Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 52 prej 52

Tema: Dua Lipa

 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - 2020 Jingle Ball

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA - E para nė listėn e ‘Times’ tė njerėzve mė me ndikim nė botė ėshtė njė shqiptare

  “Me zė tė veēantė. E famshme pėr etikėn strikte tė punės mes gjithė personave qė punojnė me tė. Babai i ka mėsuar qė duhet pak fat e shumė punė dhe me kėtė ideal ecėn Dua. E menēur, e sjellshme dhe e paparė”.

  Kėshtu e pėrshkruan “Times” Dua Lipėn.

  Ajo ėshtė e para nė listėn e njerėzve mė me ndikim nė tė ardhmen. Lista ėshtė e gjatė me 100 emra, por vendin e parė dhe kopertinėn e zė kėngėtarja shqiptare.

  Njė dhuratė e bukur kjo qė i bėhet Kosovės sė saj me rastin e Pavarėsisė.


  https://tiranapost.al/showbiz/e-para...e-shqi-i492943
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-02-2021 mė 19:14

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa zė vendin e parė nė ‘Spotify’, falenderon fansat e saj

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore Dua Lipa, po vazhdon qė tė ketė njė numėr tė madh tė sukseseve nė karrierėn e saj muzikore, shkruan KultPlus.

  Kėngėt qė i ka publikuar janė bėrė mė tė dėgjuarat nė botė. Duke qenė tejet e lumtur pėr kėtė vlerėsim nga fansat e saj ajo ndau njė status nė Twitter, teksa i falėnderoi tė gjithė ndjekėsit pėr vlerėsimin e tyre.

  “Woweeee cila ėshtė kėnga juaj e preferuar nga Future Nostalgia - The Moonlight Edition ? Nuk mund ta besoj. Numri 1 mė i dėgjuar nga njė Artiste Femėr nė @Spotify dhe e 3 nė pėrgjithėsi … kjo ėshtė gjithēka falė JUVE!!!! faleminderit faleminderit njė milion here” shkroi ajo./ KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-fansat-e-saj/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-02-2021 mė 19:59

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa performs “Levitating” | Hello 2021: Americas

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  GraziaMagazine.com

  Dua Lipa has been named as one of Time Magazine’s 100 most influential people of 2021. Following the 2020 release of her latest album Future Nostalgia, the artist has garnered overwhelming success.

  The honour arrived this week via a passage penned by Australian popstar Kylie Minogue who described the young artist as a “shining star”.

  “Dua Lipa is a shining star, blazing a dazzling trail through the pop cosmos. Just under four years ago, she released the first of her two albums. Today, she is dancing hand in hand with the zeitgeist, having carved with laser-like precision her place in the cultural landscape.” ..............

  https://graziamagazine.com/articles/...zine-dua-lipa/


  Kylie Minogue shkruan nė " Times " pėr Dua Lipėn

  Gazeta "Si"

  https://gazetasi.al/kylie-minogue-sh...per-dua-lipen/

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  SUKSES PAS SUKSESI!

  Dua Lipa “pushton” kopertinėn e revistės “The New York Times”

  Dua Lipa, kėngėtarja shqiptare me famė botėrore sė fundmi ėshtė bėrė pjesė e kopertinės sė revistės prestigjoze amerikane “The New York Times Magazine”.

  Kėtė lajm e ka bėrė tėditur vetė ajo , nėpėrmjet njė fotografie qė ka publikuar nė Instagram. Mėsohet se botimi i kėsaj reviste publikohet nė datėn 14 mars.

  25-vjeēarja shfaqet me njė veshje serioze dhe mjaft elegante.

  Kujtojmė se sė fundmi, revista “Time” ka publikuar listėn me 100 personazhet mė me influencė dhe e para qė pėrmendet ėshtė Dua Lipa (sytė zemra). Puna e saj e madhe pėr albumin “Future Nostalgia” ėshtė shpėrblyer plotėsisht. Kėngėtarja ėshtė shfaqur edhe nė kopertinėn e “Time” duke i vėnė vulėn pėrgjithmonė suksesit tė saj.

  Legjenda Kylie Minogue, me tė cilėn Lipa bashkėpunoi pėr remix e kėngės “Real Groove” ka shkruar njė profil pėr artisten duke e cilėsuar si njė yll qė shkėlqen.

  “Dua Lipa ėshtė njė yll qė shkėlqen, qė ndez njė shteg verbues nėpėr kozmosin e pop-it. Pak mė pak se katėr vite mė parė ajo publikoi dy albumet e parė. Sot, ajo po kėrcen dorė pėr dore me zeitegeistin. Unė hyra nė orbitėn e Duas, Nėntorin e kaluar, kur u shfaqa si e ftuar nė koncertin e saj virtual Studio 2054. Prodhimi ishte spektakolar dhe gjithėpėrfshirės, disi retro, me zėrin e saj tė njohur. Ndėrkohė qė unė e di se ē’do tė thotė tė jesh nė syrin e ciklonit, nė kėtė rast, unė kisha mundėsinė qė tė shihja pamjen e gjerė nga periferia. Etika e saj e famshme e punės rrezatonte gjatė gjithė koncertit. ‘Duhet tė punosh fort, qė tė kesh pak fat’, i tha babai i saj kur ajo ishte mė e re. Siē duket ajo e ka dėgjuar. Arritjet e saj janė gjithnjė e mė tė jashtėzakonshme duke pasur parasysh qė ajo ėshtė vetėm 25 vjeēe. Ajo ėshtė e dashur, cool dhe e zgjuar. Dhe unė, si miliona tė tjerė, pres mė shumė dhe madje edhe mė shumė nga La Lipa”, ka shkruar Minogue pėr artisten shqiptare.

  https://konica.al/2021/03/dua-lipa-p...ew-york-times/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-03-2021 mė 10:02

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa
  DUA LIPA ka arritur tė rrėmbejė njė tjetėr ēmim Grammy.

  Fituesja e Ēmimit " Artisja e Re mė e Mirė e Vitit 2019" ka shtuar njė tjetėr “Grammy” nė listėn e saj, u nderua me Ēmimin “Best Pop Vocal Album”.


  Mars 2021
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-03-2021 mė 10:04

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA e mahnitshme gjatė performancės nė ceremoninė “Grammy”

  Ishte njė mbrėmje e suksesshme pėr Dua Lipėn, e cila triumfoi nė njė prej gjashtė kategorive ku ishte nominuar pėr ēmim “Grammy”.

  Kėngėtarja me prejardhje nga Kosova, e quajti fitoren e ēmimit “Albumi mė i Mirė Pop”, njė ēmenduri e vėrtetė.

  Kėngėtarja 25-vjeēare me ta pranuar shpėrblimin e saj nė skenė, foli pėr atė se sa e rėndėsishme ėshtė lumturia si dhe e pranoi se albumi i saj i dytė muzikor, “Future Nostalgia”, e ka ndihmuar atė tė ndihet e ringjallur.

  “Zot i madh. Wow, faleminderit shumė. Kjo ėshtė njė ēmenduri e vėrtetė. Albumi ‘Future Nostalgia’ ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr mua dhe ma ka ndryshuar jetėn nė shumė mėnyra. Por njė gjė tė cilėn e kam kuptuar gjatė realizimit tė tij, ėshtė se sa e rėndėsishme ėshtė ndjenja e lumturisė pėr tė gjithė ne. Nė fund tė albumit tim tė parė mendoja se duhet bėrė muzikė tė trishtė pėr tė ndier se ajo ka rėndėsi, prandaj jam mirėnjohėse dhe e nderuar pėr kėtė ēmim pasi qė lumturia ėshtė diēka qė tė gjithė e meritojmė”, deklaroi Lipa pėrmes fjalimit tė saj emocional nė skenė.

  Ylli i hitit “Physical” gjithashtu nuk harroi t’i falėnderojė fansat e saj pėr pėrkrahjen, menaxherin e saj, studion incizuese dhe gjithė ekipin prapa realizimit tė albumit “Future Nostalgia”.

  “Ky ēmim do tė thotė shumė pėr mua. Falėnderojė familjen dhe miqtė e mi qė po na shikojnė nga shtėpia. Ju dua shumė tė gjithėve, faleminderit”.

  Me fitoren e saj nė kategorinė “Albumi mė i Mirė Pop”, Dua Lipa i mundi yjet e njohur dhe tė suksesshėm tė muzikės, si Justin Bieber me albumin “Changes”, Lady Gaga me “Chromatica”, Harry Styles me “Fine Line” dhe Taylor Swift me albumin “Folklore”.

  Gjatė mbrėmjes Lipa shkėlqeu edhe me performancėn e saj. Ajo u shfaq me njė fustan glamuroz ngjyrė rozė tė markės “Versace”, para se tė shoqėrohej nė skenė nga reperi DaBaby pėr interpretimin e hitit “Levitating”. Mė pas ajo u rishfaq nė skenė me njė xhaketė po ashtu ngjyrė rozė dhe plot shkėlqim, para se ta largonte edhe xhaketėn pėr interpretimin energjik tė hitit, “Don’t Start Now”, e shoqėruar nga disa valltare.

  Vėmendje tė madhe me dukjen e saj, Dua Lipa mori edhe me fustanin e koleksionit tė fundit tė shtėpisė sė modės “Versace”, tė cilin e kishte zgjedhur pėr parakalimin e saj mbi qilim tė kuq. /Koha.net / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...-grammy-video/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-03-2021 mė 10:07

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  “MĖ KA HAPUR NJĖ BOTĖ MUNDĖSISH”

  DUA LIPA feston suksesin e “Future Nostalgia”


  “Future Nostalgia” ka shėnuar njė vit qė nga publikimi i tij. Ky album ishte mjaft i suksesshėm edhe pse Dua nė atė periudhė ishte e dyzuar nėse do ta publikonte ose jo pėr vetė faktin se bota ishte nė njė izolim total si pasojė e Covid-19.

  Ky album jo vetėm qė pati njė sukses tė jashtėzakonshėm, por e bėri kėngėtaren tė cilėsohej si “mbretėresha e karantinės”.

  “Kurrė nuk kam menduar se kjo do tė ndodhte nė njė milion vjet, qė unė tė promovoja albumin tim nga divani.“, tha Dua kohė mė parė.

  Sė fundmi, Lipa u bė mjaft nostalgjike duke u kthyer pas nė kohė pėr t’i treguar gjithė botės mundėsitė qė ky album i kishtė dhėnė.

  “Gjithmonė them se jam shumė mirėnjohėse pėr mėnyrėn se si ky album ka gjetur shtėpinė tek ju, por pėrtej kėsaj ndihem sikur na ka sjellė mė pranė njėri-tjetrit.

  Mė ka mėsuar durimin, fuqinė, besimin, lumturinė dhe atė qė duhet tė bėj nė mėnyrė pėr tė qenė versioni mė i mirė i vetvetes. Mė ka hapur njė botė mundėsish dhe e gjitha kjo falė jush!!.“, tha ajo.

  Ajo gjithashtu ka ndarė disa foto nė Instagram teksa ėshtė surprizuar nga miqtė me njė tortė dhe dhurata nė simbol tė njė vjetorit tė albumit.


  https://konica.al/2021/03/dua-lipa-f...ure-nostalgia/

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  PROPOZIMI I UNIVERSITETIT PRESTIGJOZ

  DUA LIPA nė kurrikulat e Oksfordit!

  Propozimi i zėvendėsimit tė kurrikulave nė degėt e studimit tė arteve muzikore, nė mėnyrė qė rrymat e reja muzikore tė zėvendėsojnė ato klasike, ka ardhur sė fundmi nga akademikėt nė Universitetin e Oksfordit nė Britani tė Madhe.

  Prestigjozia “The Telegraph” ka raportuar se njė nga emrat e propozuar pėr t’u studiuar ėshtė edhe Dua Lipa. Kėngėtarja me orgjinė shqiptare theu rekordin e saj nė “livestream”, duke i zėvendėsuar kėshtu muzicientėt klasik siē janė Mozart-i e Beethoven-i.

  “Repertori klasik i mėsuar nė Oksford, i cili pėrfshin vepra nga Mozart dhe Beethoven, pėrqendrohet shumė te “historia evropiane nga periudha e sklavėrisė”, thanė profesorėt.

  Kujtojmė se ndėrkohė qė gjithė bota po kalonte njė moment shumė tė vėshtirė, Dua Lipa solli njė projekt qė erdhi nė momentin e duhur pėr tė shėruar tė gjitha zemrat. Ka kaluar plot njė vit nga koha kur Dua Lipa publikoi albumin e saj, “Future Nostalgia” qė kaloi ēdo pritshmėri tė kėngėtares nė mbarė botėn. “Future Nostalgia” vazhdon tė jetė njė nga albumet e preferuara pėr publikun dhe Dua Lipa sė fundmi shkroi njė mesazh tė gjatė falėnderues pėr tė gjithė.

  “ 1 vit nga ‘Future Nostalgia’. Nuk mund ta besoj si ka fluturuar ky vit dhe gjithė kujtimet e mrekullueshme dhe gjėrat qė mė ka mėsuar ky album. Mė kujtohet frika qė kisha pėr publikimin e albumit nė njė kohė kaq tė pasigurt, gjithashtu ndjeja shpresė dhe besim nė muzikėn qė bėmė. Shpresoja qė forma ime personale e arratisjes do tė shėrbente edhe pėr ju. Gjithmonė them se jam kaq mirėnjohėse qė ky album ka gjetur shtėpinė tek ju, por pėrtej kėsaj ndjej qė na ka bashkuar akoma mė shumė me njėri-tjetrin. Mė ka mėsuar durimin, fuqinė, besimin, lumturinė dhe ēfarė mė duhet tė bėj qė tė nxjerr versionin mė tė mirė tė vetes. Mė ka hapur njė botė mundėsish dhe e gjithė kjo falė jush! Pėr tė bėrė kėtė gjė kėrkon shumė mund nga gjithė skuadra me shumė dashuri dhe mbėshtetje! I jam falėnderuese familjes ime, miqve tė mi, dashurisė sime, skuadrės sime dhe tė gjithėve ju qė keni qenė me mua nė ēdo hap. Mezi po pres pėr gjėrat qė po vijnė, por tani dua vetėm t’ju them faleminderit! Ju dua dhe do ju shoh nė ndonjė qytet afėr jush kur bota tė jetė gati pėr ne qė tė kėrcejmė me zemrat tona tė vogla”, ka shkruar Dua nė njė postim nė Instagram.

  https://konica.al/2021/03/universite...iste-dua-lipa/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-03-2021 mė 10:24

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  KRYESON NĖ TRE KATEGORITĖ E RĖNDĖSISHME

  Brit Awards 2021: A do jetė ky edicioni i Dua Lipės?


  Ky edicion i ‘Brit Awards’ do jetė i gjithi dedikuar Dua Lipės, ose tė paktėn kėshtu duket nga nominimet e publikuara. Ceremonia do mbahet nė 11 Maj pasi u shty disa herė dhe i dedikohet artistėve mė tė mirė britanikė, duke u bėrė kėshtu spektakli mė i rėndėsishėm i muzikės nė Angli.

  Dua Lipa do pėrformojė live nė ceremoni dhe sipas publikimeve tė fundit, ajo udhėheq nė tre kategoritė mė tė rėndėsishme:
  Artistja mė e mirė femėr, Kėnga mė e mirė dhe Albumi mė i mirė.


  ‘Brit Awards’ do prezantohet pėr tė katėrtin vit radhasi nga Jack Whitehall, qė drejton programin paralel me atė tė James Corden.


  Artistja Femėr mė e Mirė

  Arlo Parks
  Celeste
  Dua Lipa
  Jessie Ware
  Lianne La Havas

  Kėnga mė e Mirė

  220 Kid & Gracey, Don’t Need Love
  Aitch & AJ Tracey ft Tae Keith, Rain
  Dua Lipa, Physical
  Harry Styles, Watermelon Sugar
  Headie One ft AJ Tracey & Stormzy, Ain’t It Different
  Joel Corry ft MNEK, Head & Heart
  Nathan Dawe ft KSI, Lighter
  Regard & Raye, Secrets
  Simba ft DTG, Rover ‘
  Young T & Bugsey ft Headie One, Don’t Rush

  Albumi Vitit

  Arlo Parks, Collapsed In Sunbeams
  Celeste, Not Your Muse
  Dua Lipa, Future Nostalgia
  J Hus, Big Conspiracy
  Jessie Ware, What’s Your Pleasure


  Lista e plotė e nominimeve pėr kėtė vit nė linkun nė vijim :

  https://konica.al/2021/04/brit-award...i-i-dua-lipes/

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dua Lipa

  SUKSES PAS SUKSESI!

  DUA LIPA zbulon e emocionuar arritjen e radhės

  Dua Lipa ėshtė njė nga emrat mė nė zė tė muzikės nė mbarė botėn. Sukseset e saj nuk kanė tė ndaluar dhe javė pas jave ajo shėnon njė arritje tė re nė karrierė, duke e ngritur akoma mė lart emrin e saj nė industri.

  Sė fundmi Dua Lipa ka zbuluar e emocionuar se ėshtė nominuar nė njė tjetėr event mjaft tė rėndėsishėm tė muzikės. “iHeartRadio” ka zbuluar sot nominimet dhe Dua ka marrė 5 tė tilla.

  Kėngėtarja me origjinė shqiptare ėshtė nominuar nė kategorinė “Artisja femėr e vitit”, “Kėnga e vitit” (pėr Don’t start now), Videoklipi mė i mirė (pėr Don’t Start Now), Teksti mė i mirė “ (Pėr Don’t Start Now), Koreografia mė e mirė nė videoklip (pėr Physical).

  Gjithashtu para disa javėsh ajo mori tre nominime pėr “Brit Awards 2021”. Dua ka njoftuar se ėshtė nominuar tre herė, konkretisht nė: ”Female Solo Artist”, ”British Single (Physical)”, ”Mastercard Album of The Year”. Lajmin e madh e ka dhėnė vetė kėngėtarja pėrmes njė postimi nė Instagram.

  ”3 Nominime!!!! Faleminderit @brits. Mezi po pres tė ju shoh tė gjithėve atje”, shkroi Dua.

  Dua do tė jetė e pranishme gjithashtu si e ftuar speciale nė “Brit Awards” pėr tė performuar.


  https://konica.al/2021/04/dua-lipa-z...tjen-e-radhes/

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  Neteorm (08-04-2021)

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •