Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Xhudisti Shpat Zeka sht kampion i ri i Ballkanit n kategorin U-18, nj sukses i jashtzakonshm.

  S fundmi xhudisti i ri Shpat Zeka ka shklqyer n Turneun pr kadet q sht mbajtur n Kroaci duke fituar medaljen e bronzt, n kategorin deri 90 kilogram.

  Sukses t madh ka arritur edhe Laura Fazliu q prfundoi garn si e pesta.

  Trajneri Driton Kuka pas ktij suksesi ka thn se xhudoja kosovare ka t ardhme t sigurt.

  Bravo Shpat!
  Medalja e par Zyrtare pr Shpatin!
  E Bronzt por me shklqim t art!
  IJF World Tour European Cup Zagreb!
  E shkelqyeshme edhe vajza nga Mitrovica
  Laura Fazliu e 5 me 4 fitore e dy humbje!
  E ardhme e sigurt pr xhudon Kosovare, ka shkruar Kuka n Facebook.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 15-06-2017 m 14:04

 2. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  DiGiT@LiFE (15-06-2017)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Xhudisti Shpat Zeka sht kampion i ri i Ballkanit n kategorin U-18, nj sukses i jashtzakon

  Dita e dyte e garave I solli Kosoves dy medalje nga Kampionati Ballkanik per Kadet (U18) qe po mbahet ne Turqi.
  Shpat Zeka dominoj ne kategorine -90Kg duke fituar kater ndeshje per te arritur deri tek titulli I Kampionit Ballkanik.

  Ne ndeshjet eleminuese e mposhti garuesin bullgar Kristiyan Anev dhe garuesin serb Vojin Milicevic.
  Ne gjysemfinale fitoj ndaj turkut Abdullah Solakoglu kurse ne finale e mposhti me dy wazari garuesin nga Romunia Eduard Serban.

  Ne kategorine -63Kg Laura Fazliu arriti te fitoj medaljen e bronzte.
  Ajo ne ndeshjet eleminuese e mposhti garuesen nga Bosnja Andela Samardzic dhe greken Marianthi Skorda.
  Ne gjysemfinale,pas nje ndeshje te barabarte me turken Ayten Mediha Yeksan e cila perfundoj e barabarte ne kohen e rregullt,humbi ne vazhdime.
  Per medalje te bronzte Laura e mposhti me Ippon garuesen tjeter nga Turqia Şeydanur Aydin.

  Rezultatet perfundimtare:
  -63 Kg
  1. Ayten Mediha YEKSAN(TURKEY)
  2. MARIJA ZELENIKA(BOSNIA AND HERZEGOVINA)
  3. LAURA FAZLIU(KOSOVO)
  3. ANDELA SAMARDZIC(BOSNIA AND HERZEG

  -90Kg
  1. SHPAT ZEKA(KOSOVO)
  2. EDUARD SERBAN(ROMANIA)
  3. Mehmet Can TALAY(TURKEY)
  3. Abdullah SOLAKOĞLU(TURKEY)

  Reprezentacioni I Kosoves U18 e perfundon Kampionatin Ballkanik me 4 medalje;
  Nje te arte (-90Kg Shpat Zeka) dhe tri te bronzta (44Kg Erza Muminoviq,60Kg Fisnik Hyseni,63Kg Laura Fazliu)


  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 15-06-2017 m 14:00

 4. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  DiGiT@LiFE (15-06-2017)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Xhudisti Shpat Zeka sht kampion i ri i Ballkanit n kategorin U-18, nj sukses i jashtzakon

  Shpati habit Turqin
  Laura Fazliu, Fatos Tabaku e Shpat Zeka
  N Tekirdag t Turqis, xhudistt e kombtares s Kosovs shklqyen. Shpat Zeka sht kampion i ri i Ballkanit n kategorin U-18, nj sukses i jashtzakonshm.

  “Shpat Zeka (90 kg) ka br prformanc t shklqyeshme, dominoi n katr luftra kundr bullgarit, serbit, turkut e n finale e mundi rumunin Serban! Ndrkaq, Laura Fazliu (63 kg) sht e bronzt. Ballkanik i suksesshm, katr medalje, nj e art e tri t bronzta”, tha przgjedhsi i kombtares s Kosovs, Driton Kuka pr gazetn “Bota sot”.

 6. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  DiGiT@LiFE (15-06-2017)

 7. #4
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,792

  Pr: Xhudisti Shpat Zeka sht kampion i ri i Ballkanit n kategorin U-18, nj sukses i jashtzakon

  Tjetr arritje pr Kosovn, Shpat Zeka fiton medaljen e bronzt n Kupn Evropiane t xhudos
  June 3, 2018
  Sukseset e xhudistve nga Kosova n bot nuk kan t ndalur.

  Pasi Erza Muminovic fitoi medaljen e bronzt, edhe Shpat Zeka (-100 kg) ka fituar nj medalje t bronzt.

  Pr kt sht shprehur i lumtur edhe trajneri Driton Kuka, i cili nprmjet nj postimi n Facebook ka shkruar:

  Medalja e bronzt e Shpatit me vler t art!

  Plot pes fitore me Ippon n Leibnitz. Luftn pr finale kundr japonezit e humbi n pes sekondat e fundit, dominoi kundr garuesve nga Sllovakia, dy nga Gjermania, Franca dhe Austria.

  Kupa m e fort Botrore pr junior tregoi potencialin e Shpatit.

  Fundjav me katr medalje dy nga Austria pr U21 junior dhe dy nga Ballkaniku n Bosnj pr kadet. Kosova power po tregon vlerat npr Evrop!.


  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •