Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 118 prej 118

Tema: Dua Lipa

 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  12 years old Dua Lipa singing at her school in Kosova
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-09-2022 mė 21:34

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa arrin njė tjetėr sukses, albumi i saj thyen rekord dėgjimesh nė 'Spotify'

  Ylli botėror i muzikės Dua Lipa nuk ndal sė korruri suksese. Dua ėshtė futur nė historinė e ‘Spotify’ pasi albumi i saj “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardė “streams”.

  Kėshtu ajo bėhet Artistja e Parė Femėr albumi i tė cilės arrin kėtė shifėr rekord dhe ėshtė albumi i 3 mė i dėgjuar nė “Spotify”.

  Lajmin e ka dhėnė vetė artistja duke ndarė njė postim nė Instagram ku shkruhet: “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardė “streams” nė Spotify.


  Shqiptarja.com

  https://shqiptarja.com/lajm/dua-lipa...esh-ne-spotify

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa "Be the one" live @ Inas Nacht 17.7.2016

 4. #104
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Be The One (EBBA 2017)

 5. #105
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Future Nostalgia Tour Live at Rock In Rio 2022

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa dhe Shakira, kandidatet pėr tė hapur ceremoninė e Kupės sė Botės

  Mė 20 Nėntor starton Kupa e Botės, nė Katar.

  FIFA pret tė vulosė pjesėmarrjen e grupit BTS dhe sipas mediave tė huaja, Shakira mund tė jetė sėrish nė ceremoninė e hapjes.

  Sipas ‘Marca’, kėngėtarja kolumbiane do tė hapė Kupėn e Botės sė bashku me Dua Lipėn dhe anėtarėt e BTS, tė cilėt do tė debutojnė nė skenėn hapėse tė Kupės sė Botės. Shakira ka eksperiencė nė evente tė tilla, dhe mė parė ka interpretuar kėngėt “Hips Don’t Lie” dhe “Waka Waka” nė ceremoninė e hapjes ėshtė kthyer nė njė nga ngjarjet mė tė mėdha sportive.

  FIFA nuk e ka konfirmuar ende lajmin.

  Kjo nuk ėshtė hera e parė qė njė kėngėtare shqiptare performon pėr Kupėn e Botės. Himni i Kupės sė Botės ’Live it up’ nė vitin 2018 u kėndua nga Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam.


  https://boldnews.al/2022/10/15/dua-l...upes-se-botes/

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa bėhet pjesė e fushatės “Grammy Museum” pėr zgjerimin e programeve arsimore tė muzikės nė SHBA

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Dua Lipa sė fundmi ėshtė bėrė pjesė e fushatės “Grammy Museum”, fushatė qė fokuson edukimin muzikor dhe zgjerimin e programeve arsimore dhe komunitare, shkruan KultPlus.

  Fondet qė do tė mbledhen nė kėtė fushatė, do tė sigurojnė hyrje falas nė Muzeun “GRAMMY” nė qendėr tė LA, pėr tė gjithė studentėt, dhe akses tė zgjeruar nė programet e tyre tė edukimit muzikor nė tė gjithė SHBA-nė.

  Mė poshtė KultPlus ua sjell tė plotė postimin e saj:

  “Jam krenare qė jam pjesė e fushatės @grammymuseum pėr edukimin muzikor nė punėn e tyre pėr tė demokratizuar dhe zgjeruar programet e tyre arsimore dhe komunitare. Fondet e mbledhura do tė sigurojnė hyrje falas nė Muzeun GRAMMY nė qendėr tė Los Anxhelosit pėr tė gjithė studentėt, dhe akses tė zgjeruar nė programet e tyre tė edukimit muzikor nė tė gjithė SHBA-nė. Absolutisht e emocionuar dhe e nderuar qė po e bėj kėtė punė me @billieeilish @brunomars @rosalia.vt dhe @shawnmendes.”


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...zikes-ne-shba/

 8. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA shkruan histori nė “Spotify”, arrin rekord historik !

  Dua Lipa ka bėrė njė tjetėr arritje tė madhe nė karrierėn e saj, shkruan KultPlus.

  27 vjeēarja, ėshtė bėrė Artistja e Parė Femėr nė Histori me 3 kėngė mbi 1.6 miliardė transmetime nė Spotify.

  Kėnga “One Kiss” ka arritur sė fundmi kėtė moment historik.

  Ndėrkaq, “Shape of You” nga Ed Sheeran ėshtė kėnga mė e transmetuar nė Spotify me mbi 3.2 miliardė transmetime.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...kord-historik/

 9. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  DUA LIPA nė Tiranė - Ylli Ndėrkombėtar Koncert mė 28 Nėntor, 2022


  110 - Vjetori i Pavarėsisė sė Shqipėrisė do tė sjell nė Tiranė kėngėtaren me famė ndėrkombėtare DUA LIPA, nė njė koncert madhėshtor.

  Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga vetė kėngėtarja, nė njė postim nė mediat sociale, nė tė cilin ka treguar se koncerti i fundit i turit tė saj “Future Nostalgia’’ do tė mbahet nė Kryeqytetin e Shqiptarėve.

  “Jam shumė e emocionuar tė njoftoj se shfaqja e fundit e turneut Future Nostalgia do tė mbahet nė Tiranė, Shqipėri mė 28 nėntor. Mezi po pres me iu pa me 28 nėntor pėr Ditėn e Flamurit dhe 110 vjetorin e Pavarėsisė. Ju dua shumė!”, ka thėnė Dua.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 21-11-2022 mė 23:42

 10. #110
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet nė Bllog
  4

  Dua Lipa koncert nė Tiranė me rastin e 110 vjetorit tė pavarsisė, merr shtetėsinė shqiptare

  ”Menxi po pres me ju pa”, Dua Lipa valvit flamurin kuqezi: Jam qytetarja mė e re shqiptare

  Emri: 316141124_727688618710975_737099718092650252_n-e1669645953910.jpg

Shikime: 63

Madhėsia: 51.3 KB

  Qytetarja mė e re shqiptare ėshtė ylli i popit botėror, Dua Lipa. Ajo sonte do tė finalizojė turin e saj ”Future Nostalgia Show” nė sheshin Skėndėrbej, ku do tė mbajė koncertin falas pėr 110 vjetorin e Pavarėsisė. Teksa ka pozuar krah flamurit kuqezi, Lipa shkruan se ėshtė e lumtur qė ėshtė nė Tiranė. ”Menxi po pres me ju pa”, shkruan nė shqip artistja me famė botėrore.

  Emri: Screen Shot 2022-11-28 at 9.45.20 AM.jpg

Shikime: 30

Madhėsia: 53.7 KB

 11. #111
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dua Lipa koncert nė Tiranė me rastin e 110 vjetorit tė pavarsisė, merr shtetėsinė shqiptare

  Edi Rama: Gėzuar Ditėn e Pavarėsisė! Dhe nė darkė me Dua Lipe nė sheshin “Skėnderbej”

  Emri: 317454397_688072222688442_8105810335361037437_n.jpg

Shikime: 22

Madhėsia: 51.3 KB

  “Me qytetaren mė tė re tė Shqipėrisė, ju uroj tė gjithėve gėzuar pėrvjetorin e 110 tė Flamurit tė Pavarėsisė, nė kėtė ditė tė bekuar tė kombit tonė qė do tė mbyllet me Duan nė Sheshin Skėnderbej”-shkruan Edi Rama sot nė mėngjes tė kėsaj tė hėne, ditė kur ėshtė data 28 Nentor, DITA E PAVARESISE.

  Emri: d1-4.jpg

Shikime: 24

Madhėsia: 49.8 KB

  Emri: d2-3.jpg

Shikime: 20

Madhėsia: 53.3 KB

  Koha Jone

 12. #112
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dua Lipa koncert nė Tiranė me rastin e 110 vjetorit tė pavarsisė, merr shtetėsinė shqiptare

  Erion Veliaj: “Krenar qė ylli i muzikės botėrore merr shtetėsinė shqiptare”. Dua Lipa: Mezi pres koncertin e festės!

  Emri: WhatsApp-Image-2022-11-27-at-14.52.41-1536x1025.jpg

Shikime: 23

Madhėsia: 46.7 KB

  Nė vigjilje tė koncertit tė madh pėr 110 vjetorin e Ditės sė Pavarėsisė, qė do tė mbahet nesėr nė sheshin “Skėnderbej”, kėngėtarja Dua Lipa u betua si shtetasja mė e re shqiptare para kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Erion Veliaj, nė njė ceremoni tė veēantė.

  Kryebashkiaku Veliaj tha se kjo ėshtė njė ditė shumė e veēantė sepse njė ikonė e kėngės botėrore si Dua Lipa, sot ėshtė edhe zyrtarisht njė shtetase shqiptare.

  “Sot, njė shtetase globale, e cila ka mbetur me rrėnjė nė Shqipėri e Kosovė, bėhet pjesė e skuadrės sonė dhe njė shtetase shqiptare. Nė kėto ditė kur ne festojmė 110 vjetorin e Pavarėsisė, kuptojmė se vėrtetė kemi vuajtur si komb, kemi qenė edhe tė nėnshtruar dhe tė pushtuar, por ia kemi dalė, kemi mbijetuar, dhe sot ti [Dua Lipa] je njė burim i jashtėzakonshėm krenarie si shtetase e re e Shqipėrisė, si anėtare e kėtij misioni, e skuadrės ‘Team Albania’. Tė uroj shumė sukses edhe si shtetase e Republikės sė Shqipėrisė! Mezi presim sukseset e tua dhe tė falenderoj qė ke mbetur e thjeshtė, sepse e ke kthyer kokėn pas, pėr tė kuptuar se sado larg shkon, rrėnjėt e tua janė kėtu, dashurinė e madhe pėr Shqipėrinė e Kosovėn nuk e ke fshehur kurrė. Tė jam shumė, shumė mirėnjohės qė pranove tė jesh me ne pėr kėto festa”, u shpreh Veliaj.

  Pėr yllin e muzikės botėrore, Dua Lipa ky ėshtė njė moment gėzimi i papėrshkrueshėm dhe se herės tjetėr qė do tė udhėtojė drejt Shqipėrisė, do tė pėrdorė pasaportėn shqiptare.

  “Faleminderit shumė! Ėshtė njė gėzim i papėrshkrueshėm dhe njė nder shumė i madh. Jam shumė e emocionuar nga mikpritja, dashuria, mbėshtetja. Mezi pres koncertin e nesėrm”, pohoi Dua Lipa.

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Dua Lipa do tė performojė nė Tiranė mė 28 nėntor. Pėrgjatė gjithė kėtyre muajve, nė kuadėr tė turit tė saj muzikor, kėngėtarja mė nė zė e momentit ka organizuar koncerte nė disa shtete tė botės. Turi ka qenė njė ndėr mė tė suksesshmit nė industrinė e muzikės.

  Emri: WhatsApp-Image-2022-11-27-at-14.52.47.jpg

Shikime: 22

Madhėsia: 49.2 KB

  Emri: WhatsApp-Image-2022-11-27-at-15.09.20.jpg

Shikime: 22

Madhėsia: 49.2 KB

  Emri: WhatsApp-Image-2022-11-27-at-15.09.25.jpg

Shikime: 21

Madhėsia: 45.7 KB

  Koha Jone

 13. #113
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dua Lipa koncert nė Tiranė me rastin e 110 vjetorit tė pavarsisė, merr shtetėsinė shqiptare

  Mori nėnshtetėsinė shqiptare, media britanike jehonė Dua Lipės: U kthye nė Britani nė moshėn 14-vjeēare dhe pėrfaqėsoi shqiptarėt nė mbarė botėn

  Reportazhi i Daily Mail pėr Dua Lipėn

  Dua Lipa ka marrė nėnshtetėsinė shqiptare nga presidenti i Shqipėrisė, pėr rolin e yllit tė popit nė pėrhapjen e famės sė shqiptarėve ndėrkombėtarisht pėrmes muzikės sė saj.

  Kėngėtarja 27-vjeēare shpesh herė ka pėrmendur me krenari origjinėn e saj shqiptare nė Instagram dhe nė intervista pėr shtyp.

  Gjithashtu shijon udhėtimet familjare nė vend dhe ndjek traditat shqiptare, si balancimi i njė gote nė kokė ndėrsa kėrcen.

  Dua Lipa mori nėnshtetėsinė pėrpara 110-vjetorit tė pavarėsisė sė Shqipėrisė nga Perandoria Osmane, ku presidenti Bajram Begaj tha se ishte njė nder pėr tė, pasi kėngėtarja i ka bėrė shqiptarėt tė famshėm nė mbarė botėn.

  “Do tė jem edhe unė shqiptare me letra”, tha ylli i popit para se tė bėnte betimin pėr shtetėsinė nė kryeqytet, nė bashkinė e Tiranės.

  “Ėshtė njė gėzim i madh, i papėrshkrueshėm”, shtoi ajo.

  Artistja mė pas bėri njė fotografi pasaporte, iu mor shenjat e gishtave dhe firmosi njė formular aplikimi pėr kartė identiteti dhe pasaportė.

  Emri: dua-lipa21-500x343.jpg

Shikime: 20

Madhėsia: 41.4 KB

  Dua do tė pėrfundojė turneun e saj vjetor tė koncerteve nė sheshin kryesor Skėnderbej tė Tiranės tė hėnėn pėr tė pėrkujtuar Ditėn e Pavarėsisė.

  Vetėm 27 vjeē, kėngėtarja ėshtė njė nga yjet mė tė mėdhenj tė popit, duke realizuar njė ėndėrr qė filloi kur ajo ishte nxėnėse e shkollės fillore nė Camden.

  E lindur nė Londėr, Dua shkoi nė njė shkollė fillore tė vogėl shtetėrore dhe performoi pėr herė tė parė ndėrsa merrte mėsime nė shkollėn e njohur botėrore Sylvia Young Theatre.

  Pasi kaloi disa vite nė Prishtinė pasi puna e babait tė saj si menaxher marketingu i ktheu ata nė vendlindjen e tij nė Kosovė, Dua Lipa vendosi me guxim tė kthehej e vetme nė Mbretėrinė e Bashkuar nė moshėn 14 vjeēare, nė ndjekje tė ėndrrave tė saj pėr tu bėrė yll popi.

  Nė vitin 2014, adoleshentja e talentuar kishte nėnshkruar me Ėarner Bros. Records.

  Tani, vetėm tetė vjet mė vonė, ka bėrė njė turne nė botė me albumin nė vendin e parė 1, ka marrė tre ēmime Grammy dhe gjashtė ēmime Brit.

  Larg vėmendjes, Dua mbetet pranė familjes sė saj.

  Emri: dua-lipa5-500x465.jpg

Shikime: 22

Madhėsia: 81.7 KB

  Dua, e cila thotė se ndihet edhe kosovare edhe britanike, bashkėthemeloi Fondacionin Sunny Hill me babanė e saj Dukagjin Lipa, i cili tani drejton Agjencinė e Komunikimit tė Republikės, me seli nė Bukuresht.

  Fondacioni ka dhėnė 100.000 euro pėr bamirėsi dhe event kulturore nė Kosovė, e cila shpalli pavarėsinė nga Serbia nė vitin 2008, dhe drejton Festivalin Sunny Hill, i cili u hap nga Dua Lipa nė 2018.

  Duke folur pėr Line Of Best Fit, ajo tha: “Ndihem shumė krenare qė jam nga tė dyja vendet dhe ndjehem sikur pėrfaqėsoj tė dy vendet. Nėse dikush thotė ‘oh, ku ėshtė Kosova?’ njerėzit thonė ‘ėshtė mes Italisė dhe Greqisė, por Rita Ora ėshtė nga atje, Dua Lipa nga atje. Ata fillojnė tė flasin pėr kėtė dhe ėshtė njė gjė pėr tė cilėn je krenare. Ju menjėherė ndiheni pėrgjegjės pėr imazhin qė portretizoni dhe mėnyrėn se si pėrfaqėsoni vendin tuaj.’

  Nė gusht tė vitit 2022, Dua u emėrua Ambasadore Nderi e Kosovės nė njė ceremoni nė Zyrėn e Presidentit nė Prishtinė.

  Teksa publikoi imazhe nė Instagram-in e saj nė atė periudhė, ylli i popit shkroi: “Dje pasdite m’u dha titulli Ambasador Nderi i Kosovės nga Presidentja e vendit. Ėshtė njė nder dhe njė privilegj tė jem nė gjendje tė pėrfaqėsoj vendin tim nė tė gjithė botėn dhe tė vazhdoj punėn dhe pėrpjekjet e mia globalisht pėr tė parė qė ne tė lėmė gjurmėt tona dhe tė bėjmė njė ndryshim. Rinia e Kosovės meriton tė drejtėn e liberalizimit tė vizave, lirinė pėr tė udhėtuar dhe pėr tė ėndėrruar. Faleminderit.’

  Emri: dua-lipa3-500x572.jpg

Shikime: 21

Madhėsia: 62.1 KB

  Dua ėshtė vajza e madhe e Dukagjin Lipės dhe gruas sė tij, Anesės, nga Kosova.

  Dukagjin, ish-rokeri qė ndan dashurinė e vajzės sė tij pėr muzikėn, ėshtė djali i historianit tė njohur Seit Lipa, i cili shėrbeu si drejtues i Institutit tė Historisė sė Kosovės.

  “Sapo hynė serbėt, ata donin qė shumė historianė ta rishkruanin historinė e Kosovės”, tha Lipa pėr Observer nė vitin 2018. “Pėr ta ndryshuar atė, pėr tė shkruar se Kosova ka qenė gjithmonė pjesė e Serbisė. Dhe gjyshi im ishte njė nga ata njerėz qė nuk do ta bėnte, kėshtu qė ai humbi punėn e tij, sepse nuk donte tė shkruante njė histori qė nuk e besonte tė ishte e vėrtetė.”

  Ai ishte i njohur me Besim Sahatēiut, gjyshit tė ndjerė tė yllit tė estradės Rita Ora, e cila ka lindur nė Prishtinė. Nė vitin 2021, Dukagjini publikoi njė foto tė dy burrave duke shijuar drekėn sė bashku nė vitet 1960.

  Seit vdiq nga njė atak nė zemėr nė vitin 1999, vit kur pėrfundoi Lufta e Kosovės. Besimi vdiq nė vitin 2005.

  Emri: dua-lipa4-500x572.jpg

Shikime: 19

Madhėsia: 70.3 KB

  Dukagjini studio pėr stomatolog dhe Anesa pėr juriste para se tė largoheshin nga Kosova, por ata hoqėn dorė nga profesionet e tyre pėr tė ikur nga vendi i tyre nė kėrkim tė njė vendi mė tė sigurt pėr tė krijuar familje.

  Ata u vendosėn nė Hampstead, nė veri tė Londrės. Pas Duas, emri i sė cilės nė shqip do tė thotė ‘dashuri’, erdhi vajza Rina, tashmė 18 vjeēe, modele dhe djali Gjin, 16 vjeē.

  Pėr tė fituar para, Dukagjini dhe Anesa filluan punė nė kafene dhe bare. Babai i saj ndoqi mėsimet gjatė natės pėr biznes dhe Anesa u rikualifikua nė udhėtime dhe turizėm.

  “Unė i kam parė prindėrit e mi duke punuar ēdo ditė tė jetės sime,” tha Dua, e cila ndoqi shkollėn fillore Fitzjohn, njė shkollė e komunitetit lokal. “Ndėrsa unė shkoja nė shkollė, ata gjithashtu shkolloheshin.”

  Familja e re u shpėrngul nė kryeqytetin e Kosovės, por Dua, e cila fliste shqip dhe nuk dinte tė lexonte e tė shkruante, fillimisht kishte probleme me studimet e saj.

  Pikėrisht nė Prishtinė, Dua u dashurua vėrtet me muzikėn, veēanėrisht me hip hopin amerikan qė ishte kaq i popullarizuar nė qytet.

  Ajo filloi tė shkruante dhe tė regjistronte kėngė, por besonte se duhej tė kthehej nė Londėr nėse donte tė hynte nė tregun ndėrkombėtar.

  Emri: dua-lipa6-500x569.jpg

Shikime: 18

Madhėsia: 49.3 KB

  Duke shfaqur pjekuri tė jashtėzakonshme, nė moshėn 14-vjeēare Dua u kthye nė Britaninė e Madhe me lejen e prindėrve tė saj, duke u zhvendosur tek njė mik i vjetėr tė familjes nė Camden, i cili po studionte pėr master.

  Dua u regjistrua nė Parliament Hill School, njė shkollė e mesme pėr vajza. Krahas shkollės, adoleshentja po merrte mėsime nė fundjavė nė Sylvia Young Theatre School, ish-studentėt e sė cilės pėrfshijnė Billie Piper, Amy Ėinehouse dhe Keeley Haėes, dhe publikonte kėngė pop pėr YouTube dhe SoundCloud.

  Videot e saj ranė nė sy tė Ben Maėson nė Tap Management, i cili pėrfaqėson Ellie Goulding, Lana Del Rey dhe Leigh-Ann Pinnock tė Little Mix.

  Kėnga e saj origjinale Hotter Than Hell, e cila u shfaq nė albumin e saj debutues tė vetėtitulluar, ēoi nė nėnshkrimin me Ėarner Bros. Records nė 2014.

  Ajo publikoi kėngėn e saj debutuese Neė Love nė gusht 2015, nė tė njėjtin muaj kur mbushi 20 vjeē. Ajo u pasua nga Be The One, e cila u bė platinum nė Australi dhe Hotter Than Hell, e cila arriti nė vendin e 15-tė nė Listat e Singles nė Mbretėrinė e Bashkuar.

  Kėngėtarja u bė artistja e parė femėr qė u nominua pėr pesė BRIT Aėards nė moshėn vetėm 22 vjeēare. Ajo fitoi dy.

  Ēmimet vazhduan tė vinin. Kėnga e saj e vitit 2018, One Kiss me Calvin Harris arriti kulmin nė numrin 1 nė MB dhe i dha asaj ēmimin BRIT 2019 pėr Kėngėn e Vitit.

  Nė mars 2020, Dua publikoi albumin e saj tė dytė Future Nostalgia, i cili kryesoi listat nė 15 vende, pėrfshirė Britaninė e Madhe. Dua gjithashtu ka fituar tre ēmime Grammy.

  Panorama

 14. #114
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  Pop singer DUA LIPA granted Albanian citizenship

  Euronews

 15. #115
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  NBC News - 27 Nėntor 2022

 16. #116
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,638

  Pėr: Dua Lipa  Shqipja jonė DUA LIPA - 110 Vjetori i Ditės sė Pavarėsisė , 28 Nėntor 2022

  Tirane, Albania.

 17. #117
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dua Lipa

  Fotogaleri nga koncerti i Dua Lipa mbrėmė nė sheshin “Skėnderbej”

  Emri: d10-1.jpg

Shikime: 13

Madhėsia: 31.3 KB

  Mbrėmė sheshi Skėnderbej ishte plot e pėrplot me qytetarė, ku binte nė sy moria e tė rinjve qė vetėm kėndonin dhe shoqeronin Dua Lipa, artisten e madhe botėrore.

  Mė poshtė janė 41 foto brilante nga koncerti mbrėmė.

  Emri: d1-5-630x420.jpg

Shikime: 13

Madhėsia: 28.1 KB

  Emri: d2-4-630x420.jpg

Shikime: 11

Madhėsia: 31.6 KB

  Emri: d3-2-630x420.jpg

Shikime: 12

Madhėsia: 50.8 KB

  Emri: d4-2-630x420.jpg

Shikime: 13

Madhėsia: 25.4 KB

  Emri: d8-1-630x420.jpg

Shikime: 12

Madhėsia: 41.1 KB

  Emri: d5-1-630x420.jpg

Shikime: 12

Madhėsia: 46.1 KB

  Emri: d9-1.jpg

Shikime: 12

Madhėsia: 26.3 KB

  Emri: d12-1-630x420.jpg

Shikime: 13

Madhėsia: 45.5 KB

  Emri: d42-630x420.jpg

Shikime: 11

Madhėsia: 35.4 KB

  Koha Jone

 18. #118
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: Dua Lipa

  Koncerti nė Tiranė. Dua Lipa thyen njė rekord botėror, tejkalon ikonėn Tina Turner

  Emri: 1669737336_LIPA.jpg

Shikime: 11

Madhėsia: 42.1 KB

  27-vjeēe dhe vendos vetėm rekorde. Ėshtė Dua Lipa, shqiptarja mė e re nė vend, qė me koncertin madhėshtor mbrėmjen e 28 nėntorit, ka vendosur njė rekord tė ri botėror. Koncerti falas u mbajt nė sheshin ”Skėndėrbej” pėr 110-vjetorin e Pavarėsisė sė Shqipėrisė.

  Sipas faqes “Dua Lipa Today”, nė koncert kanė qenė tė pranishėm rreth 200 mijė spektatorė, duke thyer rekordin botėror tė ikonės sė muzikės Tina Turner. Kėngėtarja shqiptare ka thyer rekord si koncerti me mė shumė pjesėmarrės nga njė artiste solo nė histori.

  “Koncerti i fundit falas i Dua Lipės nga turneu “Future Nostalgia” ėshtė tani koncerti me mė shumė pjesėmarrės nga njė artiste solo nė histori, me rreth 200 000 spektatorė. Ajo tejkaloi rekordin e vendosur nga Tina Turner nė 1998”, thuhet krahas postimit tė kėsaj faqeje.

  Emri: 63862b54e58dbunknown_317202406_572646431537658_4052425190471647937_n-640x1138-1-576x1024-1.jpg

Shikime: 12

Madhėsia: 28.3 KB

  Koha Jone

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •