Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 118

Tema: Dua Lipa

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Dua Lipa

  Bukuroshja shume e talentuar kosovare qe u shnderrua ne YLL BOTEROR te muzikes pop !

  Nga covera-t me te suksesshem ne hite te pandalshme me emrin DUA !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-06-2017 mė 10:48

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Babe e bije bashke ne skenen e Prishtines ! Sa bukur !


 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Promo e nje prej X-FACTOR UK !
  Ē'ka do te shkruante ALBANIAC asaj kohe


  Nje tjeter shqiptare, tenton te beje Angline per vete dhe duket se se shpejti mund te ja arrij qellimit, Quhet Dua Lipa, eshte nga Kosova dhe eshte perzgjedhur per te prezantuar reklamen e sezonint te ri te "X Factor U.K" ne te cilin dhe konkuron. Dua, duket vertete e talentuar dhe me poshte pervec reklames qe shfaqet kudo ne U.K keto dite, po ju sjellim dhe nje kenge te kenduar prej saj. E kam predikuar kete "pushtim" te shqiptareve vite me pare kur kam shkruar per Miriam Canin (atehere ne Preluders), ku kam thene se brezi i ri ka shume talente te mira dhe pas 5-6 vjetesh do gjej sukses kudo. Urime shqipe!


  PS. Pas-lajm

  Dua ka treguar sot (18 gusht) se nuk eshte konkuruese ne X Factor UK sic eshte keqkuptuar ne mendia, nga pjesmarrja e saj ne reklamen e ketij programi.Ne te vertete, ajo thjeshte eshte perzgjedhur per kete reklame dhe nuk do te jete ne edicionin e ri te X Factor UK si konkuruese. Ajjjjjjjjj po na vjen keq, sepse vertet kishim deshire te shikonim nje shqiptare te talentuar ne edicionin me te suksesshem te ketij programi ne bote, megjithate ne vazhdimisht do e mbajme nje sy nga Dua e cila premton nje karriere muzikore te suksesshme. 

  http://revistaalbaniac.blogspot.ca/2...lamen-dhe.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-06-2017 mė 10:52

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa  Serish ALBANIAC kur DUA publikonte " Be the one "

  .... FIKSIM DUA! Me nje menaxhim te mire, ajo ka per ta bere per vete Ameriken (se shpejti do ta shikoni ne disa revista). Zeri i saj shume i vecante, i ngrohte dhe i forte ne te njejten kohe e ben te spikase nga kengetaret e tjera te momentit. Bukuria e saj te ben per vete e stili ne veshje rrumbullakos percaktimin e saj ne nje hipster te vertete, Kenget e saj te reja si "New Love" dhe "Be The One" jane jo thjesht perfekte per degjuesin por dhe te realizuara shume mire artistikisht duke e bere te vlersuar Duan, si nga publiku dhe nga muzikantet.

  Nese gjerat vazhdojne ne kete ritem, jeni duke pare lindjen e nje ylli te ri. Nuk e them kete se eshte shqiptare, por sepse te gjitha elementet dhe karakteristikat jane aty. Nese shfrytezohen tamam ... yep! Keshilla ime e vetme; gjej nje menaxher shuuuuume te mire.

  http://revistaalbaniac.blogspot.ca/2...deon-ketu.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-06-2017 mė 10:57

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  2017


 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Glastonbury 2017


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa


 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa


 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  4.4 milionė, kėnga e re e Dua Lipės

  Projekti i ri i Dua Lipės, “New Rules”, po shijon sukseset vetėm dy ditė pas lansimit.


  Pėr vetėm dy ditė pas publikimit tė klipit nė YouTube, kėnga e re e Dua Lipės ka grumbulluar rreth 4.4 milionė klikime.

  Pėrpos kėtij suksesi, “New Rules” ka hyrė nė top dhjetė videot trendi tė webfaqes mė tė madhe pėr video./ KultPlus.com

  http://www.kultplus.com/?id=8&l=22842

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  SUKSESI me I RI !


 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Ne vetem 5 dite - 10 milione klikime !

  BRAVO DUA !!!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa e artė nė Rusi, performancė tė jashtėzakonshme nė “Evropa Plus”

  Dua Lipa ishte njė nga yjet shqiptare qė ka performuar nė festivalin “Evropa Plus” nė Rusi, nė tė cilin dha njė paraqitje fantastike.
  Pėrveē performancės ajo ėshtė shpėrblyer edhe me njė “pllakė ari” nga organizatorėt, transmeton Koha.net.
  Kėtė e ka bėrė tė ditur ylli i hitit “New Rules” pėrmes rrjeteve sociale.
  “E artė nė Rusi. DL1, faleminderit”, ka shkruar ajo.


 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  The VOICE of Spain


 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa


 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa


 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Cila do jete kenga me e bukur e Duas per 2018 ?

  Ja nisi ne Janar me .....


 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Kenga me e re e sapo publikuar !


 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa


 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,422

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa hap ceremoninė e finales sė Champions League (VIDEO)

  http://www.kultplus.com/showbiz/dua-...-league-video/

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,328

  Pėr: Dua Lipa

  Zč fantastik por edhe shum e bukur si femer.

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •