Ilir Seci
Emri:  nDfFtgq.jpg

Shikime: 228

Madhėsia:  49.3 KB
Ne kete foto ne krye ne te majte eshte nje portret i Kleopatres se Egjiptit skicuar sipas pershkrimeve te arkeologeve e historianeve qe jane eksperte te egjiptologjise...Kjo ka qene paraqitja e saj si mbretereshe...Dy foto tjera jane sipas rradhes:ne djathte siper eshte foto e nje vajze ne Gjirokaster,kartoline e fillimit te shekullit kurse ajo poshte eshte po ashtu kartoline e vjeter Frenge marre ne Shkoder...
Ngjashmeria ne stolisje nuk ka vend per komente besoj...
Dihet qe Kleopatra ishte bije e dinastise Ptolomaike emer i marre nga i pari i tyre Ptolemeu,qe ishte gjeneral i Aleksandrit te Madh...Pas vdekjes se Aleksandrit te Madh gjeneralet e tij ndane territoret e pushtuara prej tyre mes njeri-tjetrit dhe Ptolemeut i ra hise Egjipti te cilin e sundoi ai dhe pasardhesit e tij...
Greket meqe e dine se nga ishte Ptolomeu dhe nuk e pervetesojne dot thone se ishte maqedono-grek...jane mjeshtra per te fallsifikuar historine!vetem maqedono-greke nuk ka pasur sepse ne kohen e tij Aleksandri e pushtoi Greqine edhe greket e quanin barbar kedo tjeter vec vetes!?