Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 118

Tema: Dua Lipa

 1. #81
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa  BRAVO !


  Dua Lipa nė hapjen e TEYC: Kjo ėshtė njė mundėsi e mirė pėr t’i treguar Europės talentin e rinisė shqiptare

  Ylli i muzikės botėrore, shqiptarja Dua Lipa, pėrmes njė videomesazhi drejtuar tė gjithė tė rinjve shqiptarė ka pėrshėndetur sot nė ceremoninė hapėse tė eventeve tė “Tirana European Youth Capital 2022”.

  Dua Lipa ka premtuar njė tjetėr vizitė nė Tiranė nė kuadėr tė aktiviteteve pėr “Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisė”.

  “Pėrshėndetje ēuna, pėrshėndetje kryebashkiakut Erion. Shpresoj qė po kaloni tė gjithė mirė! Jam shumė e lumtur tė jem pjesė e festės tuaj tė madhe qė do tė zgjasė nė tė gjithė vitin nė Tiranė, Kryeqyteti Europian i Rinisė. Tirana mban njė vend special nė zemrėn time, jo vetėm prej rrėnjėve tė mia shqiptare, por gjithashtu dhe pėr atmosferėn pozitive dhe energjinė e mrekullueshme. Tirana ėshtė si njė shtėpi pėr mua dhe dua qė e gjithė bota ta dijė. Kjo ėshtė njė mundėsi e mirė pėr t’i treguar Europės talentin dhe potencialin e rinisė shqiptare. Paēi fat me organizimin e mbi 1000 aktiviteteve nė Tiranė dhe jam e sigurt qė secila prej tyre do jetė njė sukses. Mezi pres tė jem aty me ju me miqtė e mi dhe tė bashkohemi nė festėn tuaj por deri atėherė ju dėrgoj shumė puthje”, u shpreh nė videomesazhin e saj Dua Lipa. /atsh/KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...ise-shqiptare/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 05-02-2022 mė 11:37

 2. #82
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  The BRIT Awards 2022

  Dua Lipa merr ēmimin pėr artisten mė tė mirė Pop/RnB

  Adele, Olivia Rodrigo dhe Dua Lipa ishin ndėr yjet e muzikės sė zhanrit pop qė morėn njė ēmim britanik tė martėn mbrėma.

  Dua Lipa mori ēmimin e tretė pėr artisten mė tė mirė Pop/RnB. Ėshtė ēmimi i gjashtė britanik i saj.

  “Faleminderit shumė tė gjithėve qė votuan!!! Edhe pse tė gjithė do tė donim tė ishim nė Londėr duke festuar kėshtu me ju – ne kemi bėrė prova qė tė mund tė organizojmė njė shfaqje vrastare pėr tė gjithė ju”, ka shkruar Lipa nė Twitter.

  Olivia Rodrigo mori ēmimin e dytė pėr Kėngėn Ndėrkombėtare tė Vitit me Good 4 U.

  Ēmimi i katėrt, pėr aktin mė tė mirė Alternativ/Rock, shkoi pėr kantautorin Sam Fender.


  Lexo.al

  https://newslexo.al/2022/02/dua-lipa...-mire-pop-rnb/
  Dua Lipa wins Best Pop/R&B Act | The BRIT Awards 2022

  BRAVO !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 09-02-2022 mė 10:42

 3. #83
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA me rekord historik, Artistja e Parė qė ka GJASHTĖ KĖNGĖ me mbi 1 Miliard Transmetime


  Kėnga “Scared to be lonely”, njė bashkėpunim mes Dua Lipės dhe Martin Garrix ka arritur shifrėn e 1 miliardė transmetimeve nė platformėn muzikore “Spotify”, shkruan KultPlus.

  Dua Lipa dhe Garrix kanė arritur njė shifėr tė jashtėzakonshėm tė transmetimeve, kėngė e cila u vlerėsua shumė nga adhuruesit e dyshes.

  Me kėtė shifėr tė arritur, Lipa tani ėshtė artistja e parė nė histori tė platformės “Spotify”, e cila ka gjashtė kėngė qė kanė arritur mbi 1 miliardė transmetime.

  26 vjeēarja aktualisht ėshtė nė turneun e saj “Future Nostalgia Tour”, ku do tė udhėtojė nėpėr disa vende tė botės.

  Nė anėn tjetėr, Dua Lipa ka njoftuar se ėshtė duke punuar nė albumin e saj tė dytė.


  /KultPlus.com

  https://www.youtube.com/watch?v=ITk2otABDJw

 4. #84
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  “I tregojmė botės kush jemi” - Dua Lipa uron Pavarėsinė e Kosovės

  Videomesazhi i veēantė i artistėve e sportistėve pėr 17 Shkurtin ( Video )


  Ministria e Kulturės, Rinisė dhe Sportit, me rastin e festės sė Pavarėsisė sė Kosovės ka pėrgatitur njė video ku personalitete tė muzikės, sportit dhe tė artit urojnė Pavarėsinė. Mes tyre shfaqen dhe dy kėngėtaret me famė ndėrkombėtare Dua Lipa dhe Rita Ora.

  “Gjithēka e bėjmė me dashuri dhe pasion sepse kėtu jemi formuar. Sfidat qė kishim, ato me tė cilat ballafaqohemi dhe krenaria pėr identitetin tonė na bėnė mė tė fortė se kurrė, ndėrsa i tregojmė botės kush jemi pėrmes artit, kulturės dhe sportit. Urime ditėlindjen e 14-tė Kosovė. Tė dua shumė”, thotė nė videomesazhin e saj Dua Lipa.

  Vitin e 14-tė tė Pavarėsisė e urojnė Dua Lipa, Rita Ora, Majlinda Kelendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Blerta Basholli, Samir Karahoda, Kiana Kryeziu dhe Albin Tahiri.


  Pėr mė shumė shihni videon:

  https://newsbomb.al/i-tregojme-botes...r-17-shkurtin/

 5. #85
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA e gatshme tė dhurojė spektakėl, fillon turneu i saj nė 28 vende tė ndryshme tė Botės

  9 Shkurt 2022


  Ylli i muzikės pop, Dua Lipa, do tė fillojė sot turneun e saj tė parė pas pandemisė, ku edhe do tė performojė nė FTX Arena nė Miami, shkruan KultPlus.

  Lipa, e cila sė fundmi fitoi ēmimin e artistes mė tė mirė Pop/R&B nė Brit Awards, do tė mbajė kėtė turne nė 28 vende tė ndryshme.

  Pėrgjatė gjithė kėsaj aventure, 26 vjeēarja do tė ketė 87 koncerte tė ardhshme, menjėherė pas Miamit, ajo do tė udhėtojė pėr nė Orlando ku do tė performojė nė Amway Center.

  Tė gjithė biletat pėr Miami janė tė shitura dhe Lipa pritet qė tė dhurojė spektakėl.

  Albumi “Future Nostalgia” do tė jetė fokusi kryesor i tė gjithė fansave, tė cilėt janė duke e pritur njė koncert tė tillė pėr njė kohė tė gjatė.

  Lipa ka bėrė edhe lansimin e disa kėngėve tė reja, sė bashku me hitin e Elton John.

  Ndėrkaq, mė 2 shkurt tė kėtij viti, kėngėtarja shqiptare ka mbajtur njė koncert virtual, me ē’rast rrjetet sociale u “pushtuan” nga video tė ndryshme tė saj.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...e-te-ndryshme/

 6. #86
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  FLET PĖR “FINANCIAL TIMES”

  DUA LIPA: Jugu i Shqipėrisė, i pakrahasueshėm


  Dua Lipa ka dhėnė sė fundmi njė intervistė pėr prestigjiozen “Financial Times”, ku ka rrėfyer ndėr tė tjera detaje rreth jetės sė saj private dhe personale. E pyetur pėr vendin qė mezi pret tė kthehet, kėngėtarja e famshme ka pėrmendur Shqipėrinė, ku dhe kaloi pushimet verėn e kaluar bashkė me familjen dhe miq tė saj.

  “Njė vend ku mezi pres tė kthehem ėshtė Jugu i Shqipėrisė. Isha pėr dy javė verėn e kaluar dhe bukuria atje ėshtė e pakrahasueshme. Uji ėshtė i njėjtė me Greqinė, dhe ushqimi ėshtė i mahnitshėm. Po pėrpiqem tė bėj sa mė shumė njerėz tė shkojnė nė Shqipėri dhe Kosovė: dua tė ndryshoj kėndvėshtrimin e tyre se si janė kėto vende”, ka thėnė Dua.

  Dua tregoi gjithashtu dhe muzėn e saj tė stilit. “Ikona ime e stilit ėshtė Kristen McMenamy. Fushata e saj Versace e vitit 1993 mė frymėzoi pėr videon e “Neė Rules” . Unė kam bėrė miq me Kristen tani, dhe ajo ėshtė po aq e mrekullueshme nė jetėn reale. Ajo pėlqen tė kėrcejė, ajo ėshtė vetėm njė top i madh i ndritshėm drite.”, tha ajo.

  26-vjeēarja foli gjithashtu dhe rreth hobeve tė saj, teksa shtoi se ėshtė njė koleksioniste e filxhanėve tė ēajit. “Kam njė koleksion tė madh tė filxhaneve. Kohėt e fundit isha nė njė aeroport nė Helsinki ku ka njė dyqan Moomin plot me filxhanė, dhe u ndjeva sikur kisha nevojė pėr secilėn prej tyre. Mė kujtohet se kam blerė njė tė tillė nė udhėtimin tim tė parė nė Stokholm. Mė pėlqen njė filxhan me pėrmasa shumė tė mėdha, sepse mė pėlqen ēaji im”, ka thėnė ajo.

  Dua Lipa: ‘Heaven is a pool of green garlic butter – and me in it’ | Financial Times

  Nuk la pa pėrmendur dhe preferencat e saj nė ushqim. “Nė frigoriferin tim, do tė gjeni njė koleksion tė gjerė salcash tė nxehta. Unė jam shumė e mirė pėr erėza nė pėrgjithėsi: dua tė kem gjithēka, nga majonezė vegan, majonezė normal e deri te salca me nenexhik. Nė thelb, unė jam njė “vajzė e guximshme”. Dhe pastaj ėshtė njė pastė specash ballkanike e quajtur Ajvar, e bėrė nga speca tė copėtuar, e cila ėshtė gjithashtu e shijshme.”, thotė Dua.


  Konica.al

  https://konica.al/2022/02/dua-lipa-p...akrahasueshem/

 7. #87
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa ndan mėnyrat pėr tė mbėshtetur Ukrainėn

  Ukraina ėshtė duke luftuar ndaj Rusisė e cila po mundohet qė ta pushtojė Kievin nė krye me presidentin Vladirim Putin kanė marrė vėmendjen e tė gjithė botės, shkruan KultPlus.

  Njė reagim pėr kėtė ēėshtje ka pasur edhe kėngėtarja Dua Lipa pėrmes buletinit tė saj javor, “Service 95”.

  “Derisa Ukraina po pėrballėt me pushtimin e ushtrisė sė Putinit, e gjithė bota dėshiron qė tė mbėshtet kėtė vend tė guximshėm nė luftėn e tyre pėr liri dhe demokraci”, shkruan ajo nė reagimin e saj.

  Gjithashtu, shton pjesėn se buletini Service 95 dėshiron tė ketė njė ndikim nė kėtė ndihmė, ku edhe kanė bėrė shpėrndarjen e mėnyrave pėr tė mbėshtetur kėtė luftė.

  “Po ndajmė disa mėnyra pėr tė mbėshtetur pėrpjekjet humanitare, pėr tė ndihmuar me furnizime mjekėsore dhe madje pėr tė mbėshtetur pėrpjekjet e luftės duke dhuruar pėr fushatėn e financimit tė turmave tė ushtrisė ukrainase”.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...etur-ukrainen/

 8. #88
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA merr pjesė nė hapjen e shkollės shqipe nė Teksas: Kam folur shqip me prindėrit pėr tė mos harruar rrėnjėt (VIDEO)

  Kėngėtarja shqiptare, Dua Lipa, ka marrė pjesė me njė fjalim nė ceremoninė e hapjes sė parė tė shkollės shqipe nė Teksas tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, shkruan KultPlus.

  Pėrkundėr angazhimeve tė saja me koncertin dhe kėngėn e saj tė fundit, Lipa gjeti kohė qė tė marrė pjesė nė hapjen e shkollės shqipe dhe tė ndajė pėrvojat e saja me tė pranishmit e tjerė.

  Fillimisht, 26 vjeēarja falėnderoi organizatorėt pėr ftesėn, derisa u shpreh shumė e lumtur qė po merr pjesė aty.

  “Ju faleminderit shumė qė mė mirėprisni sot kėtu pėr tė festuar me ju hapjen e kėsaj shkolle. Kur u informova pėr hapjen e kėsaj shkolle mė kujtua fėmijėria ime kur erdha nga Prishtina nė Londėr”, tha Lipa.

  Ajo gjithashtu kujtoi edhe kohėn kur gjatė shkollės fliste gjuhėn angleze, ndėrkaq nė shtėpi qė tė mos harronte rrėnjėt e saj, fliste nė gjuhėn shqipe me prindėrit.

  “Kur isha nė Londėr flisja anglisht ditėn me miqtė dhe profesorėt, ndėrsa natėn me prindėrit flisja shqip pėr tė mos harruar rrėnjėt dhe gjuhėn”, pėrfundoi fjalimin e saj.

  Dua Lipa sė fundmi ka bėrė publikimin e njė kėnge tė re nė bashkėpunim me Megan Thee Stallion, ku po dėgjohet nga e gjithė bota.  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/lajme/lipa-...rrenjet-video/  https://www.gazetaexpress.com/hapet-...-ne-inaugurim/

  Hapet shkolla e parė shqipe nė Texas, Dua Lipa merr pjesė nė inaugurim
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-03-2022 mė 20:28

 9. #89
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa nuk ndalet sė lulėzuari, shkruan histori nė Billboard

  Kėnga e Dua Lipės me titull “Levitating” e regjistron njė javė tė 70-tė nė Billboard Hot 100 (nė tabelėn e datės 19 mars 2022), duke rishkruar rekordin pėr mė shumė javė tė shpenzuara ndonjėherė nė sondazh nga njė grua, pėrcjell KultPlus.

  “Levitating” ėshtė kėnga e pestė qė kaloi tė paktėn 70 javė nė Hot 100 nė Billboard, qė daton qė nga fillimi i tabelės nė gusht 1958.

  “Levitating” u ngjit nė numrin 2 nė Hot 100 tė datės 22 maj 2021 dhe, i nxitur nga jetėgjatėsia e tij, mbretėroi si titulli kryesor nė tabelėn “Hot 100 Songs” tė fundvitit 2021 tė Billboard. (Ka kaluar 41 javė nė top 10, mė sė shumti pėr njė kėngė nga njė grua dhe e dyta nė pėrgjithėsi vetėm pas 57-javėve tė top 10-save tė “Blinding Lights.”)

  “Ėshtė mirė pasi punon kaq shumė, veēanėrisht nga pandemia, kur ke burime tė kufizuara,” u mrekullua Lipa pėr Billboard kur mėsoi pėr kėngėn e saj “Levitating”.

  “Pra, kjo do tė thotė shumė pėr mua. Ajo se ēfarė ėshtė duke bėrė kėnga “Levitating” nė tabelėn e Billboard ėshtė absolutisht surreal. Ėshtė absolutisht magjepsėse pėr mua. Unė jam vėrtet, vėrtet, shumė mirėnjohėse pėr tė gjitha.”

  “Levitating” ėshtė gjithashtu hiti mė i gjatė i Hot 100 nė historinė e Warner Records.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-ne-billboard/

 10. #90
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA nė majat e botės - Nominohet pėr nėntė ēmime nė Billboard Music Awards


  Kėngėtarja e cila po shijon suksese tė mėdha nė industrinė e muzikės dhe realisht ėshtė shndrruar nė njė ikonė tė muzikės pop dhe asaj dance, Dua Lipa, ėshtė nominuar pėr nėntė ēmime nė Billboard Music Awards, shkruan KultPlus.

  26 vjeēarja ėshtė nominuar nė nėntė kategori, dhe ėshtė njėra prej artistėve mė tė nominuar pėr kėto ēmime.

  Duke filluar nga nominimi pėr “Artisten mė tė mirė tė vitit”, ajo gjithashtu ėshtė pėrfshirė edhe nė kategori tė tjera qė janė:

  “Artisti/ja mė i/e mirė nė shitje tė kėngėve”,

  “Artisti/ja kryesor/e nė Billboard Global (pėrjashtuar SHBA)”,

  “Kėnga e mirė nė Top 100”,

  “Kėnga mė e dėgjuar “,

  “Kėnga mė e shitur”,

  “Kėnga mė e dėgjuar nė Radio”,

  “Kėnga mė e mirė nga Billboard 200”,

  “Kėnga mė e mirė Dance/Electronic”.


  Nė anėn tjetėr, The Weeknd ėshtė artisti me mė sė shumti nominime nė kėto ēmime, me 17 sosh, derisa Lipa nė nėntė.

  “The Billboard Awards” janė ēmime qė jepen ēdo vit nga Billboard, njė botim qė mbulon industrinė e muzikės dhe qė paraqet njė tabelė popullariteti muzikor.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-music-awards/

  KRENARI KOMBĖTARE ! BRAVO !

 11. #91
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa e magjishme nė skenė, vazhdon turneun e albumit nė Evropė (VIDEO)

  Ka filluar edhe turneu i albumit tė Dua Lipės “Future Nostalgia” nė kontinentin e Evropės, transmeton KultPlus.

  Lipa, e cila shijoi suksese tė mėdha nė arenat e ndryshme nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, tani ka filluar turneun e saj edhe nė kontinentin e vjetėr.

  26 vjeēarja ka filluar gjithēka nė Manchester tė Anglisė, ku edhe ka performuar magjishėm nė kėtė skenė.

  Me veshje tė veēanta dhe tė ndryshme gjatė gjithė performancės, Lipa shėnoi edhe njė natė tjetėr tė suksesshme nga turneu i saj i albumit “Future Nostalgia”.

  Skenat mė tė mėdha tė Evropės po bėhen gati, pasi Dua Lipa do tė performojė edhe nė Gjermani, Francė, Barcelonė, Milano etj.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-evrope-video/

 12. #92
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  KRENARI KOMBĖTARE ! BRAVO !


  BBC me artikull tė veēantė pėr Dua Lipėn: Ajo ėshtė ylli mė i mirė i popit nė Britani !

  “Kjo ėshtė mikpritja mė e mirė nė shtėpi qė mė ėshtė bėrė ndonjėherė” ka thėnė Dua Lipa nė koncertin e saj tė albumit “Future Nostalgia”, i cili filloi me dy vite vonesė pėr shkak tė pandemisė, pėrcjell KultPlus.

  Media e njohur ndėrkombėtare, BBC, i ka kushtuar njė artikull tė veēantė Lipės dhe koncertit tė saj duke e quajtu edhe si artistja me mirė pop star nė Britani tė Madhe.

  “Kemi pritur kaq shumė, kaq gjatė pėr tė shfaqur kėtė shfaqje. E kemi zhvendosur dhe shtyrė dhe mė nė fund jemi kėtu.”

  Mė shumė se 21 mijė fansa po prisnin artisten shqiptare qė tė ngjitej nė skenė dhe tė elektrizonte tė gjithė njerėzit e pranishėm.

  Ky nuk ishte thjesht njė koncert pop – ishte njė ribashkim.

  Turneu Future Nostalgia u njoftua pėr herė tė parė nė dhjetor 2019, pasi raportet pėr njė virus tė ri, potencialisht vdekjeprurės filluan tė dilnin nga Kina.

  Nė kohėn kur albumi i dytė i Duas (i titulluar gjithashtu Future Nostalgia) mbėrriti marsin e vitit 2020, bota ishte nė izolim dhe turneu ishte nė pritje e nuk dihej nėse do tė zhvillohej.

  Kėngėtarja u shqetėsua pėr publikimin e njė albumi me dance-pop derisa njerėzit po vuanin.

  “Nuk jam e sigurt nėse po bėj gjėnė e duhur,” u tha ajo fansave nė njė live tė Instagramit tė pėrlotur, “por mendoj se gjėja qė na duhet mė shumė pėr momentin ėshtė muzika, dhe ne kemi nevojė pėr gėzim dhe duhet tė pėrpiquni tė shihni dritėn.”

  Instinktet e saj ishin tė drejta.

  Nė vend qė tė na kujtonte atė qė kishim humbur, albumi dėrgoi pėrpara nė njė kohė kur ne do tė ishim tė shtrėnguar pėrsėri me njėri-tjetrin, duke kėnduar kėto kėngė. Ose, pėr tė pėrdorur fjalėt e vetė Duas, ajo kishte njė “parandjenjė se ne ramė nė njė ritėm ku muzika nuk ndalet pėrgjithmonė” – dhe Future Nostalgia u bė albumi mė i transmetuar i 2020-ės.

  Megjithatė, kufizimet e Covid bėnė kėrdi me turneun e saj. Ai u shty dhe u riplanifikua tre herė, duke e detyruar Duan tė gjente mėnyra pėr ta mbajtur gjallė muzikėn e saj – njė album remix, njė transmetim tė drejtpėrdrejtė spektakolar dhe njė rrjedhje tė vazhdueshme kėngėsh tė reja, duke pėrfshirė duetin e Elton John-it, Cold Heart, i cili ėshtė nė krye tė listave botėrore.

  Gjatė gjithė kohės, pritjet pėr koncertet u rritėn dhe zhurma e madhe qė u bė nga fansat e pėrshėndeti yllin tė premten mbrėma ishte njė pėrzierje kurioze eksitimi dhe lehtėsimi.

  Dua e hapi shfaqjen duke luajtur muzikėn klasike tė Hot Streak tė viteve 1980, “Body Work” (“muzika tė bėn tė humbasėsh kontrollin”), duke sinjalizuar synimin e saj pėr tė kaluar njė mbrėmje tė veēantė.

  Nivelet e energjisė mezi u ulėn pėr 40 minutat e ardhshme, ndėrsa ylli shpėrtheu nėpėr kėngėt e saj mė tė mėdha – New Rules, Break My Heart, Love Again, Be The One – e rrethuar nga 12 kėrcimtarė tė pashtershėm.

  Skena dhe njerėzit aty ishin tė pėrshtatshėm tamam pėr njė kėngė pop, duke e pėrqendruar fokusin nė vokalin mbresėlėnės tė Duas dhe duke i lejuar grupit tė zgjeronte kėngėt e saj pėr ndikim maksimal nė pistėn e vallėzimit.

  Break My Heart u kompletua me Justice’s Dance, ndėrsa Hallucinate u zbukurua me elementė tė Daft Punk’s Technologic. Edhe balada e fuqizimit tė grave, Boys Will Be Boys, u pėrfshi nė njė remiks karnavalesh tė zhurmshme, duke pėrfshirė njė mostėr tė “Hollaback Girl” tė Gwen Stefanit.

  Ėshtė njė truk qė Dua e ka huazuar nga Madonna – duke e vendosur muzikėn e saj direkt nė kanunin e popit – duke bėrė homazhe nė tė njėjtėn kohė me pohimin e dominimit tė saj. Nė duar mė tė vogla, do tė ishte njė ushtrim mendjemadhėsie, por hitet e veshura me platin tė Future Nostalgia i pėrballuan krahasimet.

  Qė nga viti 2019, ajo ėshtė shndėrruar nė njė interpretuese komanduese, me vetėbesim, e cila mund tė hedhė edhe njė hit gjigant si New Rules dy kėngė nė grupin e saj, e sigurt nė dijeninė qė ajo ka njė duzinė kėngė tė tjera qė publiku i njeh po aq mirė.

  Jo pėr herė tė parė, fansat e mbytėn atė… thuajse sikur e kishin kaluar karantinėn duke mėsuar kėngėt e Lipės dhe mė nė fund po merrnin mundėsinė tė jetonin fantazinė e tyre. Tė njėjtėn gjė po e pėrjetonte edhe Dua nė skenė.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/bbc-...it-ne-britani/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 21-04-2022 mė 09:16

 13. #93
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  Premierė  Calvin Harris, Dua Lipa, Young Thug - Potion (Official Video)

 14. #94
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa  73 Questions With Dua Lipa | Vogue

 15. #95
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Want To (Official Video)

 16. #96
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Premierė  Calvin Harris, Dua Lipa, Young Thug - Potion (Official Video)

  10 milionė shikime pėr “Potion” tė Dua Lipės

  Kėngėtarja mė famė botėrore, Dua Lipa sė fundmi ėshtė shprehur e lumtur qė kėnga e saj “Potion” ka arritur 10 milionė shikime, shkruan KultPlus.

  Dua Lipa nė bashkėpunim me Calvin Harris dhe Young Thug, ka sjell kėngėn “Potion” mė 27 Maj tė kėtij viti.

  “10 milionė shikime pėr POTION”, ka shkruar kėngėtarja duke ndarė me miqtė e saj nė rrjetin social Instagram njė sekuencė gjatė prapaskenės sė realizimit tė videos.


  Kultplus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/10-m...-te-dua-lipes/

 17. #97
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa  BEST DUA LIPA covers in The Voice

  Tetor 2019

 18. #98
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa  DUA LIPA Performs "Don't Start Now" - The Voice Live Finale 2019

 19. #99
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa  Elton John, Dua Lipa - Cold Heart (PNAU Remix) (Official Video)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-09-2022 mė 21:11

 20. #100
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,343

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Physical (Official Video)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-09-2022 mė 21:15

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •