monoteizm q gzojn fatmirsisht edhe Turqit, krkon q adhurimi t jete enkas pr ZOTIN ! E jo edhe per Skenderbeun, Gonxhe Bojaxhiun, Papa Gjon Palin, Don lesh gjergjin apo ndonje lesh marie tjetr !

  Prparimi shkencor s'ka te ben asgje me fejen, se ne kohe paqeje kur sheriati aplikohej ne vendet arabe, ishin shembull per Botn perderisa n Evrope ku sheriati-katolik aplikohej, i vrisnit grat me akuza se ishin shtriga !

  Errsira katolike eshte besimi m i mykt n bote ! Evropa eshte liruar ditn kur e izoloj n kisha, pyetni francezet dhe do ju tregojn !

  Fatkeqesia ne tokat tona eshte qe injorantet politikan mendojn se po u bere servil ndaj kishes katolike, perendimi do derdhe fonde per ta, dhe do vazhdojn deliren e tyre mbi shpin te popullit !

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Si e kan pasur Ismail Qemali, Naim Frasheri, Zogu e te gjithe muslimanet e tjere. Nejse ata pyetjen e benin ;un si shqiptar... Po fillove te zgjedhesh heronjte simbas perkatsis fetare dhe jo simbas kontributit historik eshte e kote ti besh pyetje vetvetes.
  Me keqardhje, por sikur Ismail Qemalit, Naimit, Zogut e tjereve te i'u ishte prezantuar Skenderbeu si Atlet i Krishtit, nj mercenar i kryqzatave qe mbrojti Evropen katolike, nuk besoj se do e kishin admiruar.

  Un kam shume respekt per Gjergj Fishtn, jo pse ishte katolik, por ishte dhe mbetet nje gjeni i letrave qe historia Shqiptare nuk ka per t'a harruar as edhe 10'000 vjet ! Kurse Gj. Kastrioti na prezantohet e na "shitt" si hero i kombit, prshkak se ishte atlet i krishtit ne mbrojtje te evropes katolike !

  Ne budallenje s'jemi, edhe na vrave edhe po te duam ?! Ku keni pare ju keshtu !

 15. Anetart m posht kan falenderuar Evian pr postimin:

  Duke_Of_Arberia (13-10-2018)

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Rrjeti Lexo Postimin
  Irani para vitit 1979-shikoni, e pa besueshme...krahasoni me Iranin sot....n trevat Shqiptare tani sht viti 1979......religjioni dhe pasojat shkatrrimtare pr kombin ton do i vreni s shpejti....pr m tepr video shfleto/krko n yotube....
  Shtohet interesimi pr msim n Medrese
  Iranianet e asaj kohe, ishin kukulla t shkreta t'imperializmit amerikan.

  Ato dele me tru-that nuk i gjen me, pervec se ne Shqiperi e Kosove.

  T gjitha kishat ne perendim jan kundr daljs me bikini neper plazhe, por 'faj kan iranianet nese ne evrope nuk e duan Zotin ?

 17. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Un nuk i takoj asnj besimi fetar-Xhaxhi ka dijt si t sillet me juve-ju varte ose ju pushkatonte andaj kishte stabilitet n Shqipri-Mongolt dhe sllavt e krijuan folen e qyqes n trevat tona dhe fatkeqsisht nj mas e madhe e popullit u hiptonizua nga prallat me mbret.Tani i shohim pasojat-krijohet konflikti ndrshqiptar...
  Hajde zhduku n Iran e Turqi-kjo sht tok shqiptare jo e bastardve okupator Aziatik dhe besimeve t importuar me ushtrin gjakatare Aziatike dhe Romake...Besimi Aziatik/Romak nuk erdhi me paqe n trojet tona erdhi me ushtri e gjakderdhje t shqiptarve....
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 09-09-2017 m 11:04

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Rrjeti Lexo Postimin
  Un nuk i takoj asnj besimi fetar-Xhaxhi ka dijt si t sillet me juve-ju varte ose ju pushkatonte andaj kishte stabilitet n Shqipri-Mongolt dhe sllavt e krijuan folen e qyqes n trevat tona dhe fatkeqsisht nj mas e madhe e popullit u hiptonizua nga prallat me mbret.Tani i shohim pasojat-krijohet konflikti ndrshqiptar...
  Hajde zhduku n Iran e Turqi-kjo sht tok shqiptare jo e bastardve okupator Aziatik dhe besimeve t importuar me ushtrin gjakatare Aziatike dhe Romake...Besimi Aziatik/Romak nuk erdhi me paqe n trojet tona erdhi me ushtri e gjakderdhje t shqiptarve....
  Kush po i krijon kto konflikte ndrshqiptar oj mbeturin komuniste ?

  Lexo se far mesazhi perars percjell :

  Hajde zhduku n Iran e Turqi-kjo sht tok shqiptare jo e bastardve okupator Aziatik dhe besimeve t importuar me ushtrin gjakatare Aziatike dhe Romake


  Ti vetm "Shqiptar" nuk je, sado q shtirresh si i tille.

 19. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  'po ja fut kot me keto idiotsira o misionar ?

  Me ka erdhn osmant n trojet tona dhe si e prhapn besimin fetar? A erdhn me lule n dor apo me shpata? Pse ikn / emigruan shqiptart n Itali e gjetiu?! Nga dshira apo
  terrori ushtarak?!

  Po me karramela t kan mashtruar ty, se besimin Islam nuk e shpiki TURQIA

  Oj mbeturin osmane ti i pari provokove-un nuk jam komunist po edhe sikur t isha un nuk do dmtoja nj popul t tr sikur e bn ti me ofendimine Gjegj Kastriotit
  Ec jaran mos provoko se...
  Kurse Gj. Kastrioti na prezantohet e na "shitt" si hero i kombit, prshkak se ishte atlet i krishtit ne mbrojtje te evropes katolike !
  Ne budallenje s'jemi, edhe na vrave edhe po te duam ?! Ku keni pare ju keshtu !

  Ju me urejtje ndaj Skenderbeut, sikurse ai ka luftuar kundr fejs Islame, ju jeni ata q prani popullin.
  Un jam Shqiptar dhe e dua kombin tim dhe nuk lejoj asnj me e ofendu kombin as heroin ton.
  Shqipria sht shtet laik dhe jo shtet fetar-me veprimet agresive t agjentve sllav dhe beduinve mongol 2-3 vite me rradh falen njerzit n mes t Tirans-ather prse shrbejn xhamit-pr falje apo dika tjetr?! Pse falje bhet n qendr dhe jo diku jasht? A jan kto testime t klerit pr hapat e ardhshme?
  Feja sht praktikuar (s paku jashta Shqipris) npr xhami ose n shtpi dhe askujt nuk i ka penguar. Dalja npr rrug e sheshe sht manifestim dhe eksperimet politik...
  Ky sht mesazhi i sllavve dhe mongolve npr trojet tona.
  Kta jan agjentt-rrfimi i plakut:
  https://www.facebook.com/DardaniaSac...MH6z8smo7vFP2Q
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 09-09-2017 m 12:09

 20. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Ja pr k punoni ju:

  Emri: M.jpg

Shikime: 2374

Madhsia: 13.9 KB

  Osmanologu dhe Rusologu i njohur i Arnautistanit,Olsi Jazkxhi bn deklaraten SHOCK!!!!
  ""Nj pjes e mir e shqiptarve t Kosovs jan serb t islamizuar t cilet u shqiptarizuan me ardhjen e osmanve,sepse prpara ardhjes se Turqeve nuk kishte shqiptare n Kosov""

  https://www.facebook.com/ILLYROPIAN/...73/?fallback=1
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 09-09-2017 m 13:15

 21. #20

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Me keqardhje, por sikur Ismail Qemalit, Naimit, Zogut e tjereve te i'u ishte prezantuar Skenderbeu si Atlet i Krishtit, nj mercenar i kryqzatave qe mbrojti Evropen katolike, nuk besoj se do e kishin admiruar.

  Un kam shume respekt per Gjergj Fishtn, jo pse ishte katolik, por ishte dhe mbetet nje gjeni i letrave qe historia Shqiptare nuk ka per t'a harruar as edhe 10'000 vjet ! Kurse Gj. Kastrioti na prezantohet e na "shitt" si hero i kombit, prshkak se ishte atlet i krishtit ne mbrojtje te evropes katolike !

  Ne budallenje s'jemi, edhe na vrave edhe po te duam ?! Ku keni pare ju keshtu !


  Pa keqardhje, por Ismail Qemali,Naimi,Zogu e te tjeret e dinin qe Skenderbeu ishte Atlet i Krishtit por edhe sikur Skenderbeu te kishte qene Pap prap nuk do ndryshonin mendim. Tani Ismail Qemali mbas krijimit te pavaresis kerkoi per Shqiperin mbret katolik,Zogu po u martua me katolike etj etj. Mos vazhdojme me Naimin e poezit e tije o me Sami Frasherin qe enderonte qe kryeqyteti i Shqiperise te quhej Skenderbegas. Pa figuren e Skenderbeut zor se do kishte shtet shqiptar,simbole shqiptare,gjuhe shqiptare dhe natyrisht dhe komb shqiptar. Keshtu qe Skenderbeu eshte a s'eshte hero shqiptar nuk ka rendesi se Skenderbeu eshte vet kombi.

  Ate qe ka vrar Skenderbeu musliman eshte nje budallik eshte njesoj sikur nje katolik te thote qe Mujo Ulqinalu a Selam Musai nuk jane herojt e mi se kan vrar a kan luftuar kunder katolikve. Budalliqe fetaresh.
  Qe eshte Atlet i Krishtit eshte nje argument o fakt qe ne figuren historike e kombetare te Skenderbeut ka nje rol minimal,ne histori permendet shum pak plus faktik qe deri ne 1990 ne komunizem pothuajse se te gjithe shqiptaret nuk e njihnin kete titull.

  Ti heqesh shqiptarit figuren e Skenderbeut jo qe i ke hequr pothuajse gjith patriotizmin rilindas,shqiptar dhe arberesh,por i heq rrenjet mbi te cilen eshte formuar si komb.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 09-09-2017 m 17:34

 22. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Rrjeti (09-09-2017)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •